Skocz do zawartości
Errorx

Wszystko O Arctic Freezer 4, 7, 64 I 64 Pro

Rekomendowane odpowiedzi

Moje "śledztwo" wykazało, że wszystkie freezery 64 (zarówno PRO jak i nie- PRO), a także wszystkie inne coolerki zaprojektowane pod s939/754, ale montowane przy pomocy zaczepów na ramce socketu (czyli bez wykorzystania otworów montażowych w płycie) są kompatybilne z AM2.

 

LINK

Edytowane przez przemo3642

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie. Czy można freezera 7 puścić bez wentyla i zostawić sam radiator. Chłodzenie 4x120mm (2 bok + przód/tył) i dużo zmieni to temperatury czy lepiej tego nie robić? Może po prostu ktoś się tak bawił i wie jak to wygląda "w praniu". Z góry dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy jak mamy to rozumieć, że nawet starszą wersję freezera 64 pro można zamontować na AM2? Bo to, że te, które są obecnie w sklepach wchodzą na AM2 to jest oczywiste i tu Ameryki nie odkryłeś.

Nie miałem pro tylko zwykłego 64...

Żadnego problemu z montażem na kn9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamówiłem Freezera 64 pod AM2 kiedy zobaczyłem że ma 3 pin wtyk ( bez regulatora ) to już go miałem oddawać ... ale kiedy włączyłem.

 

Przy standardowej prędkości RPM ( bez regulacji potencjometrem ) 20 st celsjusza w idle na temp CPU ogólnej a na drugim rdzeniu 9 st. :huh: :blink: WOW

 

... to zrobiło na mnie takie wrażenie że oddawać mi się "odechciało" ... jednak słyszałem nieprzyjemny szum ... dodałem więc regulator i skręciłem wentylator na 1000 RPM - niesłyszalny a osiągi lepsze niż słyszalny BOX !! Zwiększyłem obroty na 1200 ( nadal praktycznie niesłyszalny ) i w stress mam 39 st ( głośny BOX kręcący się 2500-2600 RPM "oferował" 47 st ) - to są na prawdę dobre wyniki biorąc pod uwagę że Freezer jest na prawdę niesłyszalny.

 

Jednak problem z regulacją pozostał .... będę chyba musiał kupić stację regulacyjną :sad:

 

ps. po przeczytaniu Waszych opinii o "latającym Freezerze" ( po urwaniu zaczepów ) zakupiłem :

 

http://www.allegro.pl/item211225415_therma...2_gwar_fv_.html

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy standardowej prędkości RPM ( bez regulacji potencjometrem ) 20 st celsjusza w idle na temp CPU ogólnej a na drugim rdzeniu 9 st. :huh: :blink: WOW

A jaką masz temperaturę w pokoju? Pewnie ze 2*C :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaką masz temperaturę w pokoju? Pewnie ze 2*C :wink:

Wtedy było w okolicach 20 ale nie mniej niż 18.

 

Teraz w pokoju mam ok 25 a na CPU 28 przy 1250 RPM

 

ps. na chłodzeniu BOX jest praktycznie ok 10 stopni więcej ... i głośniej

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Zamierzam kupić nowe chłodzenie do X2 3600+@2700MHz Brisbane pod AM2

 

Co będzie lepsze?

 

Arctic Cooling Freezer 64 Pro LINK

Pentagram Freezone HP-100 AlCu Lite LINK

 

Z góry dzieki za pomoc.

 

Doradzi mi ktoś w końcu? chciałbym jeszcze dzisiaj kupić to chłodzenie :|

Edytowane przez Quintrix

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

WITAM POSIADAM NASTĘPUJĄCY PROBLEM Z RADIATOREM:

 

A wiec tak posiadam następującą konfigurację komputera:

 

 

ZASILACZ - BE QUIET STRAIGHT POWER 500W DR

 

PŁYTA GŁÓWNA - ABIT KN9 NFORCE 4 ULTRA

 

PROCESOR - AMD ATHLON X2 4800+ EE AM2 BRISBANE 65W

 

CHŁODZENIE PROCESORA - ARCTIC COOLING FREEZER 64 PRO 6X HEAT PIPE AM2

 

RAM - OCZ DDR2 CL5 800MHz 2GB 2x1GB GOLD DUAL CHANEL

 

KARTA GRAFICZNA - GALAXY GEFORCE 7900GS 256MB DDR3 1,2Ns ZALMAN BOX (256-BIT) (PCI-E)

 

 

 

 

 

Mam następujący problem, wszystko poskładałem do kupy wgrałem Windowsa i jak włączyłem everlesta to przez parę minut jest wszystko w porządku wiatraczek od radiatora procesora wieje na 1500-1700 RPM

 

Problem zaczyna się po paru minutach użytkowania ponieważ zwalnia on obroty do 100 RPM (i nawet nie przekracza tej 100), procesor zaczyna się gzać temperatura procesora rośnie do 78-80 stopni i po tem nic się nie dzieje, wiatraczek od radiatora nawet nie wstaje aby ten stan chłodzić, nie wiem co i gdzie mam nastawić aby najlepiej ten ARCTIC COOLING FREEZER 64 PRO 6X HEAT PIPE AM2 cały czas wiał z jak najwyższymi obrotami. Tak na serio wo gule nie zależy mi aby było cicho wole tak żeby było stabilnie i chłodno. Czy da się to gdzieś ustawić np. w biosie ??

 

 

Bardzo was prosze pomóżcie mi, wiem ze jestem w tym temacie zielony ale jest to dla mnie bardzo ważne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem trochę zabawy ze składaniem kompów, bo bratu padła płyta i żeby się upewnić było trochę przekładania :) . Musiałem wyczyścić pastę standardowo nałożoną na Freezera. Zaskoczyło mnie bardzo słabo wyszlifowane miejsce styku z procesorem. Czym to dotrzeć, czy jakimś bardzo drobnym papierem ściernym, czy lepiej pastą polerską? Miedziana podstawka wróży bardzo szybki ubytek warstwy wierzchniej przy obróbce, więc zastanawiam się jak po takim szlifowaniu będzie wyglądała sprawa docisku do procesora?

 

Wielkie dzięki YogiCK :) . Jeszcze tylko niech ktoś mi powie w jakim sklepie można dostać pastę polerską :) ?

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ibm ostatnio doszedl do wniosku ze szlifowanie na lustro daje mniej niz malutkie rowki(akurat oni jakis tam wzorek mieli)

ja tam po szlifowaniu jakis roznic nie zauwazylem - dla obnizenia temperatury w stresie o 1 stopien nie warto sie nawet bawic - dobra pasta da wiecej......

 

a co do obrotow to qfan na asusie i cool'n'quiet dla proca.....i cisza - max 50 stopni na x2 4200 65W (w najwieksze letnie upaly) - tylko 12 cm w zasilaczu i arctic - mostek na asusie mi sie grzeje bardzo bo ma wbudowany rdzen 6150 i grafika bo chlodzona pasywnie gf7600gt......

a tak cisza i spokoj...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmm, pasty polerskiej do szkła nigdzie w Siedlcach dostać nie można, pytałem się jednego szklarza czy można to czymś zastąpić, twierdzi że tlenek żelaza (zwykła rdza :) ) zmielona i wymieszana z wodą bardzo dobrze poleruje. Myślałem też o paście do zębów albo kredzie z wodą, ale może za bardzo kombinuję. Zobaczę jak będzie mi się chciało bawić, to może przetrę nowe szlaki :) .

 

 

EDIT: No i zrobiłem szlif :) . Najpierw papier 1000, potem 2000, a docierałem............. popiołem z odrobiną wody za pomocą papierowego ręcznika :) . Może nie jest to lustro, ale w porównaniu do tego co było to cudo :)

Edytowane przez St.Anger

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mała recenzja Arctic Cooling Freezer 7 Pro,miło zaskoczony wydajnością tego coolera jestem za takie śmieszne pieniądze.

http://tuneupc.bnx.pl/readarticle.php?article_id=22

Konkurencja 3 chlodzenia Cooler Master:Eclipse,Mars,hyper TX2(bezposredni konkurent),dla porównania Ultra 120.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Mam E2140@2.66GHz na 1.4V, wszystko to pracuje na BOX.

Czy jesli zakupie Frezera to duzo mi temp spadnie?

Nigdzie nie widzialem porownania do BOXa niestety...

 

 

Ma ktos doswiadczenia w tej dziedzinie? Prosze o odpowiedz...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich walczących z wiatrakami.

 

Jakis czas temu nabyłem sobie taki komputerek jak w sigu.

Nic szczególnego , wydajnosciowo podobny jak poprzedni jednakże mam juz możliwość stopniowego zmienia klocków na nowe szybsze (oczywiście jak stanieją).

 

Jako że lubię cichy komputer (niekoniecznie bezszelestny) zacząłem zabawe z wentylatorami.

Plan był taki:

- 2x92mm na przód i tył

- 1x120mm do zasilacza bo oryginalny był ciut za głośny.

 

Nie chciałem wydac fortuny na wentylatory ani takie za 4.99zł...kupiłem średnie.

Wybór padł na Acutake.

No i faktycznie są ciche i przyjemnie wieją .

 

Na procku był do tej pory boxowy wentylator , przesmaroweany CLP.

Temperatury były OK - idlee ok 40-43*C 1050prm stress na 3260MHz dochodził tylko do 65*C 1800rpm (o tym później)

Głośność była dla mnie OK - i tak zasilacz był głosniejszy.

 

 

A teraz główny wątek żeby nie było że robie OT.

 

Kumpel jakiś czas temu kupił sobie nowe chłodziwko do swojego proca (Pentium 4 2.66GHz).

Po rozpakowaniu okazało sie że kupił na LGA775 a jego komp jest na Socket 478 no i ZONK.

Oczywiście tym chłodziwkiem jest nasz głowny bohater wątku - Arctic Freezer 7 PRO PWM.

Za 50zł odkupiłem od niego ta zabewkę i dzisiaj założyłem na proca.

Nie szlifowałem nic , tylko wyczysciłem to cos termo-pasto podobne i zaaplikowałem CLP.

Po właczeniu kompa patrze na temperaturki.

W idlee wystartował od 38*C ale po kilku minutach doszedł do swoich 48*C przy obrotach ok 900prm.

Hmmm.... tak samo jak na BOXie .

No to właczyłem stress i patrze jak temperatura rośnie a wentylator nic - nadal w okolicach 900-930 prm.

Jak doszło do 65-66*C wentylator zaczął przyśpieszać - rozbujał się do 1800-1900rpm i temperatura juz więcej nie rosła.

Qrcze dziwne.

Później doczytałem że płyty intelowskie mają tak ustawiony bios że pozwala się procesorowi rozgrzać do 65*C - później rozpędza na tyle wentylator żeby utrzymać tą temperaturę.

W BIOSie nie ma dużo możliwości do ustawiania - tylko normal ,slow i agressive ale to i tak nic nie daje.

Ogólnie płyty Intelowskie są dobre ,stabilne ale brak możliwości OC.

 

Freezerek fajny jest - mimo że w moim wypadku wielkiej różnicy w temperaturach i głośności nie ma ale i tak jestem zadowolony - bedzie na zapas jak za jakiś czas zmienie procka na jakiego czterordzeniowego

 

Kilka fotek .

Obudowa jest wyklejona 10mm pianką dźwiekochłonną, wentylacja tylko przód na dole i tył u góry + zasilacz.

 

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...