Skocz do zawartości
DziuraWy71

Zasilacz Dla Starszego Komputera

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam jakiegos zasilacza dla slabszego komputera, najlepiej do 120 - 140 zl.

 

Konfiguracja:

Celeron 400@450 MHz

Plyta Gigabyte 686-LX4

256 MB SDRAM PC100

Riva TNT2 M64 16 MB

SoundBlaster 4.1

Seagate Barracuda IV 80 GB ATA

CD-ROM LG 52x

Realtek 8139

Edytowane przez DziuraWy71

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem, czy to żart jest czy co...

 

Popatrzmy na mój zestaw:

Duron 800Mhz

2x 128MB SDR

audio i sieciówka na PCI

TNT2 32Mb z wiatrakiem

2 dyski (jeden zamiennie z CD bo mam popsute pasmo IDE2)

jaki pobór mocy??

 

Wszystko na 230W megastable.

 

Kup byle co i lepiej dokup RAMu, może jakąś 200W-ówkę?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

256 tak duzo pradu nie ciagnie, jakies kilka W

 

tanim rozwiazaniem bedzie poprostu kupic jakiegod tracera 300W, ewentualnie lekko sciszyc mu wentyl, przeciez on tam sie nie przegrzeje na takim konfigu

 

skoro ludze mają bartona 2500@3200 52 ram jakas grafa, dysk, dzwiek i to na 300W huntkeyu to Tobie taki tracer czy jakies inne wyroby traceropodobne za 50zł wystarczą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przeciez pisal, ze 200W mu sie spalilo, nie? to 230W wydaje mi sie lekko za mało, to przeciez niewiele wiecej

 

zreszta Mociak sam powiedz czy 50zł za 300W do takiego kompa (napiecia beda raczej niezle, zasilacz nie bedzie wykorzystywany w 100%, wiec pochodzi to troche) to duzo

 

a tak serio, to co jeszcze można powiedziec ciekawego na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Celeronowskim zapotrzebowaniu na prąd wydaje mi się wręcz nie możliwe, że spalił się zasilacz... najprawdopodobniej był stary, albo wadliwy, albo jakieśtam zwarcie, czy sieć masz lipną.....

 

 

Jak już masz kupić, to lepiej kup ten Chiefa 360W, będziesz maił do przyszłego kompa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy Celeronowskim zapotrzebowaniu na prąd wydaje mi się wręcz nie możliwe, że spalił się zasilacz...

W tym zdaniu nie widzę sensu. Przeciez DziuraWy71 napisał, ze jednak zasilacz padł. A tak w ogóle to wiesz o czym tu rozmawiamy? O zasilaczu do komputera o takiej konfiguracji jaka jest w pierwszym poscie. :? pomysl taki sobie z tym Chiefem. Edytowane przez fipa15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konfiguracja:

Celeron 400@450 MHz

Plyta Gigabyte 686-LX4

Riva TNT2 M64 16 MB

SoundBlaster 4.1

Seagate Barracuda IV 80 GB ATA

CD-ROM LG 52x

Realtek 8139

 

Mowa o tym - doskonale wiem!!

 

A mówię, że na moim 230W to starczy!

 

 

Weź koleś kup byle co, wszystko będzie OK, a ten zasilacz, to musaiał być walięty, albo faktycznie masz sieć pier... niełądną :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedys było w któryms topicu o zasilaczu firmy ROPLA - znacie? jak nie to najpierw wykluczmy jego, a dopiero potem codeshity i inne megabajty

 

(choc moj codeshit naprawde sie spisuje :D lecz i tak sie go boje i zbieram kase na tagana)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, sytuacja wygląda tak: dostalem od kumpla za free xPowera MAV 300W. "Darowanemu koniowi w zeby sie nie zaglada" jak to mawiaja. Jednak szepnijcie co nie co o produktach tej frimy, jako ze ja malo obeznany w zasilaczach... Moze byc jeszcze po upgradzie kompa (do durka 1000) ? czy zaczac zbierac na chieftca 400 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialem przy okazji zapytac: Czy te "podejrzane" produkty firm typu: tracer, modecom, mercury - to jakis badziew czy raczej porzadne zasilki ?

1313418[/snapback]

modecomA rownaz z tracerem i merkyrym??

ciekawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...