Skocz do zawartości
flasht

Jak Tam Spinpoint'y Sie Maja?

Rekomendowane odpowiedzi

Od Samsunga lepszy jest... nowszy model Samsunga. :) W lipcu, sklepy mają zostać "zalane" nowymi twardzielami od Samsunga (340GB/talerz, 175MB/s), Seagate'a (200GB/s i 250GB/s) i innych producentów. Modele od 320GB do 1TB. Jak widać, będą one już dość wyraźnie czerpały zalety z prostopadłego zapisu. Dodatkowo, przyczynią się do obniżki cen obecnych, przestarzałych już technologicznie produktów na rynku. Zaczekaj ten tydzień - dwa a nie będziesz stratny ;)

skąd to info, daj jakiś link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak będziesz czekał to pojawią się za 2 miesiące, jak kupisz teraz to będą za tydzień we wszystkich sklepach :P

Malo tego, chce dzisiaj do poludnia kupic sobie tego T166 320GB, to Wy juz bedziecie mogli wieczorem isc na zakupy po nowego F1 :P Ale znowu z drugiej strony, to jesli mnie pamiec nie myli, to jak sie zamawia przez neta, to sprzet mozna oddac do 10dni i sklep bez szemrania musi przyjac.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 albo chyba nawet 14 dni :) i nie tylko przez internet chyba.

<span style='color: red;'>ORT: wziąść</span> dysk oddać za 10 dni po 15 minutach wrócić, że jednak się go chce ale po 10 dniach znowu nam coś nie przypasuje więc go oddamy, ale wiecie jak to jest... "nie no co ja zrobiłem o nie, o nie!" i wracamy go odkupić :D i tak do pojawienia się F1 :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niewiem na ile wiarygodne mam źródło ale jeden kumpel polecił mi zadać pytanie o premiere F1 innemu kumplowi, a te powiedział, że będą pewnie około gwiazdki...

Niewiem na ile to prawda ale lepsze takie coś niż nic ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękujemy za skorzystanie z Systemu Pomocy Samsung.

Prosimy zwrócić uwagę, że ten mail został wysłany z centralnego serwera

i bezpośrednia odpowiedź na niego nie dotrze do naszych konsultantów.

W przypadku dalszej korespondencji prosimy ponownie użyć formularza

znajdującego sięna naszej witrynie www.samsung.pl.

 

Szanowny Kliencie

Tomasz Jadczak

 

Serdecznie dziękujemy za kontakt.

W odpowiedzi na zgłoszenie pragniemy poinformować:

 

Nie posiadamy jeszcze informacji,

czy i kiedy będądostępne dyski serii

SpinPoint F1 w naszym kraju.

 

 

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

 

Z poważaniem

 

Konsultant : Michał , Królak

Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.

Centrum Obsługi Klienta

Tel.: 0 801 801 881

Fax: 0 (22) 607 44 48

Witryna: www.samsung.pl

no dobre dobre :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyslalem juz wczesniej do nich mejla, odpowiedz rowniez niezadowalajaca ;)

 

Uprzejmie informuję, iż jeżeli dyski z serii F1 zostaną wprowadzone na

rynek polski, zostaną umieszcone informacje na stronie www.samsung.pl.

 

 

Z chęcią udzielimy odpowiedzi na ewentualne następne pytania.

 

Z poważaniem

 

Konsultant : Pielak , Maciej

Samsung Electronics Polska Sp. z o.o.

Centrum Obsługi Klienta

Tel.: 0 801 801 881

Fax: 0 (22) 607 44 48

Witryna: www.samsung.pl

Edytowane przez Macieqqq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Innymi slowy, nie ma sie co na F1 napalac na chwile obecna, bo czekac mozna w nieskonczonosc ;)

Jak sie komus nie spieszy, to moze rozwazyc odlozenie zakupu na potem, ale jak ktos potrzebuje dysku teraz, to niech kupuje zamiast czekac nie wiadomo ile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale z drugiej strony skąd taki konsultant z Samusng Polska ma wiedziec takie rzeczy.

Siedzi za biurkiem, je pączki i udziela się marketingową gadką jak jest potrzeba, a wie tyle co doczyta na stronach samsunga.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale z drugiej strony skąd taki konsultant z Samusng Polska ma wiedziec takie rzeczy.

Siedzi za biurkiem, je pączki i udziela się marketingową gadką jak jest potrzeba, a wie tyle co doczyta na stronach samsunga.

taaa

żenada

na tej stronie to na prawdę niewiele jest :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niby tak, ale z drugiej strony skąd taki konsultant z Samusng Polska ma wiedziec takie rzeczy.

Siedzi za biurkiem, je pączki i udziela się marketingową gadką jak jest potrzeba, a wie tyle co doczyta na stronach samsunga.

Konsultant, nawet jakby wiedzial, to by nic nie powiedzial, bo to tajemnica handlowa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam. kupilem dzis t166 320gb. chcialbym sprawdzic jak halasuje, bo generalnie jest nieslyszalny (chyba ze przylozy sie ucho), ale lezac obecnie na pudelku plastkiowym troche chrupie.. nie jest to czeste, jak np kopiuje 5gb na ktore skladaja sie male objetosciowo pliki, to co kilka sekund sa chrupniecia wlasnie. zastanawiam sie, majac mozliwosc jego wymiany-trafil mi sie traktor czy "normalna" sztuka? silnik NIDEC, obudowa bedzie lian li z gumowymi kolkami do montazu dysku. jakies sugestie? jak "zmeczyc" dysk zeby wydobyc z niego najglosniejsze dzwieki? dysk wypadaloby wymienic jutro/pojutrze, obudowa bedzie dluzej szla i nie bede mial chyba mozliwosci sprawdzic jak sie sprawuje na gumowych podkladkach, dlatego odwoluje sie do waszych doswiadczen :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Mam nadzieję , że będą w październiku , bo już z miejscem na dysku nie wyrabiam a ileż można czekać na nowe dyski ;-)

 

tak samo jak ty , ja takze czekam na te dyski

ciekawi mnie jakie transfery beda mialy (na poczatkud ysku , na koncu i sredni) i jak z poziomem halasu , wibracji , glowic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaje, że jeszcze poczekacie ;)

Skoro Seagate po skoku 90GB do 250GB/talerz osiągnął 84MB/s, to Samsung po następnym skoku o 80GB powinien wycisnąć 105-110MB/s w średnim odczycie. Zobaczymy co z tego wyniknie :D

Podejrzewam, że jeśli teraz Samsung po raz pierwszy przeskoczy Seagate'a, nie będzie trzeba nam długo czekać na odpowiedź. 400GB na talerz HEHE i Samsung zostanie w tyle... znowu :)

Zawsze firma, która dorównuje tej, która wydaje większe talerze jako pierwsza, ma przewagę. Może tak dopracować konstrukcję, żeby osiągała 2-3MB/s więcej, a klienci na to idą :D

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam, że jeśli teraz Samsung po raz pierwszy przeskoczy Seagate'a, nie będzie trzeba nam długo czekać na odpowiedź. 400GB na talerz HEHE i Samsung zostanie w tyle... znowu :)

 

 

Jak narazie to szybko Seagate nie wyda nic szybszego od Samsunga gdyz jeszcze nawet Baracuda 7200.11 nie ztostala wydana a tam talerze sa po 250GB - wiec dlugo bedzie w tyle bo nie sadze ze miesiac , dwa po wydaniu 7200.11 wyda 7200.12.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Seria 7200.11 jest już przecież dostępna. W innym topicu ludzie już linki podawali gdzie można kupić. W Polsce w sklepach już także widnieją. Nie ma ich jeszcze w magazynach, ale na dniach powinny być. Samsung zaraz po zapowiedzi Seagate'a o talerzach 250GB wypuścił plotę o 330GB talerzach. 250GB talerze Seagate's są już od dawna (model z Barracud 10), a Samsungów dalej nie widać. Czy długo będzie trzeba czekać na odpowiedź Seagate'a, to się przekonamy. Ile miesięcy? Zależy głównie od tego, czy rzeczywiście SAMSUNG wypuści swoje 330GB w październiku.

Niedawno Samsung sam wypuścił modele z pojedynczymi talerzami po 200GB i 250GB (HD200HJ i HD250HJ) jeszcze nawet na stronie nie ma o nich info, więc jakoś nie widzę premiery 330GB w najbliższym miesiącu.

No chyba, że będzie to odrębna seria w stylu RAPTOR, za niewyobrażalne kwoty.

 

Tak na marginesie wspomnę, że do SEAGATE'A należy rekord zapisu w testach 421 Gbits/inch2. Gdzie dysk 250GB reprezentuje 164 Gbits/inch2. Jest o czym myśleć, biorąc pod uwagę, że było to kilka miechów temu. Seagate bez problemu mógłby zacząć produkować 1- talerzówki większe niż Samsung. Po prostym przeliczeniu Seagate uzyskał 640GB na talerzyku :D. Więc biorąc pod uwagę, że to były tylko testy (rozmiar dzięki rozwojowi zapisu prostopadłego) 400GB wcale nie jest takim głupim pomysłem :D. Zostaje jeszcze bardzo dużo zapasu do granicy z testu.

P.S. Producenci celowo wydłużają premiery nowych serii, bardziej chodzi o wydłużanie czasu przejścia na większą gęstość. Mogliby produkować już o wiele większe dyski, ale po co? Nie opłacałoby się wyrzucenie na rynek od razu tak dużych. Opracowali jakąś technologię, to trzeba ją wyżyłować ile się da. Lepiej stopniowo dawkować wzrostami po 80GB więcej na talerz. Samsung dość szybko się wyłamał, z czego należy się tylko cieszyć, bo będą tańsze i większe dyski, wymusi to sama walka o klientów.

Zazwyczaj to Seagate dyktował warunki. To co on wydał, inni się dostosowywali. Teraz jeszcze jakby WD zapowiedziało większe talerze niż Samsung, to byłbym w siódmym niebie. W ciągu pół roku mielibyśmy 500GB za 250zł HEHE.

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem dziś 400gb SpinPointa ;) 403LJ (czym on się rózni od modelu 401?). Nie chciało mi się czekać na nowe F1, bo moj dotychczasowy 200gb SpinPoint na ATA jest zapełniony po brzegi. Zdecydowałem się znów na Samsunga, poniewaz SpinPoint na ATA słuzy mi dzielnie 2 lata i nie ma najmniejszych problemów, w dodatku jest całkiem szybki. Mam nadzieje, ze nowy posłuzy również bezproblemowo jak jego starszy brat ;) Teraz razem dzielą koszyk w obudowie :)

 

PS-> Starszy SpinPoint jest na silniku NIDEC, nowy również :) Mam szczęscie znow :)

Edytowane przez grzesiu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...