Skocz do zawartości
Mariusz Wróblewski

Xbox 360

Rekomendowane odpowiedzi

Ja leje na te awarie, bo jak narazie nawet jakbym chciał kupić X360 tobym i tak nie dał rady...

Poczekam sobie rok i za 1000zł kupie dopracowaną wersje :)

jak myslisz ze za rok konsola bedzie kosztowala 1 tys zl to jestes w wielkim bledzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak myslisz ze za rok konsola bedzie kosztowala 1 tys zl to jestes w wielkim bledzie

Ok

Może troche przesadziłem, ale pamiętaj że technologia jest cały czas poprawiana, koszty produkcji maleją, a na dodatek wejdzie na rynek konkurencja. Pamiętaj że PS2 na początku kosztowało 2500zł, a za rok już 1500zł, czy jakoś tak ;)

 

A rok to jakoś wytrzymam bo aktualnie mieszkam w internacie i i tak mam mało czasu...

Edytowane przez Wikktor

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poczekam sobie rok i za 1000zł kupie dopracowaną wersje :)

Ja tam też poczekam... Czemu nie? Pewnie dostene za około 1600-1700zł konsolkę z chipem (nie tyle do piracich gier co do zdjęcia blokady regionalnej)...

 

konkurencja. Pamiętaj że PS2 na początku kosztowało 2500zł, a za rok już 1500zł, czy jakoś tak ;)

Niezupełnie... 2500zł to PS2 kosztowała w naszym kraju - w pozostałych częściach świata była tańsza o ~1000zł :lol: Edytowane przez kuru87

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mialem sie nie mieszac ale.

Jestem graczem od 18 lat. I nigdy nie mialem konsoli. Zaczalem w 87r od atari, potem byla amiga 500 potem 600 potem 1200. Nastepnie pierwszy pc 386DX potem 486 pote, pentium60 potem AMD K6300, duron800, athlon1000, athlonXP2000+ i na koncu komuter ktory sprzedalem miesiac temu za 3500zl BartonM 2500+@2800, GeForce6800GT 1GB ram LCD17'' Sony. I teraz go sprzedalem i juz zamowilem Xboxa360.

I mysle ze moje doswiadczenie jest jako takie.

Wnioski:

Postanowilem przesiasc sie na konsole bo juz troche wyroslem z grania w gry na PC i postanowilem przesiasc sie na konsole gdzie granie jest mniej "stresujace" mam nadizeje ze wiecie o co mi chodzi. Po drugie co do awaryjnosci zmienialem mnostwo czesci w kompie i powiem tyle PC to sa dopiero awaryjne. W moim zyciu reklamowlem:

-2xAmiga (raz 600 raz 1200)

-4X plyty glowne

-3x procesory

-4x karty graficzne

-nx zasilacze

nie wspominajac juz o padajacych klawiaturach myszkach czy innych duperelach. Wiec badzmy szczerzy konsole sa duzo mniej awaryjne a odliczajac pady systemow, reinstalacje, zwisy, restarty itd. itp.

Kompa musialem zmieniac srednio co 1,5 roku wydajac ok 1000-1200zl zeby byc na czasie, Konsola mam nadzieje wystarczy mi na pare lat.

A za pieniadze z kompa kupilem sobie laptopa i konsole.

Uff mam nadzieje ze was nie mecze.

Uuuuuuu stary . Tak sie sklada ze giercuje tez tak okolo 18 lat i przeszedlem wiele platform sprzetowych. Mysle ze po tym co napisales to mozna cie nazwac wielkim PECHOWCEM . W przeciagu tych lat wymienilem tylko klawierki (dwie) i myszke ( raz ) -ale to sila rzeczy sie wali oraz cedeka . Reszta chodzi slicznie po dzis dzien. Kupje tylko sprawdzone rzeczy a nie jakis szit wiec nie mam z tym problemow. Jestem pecetowcem ale nie mam klapek na oczach. Mailem kilku miesieczny romans z peesem dowojka i stwierdzam ze gry na konsole nie rajcuja mnie wcale. Wole strategie a takich na na wasze pudelka jest przerazajaco maaaaaalo. To sie tyczy wszystkich konsol. Wiec do czasu az na konsole nie pojawi sie civilization 4 , heroes V itp nie kupie kąsoli. Pewnie szybko nie nastapi. Ale zycze wam aby wasze pudelka chodzily bez zarzutu i zeby sie lasery nie rypały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to ze jestem pechowcem to wiem :) Ale tez zawsze kupowalem firmowe czesci. Tyle ze nigdy nie kupilem zestawu zawsze wszystko sam skladalem.

A ze zmiana z P60 na K6-300 no troche to trwalo ale to bylo dawno temu. pamietam jak kupowalem dysk do tej 60-tki 256MB to sie na mnie patrzyli jak na glupka (po co Panu taki ogromny dysk). Heheh 256MB dysku. To byly czasy... :)

Pozdrawiam i mam nadzieje ze z 360-tka nie bede mial pecha i wszystko bedzie mi dzialalo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardziej smieszne od tego gimnazjum jest to ze porownuje cenowo pc do x360 ... ("..wlasnie jescze TV co daje koszty 7-8tys.

7-8 tys. za HDTV ?

 

 

Pozdrawiam i mam nadzieje ze z 360-tka nie bede mial pecha i wszystko bedzie mi dzialalo.

tez chyba zrobie taki manewr tylko... jakim cudem za 3.5k kupiles i laptopa i boxa ???

lap uzywany moze ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cronosik moj pierwszy kop to XT chyba 8 mhz !!!!jesli pamientam :) pozniej AT 12-16 mhz jakos tak,nastepnie 386 SX, pozniej DX, takze 486 ,jakies Pentiumy ,masa konsol.Mlodsi to nawet nie wiedza o jakich kompach napisalem na poczatku, byly pozbawione hdd i mialy tylko duze stacje 5.1,4 cala, a dla wszystkich w polsce dos i kompy to byla czarna magia ,a ci co narzekaja na windowsa to nawet nie wiedza jakie maja szczescie ze takowy istnieje w stosunku do tego co kiedys bylo :), w kazdym razie kompa sie nie pozbede bo jest mi potrzebny tak czy siak ale konsole byly sa i beda zawsz najwazniejsze ,zreszta w podpisie to chyba widac :)

 

ps Microsoft zapodal info na temat jak radzic sobie z wadliwymi kosolami,

okazuje sie ze winni sa uzytkownicy ktorzy nie czytaja instrukcji i chowaja np. za szafy zasilacze a te w wyniku przegrzania wylanczaja sie ,i nie ma co sie dziwic bo przeciez musza utrzymac potezny procek oraz grafe i inne bebechy konsoli ,wystarczy zapewnic odpowiednia wentylacje i po krzyku,bo wyobrazmy sobie pozbawione wentylow i calkowicie zamkniete nasz zasilki w kompach co by sie dzialo!!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

laptopa kupielem nowego za 2,2 i konsolke troszke musialem dolozyc :)

No to byly czasy duze dyskietki :) Potem jak weszly male 1,4MB to byla rewolucja :D No ale nie czas i miejsce na wspominanie.

Co do Xboxa to tez mi sie wydaje ze Amerykanie nie umieja sie z nim obchodzic :)

Edytowane przez Cronosik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft niech nie przegina!!! A co będzie w lato przy 35st celsiusza? Zasiłkę będę wkładał do lodówki???? Zasiłka peceta nawet w takich warunkach dobrze działa i nie ma co. Jest to ewidentna wada sprzętu. Oby tylko to. A najmniej awaryjne dla mnie konsolki to PSX, Dreamcast, Gamecube, XBOX i na samym końcu PS2. B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jakby nie patrzec w uda w niektorych stanach w USA jest goraco i jakos im dzialaja konsolki. tak samo jest z pc. jak zabdujesz go jakimis meblami i nie bedzie wogole cyrkulacji powietrze to bedzie zwis. moj stary zasilacz sie przegrzewal i mi robil zwisy. kompa wtedy trzymalem w kacie i wogole tam powietrze nie dochodzilo. zmienilem miejsce i odrazu problemow sie pozbylem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Microsoft niech nie przegina!!! A co będzie w lato przy 35st celsiusza? Zasiłkę będę wkładał do lodówki???? Zasiłka peceta nawet w takich warunkach dobrze działa i nie ma co. Jest to ewidentna wada sprzętu. Oby tylko to. A najmniej awaryjne dla mnie konsolki to PSX, Dreamcast, Gamecube, XBOX i na samym końcu PS2. B)

tak ale zasilke pctowa chlodza 2 wiatraki ( 80) albo 120 jedna a ten xowy jest zdaje sie pasywny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież teraz w USA też jest jesień i temperatury max jakie widziałem to 30stopni ale to w jakiś dziurach na środku pustyni. W zamieszkanych rejonach góra to 23stopnie (Miami), w wielkich aglomeracjach obu wybrzeży jest prawie tak zimno jak u nas.

 

Jak w takich warunkach te zasilacze się przegrzewają to ja dzieńkuję, co do umieszczania go za szafkami, to też bym tak zrobił, w końcu zasilacz konsoli to nie ozdoba na TV :? Niech dodadzą jakiś cichy wiatraczek, bo jak przyjdzie lato to będzie krucho.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na czym wg. ciebie polega to wykożystanie potencjału? Bo ja to rozumiem w ten sposób: Quake3A zapiernicza na moim komputerku ponad 300 FPS, co przy wystarczających do płynnej gry 50fps* daje wykożystanie mocy mojego kompa w 16,6%. Quake4 "wlecze" się 40fps co daje 100% wykożystania potencjału kompa i jeszcze trochę, ale czy gierki na Xklocku zasówają 500 klatek/s? Wątpię, więc przy rozwoju gier na Xklocka możemy liczyć tylko, a raczej aż na dopracowanie grafiki pod względem artystycznym, co oczywiście jest o wiele więcej warte niż shaderowane bajery. Do dzisiaj symbolem pięknej grafiki jest dla mnie gothic mimo że gra kożysta z dx7 i o wielę bardziej wolę podziwiać piękny krajobraz z tej gry niż bumpmaping w obsranym kiblu z doom3.

Nie dziwię się <_<

 

* tak wiem że do queja ma być 120, ale na chwilę zapomnijmy o pr0gamingu ;)

Dla mnie wykorzystanie potencjału sprzętu polega sprawdzaniu jakiego typu instrukcje działają najszybciej i wykorzystywanie ich zamiast innych (w miarę możliwości)

 

PS. znajac Sony to polowa postow o awaryjnosci xboxa moze byc pisana przez wyszkolonych pracownikow firmy lub przez fanboyow takich jak luki2, ktorzy wierza w klamstwa SONY....

Według mnie tak piszą fanboye. Jak jest zła opinia, to zwalają na zwolenników konkurencji i prubują w ten sposób ją oczernić. Uważaj na słowa, oka??

 

a co mam skrytykowac skoro tego na oczy nie widzialem ?? za krytyke mozna sie zabierac gdy sie cos przetestuje a nie czytajac newsy na zagranicznych stronach. widzisz ja oprucz tego poczytalem troche oficjalne forum xboxa i wiem w czym tkwi w wiekszosci przypadkow problem. ja jestem fanboyem ? hehe dobre. teraz kupuje x360 a jak ps3 pojawi sie z dobrymi grami ktore mnie zainteresuja to pewnie tez kupie.a jesli chodzi o przgrzewanie sa to indywidualne problemy. jakby nie patrzec amerykanie do najmadrzejszych ludzi nie naleza. i prawda jest tak ze zawsze najglosniejsi sa ci co maja problemy a ci co nie maja siedza cicho. poczekam jeszcze tydzien i wtedy bede mogl sie zabrac za ocene.

 

aha jeszcze jedno. po taki TV ? ja konsole mam zamiar podpiac do monitora 17 LCD na ktorym spokojnie odpale 720p

Właśnie, żaden z nas prawdopodobnie nie widział tej konsoli na żywo.

 

Ja bym sie chcial tylko zapytac, co to znaczy "10 razy lepsza grafika" czy "3 razy lepsza animacja"? Od czego lepsza? Wedlug jakich kryteriow?

Pojęcia czysto abstrakcyjne. Podobnie jak przy dawaniu oceny gre, np. w czasopismach, jedna dostanie 60%, druga 30%. Niby z tego wynika, że pierwsza jest 2 razy lepsza, ale nikt nie wie co to oznacza w praktyce.

 

Ja leje na te awarie, bo jak narazie nawet jakbym chciał kupić X360 tobym i tak nie dał rady...

Poczekam sobie rok i za 1000zł kupie dopracowaną wersje :)

Rozsądnie. Będzie konkurencja i będą bardziej stabilne ceny (i konsole).

 

@gladiak o dosie to mi nie wspominaj, bo pamiętam jak mnie sr.anie brało gdy chciałem dojść do tego jak się otwiera jaki kolwiek program (kolega chwalił, jaki to stabilny i niezawodny jest dos, więc odpaliłem go z 98ki i du.pa, co zrobić, wpisanie pełnej ścieżki do obiektu nie działało, a podobno to świetny system, oczywiście teraz już wiem, że trzeba znać odpowiednie polecenia, ale wtedy..., acha, mówił mi to ten sam kumpel, który mi wmawiał, że za tyle ile kosztuje ps2 (wtedy 3k, only in Poland :P ) kupie kompletnego pieca oferującego lepszą grafę + dodatkowe możliwości, sprawdziło się tylko to drugie).

Edytowane przez Xaon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież teraz w USA też jest jesień i temperatury max jakie widziałem to 30stopni ale to w jakiś dziurach na środku pustyni. W zamieszkanych rejonach góra to 23stopnie (Miami), w wielkich aglomeracjach obu wybrzeży jest prawie tak zimno jak u nas.

 

Jak w takich warunkach te zasilacze się przegrzewają to ja dzieńkuję, co do umieszczania go za szafkami, to też bym tak zrobił, w końcu zasilacz konsoli to nie ozdoba na TV :? Niech dodadzą jakiś cichy wiatraczek, bo jak przyjdzie lato to będzie krucho.

w jakich warunkach sie przegrzewaja ?? w takich gdy zasilka jest wcisnieta w kat a nie jaka temp panuje na dworze. jak przyjda upaly masz zamiar trzymac zasilacz na dworze ?? zreszta za tydzien sam potestuje konsolke i na bank wpierw przeczytam konsole a nie wpierw zaczne narzekac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xbox 360 wymaga od graczy inwencji

Snake; sobota, 26 listopada 2005

 

Problem wadliwych Xboxów 360, jest bardzo poważny, o czym pisaliśmy Wam już wczoraj, ale gracze swój rozum mają i dopóki Microsoft nie wymieni urządzeń, sami starają się znaleźć rozwiązanie, zwłaszcza że konsole potrafią zawieszać się co kilka minut.

 

Problemem, jak wiadomo jest zasilacz, a więc niektórzy stosują niecodzienne rozwiązania zapewniające mu dopływ zimnego powietrza. Jedni trzymają go na sznurku, inni kładą na kartonowe pudło. Podobno ten sposób się sprawdza, sprawiając że czas bez zwisu wydłuża się do kilku godzin. @PawelDK, z tego wynika że zasilacz zawodzi w każdych warunkach. Może faktycznie microsoft napisał w instrukcji: "zasilacz powiesić na sznurku" (może jako ozdobę na choince :P

 

Oczywiście jest to tylko połowiczne rozwiązanie, więc zrozumiałe jest, że wielu posiadaczom konsoli po prostu nie chce się w to bawić. Nic dziwnego, wydali w końcu ciężko zarobione pieniądze na bubel.

No comments. :lol: Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No comments. :lol:

jakos wp.pl nie jest dla mnie wiarygodnym zrodlem. wiecej sie dowiem z roznych for, w szczegolnosci tych zagranicznych. zreszta w tym momencie przestaje komentowac cokolwiek. za tydzien sam bede mogl sie przekonac jak bardzo "awaryjna" jest ta konsola. Edytowane przez PawelDK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jakbyscie nie wiedzieli co to jest wp.pl czy gry.wp.pl = brukowiec internetowy. kolorowe 'pisemko' z krzyzowkami itd.... i oczywiscie usa to polska - i dla nich wydanie ~399$ na sprzet to zyciowa decyzja :lol2: ( na te 40", 50", 60" hdtv tez zbierali od malego :lol2: )... oni sie poprostu wkurzyli ze musieli tyle czekac przed sklepem a tu akurat im sie cos przytrafilo z konsola w przeciwienstwie do kolegi ktory gra juz 3 dobe nonstop ...

Edytowane przez Lazymodder

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak jakbyscie nie wiedzieli co to jest wp.pl czy gry.wp.pl = brukowiec internetowy. kolorowe 'pisemko' z krzyzowkami itd.... i oczywiscie usa to polska - i dla nich wydanie ~399$ na sprzet to zyciowa decyzja :lol2: ( na te 40", 50", 60" hdtv tez zbierali od malego :lol2: )... oni sie poprostu wkurzyli ze musieli tyle czekac przed sklepem a tu akurat im sie cos przytrafilo z konsola w przeciwienstwie do kolegi ktory gra juz 3 dobe nonstop ...

Co do wp.pl to skądś to info musieli wziąć, sami tego nie wymyślili nie?

 

Co do USA to 400$ to wbrew pozorom trochę pieniędzy tam jest, w końcu ty też byś się wściekał jakby nowo kupione użądzenie za powiedzmy 300PLN by ci nie działało i napewno nie podszedłbyś do tego jak do zepsutego jogurcika, a kupię sobie inny egzemplaż, a to badziewie sru do kosza.

Edytowane przez M4TEUSZ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xaon no my z gladiac'iem mowilismy o czasach przed okienkami i nie tylko 98 ale Windows 1.x, 2.x, 3.x jezeli ktos pamieta z was takie windowsy. No to przed nim byly takie czasy kiedy nie bylo w ogole windowsa. Dacie wiare :)

 

No ale wracajac do tematu to Xbox na pewno bedzie Super :) a w europie jest inne powietrze i nikomu nie bedzie sie wieszal :)

Pozdrawiam wszystkich czekajacych jeszcze tyko 5dni :) Trzymajcie sie :D

Edytowane przez Cronosik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam propozycje pojdzmy w slady holendrow Link i zalozmy polski temat na forum Xbox.com Bedzie widac ze Polacy tez chca :D i sie interesuja

Co wy na to??

 

Jak pomyslalem tak zrobilem Polska I bardzo prosze o aktywnosc.

 

No nie Panowie pisza jakies amerykanske hamburgery a z Polskie wszyscy milcza :(

Edytowane przez Cronosik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...