Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

To ja sie dołącze do pytanie mieciopa czy moj Be Quite 420 poradzi sobie z wykręconym Venice (ok 2700 jeżeli procek pozwoli :) ) plus 2 dyski 2CDeki i X850XT@XTPE? Be-Quite szczycą się tym że mają mocną linię 12V 27A jak pisze producent ale czy to wystarczy, oczywiście posiada też dodatkowe wyjście 6pin na PCIE. ALe czy 420W to nie za mało?

1451176[/snapback]

Ja mam na +12V 18A czyli ok 216W mogę obciązyc te linie ty masz +12v 27A czyli 320W, myśle ze spokojnie ci uciągnie. ale kwestia zasilaczy to juz inny dzial.Niech sie inni wypowiedza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jets ktos chetny na mojego Venice 3200+ o którym pisalem kilka stron wczesniej ? :)

1451209[/snapback]

Moze cos przeoczylem, ale na ktorego venica tego co masz w podpisie, jak tak to napisz na priva ile za niego chcesz. Edytowane przez zaba26

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

nie przesadzacie z tymi zasilaczami? ja na chiefie 360 ciagne na luzie, a tu pisk ze 420 to za malo..

przeciez one nie ciagna 200W, nawet w 2.8. czy ciagna? ;) kto zmierzyl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie przesadzacie z tymi zasilaczami? ja na chiefie 360 ciagne na luzie, a tu pisk ze 420 to za malo..

przeciez one nie ciagna 200W, nawet w 2.8. czy ciagna? ;) kto zmierzyl?

1451307[/snapback]

gdzies na sieci widzialem screeny z poborem mocy i po podkreceniu dość duzo bral.

Edit: http://www.hothardware.com/viewarticle.cfm?articleid=666

 

tam przy 2582MHz i defautlowym napieciu bral ok110W (jesli im wierzyc) a co dopiero przy 2800MHz i np. 1,6v?

Edytowane przez mieciop

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoj tobie chief 360w ciągnie gf6800 i do tego venice @ na 2700 ?

Respect aż sie nie chce wierzyć...oby tylko nie był to krótkotrwały stan a potem psss i ups zasiłka padła :wink: Myśle ze jak by ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> kalkulator to te części ciągną więcej niż te 360w

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoj tobie chief 360w ciągnie gf6800 i do tego venice @ na 2700 ?

Respect aż sie nie chce wierzyć...oby tylko nie był to krótkotrwały stan a potem psss i ups zasiłka padła  :wink: Myśle ze jak by ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> kalkulator to te części ciągną więcej niż te 360w

1451320[/snapback]

pssss to robia condongeny i inne colorshity , szef sie wylaczy jak go przeciarzysz (sprawdzone osobiscie) .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łoj tobie chief 360w ciągnie gf6800 i do tego venice @ na 2700 ?

Respect aż sie nie chce wierzyć...oby tylko nie był to krótkotrwały stan a potem psss i ups zasiłka padła  :wink: Myśle ze jak by ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> kalkulator to te części ciągną więcej niż te 360w

1451320[/snapback]

przez dwa tygodnie sprzęt z podpisu ciągnął FEEL 300W bez żadnej zwiechy, do tego procek kręcony okazjonalnie 2700mhz.

Możesz wieżyć albo nie ale to prawda....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez dwa tygodnie sprzęt z podpisu ciągnął FEEL 300W bez żadnej zwiechy, do tego procek kręcony okazjonalnie 2700mhz.

Możesz wieżyć albo nie ale to prawda....

1451389[/snapback]

To czemu tylko przez dwa tygodnie i czemu zamieniłeś na Topower 420W P6? ;)

 

Pozdrawiam

An.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przez dwa tygodnie sprzęt z podpisu ciągnął FEEL 300W bez żadnej zwiechy, do tego procek kręcony okazjonalnie 2700mhz.

Możesz wieżyć albo nie ale to prawda....

1451389[/snapback]

a probowales "okazjonalnie" kręcic go na 2800MHz i wiecej? bo wydaje mi sie ze nie mialbys szans.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Osobiscie mialem winiego na 2660 z 1.45 z1GB ram na 270 na zasilaczu 300W no-name(dyski i inne na osobnym no-name - grafa PCI) wiec to jak najbardziej mozliwe na chiefie....

AHA, komp przez 3 tygodnie non-stop w stresie. Po wymianie grafiki na X800XL max szedl na 2600 100% load 2D. 3D jedynie na 2000MHz ;P

Jesli sie dobrze orientuje, VENICe ma jedynie poprawione parametry, wiec moze byc tylko lepiej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

generalnie z tymi zasilkami to taka nagonka sie zrobila. Ktos gdzies ladnie napisal ze nawet jak sie papier toaletowy skonczy to tez zasilacza wina. A prawda jest taka ze na te venice + karta pokroju X800 (nawet XT) to wystarczy taki chief 360. Owszem bedzie obciazony, pewnie glosny przy okazji ale spokojnie wytrzyma. Przy SLI trzeba mocniejszego zasilacza. Ale moim zdaniem 450W styka. Grunt by mial mocna linie 12V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To czemu tylko przez dwa tygodnie i czemu zamieniłeś na Topower 420W P6? icon_wink2.gif

 

Pozdrawiam

An.

Hmm no z oczywistych względów.- chciałem tylko udowodnić że niepotrzeba niewiadomo jakiej mocy, wszak A64 jest dużo bardziej energooszczędne :-)

Na Feelu 300W który ma chyba 12 albo 16A, cięzko by było poszaleć, bo nawet po podkręceniu na 2700 czasami SPI zgłaszało błąd. Ale gdyby obciążenie było większe niż około 250W pewnie już dawno by odleciał....

 

a probowales "okazjonalnie" kręcic  go na 2800MHz i wiecej? bo wydaje mi sie ze nie mialbys szans.

1451425[/snapback]

No własnie próbowałem co przyspieszyło bicie mojego serca znacznie, ale j.w czasami 2700mhz cięzko było utrzymac stabilne,czym wyżej było coraz gorzej.

 

Wiadomo że potrzeba dobrego zasilacza, ale nie ma co popadać w szaleństwo że 420 TRUE z dobra linią powiedzmy 25A będzie niewystarczający . . . .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

E tam ja na allegro widziałem modecomy 550w by fsp za 200zl. To by dopiero była zasiłka z zapasem. Patrząć na ceny dobrych zasiłek 360-420w to taki potworek 550w nawet drogi nie jest :wink:

 

Ale mnie uspokoiliście bo bałem sie,że na tym zasilaczu co mam w podpisie na kręconym sempie 2800+ s.754 i do tego radek 9800pro to może być już lekko nieciekawie. A tak to luuz. A tego feela 300w to miałeś niezłego bo mój na kompie z podpisu był już na granicy normy-mierzone miernikiem i musiałem go spylić :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za tydzień w ESC.pl OEM'y :)

1451463[/snapback]

Jeśli to bedzie prawda to łykam w ciemo 1 szt., oczywiście poprzedze to serią modłów o wypaśne OC :wink: Pozostaje jescze kwestia ceny, ale myślę że ta będzie oscylowała na poziomie 520 - 550 zł, no ale skoro będą w sklepie to i zapewne zaraz w jeszcze lepszej cenie pojawią się na Allegro.

Czekamy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że cena nie przekroczy 520zł :). A informacja od Pana Michała Dombrowskiego, pracownika ESC. Informacja raczej rzetelna, gdyż także on informował mnie o seriach procków jakie mają i się wszystko zgadza :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

Łoj tobie chief 360w ciągnie gf6800 i do tego venice @ na 2700 ?

Respect aż sie nie chce wierzyć...oby tylko nie był to krótkotrwały stan a potem psss i ups zasiłka padła  :wink: Myśle ze jak by ORT: ORT: <span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> kalkulator to te części ciągną więcej niż te 360w

1451320[/snapback]

nie no, bez przesady, na byle gownie zestawy chodza smialo (czasem nie bez oc ;) ), a chief ktory w miare trzyma to 360W da rade z palcem w d*.

no i daje bo oprocz venice@2.7 i mojej 68GT@Ultra ciagnie 6 (+4: grafika i zasilacz) wiatrakow w budzie, panel regulacji i pare gadzetow jeszcze.. :-P

 

a wzial sie ktos i policzyl to? :> czy to tylko takie bajanie bo ktos kiedys powiedzial ze fajnie miec zasilacz ponad 500W? ;)

 

a juz zupelnie na marginesie to chief 420W jest generalnie na tych samych bebechach co 360, wiec to jego 420 marketingiem zalatuje z deka :lol:

ale to juz mocno OT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XP-120 + jakis cichy wentyl 120 i bedziesz w raju  :D

1450969[/snapback]

Oh yeah ;] wlasnie dreczy mnie to bo freezer 64 tez ma dobre osiagi a cena wiadomo jaka, jakby dowalic mu jakiegos papsta to moze bylby prawie jak xp-120.

/Sorry za maly OT/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

przyszedl 0517APHW, zobaczymy wieczorem czy cos ma wiecej do powiedzenia :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie zakupilem Venice 3200+ na 2700 ustawilem i dziala ok.

Super PI na 16 M 12:43. Temp w stresie 44 - 45 stopni. W idle 33-35.

1451579[/snapback]

 

A mozesz podac na jakim napieciu ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarl do mnie Venice. Wyglada tak

 

Dołączona grafika

 

Zapuscilem go na poczatek na 9x300 na 1,472V i PI32M bez problemu. Potem prime liczyl sobie 45 minut smallFFT i nagle BLUE SCREEN :mad: Musze mu dac troche wiecej papu :).

Narazie max temp w stresie na tych ustawieniach to 46*C na AC Freezer, ale bez zadnej pasty (nie mialem czasu)

Edytowane przez boryna

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dostalem to:

 

Dołączona grafika

 

narazie zrobil 2400 na domyslnym napieciu:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

wiecej narazie nie probowalem musze sfleszowac jakis nowszy biosik

 

a to zeby rozwiac watpliwosci (Venice na biosie ze stycznia - podkrecony i z wingroza po nf2 !)

 

http://img275.echo.cx/my.php?image=cpum1xf.jpg

Edytowane przez YrC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj dotarl do mnie Venice. Wyglada tak

 

Zapuscilem go na poczatek na 9x300 na 1,472V i PI32M bez problemu. Potem prime liczyl sobie 45 minut smallFFT i nagle BLUE SCREEN :mad: Musze mu dac troche wiecej papu :).

Narazie max temp w stresie na tych ustawieniach to 46*C na AC Freezer, ale bez zadnej pasty (nie mialem czasu)

1451641[/snapback]

mamy prawie identyczne proce , ciekawe czy beda sie tak samo krecily Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...