Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

wczoraj tesciłem znow gigabajta i musze powiedziec ze tamten egzemplarz chyba był walniety bo z tym nie mialem prawie zadnych problemow...tzn grafa caly czas dziala na agpx4 ... ale dysk dziala, ramy tez, z sieciowką tez nie ma problemow.... chyba domyslam sie o co chodzi z grafą [zmodowany bios od winasta moze byc przyczyną] sprawdze na innym gigabajcie ze sklepu..;]

 

i kupuje chyba jednak gigabajta bo jest najtanszy u mnie w miescie :lol: a jak cos zlego by sie dzialo to zawsze moge wymienic...

myslalem o a64 2800+ ale jak zobaczylem jego potencjal oc to sobie odpuscilem... i teraz czekam albo na sempy 64bit , albo łykam 32bit 2800+....

btw te sempy 64bit tez beda na palermo o.o9?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak w 100% ,

 

A czy ktoś mi powie czy jak będe miał sempa 64  to będe mógł wgrać windowsa 64  <_<

1576991[/snapback]

no tak na chłopski rozum to chyba będzie mozna... inaczej po co te 64bity? :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ogólnie to adresowanie pamięci powyzej 4 gb sie kłania. Po to sa de facto 64 bitowe rejestry... A winda powinna chodzić..bo niby czemu nie?

 

 

a ja czekam tylko na kase z przelewu- jutro albo w czwartek semp 2600+, gb k8ns

i 512mb kingmax będzie moje.. Daje całe 669zl co biorą pod uwage za sa stare mobo, ram i proca dostaje 330zl jest chyba sensownym unowoczesnieniem kompa nie? :D

B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o nowym wynalazku firmy EPOX - 8HEAI??

Płyta ma takie złącza: PCX/AGP/DZW/LAN/SATA/RAID i jest na VIA K8T890CD, co oznacza, że nie będzie mieć konfliktów z NV40 :) Poza tym, to chyba pierwsze mobo z PCX i AGP na s754 :blink:

Cena ~360zł.

 

http://www.epox.com.tw/eng/news_content.php?serno=43

http://www.epox.nl/products/view.php?product_id=282

http://article.ebol.com.cn/2005/0701/4852.shtml

 

Dołączona grafika

Edytowane przez piaskoon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

okaże sie w praniu czy to dobra płyta  na pierwszy rzut oka to tragicznie umiejscowione złącze atx i tylko dwa sloty na pamieci

1577252[/snapback]

AFAIK obecne procki na S754 nie są w stanie poprawnie obsłużyć więcej niż 2 moduły pamięci. Złącze ATX umieszczone w typowo "epoxowski" sposób. Ale reszta wygląda OK. Ciekawe jakie są najwyższe możliwe napięcia CPU i RAM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no tak na chłopski rozum to chyba będzie mozna... inaczej po co te 64bity?  :lol:

1576996[/snapback]

Bo ktoś bujde puścił, co do sempów no nie wiem okaże sięw o/c :huh:

Edytowane przez kamilo23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

A ja chciałbym znów wrócić do wątku płyty MSI K8N Neo Platinum i podkręcania na niej A643000+...

 

Mam taki problem (a już się cieszyłem że się nieźle sprzęt kręci), tylko nie wiem czy to ma związek z podkręcaniem a jeśli tak to jaki - i tu potrzebna mi Wasza pomoc. Radośnie sobie kręciłem mojego A64, doszło jak na razie do FSB 300 MHz przy div166/191MHz i 3-3-3-7, czyli ustawienia dla pamięci dość "łagodne". Super Pi mi przechodził, gry spoko, ale po dłuższej pracy kompa zauważyłem że mi coś strasznie dysk żyłuje. Okazało się że przełącza sie samoczynnnie z trybu DMA Sata na PIO !!! Windowsowy menedżer urządzeń pisze że przełączył na PIO z uwagi "na wielokrotnie powtarzające się błędy przesyłu danych" :(

Dysk mam 160GB SATA-I Samsunga, Avtive Smart nie wykazuje żadnych problemów z twardzielem...

 

Ktoś ma jakieś pomysły na rozwiązanie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1szego portu! (te obok procka omijam szerokim łukiem,bo słyszałem że nie mają zablokowanej częstotliwości pracy)

Mnożnik procka mam razy 10 (nie zmieniałem), HT ustawiłem na x3...

Teraz znów "zszedłem" z FSB na 220 MHz i zobaczę czy będzie mi znów przełączać na PIO czy nie... Tak czy inaczej - jeśli jest to prosta pochodna zbyt wysokiej FSB, to czy jest na to jakiś sposób? Przecież zmniejszenie HT do x3, powoduje że chipset nie pracuje powyżej specyfikacji, a czy napięcie na procku miałoby na to jakiś wpływ? Gubi dane, bo źle funkcjonuje wbudowany kontroler pamięci? :huh:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 1szego portu! (te obok procka omijam szerokim łukiem,bo słyszałem że nie mają zablokowanej częstotliwości pracy)

Mnożnik procka mam razy 10 (nie zmieniałem), HT ustawiłem na x3...

Teraz znów "zszedłem" z FSB na 220 MHz i zobaczę czy będzie mi znów przełączać na PIO czy nie... Tak czy inaczej - jeśli jest to prosta pochodna zbyt wysokiej FSB, to czy jest na to jakiś sposób? Przecież zmniejszenie HT do x3, powoduje że chipset nie pracuje powyżej specyfikacji, a czy napięcie na procku miałoby na to jakiś wpływ? Gubi dane, bo źle funkcjonuje wbudowany kontroler pamięci?  :huh:

1578802[/snapback]

Wprawdzie nie mam Platinium, ale wydaje mi się że jest dokładnie odwrotnie 3 i 4 mają blokadę a 1 i 2 nie ;bardzo proszę niech się wypowiedzą inni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wprawdzie nie mam Platinium, ale wydaje mi się że jest dokładnie odwrotnie 3 i 4 mają blokadę a 1 i 2 nie ;bardzo proszę niech się wypowiedzą inni.

1578811[/snapback]

niech podlaczy pod SATA 3 !!

wyklucza sie podlaczenie dysku pod S-ATA 1 lub 2 przy mocnym OC !! ja jade na S-ATA 3 i jest GIT :) kiedys tez mi sie zmienialo na PIO :) ale to jak komputer sie zwiesil przez oc :) :)

Edytowane przez KUBA TM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech podlaczy pod SATA 3 !!

wyklucza sie podlaczenie dysku pod S-ATA 1 lub 2 przy mocnym OC !! ja jade na S-ATA 3 i jest GIT :) kiedys tez mi sie zmienialo na PIO :) ale to jak komputer sie zwiesil przez oc :) :)

1578914[/snapback]

qrcze, no nie wiem - skądś mi się wzięlo że jest dokładnie na odwrót. No nic - trzeba spróbować, to się zobaczy. Oby mi tylko jakieś dane nie pofrunęły, tak jak to było często na dyskach IDE prz ostrym kręceniu FSB...

 

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam mam już sempa 2600+, mobo gb i 512 ram kingmaxa. Nieestety nie dane jest mi sie tym nacieszyć. Podczas instalacji win 98 wcieło mi 4 partycje ntfs i usiłuje od paru godzin coś z tym zrobić. Na razie walcze z 4 już progsem.

! już nawet umozliwiał odzyskanie danych(ale nie partycji) ale niestety po wykryciu plików itp wyszło ,że tylko pwełna wersja umozliwia zapis odzyskanych danych..Walcze o ponad 100gb danych więć racze mi na tym zalezy.

 

 

Na testy mobo nie mam czasu jedyna na razie niemiłaniespodzianka to taka,że z wsadzoną zewnętrzną kartą sieciową nie ruszał system z dyskietki stawało na skanowaniu pci... wyjąłek karte i jest już ok...

 

Kurde gdyby nie te partcje to już bym pewnie kręcił a tak dolina. Powalcze jeszcze do jutra.. Jak sie nie da to będzie formacik ale wolał bym tego uniknął...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego 3400 wyciagneli uwaga 2300mhz  :lol:

1576649[/snapback]

Gdzieś tak czytał ?

 

Dla tych co nie w temacie to napisze co nowego w sempronie x64

 

- 64-bitowe adresowanie [obsługuje 64 bit systemy operacyjne]

- dodane instrukcje SSE3

- poprawiony konstroler pamięci [teoretycznie możliwa obsługa nawet 4 pamięci...brak takich płyt.]

- powinny się lepiej kręcić

 

Pod względem przetaktowania nowy produkt AMD oferuje bardzo duży potencjał. Tak duży, że płyta główna Gigabyte GA-K8VNXP, stanowiąca naszą platformę testową procesorów AMD ze złączem Socket 754, nie pozwoliła mu osiągnąć maksymalnej częstotliwości. Ze względu na zablokowany mnożnik i ograniczenie częstotliwości podstawowej do 255 MHz osiągnęliśmy jedynie 2,55 GHz. Na innych płytach można jednak osiągnąć około 2,8 GHz.

Testy Sempron 3400+

 

http://www.tomshardware.com/cpu/20050801/index.html

 

http://www.pcworld.pl/news/81662_1.html

 

http://benchmark.pl/artykuly/testy/przegla...n_754.html#3400

 

Tutaj już jest dotępna wersja 3000+

 

http://arest.pl/index.php?inc=produkt&ID=3...tid=1&grupa=383

 

Relacja z o/c

 

http://www.xtremesystems.org/forums/showthread.php?t=70491

Edytowane przez Spookie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś tak czytał ?

 

Dla tych co nie w temacie to napisze co nowego w sempronie x64

 

- 64-bitowe adresowanie [obsługuje 64 bit systemy operacyjne]

- dodane instrukcje SSE3

- poprawiony konstroler pamięci [teoretycznie możliwa obsługa nawet 4 pamięci...brak takich płyt.]

- powinny się lepiej kręcić

Testy Sempron 3400+

 

1580535[/snapback]

Czyli nic specjalnego to o/c <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli nic specjalnego to o/c  <_<

1580911[/snapback]

 

2,7 GHz 1,55V dla sempa64 2600 to zupełnie przyzwoity wynik :) ( nie wiadomo jaki egzemplarz selekt czy średni bo jeżeli to drugie to znaczy że można trafić lepiej) :)

Edit

Tak zgadza sie pierwsze ustawienie 2,64 1,58V do prime(stable) drugie jak pisałem 2,7 na 1.55V przechodzi SPi 32M

Jak na procka za 250 zł to wynik więcej niż przyzwoity bo gdyby te procki kręciły do 3GHz z automatu to kto kupował by droższe wersje i po co ?( userzy z Venice są zadowoleni jak ich procki" robią" 2,8 nie mówię rzecz jasna o selektach które dochodzą do 3-3.05 GHz) :)

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tez przymiezam sie do zakupu nowej plyty i procka i mysle nad jakims Sempronem 2800+ lub Athlonem 64 2800+ / 3000+ ( zalezy od kasy ) oraz plyty Gigabyte k8ns dlatego czekam jak przejdzie ona test 99tomcata i doradzcie procka. Bo cenowo sie bardzo roznia :D.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest mozliwe ze podobno na 754 nie zabardzo wspolpracuje z pamiatkami CL3-3-3-8, umnie wlasnie na takim ustawieniu jest lepiej niz na 2.5-3-7-3 :?: bo cos na takich ustawieniach gierki mi sie troche laguja :razz:

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm... i znowu problem :)

Mam k8ns + 2x512 ddr pdp patriot + sempron 2600+

Wszystko dziala stabilnie i milo, procek chodzi lajtowo na 2400 mhz (ht 300MHz) ale... jedna rzecz mnie irytuje. Jak wlaczam kompa to najpierw zapala sie dioda dysku - ale komp sie nie bootuje - stoi jakby dostal bootblocka - potem po okolo 5 sec nastepuje samoczynny restart i komp sie wlacza - i wszystko dziala pieknie sprawnie i stabilnie :)

Boje sie tylko ze pewnego dnia przez takie jaja moze sie nie uruchomic juz nigdy :)

Zasilacz to Fortron FSP-30PNA 300W

Ktos ma jakies sugestie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak to jest mozliwe ze  podobno na 754 nie zabardzo wspolpracuje z pamiatkami CL3-3-3-8, umnie wlasnie na takim ustawieniu jest lepiej niz na 2.5-3-7-3 :?: bo cos na takich ustawieniach gierki mi sie troche laguja :razz:

1581850[/snapback]

 

U mnie wychodzi na to samo, przy podkręconym procku 2,5-itd już wymięka :(, na 3-3-7-3 chodzi stabilniej...

A tak a propos, ktoś może polecic jakiś programik ( o ile taki istnieje) do ustawiania timngów pamięci na K8N Neo Platinum (lub FSR)? Ściągnąłem ClockGen'a dla NForce 3, ale lichy jest - da się tylko zminiać FSB i AGB :( ...

 

pzdr

 

ps.

Wracając do tematu SATA i blokady mnożnika- mieliście rację, na SATA3 zniknął problem z przełączaniem się do PIO ;) ... oby na stałe :razz:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja czuje sie jak ostatnia lama. Mam już nowy sprzęcik bios f13 mnoznik htt 3x

i jest problem jak zmienić w biosie taktowanie szyny? Na razie bawie sie ezsy tune ale chciałbym zminić to w biosie a tu d***

 

Acha jeszcze 1 opcje cpu overclock in mhz oraz agp overclock i mhz nie daąs ei przełaczyć ani nic są niekatywne..czy też tak macie?

 

No i co z tym htt w biosie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...