Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm a możecie mi coś poradzić?

 

Mam Venice 3000+ (0521) ,

Abit AN8 Ultra ,

GeIL Dual 2 x 512MB ULD PC-400 CL2

 

zasilam to Chieftec 420W a chlodze Freezerem 64.

 

Mam taki problemik z tą konfiguracją, że jak mam ram włożony 1,1,0,0 to różne cuda się dzieją, windowsa instalowałem ze 3 godziny (bluescreeny, kopiowanie plików czasami szło 30 min zamiast 2) i w ogóle różne rzeczy się przytrafiały(memtest wykazał errora przy 350%). W 0,0,1,1 działa wszystko sprawnie(6000% memtest przez noc) ale nie moge tego puścic wyżej niż 250HTT (ramy 500MHz @ CL2.5-6-3-3).

 

Mam HT 4 , Vcore 1.45 , VDimm 2.9 i nie chce wstać wyżej niż 250 HTT. Czy to wina mobo ? (juz zamowilem nowa do wymiany)

Edytowane przez mnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mialem na poczatku ten sam problem nie moglem zaintalowac windy i byly restety ale po dostrojeniu juz chodzi wszystko cacy tyle za ja mam av8, okazalo sie za ramy sa bardzo woltozerne i zeby chodzily dobrze wymagaja tego conajmniej 2,8V, a najlpeiej zobacz jak wszytko chodzi na defaultowych ustawieniach, htt 200 tylko ram wez na minimum u mnie jest ddr 200 u cibie tez powinno byc, bo to wina ramu moze byc u mnei plyta jest na nie bardzo warazliwa i musialem troche sie z nimi poszarpac zeby ustawic dobrze, daltego jak na defaulcie i niskim ramie pojszidzie wsyztko ok

to wtedy wyjedzie ze ramy byly zle ustwaione, a noi pamietaj ze a64 to nei a32 i tu ramy moga se chodzic jak chca i nei ma uszczerbku w wsyzbkosci pracy nie musza byc synchro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, dalem DDR200 i nie wstal wyzej niz 260HTT. Teraz testuje go na HTT260 @ 1.5V przy DDR333 @ CL2.5-6-3-3. Nie wiem co jest nie tak, wydaje mi sie, ze do HTT300 powinien dochodzic bez problemu ;<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale jak na defaultowych pusciles to rozumiem ze wszystko bylo dobrze tak? to znacyz ze plyta jest dobra tlyko zle zabierasz sie za podkrecanie, poczytaj to co koledzy pisza poszperaj na forum, niedawno sam nie wiedzialem jakie mozna dac napiecie na a64 (bo palominio smigalo nawet na 2,3V) ale koledzy pomogli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dalem htt 3 , dalem htt 2 vcore 1.45 - 1.55 i ani rusz wyzej niz 260

 

ddr200, ht2, htt>260 = zwis

 

A na normalnych ustawieniach to dziala tylko w socketach 0,0,1,1 (przy 1,1,0,0 jest niestabilny)

 

Ram chodzil przy HT4, HTT260 @ DDR400 CL2.5-6-3-3 na VDimm 3

 

Z tą płytą jest chyba coś nie tak, bo procek 0521 powinien raczej chodzic na wyzszym htt niz 260 ajt ? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a napsiz dokladnei jaka to seria lbble 0521 i co dalej? bo ja mam apbw i mi idzie bez zmiany napiecia 280 a widzialem ludzi z dpmw i oni pusczaja 349 z napieciem oczywiscie, mzoe masz jakas dupna seria, bo nie kazdy sie ponoc che podkrecac super, ktos powiedzial ze wieszkosc z 17 i 21 tyg sie kreca dobrze wiekszosc nie znaczy ze wsyztkei mzoe wiecej nie da sie wycisnac, sporoboj tak daj htt 280 monoznik htt x3 ustaw ramy jako ddr266 i delikatne timingi 2,5-3-3-8 nie powinny sie zacinac i zoabcz czy bedzie chdozic, bo jak juz pisalem RAMY MAJA DUZO DO POWIEDZENIA na tych plytach a sa do siebie bardzo podobne, mzoe nie wytrzymuja, a mzoe masz ustawione 1T slabszy ram ponoc tego nie wytrzyma, hmm teraz spojrzalem ze masz geil , gdzies czytalem ze koles pisal ze mial geile i mu slabo chodzily robily zwiechy i takie tam i napisal ze przelorzyl do slotu 1 i 2, bo mial 3 i 4 i problme jak reka odjal sproboj wszystko powoli, najpierw sprawdz ile wytrzyma porc a jak ustawisz juz ze stabilnei pracuje to zajmij sie usatwiniem ramu, wiem ze sie czepilem tego ramu ale nie masz od kogo porzyczy kosteczek na kilka h innych niz twoje, naprawde wiem ile mi sprawily moje ramy problemu i z poczaktu mimo iz byly one 2-3-3-8 1T 400 i tak je ustwailem to nie mogelm ani systemu zianstalowac anii pracowac normlanei bo zwiechy byly, dopiero po dlugich testach udalo sie ustaiwc je uzytecznie,

 

a i jescze jedno bo nie wiem czy zdajesz sobei sprawe ze przy htt 260 i ustawieni ramow 266 w rzeczyswistosci nie pracuja one jako 266 tylko 333

takze gdy ty masz htt260 i ustwawienie ddr400 pracuja jako 520,

takze jak to podales

Ram chodzil przy HT4, HTT260 @ DDR400 CL2.5-6-3-3 na VDimm 3
to to zes nakrecil i tak niezle pamiatki i sie niedziw ze wiecej nei idzei bo nie wyrabiaja pamiatki 400 a masz jzu 520 i chesz wiecej

 

(oczywsicie wsyztkei rozawarznai co do predkosci ramu wziete z monznikiem procesora x9)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mozecie tez sprobowac podniesc napiecie LDT i Chipsetu jezeli macie takie opcje na swoich plytach... oczywiscie bez przesasady mowie o podniesieniu wartosci o 0,1 V w gore w stosunku do domyslnych.

1660592[/snapback]

ja tam wrocilem do 1.2 i 1.5 i jest stabilnie bez problemów..

a wczesniej mialem zawsz 1.3 i 1.6 ...

imho useless ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

av8 dzieki za odpowiedzi.

 

Zdaje sobie sprawe, ze ram chodzi na 520MHz :> Ale probowalem dawac wiecej HTT przy ustawieniach ramu na DDR200 , asekuracyjnych timingach (ale na 1T) HT3, HT2 i wyzej niz 262 nie polecial :> A w 1 i 2 slocie to nawet na 220 nie idzie

 

Seria procka LBBLE 0521 BPCW

Edytowane przez mnc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

saimek spoko looz u mnei chodzi jak trzeba po zmianie slotow z 3 i 4 na 1 i 2 i podniesieniu voltarzu ramu, a napiecie ldt nie ma sensu zmieniac i tak nic nie da w tej sytuacji, mozliwe ze poprostu najzywczajneije w swiecie proc jzu wiecej nie chce, ale jescze jedne pomysl mi wpadl do glowy pousc wolno ram z tmyt ze tym razme zmien mnoznik proca na x8 lub x7 i wtedy zoabcz czy widzie wiecej htt bo jakby nie bylo czestotliwsoc proca bedzie nei duza a htt wieksza i moze jak si ebedzie krzaczyl na htt>260 to cos jest z plyta ze nie chce chodzic na wysokim htt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam maly problem z Venice E6 35 tydzien. W punktach co osiagnalem:

 

1. Proc - 2700@~1,6V przy dzielniku jak dobrze pamietam 133 - wiec pamiec na ~192MHz - stable*

 

Zrobilem Vdimm mod (na RAM bezposrednio z linii 3.3v - w koncu to BH-5) - dokladnie nie wiem ile daje, w poniedzialek biore dobry miernik z firmy to napisze. Po nim takie testy (cl 2 2 2 5 1t):

 

2. Proc 4x250, RAM 200 (250MHz CL2 2 2 5) memtest86 przeszedl caly, system odpala sie, stable*

 

Uradowany jade dalej z koksem:

 

3. 9x280 (2520 tak lightowo na razie), RAM 166 (~229MHz cl2 2 2 5) i D-U-P-A. Nawet system sie nie bootuje, wywala sie w trakcie albo zaraz po starcie. Ram 150 tez [gluteus maximus].

 

Moze dzielniki nie tego cos:

 

4. 9x250 (9x245) RAM 200 (250/245MHz cl2 2 2 5) dalej [gluteus maximus], wywala sie, przy 250 tylko clear cmos pomaga. Przy 240x9 niby lepiej troche (winda wstaje), ale niestabilny w Windows.

 

5. Na 9x270 RAM 166 (~220MHz cl2 2 2 5) [gluteus maximus] znowu - superpi 32M - wracam a tu BSOD.

 

Teraz pytanie: WTF? Pamieci wydaja sie jechac ladnie na 250 cl2225 ale tylko gdy procek ma malo MHz. Przy wyzszym mnozniku nawet 220 nie chca robic. Czy to wina:

 

1. Zasilka daje za malo V na linie 3,3V przy wiekszym obciazeniu? (jutro pomierze, w biosie caly czas 3.27V). Da sie podkrecic w tym Enermaxie? Moze dokupic OCZ DDR boostera i przez niego krecic, a nie Vdimm mod?

 

2. Kontroler w Venice jest do [gluteus maximus] i przy wyzszym taktowaniu drastycznie pogarszaja sie jego parametry i po prostu nie wyrabia z wysoka czestotliwoscia pamieci.

 

3. Pamieci do bani - kurde troche kosztowaly? Plyta do bani - ludzie na xs z tymi ramkami >250 robia cl2? Razem ze soba kombinacja do bani?

 

* Stable - jak na razie styka mi superpi 16M/32M

 

ps. Biosy: 1.B sideeffecta, 1.36mod (1T), 1.8mod

ps2. HTTx3, napiecia na CPU w miare wysokie (to nie to), probowalem pamieci w obu kanalach.

 

ps3. Post takze w watku o K8N-Neo2 :) (nie kazdy guru tam zaglada)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh tez trafilem na jakis kiepski egzemplaz

max 2475 przy napieciu 1.55V temp 44max. Strasznie pradozerny. Myslalem na zwiekszeniu napiecia ale ostatnio poczytalem ze duzo veniceow pada:/ a proc kupilem w stanach wiec bedzie problem z reklamacja....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj nie placzcie tak :lol:

 

mam bydlaka robiącego 2520 MHz na 1,69V prime stable [8h 40 min] puszczony na codzien na freezerze 64 puszczonym na 5V :lol: temperaturki wysokie ale jest cicho :D [kazdy wentyl puszczony na 5V, a brzeczyk na DFI podłączony pod BeQuiet [czyli coś ok. 6V, więc jest CICHO i nonstop podkręcone :D ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnc tak z ciekawosci ostatnio sprawdzilem ile plyta wyciagnie htt i wyciagnalem 7x320 ram cos kolo 410 takze wiec u mnei plyta hasa sporo dalej mi sie juz nie chaialo testowac takze nom nie wiem chipsety idnetyczne poza tym ze ja mam agp a ty pci-e, nom i jeszcze tego nie probowalismy zaladuj sobei najnowszy bios bo te strsze robia sporo balaganu (bynajmniej u mnie)

 

 

 

 

Piratez a ty jaka masz serie proca, jak posiadasz rev e6 to ludize juz poisali nawet wyzej gdzies jest ze one nie chca isc za duzo; to co ma w podpisie Xtreme_Addict

#1#Venice E6 3000+ 0532A 1,69V@2520 MHz PRIME Sta.

 

ja mam tyle samo ale przy 1,4V; a z tymi napieciami to w sum kij wie ja swojego athlona 1700 nie zabilem 2,3V ty nie powienienes athlona 64 zabic 1,65V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mnc tak z ciekawosci ostatnio sprawdzilem ile plyta wyciagnie htt i wyciagnalem 7x320 ram cos kolo 410 takze wiec u mnei plyta hasa sporo dalej mi sie juz nie chaialo testowac takze nom nie wiem chipsety idnetyczne poza tym ze ja mam agp  a ty pci-e, nom i jeszcze tego nie probowalismy zaladuj sobei najnowszy bios bo te strsze robia sporo balaganu (bynajmniej u mnie)

Piratez a ty jaka masz serie proca, jak posiadasz rev e6 to  ludize juz poisali nawet wyzej gdzies jest ze one nie chca isc za duzo; to co ma w podpisie Xtreme_Addict

#1#Venice E6 3000+ 0532A 1,69V@2520 MHz PRIME Sta.

 

ja mam tyle samo ale przy 1,4V; a z tymi napieciami to w sum kij wie ja swojego athlona 1700 nie zabilem 2,3V ty nie powienienes athlona 64 zabic 1,65V

1670686[/snapback]

Powiedz to wszystkim tym którym się „udało zabić” a jest ich już kilka osób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nappisalem ze nie powinien zabic, ale kij wie i tutaj podam przyklad

Xtreme Addict[b]mam bydlaka robiącego 2520 MHz na 1,69V prime stable [8h 40 min][/b]

no czytalem takze na wczensiejszych stornach, ze ktos zabil swojego od tak tylko, ale...

jak nei sproboje to sie nie przekona, a z wymiana proca nei ma problemu, jezeli tylko nie ma na nim sladu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nei sproboje to sie nie przekona, a z wymiana proca nei ma problemu, jezeli tylko nie ma na nim sladu

Taaa i dostanie jakąś totalnie niekręcącą się padakę.

 

Pomyśl 5 razy zanim cokolwiek napiszesz, zbierz więcej wiedzy. A nie piszesz co Ci się wydaje. Możesz łatwo wprowadzić w błąd i spowodować problemy/awarię :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale jak pisze ze ma kiepski egzemplarz to co mu szkodzi, a jakis czas temu przerzucilem te sto stron i ludzi pisali wczesniej ze nie ma probelmu z wymiana, a i czytalem ze kilku zabilo przez bodajze 1,6V; to wiec jak ci co pisali wczesniej klamali, juz nikomu sie nie chce czytac calosci tylko kilka ostatnich postow? Bylo pisane jak podkrecac, jak sprawdzic ile wytrzyma proc ile pamieci a ile plyta

 

 

zreszta wyalczam sie z tego tematu niech odpowiadaja bardziej doswiadczeni i dluzej siedzacy na tym forum

Edytowane przez av8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem bedzie z gwarancja bo proca kupilem w stanach wiec cala ta procedura by mnie wykonczyla;]

 

no chyba ze mozna oddawac procesory do amd polska czy cos podobnego;]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem bedzie z gwarancja bo proca kupilem w stanach wiec cala ta procedura by mnie wykonczyla;]

 

no chyba ze mozna oddawac procesory do amd polska czy cos podobnego;]

1671256[/snapback]

 

W wiekszosci sklepów jest ok 1 miesiaca na gwarancje (zwrot). Pózniej trzeba wysylac bezposrednio do AMD (box). Z oem jest wiekszy problem bo jest tylko 1miesiac gwarancji (AMD), sklep 7 dni. (Chyba ze moj angielski jest slaby i czegos nie doczytalem :D ). Dlatego wiekszasc sklepów ma box w tej samej cenie lub nizej niz oem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...