Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

no chyba jasne ze Dfi :D

 

config: Dfi lanparty Ultra-d

Memy: Ocz El Platinium rev 2 TCCD (2X512)

 

na memach jade wlasnie GM i 90% przeszlo quick test, 302 Mhz, 2,5-4-3-6 i czysto. Na 99% ten glupi proc :((((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kręcisz z HTT:Mem 1:1? Jeśli tak, to spróbuj na mniejszym dzielniku. Nawet jeśli pamięci wyrabiają, to może kontroler nie wyrabia.

 

BTW. Mi proc nie chciał lecieć na 300x9 przy podwyższonych napięciach, a poszedł na obniżonym do 1,375 :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No krece na div200, nie obchodzi mnie ile on poleci na div100 czy 150. Mam TCCD nie bede ich marnowac na 200-250 mhz :D w gre wchodzi tylko div180 i div200. Testuje wlasnie 8X335 div 180, GM narazie zeby wykluczyc pamieci i nie ma zadnych bledow, a czy procek poleci zobaczymy. Sprobuje tez obnizyc napiecie jak mowisz ale np na 1,475 nawet do windy nie wszedl takze default albo ponizej to juz pewnie bedzie cyrk :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie dodać, ze kręcenia na x64 a na "zwykłym" XP to dwie różne sprawy. Dla przykładu na BIOSie 510 x64 nawet zbootować nie chciał, a x32 był rock stable. Z kolei na 623 sprawa wygladała odwrotnie - x64 dostał skrzydeł, x32 walił BSODami. X64 ma o wiele większe wymagania jeśli chodzi o procka. Część instrukcji w środowisku 32 bitowym jest nieużywana i jak przyjdzie takiemu prockowi pracować w dedykowanym otoczeniu 64 bitowym to nagle się okazuje, ze gdzieś "giną" nasze dodatkowe, stabilne MHz-e...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aha to tak.. Chyba sobie odpuszcze tego wina X64 bo wlasnie po ktoryms BSODzie pokazalo mi sie aktywacja windows OMG :D wciskam ok a tam pisze ze windows juz aktywowany ale nic nie pomaga dalej nie da sie zalogowac. Tryb awaryjny proby aktywacji nic nie pomaga :/ zaraz robie formacik od nowa chyba. Tak czy siak ten proc to padaka bo nawet 9X290 mu ciezko, na napieciu 1,4 wlaczal sie windows ale jak odpalalem Sp2004 to jak dalem start to program sie wieszal ( moglem ruszac kursorem i wszytko, zamknac SP2004 tez).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo masz porzadnego procka nie to co moja padaka. Juz siedze na 32 bitach porobie updaty, poinstaluje wszystko i bede testowac. Jak procek nie poleci 9X300 to bedzie chyba najslabszy 0517 na calym swiecie. :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem jednego CPU a kilka i z żadnym nie miałem problemów z XP X64, nie licząc bety bo na niej to się nie dało w ogóle kręcić po prostu zwisy i BSOD. Po zainstalowaniu Finala wszystko śmiga ładnie zarówno na 32 jak i 64bit.

 

Edit:

 

Nie doczytałem…

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Saimek dlaczego robisz quick test , daj pelny i kilka dobrych godzin musi pochodzic , u siebie tez mialem z 3h czysto a 32M nie przechodzilo , pozatym walcz z innymi biosami , oraz inne alphy , daj tez nawiew , inne napiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ale to raczej proc naprawde... wlasnie jestem po testach na 32 bit to samo :/ procek nawet nie robi 9X300. Ani 1.55, ani 1.5, ani 1.4 nawet 1.375 nie pomaga. chwilowo daje spokoj jutro bede dalej walczyc. :/

 

Edit:

 

9X280 1,5V i zonk 30 sekund SP blend... sam juz nie wiem co to O_o

 

Edit2:

 

Widze ze cisza... GM 4 godziny Quick testow (7 przejsc i prawie 8 przeszlo) 0 bledow. Ram mozna wykluczyc. Test przeprowadzony na 9X300.

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to bardziej alphy pamieci - tez mialem ze memtest wszystko ok a w windowsie zawiechy

sproboj smallftt w prime i zobacz czy idzie , tu praktycznie pamieci nie ma nic do rzeczy - a najlepiej zostaw wlozona tylko 1 kosc pamieci do testu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Raczej nie alphy... dalem 9X200, div200 caly czas, te same wart read pre i max async, zmienilem tylko timingi na 2-2-2-5. Vcore Auto, leci SP2004 i nie ma bledow. Wczoraj probowalem na 2520 przy 1,55 i wywalilo po 30 sek. ten proc robi sie coraz gorszy po prostu sam nie moge uwierzyc ze to moze byc to :D dzisiaj znowu dzien pod znakiem testow i zgrzytania zebami. :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9X280 1,5V i zonk 30 sekund SP blend... sam juz nie wiem co to O_o

 

Edit2:

 

Widze ze cisza... GM 4 godziny Quick testow (7 przejsc i prawie 8 przeszlo) 0 bledow. Ram mozna wykluczyc. Test przeprowadzony na 9X300.

1625168[/snapback]

Testuj nie blendem, ale Small

Co do pamięci to ja mam tak samo (i jeszcze nie szukałem lekarstwa na to) GM chodzi 4h a SPi nie przechodzi nawet 1M. Sprawdź pamięci MemTestem. Tym z BIOSa test 5 i 8 - jak zrobi po 15 pętelek każdego to możesz wtedy RAMy wykluczyć. U mnie GM chodziło bezbłednie a MemTest wywaleł cuda wianki i niestabilności samej aplikacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie miałem jednego CPU a kilka i z żadnym nie miałem problemów z XP X64, nie licząc bety bo na niej to się nie dało w ogóle kręcić po prostu zwisy i BSOD. Po zainstalowaniu Finala wszystko śmiga ładnie zarówno na 32 jak i 64bit.

1625124[/snapback]

No to masz szczęście. Mój procuś nie potrafi normalnie strawić x64 na takich samych ustawieniach jak x32. Trzeba wachlować BIOSami pod konkretny sys. Mało tego x64 wymaga wiekszego napięcia dla procka do Prime stable niż x32....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmienilem twtr na 2 i wszystko smiga jak nalezy O_o jeden wniosek... GM, memtest, S&M O DUPE ROZTRZASKAC. :/ procek 9X300 1,45 bios dziala pewnie na nizszym tez... bede go meczyc teraz na div200 moze pozniej na 180 i zdam relacje co i jak.

 

Edit:

 

9X311 testuje, Sp16m sie wywalilo na 10 loopie chyba, zmienilem alphy na 8/6 zamiast 8/5.5 i zobacze. przeszlo :D bez optymalizacji zadnych, priorytet normal, smartG w tle 11:56

 

Edit2:

9X320, div200, 1.55V bios, padlo wylaczylem dynamic idle counter i jedzie Sp16m... podziekowalo po 3 loopie. czas chyba na div180 bo pamieci juz nie daja rady na 320Mhz.

Edytowane przez Saimek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Testuj nie blendem, ale Small

Co do pamięci to ja mam tak samo (i jeszcze nie szukałem lekarstwa na to) GM chodzi 4h a SPi nie przechodzi nawet 1M. Sprawdź pamięci MemTestem. Tym z BIOSa test 5 i 8 - jak zrobi po 15 pętelek każdego to możesz wtedy RAMy wykluczyć. U mnie GM chodziło bezbłednie a MemTest wywaleł cuda wianki i niestabilności samej aplikacji.

1626320[/snapback]

Samo SmalFFT nie potwierdzi 100% stabilności systemu, Blend wypada w tym wypadku o wiele lepiej mój poprzedni proc potrafili biegać po 5h na danych ustawieniach w SmallFFT a nie mógł sobie poradzić z 2h Blend bo w końcu kontroler ramu jest w CPU i go też „wypadło by” przetestować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie zostawilem 9X311 div200 bo z div180 duzo problemow. 1,55V w biosie troche sporo, sprobuje zjechac ale narazie chce ustawienia RAMu tez sprawdzic. Procesor po 30 min small FFT temp 44 st takze mysle ze ok jak na dosc cieply dzien. =) Calkowita stabilnosc systemu oczywiscie Blend pare godzin i pare petli SPI32M.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość christie_

jak jest w koncu z tym 4x512 na E3? 2T musi byc, to wiadomo, ale czy nie ma jakichs jaj z oc? 1gb to malawo dodal bym chetnie drugie 2x512.. <_<

 

pies tracal 1T, zeby tylko 9x312 szlo nadal stabilnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak jest w koncu z tym 4x512 na E3? 2T musi byc, to wiadomo, ale czy nie ma jakichs jaj z oc? 1gb to malawo dodal bym chetnie drugie 2x512..  <_<

 

pies tracal 1T, zeby tylko 9x312 szlo nadal stabilnie.

1626807[/snapback]

Jest mniej więcej tak: http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=147020

 

Saimek szybszy byleś ;) thx

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja mam załamkę :( codziennie procek chodził na 280x9 (2,5Ghz) pamięci puszczone na 133mhz (2-3-3-6-1T dual) napięcie 1,45 na procku i było ok, prim95 leciał po 8godz. i super pi all obliczenia wykonywał. teraz zaczęło się coś sypać i prime po 1min błędem sypie :( super pi też wywala :( czy ktoś spotkał się z takim czymś ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie żadnych. poprostu reinstalka to wszystko. miałem bios F7 teraz wgrałem F6 i zobaczę czy to samo się dzieje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samo SmalFFT nie potwierdzi 100% stabilności systemu, Blend wypada w tym wypadku o wiele lepiej mój poprzedni proc potrafili biegać po 5h na danych ustawieniach w SmallFFT a nie mógł sobie poradzić z 2h Blend bo w końcu kontroler ramu jest w CPU i go też „wypadło by” przetestować.

1626734[/snapback]

Wszystko OK ale jak ma się pewność że ustawienia RAMu w BOISe są odpowiednie. W jego przypadku testował proca zakładając, że ram działa OK co jak się wydaje nie było prawdą :) Tak więc błedy w blend mogły pochodzić zarówno a RAM jak i z CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK ale jak ma się pewność że ustawienia RAMu w BOISe są odpowiednie. W jego przypadku testował proca zakładając, że ram działa OK co jak się wydaje nie było prawdą :) Tak więc błedy w blend mogły pochodzić zarówno a RAM jak i z CPU.

1628370[/snapback]

Równie dobrze SmallFFT może się wywalić przez ram przy naprawdę „źle dobranych” tymingach więc tak można mnożyć przykładami w nieskończoność. Po krótkich bojach z BH i TCCD mogę powiedzieć że dla BH najlepiej ram sprawdzać stabilność w GM a dla TCCD w SPI32M, przynajmniej u mnie taka metoda sprawdza się w 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie, chcę nabyć procesor AMD Athlon 3000+ Venice oem jest on z 21 tygodnia i rev.6. Kompletnie się ni orientuję co to za seria procków i jak bardzo może być podatna na pokręcanie a zwłaszcza na podkręcenie tak dla bezpiecznej pracy na zodzień. Ponadto posiadam płytę główną Gigabyte K8NXP-SLI i zwykłae pamięci czytaj oem 2x512MB DDR 400. Wielka prośba o przybliżenie mi tego procka i co mogę zwojować na tej płycie głównej. Wielkie dzięki z góry. :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...