Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

Safe boot nie działa, wyjmowałem też z powrotem procka i nie widać było na nim żadnych widocznych objawów śmierci termicznej ani nieprzyjemnego zapachu. A więc jeśli nawet umarł to nie przez złe zamocowanie wentyla. Na pewno ma źle założoną czpkę bo miałem w idle 35-36st na 1,6v i 2970mhz. Aha i dodam że puszczałem mu już wcześniej ciut wyższe napięcie i nawet wyższe taktowanie i poza niestablinością i dosyć wys. temp. nic się nie działo złego. Po za tym raz już prime chodził całą noc na 2900 i 1,52v. Spróbuję jeszcze tego odpoczynku mobo. Mam nadzieję że pomoże. Od zadziania się tego wszystkiego mija już 24h ale mobo było zostawione z bateryjką i z zasilaniem.

Edytowane przez lyzkov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyłącz wtyczkę z kontaktu, wyłącz zasilacz i nie ruszaj kompa przez 12h

 

miałem z czymś podobnym do czynieniea, (nie przy podkręcaniu, ale przy przepiniu taśm IDE), kręcące sie wiatraki i komp nie ruszał,

rano uruchamiał się normalnie

 

ponawiam pytanie, gdzie naucze się podkręcac mojego Venice, dajcie jakiego linka

Edytowane przez ubiquality

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaciusieK

Safe boot nie działa, wyjmowałem też z powrotem procka i nie widać było na nim żadnych widocznych objawów śmierci termicznej ani nieprzyjemnego zapachu. A więc jeśli nawet umarł to nie przez złe zamocowanie wentyla. Na pewno ma źle założoną czpkę bo miałem w idle 35-36st na 1,6v i 2970mhz. Aha i dodam że puszczałem mu już wcześniej ciut wyższe napięcie i nawet wyższe taktowanie i poza niestablinością i dosyć wys. temp. nic się nie działo złego. Po za tym raz już prime chodził całą noc na 2900 i 1,52v. Spróbuję jeszcze tego odpoczynku mobo. Mam nadzieję że pomoże. Od zadziania się tego wszystkiego mija już 24h ale mobo było zostawione z bateryjką i z zasilaniem.

1642522[/snapback]

Wyciag bateryjke - u mnie dopiero ten patent pomogl (zalecana przerwa ok 8h)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie :

 

Venice 3000+ 2.7GHz @ 1.5v (cos takiego do mnie jedzie)

 

Czy do takiego proca (nie bede go wiecej puszczal niz na te 1.5v) wystarczy mi Freezer czy mam szukac czegos lepszego ? Plyta prawdopodbnie bedzie DFI Ultra-D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh trafilem bardzo kiepski egzemplarz :/ venice 3000+

na 2700 nie chodzi stabilnie nawet na 1,7v :/ porazka

chlodzenie WC z bloczkiem od miska

przy prime temp procka 44-45 stopnie ale i tak sie wykrzacza albo wiesza wogole system :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh trafilem bardzo kiepski egzemplarz :/ venice 3000+

na 2700 nie chodzi stabilnie nawet na 1,7v :/ porazka

chlodzenie WC z bloczkiem od miska

przy prime temp procka 44-45 stopnie ale i tak sie wykrzacza albo wiesza wogole system :/

1643876[/snapback]

To nie kiepski, tylko normalny, teraz wszystkie tak sie kreca ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się że to już koniec możliwości jedyne co zostaje to jeszcze przetestować poszczególne części na innej maszynie…

1643510[/snapback]

No to niezły w takim razie ze mnie pechowiec. Spalić proca na 1,6V... :? No cóż, life is brutal. W takim razie może ktoś ma ochotę na moje pamięci? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niezły w takim razie ze mnie pechowiec. Spalić proca na 1,6V... :? No cóż, life is brutal. W takim razie może ktoś ma ochotę na moje pamięci? :)

1644141[/snapback]

Spytaj Zaby ;)

 

Z tego co pamiętam to była jedna osoba co Winiego spaliła właśnie na 1,6v.

Edytowane przez Mardok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spytaj Zaby ;)

 

Z tego co pamiętam to była jedna osoba co Winiego spaliła właśnie na 1,6v.

1644233[/snapback]

 

o shit! :D a ja swojego pocisnalem niczego nie swiadomy przed chwila do 1,75v :D

dobrze ze nie umarl..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dno :/ ja chce jakiegos lepszego! :D

1644273[/snapback]

Ja tez bym chcial, zostalem z padaka a nie procem :)

 

o shit! :D a ja swojego pocisnalem niczego nie swiadomy przed chwila do 1,75v :D

dobrze ze nie umarl..

1644278[/snapback]

Eeee ja dawalem wiecej i nic nie bylo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niezły w takim razie ze mnie pechowiec. Spalić proca na 1,6V... :? No cóż, life is brutal. W takim razie może ktoś ma ochotę na moje pamięci? :)

1644141[/snapback]

Niestety nie znasz dnia ani godziny. Właśnie przede mną leży Sempron 2600+ na s754, który padł ot tak. Po prostu w pewnym momencie komp zwisł i juz nie wstał. Żeby było smieszniej nic nie było kręcone...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie znasz dnia ani godziny. Właśnie przede mną leży Sempron 2600+ na s754, który padł ot tak. Po prostu w pewnym momencie komp zwisł i juz nie wstał. Żeby było smieszniej  nic nie  było kręcone...

1644604[/snapback]

Umarl z niedotaktowania, jak czlowiek z braku tlenu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niezły w takim razie ze mnie pechowiec. Spalić proca na 1,6V... :? No cóż, life is brutal. W takim razie może ktoś ma ochotę na moje pamięci? :)

1644141[/snapback]

A sprawdzales ?? Jestes pewien ??

Ja jak jesce siedzialem na celeronie D wykrecilem go z 2.53GHz do 3.9GHz, pewnego dnia zresetowalem se kompa a on juz nei wstal...najpierw bylo tak ze naciskalem power i wszsytko startowalo na sekunde potem wylaczalo sie ..po resetach cmosu itp itd chodzily tylko wiatraki a mobo pipala...co sie okazalo? (ja bylem wszechpewny ze proc) otoz okazalo sie ze zjaralem mobo i grafe :blink: ....a proca choc skatowanego(ale dzialajacego) sprzedalem :D

Edytowane przez RepsOn

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo jest jak porównywać Intela do AMD w kwestii „padania sprzętu” a prawda jest taka że jak to już miało miejsce kilka razy w tym topicu, przy takich objawach zawsze się okazywało ze to proc odmówił posłuszeństwa, choć bez sprawdzenia na innej maszynie poszczególnych części nie można być nigdy pewnym na 100%...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Udało" mi się spalić kilka AMD (ale żadnego A64 jak na razie i odpukać) i nie było nigdy problemów z reklamacją, jak nie było na procu widać żadnych śladów uszkodzenia oczywiście. Więc i w wypadku A64 nie powinno być problemów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta, tyle, że to był selekt od Wrześniaka więc przedewszystkim będę musiał jemu wysłać, bo do AMD bezpośrednio nie można raczej. A nawet jakby uznali reklamacje to pewnie nie dostane 740 ale 500pln albo jakiegoś padake E6... Qrde przydałoby się sprawdzić go jeszcze na innej mobo. Jest może ktoś z okolic Częstochowy, kto ma s939? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A nie możesz pójść do jakiegoś sklepu komputerowego żeby sprawdzili? Włożą w jakąś płytę s939 i zobaczą czy działa. Aby się odpalił

 

Ja miałem taki problem z Winni, zapłaciłem za usługę 10 zł. A Winni u jakiegoś zadowolonego kolesia z Allegro, mam nadzieję do tej pory, działa (->płyta wtedy zaliczyła zgon)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą jak długo „katowałeś” ten procesor na 1,6v ? Bo kilka min na 1,6v i od razu proc martwy… w takim wypadku powinienem zabić już kilka ładnych sztuk zwłaszcza że nie które miały bardzo częste wycieczki na 1,6v i więcej…

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy w takim wypadku AMD uznaje gware? Właściwie na co jest na gwara na oemy? Proc jest w stanie nienaruszonym. Czy ktoś już reklamował swojego padniętego athlona?

1644968[/snapback]

Mi w dosc dziwnych okolicznosciach padł selekt 2800mhz 1.4V. Z reklamacją nie było problemu. W zamian dostałem słabego E6.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...