Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

nie bede sie z nikim spieral czy dodatkowy wentylator z boku obudowy zakloci obieg powietrza w obudowie bo nikt z nas tego nie wie dokladnie faktem jednak jest ze dodatkowe zimne powietrze w obudowie wiejace przed freezerem zawsze sie przyda nawet jezeli zakloci w pewnym stopniu obieg powietrza, przeciez i tak tylni wentylator wszystko wyciagnie... co do teperatur na opteronie - nie porownywalem go do swojego sandiego tylko zasugerowalem ze przy wysokim napieciu temperatura drastycznie rosnie w gore...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ciekawa sprawa z Arcticiem 64PRO - wyłamał mi zaczepy z jednej strony koszyczka - może ktoś juz sie z tym spotkał. Od lutego miałem go zamontowanego na Asusie s939 razem z A4000+

Kilka dni temu przy próbie bootowania komp sie wyłączył - jedna, druga próba mysle co jest - otwieram bude a tu Arctic dosłownie wisi sobie na zaczepach z jednej strony koszyczka mocujacego.

Wisi, poniewaz po przeciwnej stronie ramki wyłamało środkowy zaczep a z dwóch pozostałych uchwyt zapinik najwidoczniej się "wysmyknął".

Jako ciekawostke dodam ze do czasu skombinowania nowej ramki do mocowania coolera zamocowałem Arctica na 2-ch pozostałych zaczepach i było o.k. dopóki ich takze nie wyłamał... kilka dni dosłownie.

Swoją drogą ten platik jest bardzo twardy a przynajmniej wydaje sie być - chociaż zapinka coolera takze do miękkich nie nalezy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ciekawa sprawa z Arcticiem 64PRO - wyłamał mi zaczepy z jednej strony koszyczka - może ktoś juz sie z tym spotkał. Od lutego miałem go zamontowanego na Asusie s939 razem z A4000+

Kilka dni temu przy próbie bootowania komp sie wyłączył - jedna, druga próba mysle co jest - otwieram bude a tu Arctic dosłownie wisi sobie na zaczepach z jednej strony koszyczka mocujacego.

Wisi, poniewaz po przeciwnej stronie ramki wyłamało środkowy zaczep a z dwóch pozostałych uchwyt zapinik najwidoczniej się "wysmyknął".

Jako ciekawostke dodam ze do czasu skombinowania nowej ramki do mocowania coolera zamocowałem Arctica na 2-ch pozostałych zaczepach i było o.k. dopóki ich takze nie wyłamał... kilka dni dosłownie.

Swoją drogą ten platik jest bardzo twardy a przynajmniej wydaje sie być - chociaż zapinka coolera takze do miękkich nie nalezy.

freezer ma akurat bardzo mocne zapinki, ciezko je nasunac na zaczepy w niektorych koszykach a co dopiero jak sie ta magiczna wajhe przesunie w dol...:D u mnie na asusie prawie sobie palce polamalem rzy probie zamocowania, na abicie juz poszlo znacznie bardziej sprawnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po krótkich przemyśleniach postanowiłem kupić Fryzjera z nowej niby serii 64 PRO. 6 heatpipów, dolne żeberka owiewające sekcję zasilania i niby większy wentylator. BOX mnie już do szaleństwa doprowadzał z hałasem, ale temp. spoko niskie były. A co jest na fryzjerze? Lipa :blink: - temp. wyższe o 1-2stopnie. Zdziwiło mnie najbardziej jedno - podstawa chłodzenia jest mniejsza od IHS-a o jakieś 2mm z każdej strony, trochę dziwne, że proc nie jest całkowicie przykryty - przesadna oszczędność materiału.

Co do hałasu jest tylko nieznacznie ciszej - 2400-2500rpm. Ale najbardziej dobija mnie temperatura rdzenia odczytywana z diody. Obecnie jest o 2-3stopnie wyższa aniżeli odczytywana z czujnika. Na boxie było max 1stopień. Najgorsze jednak - kiedy procek przestawia się na 1,4V i 2,25GHz temperatura na diodzie skacze o 10stopni do góry. Na boxie był to skok 2-3 stopnie i rosła w miarę nagrzewania się rdzenia.

Ma ktoś tego typu spostrzeżenia? Bo moim zdaniem kasa wywalona w błoto, może trzeba było dozbierać do Katany, lub Ninji? Ale to już sporo więcej, chyba że te chłodzenia z heatpipami tak się dziwnie zachowują?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że cooler nie dociska odpowiednio dobrze. Chyba więcej trudno napisać - ten wniosek płynie z Twoich informacji o skaczącej temperaturze w wyniku przestawiania taktowania i napięcia oraz o wspomnianych różnicach z BOXowym.

 

Zobacz czy wpięty dociska odpowiednio mocno, i czy np. nie możesz go jeszcze docisnąć ręką. Jeśli tak - musisz coś pod zapinkę podłożyć chyba.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz mieć chyba rację. Po założeniu sprawdzałem czy da się go lekko przestawić. I o dziwo ślizga się trochę na boki. Dziwny docisk zrobili. Mam zamontowanego w koszu na 3 zaczepy z każdej strony. btw.. co można podłożyć, ktoś już tak robił?

 

edit: Kiedy dotykam wierzchu bloku/heatpipe'ów są one zupełnie zimne :blink: tak na "palec" 25-30stC. W budzie 36st. (zamknięta - dobry przedmuch 1x120mm, 1x80mm z autoregulacją, 1x120mm w zasilaczu) Na procesorze 38-40st (1.1V 1,25GHz). To chyba dziwna różnica. Listki zimne zarówno u góry jak i na dole. Czyżby całe ciepło zawierało się w szczelinie pomiędzy IHS-em, a blokiem od Freezera? Qrde już nie wiem co jest grane, chyba faktycznie za słabo dociska rdzeń chłodzenia. BOX'a ledwo założyłem, tak ciężko się zatrzaskiwał. Fryzjer dosyć lekko, więc może to jest problemem. Ponawiam pytanie co można podłożyć pod zaczepy, aby radiator miał lepszy docisk do IHS'a. Ewentualnie czy można jakoś wyregulować docisk na zapince, widziałem tam jedną śróbkę, może tym się jakoś da?

Edytowane przez Evil One

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no 2zł to szkoda, na piwo prawie będzie :lol2:. Luz jest minimalny - mogę przekręcić radiatorem lekko w obydwie strony po zamontowaniu, bardziej to się ślizga, szpary raczej nie ma, ponieważ pomiędzy znajduje się pasta preaplikowana na spodzie bloku. Może poczekać jeszcze z 1dzień? Pasta się dogrzeje? Mam to chłodzenie od 2dni dopiero, ale tego luzu chyba nie powinno być, no i same heatpipe'y powinny być choć ciepłe :blink:

btw... w którym miejscu podkładałeś ten kawałek plastiku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w jaki sposob moge obnizyc temperaure proca bo czytalem ze max dla sandiego to 55 stopni (nie przekraczac) tymczasem u mni przy 2800 Mhz dochodzi podczas katowania sp2004 do 60 stopni nawet, srednio trzyma 57 - 58 stopni :( ewentualnie co mozecie polecic jako alternatywe dla freezera w rozsadnej cenie i zeby bylo zapinane do koszyka a nie zebym musial demontowac mobo i jakies smieszne zapinki skrecane na srubki montowac (przykre doswiadczenia z tt silent tower - dwie mobo R.I.P :mur: )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć chcę kupić jakiś niedrogi i wydajny cooler na mojego proca i zobaczyłem coś takiego.

Nie wiem dokładnie jak działa i czy jest wydajny tak jak Freezer 64 PRO ale wiem że zwą go FREEZ 64. Może wy zetknęliście się z czymś takim ? Myślicie że warto wydać 50 zł ? Ma ładnie wyszlifowany spód no i jest troszkę tańszy od popularnego "fryzjera" a konstrukcja ta sama:) Lubię eksperymentować i może się skuszę. Co sądzicie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Freezer 7 Pro ma obroty w zakresie 900-2500 ob/min.

Wymieniłem sobie dziś BOX-a na Freezera i zostałem niemiło zaskoczony. Freezer chodzi na 2500 obrotów. Nie działa kontrola obrotów. Wcześniej w boxie wszystko działało idealnie. Obroty wahały się od 1700 do 2700 zależnie od temperatury. Po prostu wyciąłem BOX-a i założyłem Freezer-a - nic nie przestawiałem. Jaka może być na to rada prócz hardware-owego regulatora? Dodałam że dziś upałów u mnie nie było :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios mam najnowszy 1.8. Już sobie poradziłem z tymi obrotami speedfanem - z freezerem zaczął działać, z box-em nie chciał :D

Edytowane przez DawidNeo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios mam najnowszy 1.8...

To nie wiem jak działała Tobie kontrola obrotów, skoro jest wyłączona w oficjalnych BIOS'ach :rolleyes:

 

Tu masz nieoficjalne BIOS'y (te z literkami na końcu) w nich jest włączona kontrola obrotów

http://www.pc-treiber.net/filebase.php?cat=108

 

tylko poczytaj jak upgrejdować te BIOS'y (troszkę inaczej niż te oficjalne)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SpeedFanem zmniejszyłem sobie obroty, kontrola obrotów w biosie mi nie działa. Co zmieniają te bios-y w porównaniu do oficjalnych prócz kontroli obrotów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanko: czy wszystkie Freezery 64 pro są kompatybilne z AM2? Bo ja kupiłem swojego jakiś czas temu (być może wtedy nie było jeszcze AM2) i na pudełku/w instrukcji nic nie ma o AM2. I tak się zastaawiam, czy obecne wersje różnią się od starszych tylko napisem AM2 na pudełku czy mają też zmodyfikowaną zapinkę?

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaj kiedy mniej więcej kupowałeś swojego Freezera. Różnią się minimalnie zapinką, ale stara już nie pasuje.

Kupiłem 22.11.2006. Kurcze, coś mi się wydaje, że na AM2 to nie wejdzie, bo jeśli się nie myle, to gdy kupowałem swojego były na allegro już aukcje z opisem, że wejdzie na AM2, były też takie bez wyszczególnienia tego faktu. Ja kupiłem na aukcji drugiego rodzaju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jedno ale - data zakupu nie wiaze sie z data produkcji [; Jesli to byla partia sprzed maja '06...

Otóż to

A wiecie że z montażem freezera 64 na AM2 nie było żadnego problemu...? ;>

To znaczy jak mamy to rozumieć, że nawet starszą wersję freezera 64 pro można zamontować na AM2? Bo to, że te, które są obecnie w sklepach wchodzą na AM2 to jest oczywiste i tu Ameryki nie odkryłeś.

 

 

*******************Apel************************************

 

Jeśli ktoś kupi sobie teraz freezerka (lub będzie demontował swojego) i ma NOWĄ WERSJĄ to prosiłbym o zrobienie dokładnych zdjęć zapinki z obu stron. Dziękuję

 

EDIT: Dlatego ta informacja jest mi taka potrzebna, bo będę wystawiać na Allegro tego fryzjera i nie wiem co umieścić w opisie....

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przemo3642

Pierwszy lepszy link z :google: :arrow: 64pro. Tylko w heretyckim jezyku...

Dzięki. Na pierwszy rzut oka wszystko wygląda tak samo u mnie.... Ale diabeł tkwi w szczegółach. Wie ktoś dokładnie czym się różni starsza i nowsza wersja (najlepiej w kontekście tych zdjęć z linka), żebym wiedział na co zwracać szczególną uwagę podczas oględzin?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ciekawa sprawa z Arcticiem 64PRO - wyłamał mi zaczepy z jednej strony koszyczka - może ktoś juz sie z tym spotkał. Od lutego miałem go zamontowanego na Asusie s939 razem z A4000+

Kilka dni temu przy próbie bootowania komp sie wyłączył - jedna, druga próba mysle co jest - otwieram bude a tu Arctic dosłownie wisi sobie na zaczepach z jednej strony koszyczka mocujacego.

Wisi, poniewaz po przeciwnej stronie ramki wyłamało środkowy zaczep a z dwóch pozostałych uchwyt zapinik najwidoczniej się "wysmyknął".

Jako ciekawostke dodam ze do czasu skombinowania nowej ramki do mocowania coolera zamocowałem Arctica na 2-ch pozostałych zaczepach i było o.k. dopóki ich takze nie wyłamał... kilka dni dosłownie.

Swoją drogą ten platik jest bardzo twardy a przynajmniej wydaje sie być - chociaż zapinka coolera takze do miękkich nie nalezy.

Mi odpadl w pracy od SD 3700+. Nagle cos uderzylo, bluescreen i pyk, wylaczyl sie komp. Zagladam do srodka, a tu lezy sobie fryzjer na grafice. Poszly 2 boczne zaczepy koszyka, wiec nawet nie bylo jak go ponownie zainstalowac. Na razie szukam koszyka, a komp chodzi tymczasowo na "domowej" Ninji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...