Skocz do zawartości
flasht

Jak Tam Spinpoint'y Sie Maja?

Rekomendowane odpowiedzi

Tak ostatnio zauważyłem że po dostaniu 2 giegio dysku ten akurat ma wolniejszy lekko transfer i ma nastepujaca bolaczkę :

Bardzo długo kasuje pliki z dysku np 100 Mb potrafi mielić przy kasowaniu do minuty nawet jak zniknie w windzie ekran postępu kasowania on dalej jeszcze przez poł minuty mieli jak wściekły.I nie są to małe pliki tylko np instalki progsów czyli duże pliki najdłużej kasuje na ostatniej partycji.

 

A dysk nie ma badów.

 

Ps. Te dyski sa dosyć czułe na uszkodzenia taśmy IDE.Miałem taki przypadek to raz skasowało sie kilka plików w windzie a drugim razem padły wszystkie partycje.

A dysk w biosie był normalnie wykrywany i nie było błedów zapisu itp..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 6 dni temu SpinPointa SP2014N PATA 200GB, 8MB bufor, 7200rpm NIDEC. W spoczynku rzeczywiscie jest spoko - zadnych wibracji, a szum talerzy jest minimalny. Natomiast kazdemu zapaleniu sie diody HDD towarzyszy potezny chrobot glowicy. Manewrowanie szybkoscia pracy glowic w HUTILu nic nie pomaga. Jestem rozczarowany. Aczkolwiek podejrzewam, ze mialem pecha. Co Wy na to? A moze wziac go i zamienic w sklepie na inny egzemplarz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 6 dni temu SpinPointa SP2014N PATA 200GB, 8MB bufor, 7200rpm NIDEC. W spoczynku rzeczywiscie jest spoko - zadnych wibracji, a szum talerzy jest minimalny. Natomiast kazdemu zapaleniu sie diody HDD towarzyszy potezny chrobot glowicy. Manewrowanie szybkoscia pracy glowic w HUTILu nic nie pomaga. Jestem rozczarowany. Aczkolwiek podejrzewam, ze mialem pecha. Co Wy na to? A moze wziac go i zamienic w sklepie na inny egzemplarz?

A dysk masz przykrecony do budy :unsure: jak tak to najlepiej poloz go na gabce albo powies na gumkach B) pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem 6 dni temu SpinPointa SP2014N PATA 200GB, 8MB bufor, 7200rpm NIDEC. W spoczynku rzeczywiscie jest spoko - zadnych wibracji, a szum talerzy jest minimalny. Natomiast kazdemu zapaleniu sie diody HDD towarzyszy potezny chrobot glowicy. Manewrowanie szybkoscia pracy glowic w HUTILu nic nie pomaga. Jestem rozczarowany. Aczkolwiek podejrzewam, ze mialem pecha. Co Wy na to? A moze wziac go i zamienic w sklepie na inny egzemplarz?

 

norma

miałem 7egz tego hdd i w kazdym to samo - idle -ok , seek -rzęźi uciązliwie niestety

 

biore teraz seageta 9. i mam nadzieje ze "cichoscią" pracy bedzie conajmniej na poziomie hitachi t7k (najcichszego hdd jaki miałem w łapach)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie gdyby nie mój dysk IBM, który mam od 2001r. i który dało sie wyciszyć do zera narzedziem hitachi ftool, to pewno nie rzucalbym sie o te chrobotanie spinpointa. Jak sie kilka lat nie slyszalo tego dzwieku, to nie ma szans nagle go na powrot zaakceptowac. IBM byl glosniejszy w idle, ale w czasie pracy mozna go bylo wyciszyc doslownie do zera. A zatem nalezy uwazac na spinpointy serii SP2014N. Są głośne w czasie pracy!

 

Ciekawe czy wszystkie samsungi tak maja?? 160GB tez??

 

PS Nie uznaje metod monterskich pod tytulem gąbka czy guma. Dysk (o czym sie przekonalem w przypadku IBM DTLA 307030) moze pracowac bezszelestnie zamontowany normalnie. Nie skracajmy zycia dyskom....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Ciekawe czy wszystkie samsungi tak maja?? 160GB tez??

Jak mialem swojego przykreconego do budy to chrobotanie bylo slychac ale jak zawiesilem go na gumkach to nie wiem czy dalej siedzi w budzie,bo nic nie slychac :D

 

PS Nie uznaje metod monterskich pod tytulem gąbka czy guma. Dysk (o czym sie przekonalem w przypadku IBM DTLA 307030) moze pracowac bezszelestnie zamontowany normalnie. Nie skracajmy zycia dyskom....

Wiesz a ja nie uznaje zwalniania dysku,bo tego IBM musiales niezle zwolnic...mialem i wiem co to za traktor B) Porownujesz jakiegos IBM z Wegier do dyskow nowej generacji :blink: Co do skracania zycia dyskow to polozenie dysku na gabce podniesie nieznacznie temp. jego pracy ale bez przesady jakie skracanie zycia :lol: pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IBM z Tajlandii akurat. Technologicznie ten IBM nie rózni się niczym od tego Spinpointa. Kultura pracy na pewno. Co nie znaczy, ze jestem przeciwnikiem samsunga.

 

PS Wzrost czasu dostepu przy wyciszonym softem IBMie byl niezauwazalny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IBM nie rozni sie niczym od Samsunga?

Technologicznie ?

Nie rozsmieszaj mnie, nie porownoj zabytku do nowych dyskow...

 

Mam 200GB Samsunga i czasem slysze to chrobotanie, ale powiem szczerze, ze mnie nie przeszkadza nic, powiem wiecej lubie to :)

Najwazniejsze dla mnie, ze w idle dysku prawie nie slychac, poprzednio

moj WD80GB wyl okropnie...

 

Tak jak ktos poradzil poloz dysk na gabce, zycia mu nie skrocisz, a jak sie

obawiasz o temperature to daj maly nawiew...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 200GB Samsunga i czasem slysze to chrobotanie, ale powiem szczerze, ze mnie nie przeszkadza nic, powiem wiecej lubie to

Najwazniejsze dla mnie, ze w idle dysku prawie nie slychac, poprzednio

moj WD80GB wyl okropnie...

Co do WD80 to prawda stara jak swiat tez miałem i też wyło tera siedzi cicho bo elektra padła.

 

Samsungi chrumkaja jak zarzynane swine :) ale zalezne w której obudowie.

U matki jest buda Enlighta 80 Samsunga prawie nie słychać i nie przeszkadza wcale.

 

U mnie buda no name : słychać rzężenie głowic i wibracje buda podrzucaja ;)

 

Dlatego działam bez obudowy a komp leży na podłodze i cicho sza.Fc mam cichsze niż wentylatorek na mojej karcie graficznej :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje temat...

 

Jak sie spinpointy czuja ... ano u mnie juz 2 sztuka zaczyna łapac chorobe..

 

Kiedys pierwsza 80 Ata zgubiła wszystko ( brak dostepu do dysku) dysk miał poł roku..

Po wymianie na 2 sztuke ta chodziła u mnie 1.5 roku... idealnie.

 

W styczniu kupiłem 80 SATA (HD80HJ) wczoraj stwierdzam problemy z instalacja systemu WinME ( klikanie głowicy)

Format nie wykazał zadnego błedu.

2 proba postawienia to samo....

Scandisc : Sektor 27.713 walniety ... pozniej 34.881.

 

Ogólnie błedów jest na 230 KB ale widze ze kazda próba instalacji czego kolwiek na partycji C konczy sie wieksza iloscia badów...rozsianych po całym dysku/

 

Zgrywam dane i na Serwis idzie...

 

To juz 2 samsung który po poł roku u mnie ma problemy...

 

Ale dalej nie twierdze ze sa to złe dyski..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 160GB ATA pracuje praktycznie 24/7 od grudnia 2003 i nie mam z nim zadnych problemow.

A jak zaczynalem zabawe z kompem na PII 233MHz w 98r mialem samsunga 2,5GB przez 4 lata,

pozniej mial go moj kolega przez kolejne 2, nigdy nie mialem z nim problemu.

 

Samsung bedzie moim nastepnym dyskiem, teraz model SATA II 250GB.

 

Jakby nie patrzec, dyskiem tez trzeba sie umiec poslugiwac B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie 160GB ATA pracuje praktycznie 24/7 od grudnia 2003 i nie mam z nim zadnych problemow.

A jak zaczynalem zabawe z kompem na PII 233MHz w 98r mialem samsunga 2,5GB przez 4 lata,

pozniej mial go moj kolega przez kolejne 2, nigdy nie mialem z nim problemu.

 

Samsung bedzie moim nastepnym dyskiem, teraz model SATA II 250GB.

 

Jakby nie patrzec, dyskiem tez trzeba sie umiec poslugiwac B-)

No jakby nie patrzyć trzeba wiedzieć jak go traktować - mój Seagate Barracuda 13 GB 7200 RPM którego traktowałem na prawdę źle ( na początku plik wymiany i 64 MB RAM = wielkie rzeźbienie ... w późniejszym czasie już bez pliku wymiany, gąbka która drastycznie zwiększa temp. , kolega mi go zrzucił i trzasnął o podłogę [raz musiałem przynieść mu dane] ) wytrzymał 5 lat i sprzedałem w 100% sprawnego !!! A Samsung świetnie traktowany ( przykręcony do budy która działa jak radiator , plik stronicowania wyłączony co zmniejsza eksploatację dysku, nigdy nie "noszony" ) jak napisałem padł po 9 m-c :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2x SpinPoint 80GB (ATA 133, 8 i 2 MB cache) w różnych kompach i oba spisują się świetnie, bez najmniejszych problemów. 2-megowy od 2003r a ten drugi od 2004.

EDIT: jeden z nich pracuje 10-20h/dzień przez te kilka lat :)

Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 2x SpinPoint 80GB (ATA 133, 8 i 2 MB cache) w różnych kompach i oba spisują się świetnie, bez najmniejszych problemów. 2-megowy od 2003r a ten drugi od 2004.

EDIT: jeden z nich pracuje 10-20h/dzień przez te kilka lat :)

Ciekaw jestem jak by wypadła statystyka gdyby podliczyć ile % dysków danej firmy padło.

 

Co prawda jeden "ktoś" zmienia dysk co rok a inny co 4 lata ale wbrew pozorom myślę że taka statystyka byłaby i tak dosyć miarodajna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekaw jestem jak by wypadła statystyka gdyby podliczyć ile % dysków danej firmy padło.

 

Co prawda jeden "ktoś" zmienia dysk co rok a inny co 4 lata ale wbrew pozorom myślę że taka statystyka byłaby i tak dosyć miarodajna.

Przejdź sie do jakiegoś serwisu i zapytaj. Na pewno nie będzie to super miarodajna dana statystyczna, ale da jakieś wyobrażenie co wraca częściej a co mniej.

Znajomy serwisant z Vobisu mówił kiedyś że najmniej zwrotów mają z Samsunga, ale to było rok temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkopuje temat...

Jak sie spinpointy czuja ... ano u mnie juz 2 sztuka zaczyna łapac chorobe..

Kiedys pierwsza 80 Ata zgubiła wszystko ( brak dostepu do dysku) dysk miał poł roku..

Po wymianie na 2 sztuke ta chodziła u mnie 1.5 roku... idealnie.

W styczniu kupiłem 80 SATA (HD80HJ) wczoraj stwierdzam problemy z instalacja systemu WinME ( klikanie głowicy)

Format nie wykazał zadnego błedu.

2 proba postawienia to samo....

Scandisc : Sektor 27.713 walniety ... pozniej 34.881.

Ogólnie błedów jest na 230 KB ale widze ze kazda próba instalacji czego kolwiek na partycji C konczy sie wieksza iloscia badów...rozsianych po całym dysku/

Zgrywam dane i na Serwis idzie...

To juz 2 samsung który po poł roku u mnie ma problemy...

Ale dalej nie twierdze ze sa to złe dyski..

No i teraz mam Zonka..

 

Zgralem dane rozwalilem partycje i postawilem je na nowo.

 

Formatuje dyski i.... 0 badów ??? Ke?

 

A smart dalej idealny......

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz błąd komunikacji dysku - kabel sygnałowy , połączenia , inny kontroler ...

 

aaaa on na ata 133 - więc proponuję zacząć od wymiany taśmy i obserwacji czy cyferka 218 z wiersza C7 się nie zwiększa

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie działa- w listopadzie stuknie (oby nie w dysku ;)) 4 lata :)

 

Strasznie go zmuliłem, bo praktycznie wszystko mam na nim skompresowane w NTFS (najwieksza partycja rzeczywistych 145 GB, wolnego 2.71GB, a danych na 168 GB, a bywało znacznie wiecej :)), dodatkowo praktycznie w 100% zapełniony. Działa teraz na kontrolerze ATA 100 (co za kpina- Intel :|) podpięty razem z DVD-RW, dawno bez defragmentacji. Przy nagrywaniu pełnej płyty DVD danymi potrafi to robić nawet 40 minut, co ciekawe- w trybie UDF znacznie szybciej bo 16 minut, ale i tak za wolno.

 

Leży sobie na nagrywarce oparty o 2 kawałki gąbki. Nie mam zamiaru wymieniać. O udanej konstrukcji niech świadczy fakt, że jest ciągle w sprzedaży i to za nie małe pieniądze :) Ciekawe, jak sie sprawują dyski Samsunga w notebookach :)

Edytowane przez Slayer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak dysk kladziesz na nagrywarce to gratuluje pomyslowosci...

Tam sa wielkie wibracje co raczej nie pomaga dyskowi dlugo zyc...

 

 

 

Ja mam dwa Samsungi, jeden ma ponad 2 lata pracuje ponad 14h na dzien i nic mu nie ma, drugi ma jakies 6 miesiecy i bez zarzutu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam Samsunga SP2514N i dziś przez przypadek zobaczyłem dane ze SMARTa. Oto one:

Dołączona grafika

 

Czy ktoś potrafi powiedzieć co dzieje się z tym dyskiem? Chodzi o parametr C3 Hardware ECC Recovered.

Dysk ma 1.5 roku, PC jest włączony średnio 12 godzin na dobę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... W mojej starej 60-gigowej Barracudzie mam mniej tego. I jest tego tyle samo co 01 - Raw Read Error Rate...

A w tym Samsungu jeszcze zastanawia mnie 05 - Reallocated Sector Count. Bad sectory?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm... W mojej starej 60-gigowej Barracudzie mam mniej tego. I jest tego tyle samo co 01 - Raw Read Error Rate...

A w tym Samsungu jeszcze zastanawia mnie 05 - Reallocated Sector Count. Bad sectory?

Przykro mi, ale masz rację, masz bad sectory. Jeśli nie będzie rosło to możesz się nie martwić. W przeciwnym wypadku, GOOD BYE SAMSUNG.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu to się podepnę tu :-)

Zamierzam wymienić seagate 160gb na samsunga 320 gb 16mb cache sata II T166 HD321KJ i mam pytanko czy to dobry dysk? zależy mi przede wszystkim na szybkości i ciszy bo obecnie chłodzenie ledwo słychać w kompie a dysk seagate pierdzi i głośno pracują głowice.

 

Jest coś lepszego od tego samsunga? może coś proponujecie lepszego do 300zł może być i 250gb aby nie seagate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żeby nie zakładać nowego tematu to się podepnę tu :-)

Zamierzam wymienić seagate 160gb na samsunga 320 gb 16mb cache sata II T166 HD321KJ i mam pytanko czy to dobry dysk? zależy mi przede wszystkim na szybkości i ciszy bo obecnie chłodzenie ledwo słychać w kompie a dysk seagate pierdzi i głośno pracują głowice.

 

Jest coś lepszego od tego samsunga? może coś proponujecie lepszego do 300zł może być i 250gb aby nie seagate.

Od Samsunga lepszy jest... nowszy model Samsunga. :) W lipcu, sklepy mają zostać "zalane" nowymi twardzielami od Samsunga (340GB/talerz, 175MB/s), Seagate'a (200GB/s i 250GB/s) i innych producentów. Modele od 320GB do 1TB. Jak widać, będą one już dość wyraźnie czerpały zalety z prostopadłego zapisu. Dodatkowo, przyczynią się do obniżki cen obecnych, przestarzałych już technologicznie produktów na rynku. Zaczekaj ten tydzień - dwa a nie będziesz stratny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...