Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak wspomniał Lukk, na 2700 leci bez podnoszenia vcore, a potem już schody, teraz jest na 2800 i 1,525 i jest stabilny, ale jeszcze czeka go ostre katowanie, będę zdawał relacje co i jak  B)

1467654[/snapback]

Kucyk zapewniam Cię, że wystarczy odpalić Prime byś jednak stwierdził, że te 1.525v jest niestabilne. Co z tego, że mój procek liczy Pi @ 2.85 1.5v jak wykłada się po 10s w SB2004. To jest tak zwana pozorna stabilność... Wystarczy odpalić dowolną grę z dużą dawką obliczeń zmiennoprzecinkowych i wykorzystaniu cache L2 np. CS: Source, Half-Life 2 a nawet Far Cry by dojść do jasnych wniosków. Oczywiście można zdjąc czapkę z CPU, ale...

Chciałem sprzedać ostatnio swojego Venice, ale jak odpaliłem SP2004 i przeszło przez 24h przy skręconych wentylach, to sobie odpuściłem ten denny pomysł. :) Taka sztuka może się już nie trafić http://members.chello.pl/xt/10h.jpg. Co prawda nie ma rewelacji, jeżeli chodzi o maks stabilne taktowanie (w podpisie), ale nadchodzi lato i im mniejsze vcore przy @ 2.7 GHz tym lepiej. Założyłem sobie, że nie zejdę poniżej 2.7 GHz z CPU. Niniejszym czekam na jakiegoś screena z SP2004 np. 2 godzinnego @ 1.525v. Powodzenia, niech okaże się stabilny. :)

 

Aha i jeszcze jedno, czy też macie wrażenie, że Venice jest nieco wolniejsze w 3D (3DMark2001 SE) od Winchestera?

Edytowane przez Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że zimno nie było ;) Chodziło mi bardziej o to że u mnie różnica w temp między PWMIC a CPU rzadko kiedy wynosi 5stC, najczęściej 3stC. Cieplejsze PWMIN w idle i cieplejszy CPU w stresie a u ciebie jest jakoś inaczej ale skoro jest stabilnie a 10h Prime mówi że tak jest wiec pytałem tak tylko z ciekawości ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc bajka 2,925Ghz 1,49 vcore(za gorąco w Prime dobija do 50C) ale na div. 180 ponad 330 nie mogę wyskoczyć (Bios 510-2) na 414-1 bylo jeszcze gorzej 320 było max-em ????

Pewnie pamiątki z syndromem Hanu-Racuchatowości ;-) robią problemy :-(

no i nwet nagrzewnica od Merca z 4-rema 80siątkami juz nie wyrabia w stresie dobija do 50C a co dopiero w krzemie pewnie jakieś 70C.

W tej chwili pokoj w cieniu a na termometrze 28C ,lipa)

Edytowane przez Racuch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Od zawsze siedze na platformie Intela. Używam gł. kompa do gier, a tam AMD jest szybszy, więc chciałbym sobie sprawić w najbliższej przyszłości Venice.... Powiedzcie mi jaki teraz model jest najszybszy?? (Nie interesuje mnie 3000+ albo 3200+ bo sam w tej chwili mam 3.0GHz) Mam też 2xHynix 512MB 400MHz i włyszałem że w AMD bardziej liczą się timingi niz taktowania pamieci, a moje kostki zostały zrobione wręcz odwrotnie.... A ponadto na różnych screenach zauważyłem że w cpu-z jest więcej informacji o pamieciach niż na Intelu. Z czego to wynika?? I czy opłacało by się dodatkowo wymienić pamieci na inne??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Radek

Wiatraczki polecam dorzucic, zeby schlodzic mobo. Wieksze napiecie na LDT i chlodzenie lepsze...

 

@Racuch

Jak ci procek nie pasuje, to ja chetnie odkupie ;P

1467819[/snapback]

Pasuje.

Na lato jak znalazł 9x300 przy 1,376Vcore(cpuz) więc ......................................

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc bajka 2,925Ghz 1,49 vcore(za gorąco w Prime dobija do 50C)  ale na div. 180 ponad 330 nie mogę wyskoczyć (Bios 510-2) na 414-1 bylo  jeszcze gorzej 320 było max-em ????

Pewnie pamiątki z syndromem Hanu-Racuchatowości ;-) robią problemy :-(

no i nwet nagrzewnica od Merca z 4-rema 80siątkami juz nie wyrabia w stresie dobija do 50C a co dopiero w krzemie pewnie jakieś  70C.

W tej chwili pokoj w cieniu a na termometrze 28C ,lipa)

1467758[/snapback]

 

a to przypadkiem nie jest odczyt z rdzenia ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no cóż czytając samonakręcające się zapowiedzi na poczatku topica że 3GHz+ bedzie bezproblemowe widzę ze V od dobrego W niewiele odstaje...

1467797[/snapback]

3GHz ? Proszę bardzo:

 

3GHz

 

Ino schłodź to na dłużej niż ~28s jakie trwa SPI 1M to już nie taka prosta sprawa…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proc bajka 2,925Ghz 1,49 vcore(za gorąco w Prime dobija do 50C)  ale na div. 180 ponad 330 nie mogę wyskoczyć (Bios 510-2) na 414-1 bylo  jeszcze gorzej 320 było max-em ????

Pewnie pamiątki z syndromem Hanu-Racuchatowości ;-) robią problemy :-(

1467758[/snapback]

Heh, jakbym widział swojego kompa. Te same objawy :D Też buja mi się Pi na 2,92 z tym że na 1,538, ale tempy...ponad 52C. Spróbuj BIOS 510-3 - chyba najlepszy z tego co jest z "piątek". Przynajmniej dla A-Data...

 

wampir, czyżbyś zapomniał, ze "strefa 11:2x musi pomieścić jeszce jednego kandydata :lol:

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh... Test był robiony za dnia w nasłonecznionym pokoju, w którym trzeba siedzieć bez koszulki, żeby wytrzymać... (jakieś 27-30st.)

1467728[/snapback]

NIe wierze abys mial 27-30stopni w pokoju i 43stopnie na CPU 2.7Ghz 1.4v.

Moge sie zalozyc ze temp otoczenia wynosila 22-max25 stopni, przy 27 stopniach bys mial na cpu minimum 47 stopni :)

Daj nawiew na mosfety, spradnie Ci temp, ja mam niebieskiego zalmanka na chipsecie i spowolniony wentyl Hpic 50x50 (max 47 stopni) a na mosfery dmucha 80mm które owiewa równiez mosfet zasilajacy pamiec, max temp ukladów zasilajacych 50 sopni przy 2.85Ghz a bez nawiewu potrafilo byc nawet ponad 60.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NIe wierze abys mial 27-30stopni w pokoju i 43stopnie na CPU 2.7Ghz 1.4v.

Moge sie zalozyc ze temp otoczenia wynosila 22-max25 stopni, przy 27 stopniach bys mial na cpu minimum 47 stopni :)

Daj nawiew na mosfety, spradnie Ci temp, ja mam niebieskiego zalmanka na chipsecie i spowolniony wentyl Hpic 50x50 (max 47 stopni) a na mosfery dmucha 80mm które owiewa równiez mosfet zasilajacy pamiec, max temp ukladów zasilajacych  50 sopni przy 2.85Ghz a bez nawiewu potrafilo byc nawet ponad 60.

1468206[/snapback]

Właśnie wróciłem do domku. :) Jak nie wierzysz to zapraszam na piwko jak tylko pojawisz się w Warszawie. 45 stopni to było maksimum jakie zaobserwowałem.

 

A tak nawiasem pisząc (hehe) po co zwiększać napięcie LDT skoro wszystko jest OK?

 

Racuch... Proc zatem nie jest stabilny, a temperatura spokojnie może się dobić do tych krytycznych 55 stopni. U mnie na 2.85 GHz przebija magiczną granicę, a prime i tak jest stabilne.

Edytowane przez Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podczas 4 godzinnego testu Prime 2808MHz@ 1,648v mialem srednia temperature procka 45 stopni. Testowane dzis w upalny dzien, nie wiem ile stopni mam w pokoju, ale siedze tylko w bokserkach i czuje sie jak w saunie (nie ma to jak ostatnie pietro i skwar z rozpalonego dachu).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja podczas 4 godzinnego testu Prime 2808MHz@ 1,648v mialem srednia temperature procka 45 stopni. Testowane dzis w upalny dzien, nie wiem ile stopni mam w pokoju, ale siedze tylko w bokserkach i czuje sie jak w saunie (nie ma to jak ostatnie pietro i skwar z rozpalonego dachu).

1468305[/snapback]

Z nagim core, uwierze. Z blachą... NIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz z ciekawości włączyłem Prime na 10min i z temp w pokuj ~27-28stC mam 44-45stC (tak lata) na CPU z 2862MHz @ 1.536v eh jak było zimniej to nawet nie dobijało do 40stC a teraz…. Szkoda gadać…

 

EDIT specjalnie dla Radka:

 

No OK dodaję:

 

Na WC

 

;)

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz z ciekawości włączyłem Prime na 10min i z temp w pokuj ~27-28stC mam 44-45stC (tak lata) na CPU z 2862MHz @ 1.536v eh jak było zimniej to nawet nie dobijało do 40stC a teraz…. Szkoda gadać…

1468349[/snapback]

Oczwyście zapomniałeś dodać, że na WC. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czym chlodzisz cpu ?

1468392[/snapback]

Jak w podpisie, Frezerem + 120mm wyciag pod zasilka(900rpm) + 120mm w zasilaczu + 80mm z przodu budy.

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrobilem cos specjalnie dla ciebie, wszystkie ustawienia takie same, procek bez blachy, cooler ten sam.

 

1468424[/snapback]

No i co teraz dem, nadal wydaje Ci się, że masz te 45 stopni? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To zrobilem cos specjalnie dla ciebie, wszystkie ustawienia takie same, procek bez blachy, cooler ten sam.

 

1468424[/snapback]

HEhe NO Spora roznica... czyli... chyba ktos tu sobie z nas jaja robi :), albo ma cos zwalone poprostu w czujnikach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wyedytuje tego posta i od wszystkich niedowiarkow poprosze o piwo ;)

1468453[/snapback]

Ti ja czekam na kuriera od Ciebie z kratą ZIMNEGO LESZKA :)

 

Aha dodam dla tych co sie klucili ze cpu sie nie grzeje przez vcore. Przy tch samych ustawieniach tyle ze 1.47v procek ma 44stopnie w stresie, a przy 1.65v ma 57.

Edytowane przez PITer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz wyedytuje tego posta i od wszystkich niedowiarkow poprosze o piwo ;)

1468453[/snapback]

Tzn. jakich niedowiarków? Przecież nie ma takiej opcji naprawdę, żeby przy Twojej konfiguracji RZECZYWIŚCIE było 45 stopni przy takim, nie ma co ukrywać, OLBRZYMIM vcore.

 

[OT]

Piotrek przestań tu mi nawijać o piwie, bo zaczyna mnie suszyć. ;p

Edytowane przez Radek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie ma takiej opcji naprawdę, żeby przy Twojej konfiguracji RZECZYWIŚCIE było 45 stopni przy takim, nie ma co ukrywać, OLBRZYMIM vcore.

 

 

1468462[/snapback]

A jednak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn. jakich niedowiarków? Przecież nie ma takiej opcji naprawdę, żeby przy Twojej konfiguracji RZECZYWIŚCIE było 45 stopni przy takim, nie ma co ukrywać, OLBRZYMIM vcore.

 

[OT]

Piotrek przestań tu mi nawijać o piwie, bo zaczyna mnie suszyć. ;p

1468462[/snapback]

Juz nie pije, mam 3 dniowy maraton i nie moge patrzec na browar.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...