Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa razy więc miałeś szczęście - ogólna opiniaj jest jednak taka, że seria ta jest gorsza od 17 (choć jakbym nie miał wyboru to brałbym 21 niż 20 czy 22). Tu się liczy bardziej statystyka niz pojedyńcze przypadki. Zestawianie Andego nie jest jeszcze miarodajne jak będzie ze 100 wpisów to może wtedy.

To prawda, masz rację! Dlatego po raz kolejny apeluję o kolejne zgłoszenia. Nawet przy 100 wpisach zestawienie to będzie ułomne ale mimo wszystko da jakikolwiek ogląd na poszczególne serie.

 

Link: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=143350

 

 

A może temat ten przenieść z "Ekstremalnego" do "Platforma AMD"? Będzie bardziej widoczny?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dwa razy więc miałeś szczęście - ogólna opiniaj jest jednak taka, że seria ta jest gorsza od 17 (choć jakbym nie miał wyboru to brałbym 21 niż 20 czy 22). Tu się liczy bardziej statystyka niz pojedyńcze przypadki. Zestawianie Andego nie jest jeszcze miarodajne jak będzie ze 100 wpisów to może wtedy.

1565666[/snapback]

Co do 21 tygodnia to będe mial w reku kilka , potestuje i zobaczymy. dzis byc moze będe mial 1 a w tym tygodniu jeszcze kilka , wtedy moge cos powiedziec. Jeden wziąłem od 4speed.pl i zobacze czy wciskają kit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na 100% nie moge powiedziec <_< , ale chyba 2,8GHz 1,45V bralem.

1565454[/snapback]

dokladnie 2.8 1.45v, na 1.42v wywalil sie po 4 godzinach prima.

 

Zamówilem ten 21 tydzien do selekcji, jutro moze bede mial zobaczymy co to warte....

 

Mam nadzieje ze cos z nich bedzie, byly ponad 20zł drozsze od innych :(

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanko odpowiedz ważna do czwartku 28.07.05 Składam zestaw VENICE 3000 i ABIT AX8 TEN.Do tego zestawu potrzebuję pamieci 2x512MB i tu zaczyna się proble -PAMIEĆ IDZIE CENOWO DO GÓRY.Zamówiłem TWINMOSY

na kościach Powerchip 0,11 twinmos z końcówką CADT .Wiem iż to nie jest dobry wybór ale niestety chodzi o cenę. Moje pytanko czy może jednak zmienić zamówienie na 2X512 GEILA ponieważ w komputroniku utargowałem 50zł więc starczyłoby na te geile. Zestaw ma działać na fsb 230-250 stąd to moje pytanie.Te twinmosy na kościach Powerchip 0,11 i Abicie NF7 przy 2,8V śmigają na FSB 225 i 2/3/3/10.Powiedzcie co będzie lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testowałem jeden z serii 0521DPMW i wcale nie jest tak źle:

Wstępnie 2800MHz na napieciu 1.4v(defaultowym) - to jeszcze do głębszego sprawdzenia

SP2004 na 2850MHz bez problemu. Screeny zapodam jutro. Wszystko sie moze zmienić.

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

skoro ludziom z 4speed chodzily na powyzej 2.9ghz , mi tez , tu kilka osob jeszcze dalo swoje wyniki - to mozna juz cos ogolnie powiedziec... zreszta czy w 17 tyg wszystkie procki byly jakies super hiper ? przeciez i z nich byla robiona selekcja i znajdywaly sie lepsze i gorsze - a narazie te ponad 2.8 ghz dla 21 dpmw to mozna powiedziec standard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro ludziom z 4speed chodzily na powyzej 2.9ghz , mi tez , tu kilka osob jeszcze dalo swoje wyniki - to mozna juz cos ogolnie powiedziec... zreszta czy w 17 tyg wszystkie procki byly jakies super hiper ? przeciez i z nich byla robiona selekcja i znajdywaly sie lepsze i gorsze - a narazie te ponad 2.8 ghz dla 21 dpmw to mozna powiedziec standard

1566722[/snapback]

Tylko nie wiem czy wiesz jak oni testowali swoje procki a ja wiem bo rozmawialem z tym gosciem co jes testowal: dzielnik byl najnizszy , czyli na div 100 a to o stabilności nie swiadczy poniewaz bardzo czesto waskim gardlem jest kontroler pamieci. Mialem procki ktore smigaly na 2900MHz , 2980MHz na div 100 a na div 150 lub 166 to byla totalna kapucha.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie wiem czy wiesz jak oni testowali swoje procki a ja wiem bo rozmawialem z tym gosciem co jes testowal: dzielnik byl najnizszy , czyli na div 100 a to o stabilności nie swiadczy poniewaz bardzo czesto waskim gardlem jest kontroler pamieci. Mialem procki ktore smigaly na 2900MHz , 2980MHz na div 100 a na div 150 lub 166 to byla totalna kapucha.

1566725[/snapback]

 

Nom z tym kontrolerem to jaja sa na div 100 mi proc lata na 2830 a na wyzszym kaszanka'

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dochodzi jeszcze kwestia stabilność pod systemem 64 bitowym, mialem procki co przechodzily prime95 lub sp 2004 na 2950MHz a przy udpaleniu WinXP 64bit , to od razu niestabilność, dlaczego? wynika to z zasady dzialania athlona pod 64bit os lub 32bit os. W os 32 bitowym część rejestrów jest nieuaktywniona: procesor pracuje w trybie legacy 16 rejestrów nie jest widocznych, ,rejestr flagowy tez tylko 32 bity i rejestr wskaźnikowy tez tylko w polowie, oraz kilka innych rejestrów tez w polowie. Natomiast przy 64 bitowym sa one widoczne i mysle ze dochodzi dodatkowy pobór prądu i mozliwość że uaktywnione rejestry nie wytrzymują wiekszych częstotliwości.

Akurat czytam materialy amd na ten temat: #24659 rev. 3.07.

Wiec mysle ze pod win64bit , po przetestowaniu ponownym procków wiele sigów by sie zmienilo :-) .

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nom z tym kontrolerem to jaja sa na div 100 mi proc lata na 2830 a na wyzszym kaszanka'

1566741[/snapback]

Też tak mam :-( Na div 100 2.7 Ghz na domyślnym napięciu, na 133 nie dochodzi nawet do 2.43. Na div166 udało mi się wyciągnąć w miarę stabilne 2520 (piszę" w miarę", bo krótko testowałem, circa 30 minut w SP2004 + godzina 3DM01), wyżej pamiątki przestawały wyrabiać. Mam zamiar pożyczyć od kolegi pamięci które powinny wydolić taktowanie na 250 Mhz, dopnę lepszy zasilacz i zobaczę, czy procek da radę wyskoczyć powyżej 280 FSB na div 166.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dochodzi jeszcze kwestia stabilność pod systemem 64 bitowym, mialem procki co przechodzily prime95  lub sp 2004 na 2950MHz a przy udpaleniu WinXP 64bit , to od razu niestabilność, dlaczego? wynika to z zasady dzialania athlona  pod 64bit os  lub  32bit os. W os 32 bitowym część rejestrów jest nieuaktywniona: procesor pracuje w trybie legacy 16 rejestrów nie jest widocznych, ,rejestr flagowy tez tylko 32 bity i rejestr wskaźnikowy tez tylko w polowie, oraz kilka innych rejestrów tez w polowie. Natomiast przy 64 bitowym sa one widoczne i mysle ze dochodzi dodatkowy pobór prądu i mozliwość że uaktywnione rejestry nie wytrzymują wiekszych częstotliwości.

Akurat czytam materialy amd na ten temat: #24659 rev. 3.07.

Wiec mysle ze pod win64bit , po przetestowaniu ponownym procków wiele sigów by sie zmienilo :-)  .

1566763[/snapback]

To jest bardzo trafne stwierdzenie. Wreszcie ktoś o tym powiedział. Tyczy się to nie tylko procków, ale także pamięci - a konkretnie kontrolera pamięci. Wiele zdawałoby się stabilnych ustawień "zdychało" pod XP64. Nie wiem jak inni ,ale ja musiałem sporo nakombinować z timingami i napięciami, by utrzymac stabilność w środowisku 64 bitowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzi tak samo na 32bit jak i na 64bit systemie pod warunkiem że użyję wersji pod AMD. Na początku miałem jak się okazało wersję pod Intela to nie mogłem osiągnąć nawet 2,7GHz a próba O/C powyżej częstotliwości na jakiej zainstalowałem system zawsze się kończyła BSOD.

 

*Przez tak samo mam na myśli że mogę PI robić w okolicach 3GHz nic więcej.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość robot

tyle ze narazie nie ma to znaczenia bo i tak 99% osob nie korzysta z 64 bitow , a jak juz wejdze nowy system 64 bitowy to juz dawno tych prockow nie bedzie w kompach ...zostana zastapione przez nowe szybsze rev...tak jak winni na venice

Edytowane przez robot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@hardy99

 

Na oko 2,7GHz jakos powinienes wycisnac ale wrozek na tym forum nie ma. Mialem takiego DPMW wlasnie, 2,7GHz kolo 1,4V robil ale temperatury mial niemilosiernie wysokie. Co do plyty do zdecydowanie DFI ale na nF4.

 

 

No to jeszcze ja dorzuce swoje 3 grosze w kwestii kontrolerow pamieci w Venice. Tak wiec moje G.Skille jako PC 4400 chodza sobie ale najwyzej przy mnozniku x7 (mam na mysli max stabilne ustawienie). Przy mnozniku x9 niestety tylko 265MHz. Tak wiec musialem isc na kompromis i puscic proca na 9x295MHz, pomimo tego ze spokojnie smiga sobie na 9x306@1,36V (ale z jedna kostka tylko) :lol: a pamiatki div183 265MHz <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Własnie testuje Venicka 0517 EPAW :) na ( uwaga uwaga ) Gigabycie GA-K8NF-9 :) czyli na wysmienitym sprzecie do OC :)

 

O dziwo plytak mnie zadziwila i zmartwila. Zdziwila bo wiesza sie dopiero przy HTT 330, a zmartwila ze przy HTT musi miec HTTx2 bo przy 3 juz staje w poscie :/ no trudo sie mowi, ale nie o tym mialem mowic :)

 

Wlasnie leci sobie SP2004 na 9x270x1,4V :), w everesie niestety pokazuje ze napiecie realne to 1,44V :/ , tak samo pokazuje Cpuz, wiec widac ze plyta zawyza :/ no trudno. ciekawe do ilu dociagne na tym "zawyzonym" napieciu.

 

PS: temp w stresie ~40C na boxowym coolerku.

 

PS2: zmniejszylem napiecie Easy Tunem do 1,37V , realne 1,392V i nadal smiga.

 

PS3: po zmniejszeniu napiecia temp. w stresie zmniejszyla sie o 1C

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czepiasz sie szczegolow robot ;) bardziej wierze napiecia podawanym przez CPuz albo everesta niz tym ktore ustawie w biosie :)

 

ciag dalszy testow :)

 

9x290x1,4V ( z cpu-z ) w biosie ustawione 1,375V spox

9x300x1,4v (w biosie) zwis w Sp2004

9x310 bootoje sie ale niestabilny na 1.4V to co wyzej

 

ciag dalszy zmagan wkrotce i byc moze juz na neo2 :)

Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tu próbka z 21tygodnia DPMW:

1568335[/snapback]

narazie mam 1 procek z tej seri 100% przetestowany, 8H prima na 2.7 1.4v, teraz leci druggi i potrzebowal juz 1.42v do 2.7Ghz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Widzę, że nie tylko mój Venice dziwnie potrafi się zachowywać. Mam go od tygodnia i zauważyłem coś dziwnego. Mianowicie po włożeniu 1 dnia procek kręcił się na 2,394(9x266)Ghz przy 1,45V i 2,565(9x285)Ghz na 1,475V i chodził stabilnie SP2004 minimum 2 godziny. Poniżej tych napięć na tych częstotliwościach nie przechodził SP2004 ani minuty. A w tej chwili po 1 tygodniu chodzi stabilnie (SP2004 ponad 3 godziny,3DMark2005 0,5 godziny.) na 2,520(9x280)Ghz przy 1,400V!!!! Wcześniej nie dochodził nawet do 2,4Ghz na 1,400V!!!! Czy to normalne? Słyszałem coś o wygrzewaniu procków ale czy to prawda?

Dalej chyba płyta mnie ogranicza (ABit AV8), bo przy podnoszeniu nawet o 1-2 Mhz już się wykłada mimo, że zjadę z pamięciami z 166 na 133 a HTT jest już x1, na HTTx3 nie przechodzi postu, a na HTTx2 czasami wykłada się w SP2004 i 3DMark2005. Słyszałem, że dla ABit AV8 FSB280 to już granica. Czy to prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciag dalszy testow :)

 

9x290x1,4V ( z cpu-z ) w biosie ustawione 1,375V spox

9x300x1,4v (w biosie)  zwis w Sp2004

9x310 bootoje sie ale niestabilny na 1.4V to co wyzej

Jaki masz bios w tej płytce?

U mnie gdy ustawię napięcie w biosie 1.4, to CPU-Z pokazuje 1.392 w idle i 1.42 stress. BTW, różnica między HTx4 i HTx2 jest malutka, więc nie ma się czym przejmować.

 

ciag dalszy zmagan wkrotce i byc moze juz na neo2 :)

pewnie wyniki będą takie same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie chodzi tak samo na 32bit jak i na 64bit systemie pod warunkiem że użyję wersji pod AMD. Na początku miałem jak się okazało wersję pod Intela to nie mogłem osiągnąć nawet 2,7GHz a próba O/C powyżej częstotliwości na jakiej zainstalowałem system zawsze się kończyła BSOD.

 

*Przez tak samo mam na myśli że mogę PI robić w okolicach 3GHz nic więcej.

1567232[/snapback]

Jaka wersja pod AMD czy Intela? :blink: Przecież jest tylko jeden XP x64. Oprócz OS 64bit przydało by się jeszcze Prime95 64bit :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwie wersje jedna się nazywała „64bit Edition” a druga „X-64 Edition” nazwy podobne ale na pierwszej w ogóle się kręcić nie dało a na druga chodzi bez problemu. W jakimś opisie wyczytałem że jedna jest dla Intela druga AMD a ile w tym prawdy pojęcia nie mam bo nie wnikałem w to za bardzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Całkiem możliwe bo jak już pisałem powtórzyłem tylko to co wyczytałem ;] No ale z tego co pamiętam to pierwotne pytanie było o to czy Venice chodzi tak samo na 64bit systemie jak na 32bit systemie to u mnie jest to bez różnicy na obu systemach mogę osiągnąć takie same MHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem dwie wersje jedna się nazywała „64bit Edition” a druga „X-64 Edition” nazwy podobne ale na pierwszej w ogóle się kręcić nie dało a na druga chodzi bez problemu. W jakimś opisie wyczytałem że jedna jest dla Intela druga AMD a ile w tym prawdy pojęcia nie mam bo nie wnikałem w to za bardzo.

1569079[/snapback]

Owszem są dwie 64 bitowe wersje Windows:

- Jedna to "x64 edition" dostępna jako XP i 2003. Chodzi na procesorach z AMD64 albo EMT64

- druga "64 bit edition" dostępna jedynie w wersji 2003 dla procesorów Itanium (IA64).

Te wersje kierowane są dla całkiem innych architektur, które nie są kompatybilne ze sobą czyli uruchomienie wersji "64 bit edition" na Athlonie64 jest niemożliwe. Mam wrażenie że wersja którą wcześniej miałeś to była jakaś beta x64. (Być może jako beta nazywała się inaczej). Ja przygode z XP x64 zacząłem od wersji RC2.

 

Wracając do testów to jednak powinny być robione za pomocą programu 64bitowego na 64bitowym Windows. Procesor musi być zawsze stabilny. Ja non stop na XP x64 siedze od lutego i myśle że coraz więcej osób będzie się przechodzić na niego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Mardok

Zobaczymy. ;)

 

@wampir

Chyba 0517 DPAW... :) Taki cudowny procek, co PITerowi leciał na ZWYKŁEJ, nie chłodzonej wodzie z dupną chłodnicą i blokiem @ 3 GHz. :) Po za tym PITer nieco zmodyfikował w tym procu czapeczkę tak więc bedzie naprawdę hard drive. Dużo poniżej 11 powinno być, ale raczej nie przegonię bachusa... :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...