Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

No to zobaczymy jak wam jutro pójdzie oc. Jak dobrze sie będą kręciły to też biore (może trafie może nie), no ale zobaczymy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sie sklada ze mam dostep do wiekszosci hurtowni w tym do komputronika.

Dane z ich strony:

 

AMD Athlon 64 3200+ BOX (Socket 939) Venice

[prk83200_939vb]

 

Chwilowy brak towaru.

 

Najbliższa dostawa: 2005-05-12,

 

Cena netto: 650,- zł

Cena brutto: 793,- zł ( hurtowa )

 

Gwarancja: 36 mies.

-----------------------------------

O i widze ze jeszcze incom ma:

 

PRAMAAB03230 ADA3200BPBOX Procesor AMD Athlon64 3200+ BOX 512KB/2.0GHz/S-939

Athlon 64 3200+ 2,0 GHz, socket 939, cache L2 512KB

 

632.24 netto

771,33 brutto

 

Dostepność: +10 szt.

 

Dla tych którzy nie wiedzą. Incom to hurtownia we wrocławiu. To właśnie ten oddział zamawia procesory z USA i rozsyła na reszte swoich oddziałów. Większość sklepów komputerowych z Wrocławia zaopatruje się u nich ze względu na cene. Jeśli bierzecie gdzies procek we wrocku 3200+ s939 to jesli nie z zapasów to juz powinien byc Venice. Np. widze ze w www.arest.pl juz wyprzedaja 3200+ bo wiedza ze idzie Venice ( maja tylko jednego Winniego 3200+ z 0451 ). Aha i arest ma najmniejsze marze na

wroclaw. Powinni te winni miec po 785 zl max. mysle.

Edytowane przez misobol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Venice 3200+ ibiza bez problemu robi 2800Mhz przy 1,525V” co znaczy konkretnie to „bez problemu” bo jak że się włączy/zabootuje to ja mogłem wejść do windy na 2,8GHz i def VCore, a jak robi PI 16MB (najlepiej 32MB) to już zupełnie inna bajka…

 

EDIT:

 

i jeszcze 1.525v to real czy bios V ? Jak bios to jaka mobo ?

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

„Venice 3200+ ibiza bez problemu robi 2800Mhz przy 1,525V” co znaczy konkretnie to „bez problemu” bo jak że się włączy/zabootuje to ja mogłem wejść do windy na 2,8GHz i def VCore, a jak robi PI 16MB (najlepiej 32MB) to już zupełnie inna bajka…

 

EDIT:

 

i jeszcze 1.525v to real czy bios V ? Jak bios to jaka mobo ?

1439973[/snapback]

Mobo: MSI K8N Neo2 Platinum-54G

1,525Vw biosie

 

"Ibizzz (1971968)

prime liczy bez problemu od 15 min"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już Prime95 lata nawet 15min to i 32MB przejdzie wiec procek (w porwaniu do przeciętnego Winiegi) bardzo śliczny ;)

1440026[/snapback]

No własnie a kto na tym topicu ma przeciętnego Winiego??

ręka w gorę!

przeciętnego Winiego to ma 99.9 % ludzikow ktorym wisi z jaką serią jest w ich budzie proc.

Zaden wynik.Powiem więcej żenada.

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego poczekam na selekta ;-)

W moim przypadku przeskok z 2,7GHz na 3GHz uważam za sensowny.

Przeciez ten proc ledwo liżnie 2,9GHz i to nie wiadomo z jakim Vcore(no moze lekko przesadzam)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Racuch, ja mam przeciętnego winniego z syndromem 2.7xGHz (u mnie max. to 2733MHz i ni więcej).

 

Dla mnie 2.8GHz na takim niskim v-core (na AC, czy WC, tak btw?) to wynik conajmniej bardzo przyzwoity. Powiem więcej- świetny (choć nie rewelacyjny, przyznaję ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

draak

poprostu poczekajmy na HomeRecenzen i już.

Dla niektorych dużym walorem na + moze okazać się też poprawiony kontroler i SSE3 ;-) a niekoniecznie MHz(-ce)

Mardok czy na WC te proce nie wstaną z 1,5Vcore ? OCB bo myslę ze jadnak tak czy tez bez FC to poprostu kpina?

Wiem niepotrzebnie "biję pianę" ale ilu na Tweak-u(hmm w Polsce ma FC) ręka w gorę.

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, musimy poczekać na to co Mardok i inni nam (miejmy nadzieję!) jutro ładnie opiszą ;)

 

Z mojej strony dodam, że proca robiącego 3G na WC* (nie żadnym FC) biorę od ręki. Sam poprawiony kontroler to za mało- nie przewiduję, na razie, dwóch dodatkowych kostek ramków.

 

* To moje pobożne życzenia, nic więcej. Żadne spekulacje ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A64 się wywala od temp najczęściej, a wiec mając FC problem temp masz już powiedzmy „z głowy” wiec możesz użyć mniejszego V do zachowania stabilności przy określonych MHz, dla przykładu mój były procesor (nie mam FC wiec porównanie AC BOX vs. WC):

 

2600MHz 1,550v na AC

2700MHz 1,520v na WC

 

a teraz:

 

2800MHz 1,648v na WC

2844MHz 1,648v na WC + okno mod

 

*real VCore / przechodziło PI 16MB

 

To chyba wszystko…

 

 

A teraz co oczekiwał bym od Venice, mowa o ustawieniu na co dzień, nie żadnych tam „for test only” a wiec:

 

9x312 div180 2-2-2-5 1T

 

Tyle mi do szczęścia wystarczy, ja tam zachłanny nie jestem ;)

 

Czy będę miał tyle szczęścia że uda mi się to osiągnąć na sensownym napięciu dowiem się (mam nadzieje) jutro. Co do poprawionego kontrolera pamięci, mi to w zasadzie „rybka” i tak mam 2x256MB. Ram da radę na 100% bo umie więcej niż 280MHz, wiec martwię się „tylko” o CPU..

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A64 się wywala od temp najczęściej, a wiec mając FC problem temp masz już powiedzmy „z głowy” wiec możesz użyć mniejszego V do zachowania stabilności przy określonych MHz, dla przykładu mój były procesor (nie mam FC wiec porównanie AC BOX vs. WC):

 

2600MHz 1,550v na AC

2700MHz 1,520v na WC

 

a teraz:

 

2800MHz 1,648v na WC

2844MHz 1,648v na WC + okno mod

 

*real VCore / przechodziło PI 16MB

 

To chyba wszystko…

A teraz co oczekiwał bym od Venice, mowa o ustawieniu na co dzień, nie żadnych tam „for test only” a wiec:

 

9x312 div180 2-2-2-5 1T

 

Tyle mi do szczęścia wystarczy, ja tam zachłanny nie jestem ;)

 

Czy będę miał tyle szczęścia że uda mi się to osiągnąć na sensownym napięciu dowiem się (mam nadzieje) jutro. Co do poprawionego kontrolera pamięci, mi to w zasadzie „rybka” i tak mam 2x256MB. Ram da radę na 100% bo umie więcej niż 280MHz, wiec martwię się „tylko” o CPU..

1440169[/snapback]

a cha

:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sulaco poczta czy kurierem ? bo strasznie szybko go dostales :)

kurier ma sie rozumiec... przed 8 rano byl :shock: wyspac ludziom sie nie daje ;) Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja :) i wlasnie dostalem :)

ADA3200DAA4BP

LBBLE0516EPGW

Z639016D50372

no zobaczymy co te cacko potrafi...

1440431[/snapback]

iiiiiiiiii?? Jak smiga? Szczegolnie ile wyciaga na def. V ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...