Skocz do zawartości
s0lid

AMD Venice 3000+ Umarł Król, Niech Żyje Król?

Rekomendowane odpowiedzi

nie wytrzymam 57 stopni na WC na 2 godziny w prime 95 MASAKRAAA czxemu róznica 20 stopni pomiedzy stresem a spocxzynkiem??

 

i powiedzcie jak bezpiecxznie zdjąc obudowe z procesora i cxzy tam są jakies bocxzne kołecxzki gumowe na krawędziach? tak jak w bartonach zeby jądra nie pęknąć

 

Helpp!!

Edytowane przez jarkopolo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a moze to wina ramu patrzales na innych??

to jest wina jakichs timingow sprawdzalem na 256 mb tccc i na nich jest lepiej aczkolwiek tez nie idzie ich podkrecic tak jak na asrocku k8nf4g...jak ktos jest z okolic gdyni,gdanska i chce wpasc mi pomoc to zapraszam Edytowane przez Nicko13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wytrzymam 57 stopni na WC na 2 godziny w prime 95 MASAKRAAA czxemu róznica 20 stopni pomiedzy stresem a spocxzynkiem??

 

i powiedzcie jak bezpiecxznie zdjąc obudowe z procesora i cxzy tam są jakies bocxzne kołecxzki gumowe na krawędziach? tak jak w bartonach zeby jądra nie pęknąć

 

Helpp!!

Różnica jest tak duża bo A64 podczas idle nie używa dużej części możliwości procesora, która jest w tym momencie wyłączona, od to cała tajemnica. I naucz się pisać jak chcesz dalej zadawać pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie stwierdznie dotyczące mojego pisania "bo pewnie chodzi ci o X, jest moim zdaniem nie na miejscu i jest obraźliwe. Pisze około 60 słów na minute bez patrzenia na klawiature i to x często mi wskakuje Panie Miodek. Moim zdaniem nie ładnie jest mówić do odoby najprowdopodobniej starszej od siebie "i naucz sie pisac jak chcesz dalej zadawać pytania"

dziekuje sliczxnie za odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie stwierdznie dotyczące mojego pisania "bo pewnie chodzi ci o X, jest moim zdaniem nie na miejscu i jest obraźliwe. Pisze około 60 słów na minute bez patrzenia na klawiature i to x często mi wskakuje Panie Miodek. Moim zdaniem nie ładnie jest mówić do odoby najprowdopodobniej starszej od siebie "i naucz sie pisac jak chcesz dalej zadawać pytania"

dziekuje sliczxnie za odpowiedz.

 

 

To pisz 50 ale bez błędów...

Pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie co do Cool'n'quiet, istnieje jakakolwiek możliwość aktywowania tego po OC? Na pewnym forum widziałem, że działa gdy jest napięcie default, tyle że u mnie dopiero mogę włączyć, gdy mam napięcie ustawione na auto w Biosie, a to jest 1,55v :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie stwierdznie dotyczące mojego pisania "bo pewnie chodzi ci o X, jest moim zdaniem nie na miejscu i jest obraźliwe. Pisze około 60 słów na minute bez patrzenia na klawiature i to x często mi wskakuje Panie Miodek. Moim zdaniem nie ładnie jest mówić do odoby najprowdopodobniej starszej od siebie "i naucz sie pisac jak chcesz dalej zadawać pytania"

dziekuje sliczxnie za odpowiedz.

i co?? co Cie usprawiedliwia?? ze starszy jestes sie tłumaczysz??? raczej sie wstydzić powinieneś. Powinno paść "przepraszam" i papa a nie głupia gadka o wieku i "szybkości". Wstyd. A pan Miodek tez by sie wstydził.

 

Kubass53 - tak, uznaje sie ze 1.55V to bezpieczna granica. (heh ciekwe ile razy to było mówione, może ktos policzy?? ;) )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak wiem o tym, tyle ze mi procek działa stabilnie przy 1,37v, 1,8GHz@2,4GHz. Rozwiązałem problem z c'n'q, wystarczyło, że zamiast mnożnika 8*300 dałem 9*267 i c'n'q się odblokowało, tylko teraz musze to jakoś w sys uaktywnić, pobawie się

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chore klimaty zdecxzka panują, ludzie piszą jush imho narq i nikt sie nie cxzepia a do głupiego X zrobili nagonke - panowie poloniści ;-) Profesor Miodek powiedział, ze "w języku chodzi głównie o komunikatywność" wiec racxzej spełniam ten wątek. Skońcxzmy z offtopami (kolejne głupie niepolskie słowo) i zajmijmy sie poważniejszymi tematami

pozdrawiam (nie pozdro ziomki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wytrzymam 57 stopni na WC na 2 godziny w prime 95 MASAKRAAA czxemu róznica 20 stopni pomiedzy stresem a spocxzynkiem??

 

i powiedzcie jak bezpiecxznie zdjąc obudowe z procesora i cxzy tam są jakies bocxzne kołecxzki gumowe na krawędziach? tak jak w bartonach zeby jądra nie pęknąć

 

Helpp!!

Cos za wysoka temp, kiepskie to WC masz albo tak mocno krecisz / duze V dajesz.

IHS'a mozesz sciagnac odcinajac go zkalpelem dookola, znaczy wciskasz z boku pod niego skalpel wsuwasz kawalek delikatnie i lecisz na okolo ( tylko po co ? ).

Nie ma zadnych bocznych gumek, to nie socketA.

A roznica 20 stopni, bo windows posiada wbudowanego softcoolera, ktory w idel zalacza prockowi isntrukcje HALT, tzw proces bezczynnosci.

Ale w sumie troche za duzo w stresie masz, jakie V dajesz prockowi i ile Mhz masz ?

 

No tak wiem o tym, tyle ze mi procek działa stabilnie przy 1,37v, 1,8GHz@2,4GHz. Rozwiązałem problem z c'n'q, wystarczyło, że zamiast mnożnika 8*300 dałem 9*267 i c'n'q się odblokowało, tylko teraz musze to jakoś w sys uaktywnić, pobawie się

CNQ powinno sie wylaczac przy OC, np na stronie DFI jest to napisane tlustym drukiem na czerwono. W sumie odkad mam A64 jeszcze go nigdy nie wlaczalem, bo i po co. I tak masz proces bezczynnosci w windzie, ktory skutecznie zbija temp w idlu.

 

 

i co?? co Cie usprawiedliwia?? ze starszy jestes sie tłumaczysz??? raczej sie wstydzić powinieneś. Powinno paść "przepraszam" i papa a nie głupia gadka o wieku i "szybkości". Wstyd. A pan Miodek tez by sie wstydził.

 

Kubass53 - tak, uznaje sie ze 1.55V to bezpieczna granica. (heh ciekwe ile razy to było mówione, może ktos policzy?? ;) )

 

1,55 bezpieczna granica ? 1,75-1,8V to granica wlasciwa, zalezna od chlodzenia oczywiscie, ale na AC tez ludzie tyle dawali, tylko komp za okno na mroz :]. Ale na WC spokojnie tak jak napisalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

a ja mam do Was takie pytanko. Napisze to po kolei, żeby wszystko było jasne.

 

Mowa tutaj będzie o A64 i chłodzeniu Thermaltake Tower 112.

 

W instrukcji tego chłodzenia, przeczytałem montaż go na procesorach K8. Należy zdjąć z płyty backplate, założyć w to miejsce inną blachę którą dają z tym chłodzeniem i koło slota także taką samą blachę co zamiast backplate. No to zrobiłem tak a tu sie okazuje, że backplate ma dziurę mniej wiecej na środku, i u mnie w tym miejscu wystają lekko jakieś układziki i tranzystorki(płyta msi k8n neo2 platinum), gdy zakładam blache od chłodzenia to ono tak jakby opiera się na tych układzikach, co może grozić ich zmiażdżeniem lub uszkodzeniem, poniewaz to chłodzenie jest dosyć ciężkie. Postanowiłem więc założyć z powrotem backplate i na nim zamontować to chłodzenie.

 

I tutaj pojawiaja się dwa moje pytania:

 

1.Czy ktoś już próbował na tej płycie zamontować TT 112 ? Jeśli tak to jak on to zrobił ?

 

2.Czy nic się nie stanie procesorowi ? Ponieważ to chłodzenie ma swoją wagę i mam co do tego pewne obawy, że po dokręceniu tego chłodzenia do proca, może mu się coś stać. Proc A64 Venice 3000.

 

ps. jest to moja pierwsza styczność z tymi prockami, ale skoro jest w instrukcji montaż chłodzenia na A64 to znaczy że nie powinno być chyba problemów ?!

 

Proszę o wasze opinie na ten temat, Pozdro all.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

napiecie jedynie 1,525 i 2440 mhz wiec wcale niewygórowane wyniki. To zna czy w prime mam ponad 50 ale jak kompresuje np coś, albo robie inne testy obciązające proca to wychodzi 42 stopnie. Podobno czasami IHS moze być krzywy wiec zdjecie go pomaga

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz AMD 64 3000+ Venice??

 

Jeśli tak spróbuj niższe napięcie, mi przy 2400MHz (9*267MHz) chodzi na napięciu 1,37v

 

 

Pytanko takie malutkie:

 

Przy włączonym c'n'q napięcie się obniża, procka, ale też pamięci, beżpieczne to jest?? napięcie się co chwile zmienia, skoki z 2,33 na 2,7 pamięci, w biosie min napięcie dla pamięci wynosi 2,5v, czekam na odpowiedz, nie jestem elektrykiem wysokich napięć :rolleyes:

Edytowane przez Kubass53

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To masz AMD 64 3000+ Venice??

 

Jeśli tak spróbuj niższe napięcie, mi przy 2400MHz (9*267MHz) chodzi na napięciu 1,37v

Pytanko takie malutkie:

 

Przy włączonym c'n'q napięcie się obniża, procka, ale też pamięci, beżpieczne to jest?? napięcie się co chwile zmienia, skoki z 2,33 na 2,7 pamięci, w biosie min napięcie dla pamięci wynosi 2,5v, czekam na odpowiedz, nie jestem elektrykiem wysokich napięć :rolleyes:

 

ze jak przy wlaczonym c'n'q napiecie na ramie sie zmienia gdzie takie bajki przeczytales??

c'n'q zarzadza procem nie ramem, w rzadnym wypadku nie zmienia napiec na ramie, chyba ze twoja plyta ma swoj jakis wlasny sytem czegos tam ale nie mozliwe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki wiecie moze gdzie mozna dostac tanio i dobre sztuki do krecenia ? Kto moze bral juz procki z 4speed PL ? Sa tam VENICE 3000+ za 4xx zl i wlasnie nie wiem czy sprzedaja padaki czy maja dobre sztuki ...

Wiem ze jeden sie tak kreci, drugi tak ... ale moze ktos juz bral duzo sztuk badz kumple brali i trafily im sie dobre sztuki ... Bo cena widze ze jest niska ... Mam watpliwosci co do OC :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chlopaki wiecie moze gdzie mozna dostac tanio i dobre sztuki do krecenia ? Kto moze bral juz procki z 4speed PL ? Sa tam VENICE 3000+ za 4xx zl i wlasnie nie wiem czy sprzedaja padaki czy maja dobre sztuki ...

Wiem ze jeden sie tak kreci, drugi tak ... ale moze ktos juz bral duzo sztuk badz kumple brali i trafily im sie dobre sztuki ... Bo cena widze ze jest niska ... Mam watpliwosci co do OC :)

Ja mam fajnego...Robi 2,8 Ghz na 1,36V a 2,9 Ghz poniżej 1,5V...tyle, że sprzedać go za góra 700zł? Szkoda trochę....strasznie w dół poleciały ostatnio ceny procków :cry: Prawda? <_< Edytowane przez SzperSon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze jak przy wlaczonym c'n'q napiecie na ramie sie zmienia gdzie takie bajki przeczytales??

c'n'q zarzadza procem nie ramem, w rzadnym wypadku nie zmienia napiec na ramie, chyba ze twoja plyta ma swoj jakis wlasny sytem czegos tam ale nie mozliwe

Tak, w Everescie przynajmniej wyświetla obniżone napięcie DIMM na ~2,3v, gdy tylko włącze grę jakąś, czy inną wymagającą aplikację wraca na ~2,7v, pytanie: jeżeli już obniża to czy to jest bezpieczne? Aha wg cpu-z częstotliwość pamięci spada z 200,3 MHz na 190MHz.

Mnożnik 9*267, w idle 5*267, pamięci przestawione na 150MHz co po podkręceniu procka daje spowrotem 200MHz, timingi standardowo 2,5-3-3-8, po OC 3-4-4-8.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i co?? co Cie usprawiedliwia?? ze starszy jestes sie tłumaczysz??? raczej sie wstydzić powinieneś. Powinno paść "przepraszam" i papa a nie głupia gadka o wieku i "szybkości". Wstyd. A pan Miodek tez by sie wstydził.

 

Kubass53 - tak, uznaje sie ze 1.55V to bezpieczna granica. (heh ciekwe ile razy to było mówione, może ktos policzy?? ;) )

bezpieczna jest ta na której procesor pracuje prime stable i ma odpowiednia temperature :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie A3200+... wiem że powinno być w dziale "co kupic" ale tutaj jest zdecydowanie więcej osób obeznanych w temacie wiec nie bijcie ;)

Lepiej wybrać rdzeń Manchester czy Venice E6 - oczywiście chodzi mi o OC. Jeżeli brałbym Venice to raczej bulk'a z początku tego roku bo ponoć łatwiej o dobrą sztukę a jesli Manchestera to pewnie Box ale nie wiem z kiedy - chyba jest ich mniejszy wybór - pozatym bulk'a cięzko dostać.

Co poradzicie, który rdzeń brać?

Edytowane przez Marce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja potrzebuje proca do ASROCKA 939 DUAL (daje maxymalnie bardzo niskie napiecie na proca wiec potrzebuje jakiegos co robi duzo MHz na niskim Volcie) (ten proc niech kosztuje do 500zl OEM oczywiscie) ..... I tak wogole to nie wiem czy ten ASROCK zrobi chociaz 290x9 ?

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja potrzebuje proca do ASROCKA 939 DUAL (daje maxymalnie bardzo niskie napiecie na proca wiec potrzebuje jakiegos co robi duzo MHz na niskim Volcie) (ten proc niech kosztuje do 500zl OEM oczywiscie) ..... I tak wogole to nie wiem czy ten ASROCK zrobi chociaz 290x9 ?

Małe VCore i duże MHz to są zazwyczaj najdroższe procesory ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Właśnie zamówiłem tego procka na 4speed.pl + Pł. główną Gigabyte K8NF-9. Ma może ktoś taki oto zestawik?? Piszczie o swoich doświadczeniach w O/C na płytach Gigabyte`a bo chcę wiedzieć jak się z reguły kręcą. Dzięki za pomoc!

P.S: Pamięci zamówiłem PDP Patriot 2x512mb Signature KH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Jedno krótkie pytanie:

 

Na której płycie pod Venice'a będą lepiej działały 2x512 Geil Value:

- Asus A8N-SLI Premium, nForce4-SLI

- DFI LanParty UT nF4 SLI-D

 

Z góry dzięki za pomoc !

 

_____

Linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bez różnicy :]

tylko tyle że DFI to lepsza mobo :]

 

PS. Mnie w OC blokuje procek :|

max stabilnie co udało mi się wyciągnąć to było 303HTT :| i 2.5GHz ...

Ram max stable w 3d przy tak przetaktowanym procku 228MHz co jak na te GSKill'e to porażka :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...