Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

To nie duzo, ale moj egzemplarz nie chcial wiecej.

Probowalem podnoszac napiecie na procu i chipsecie i nic.

Tak naprawde glowna wada dla mnie na Gigabyte bylo napiecie RAM.

Moje PATRIOTY maja wprawdzie DDR500 przy 2.7V ale na beznadziejnych timingach.

A przy 2.9V maja przyzwoite timingi 2-5-3-3-5.

Podsumuje to tak: Gigabyte jest bardzo dobry, ale DFI jeszcze lepsze!!!

 

Sempron 2800@normal 2000MHz@game 2400MHz@max 2800MHz

AC Freezer 64

DFI LanParty UT nF3

PDP Patriot 2x512MB 400@500 1T 2-5-3-3-5 2.9V

Asus GeForce 6800LE@6800GT

WD Caviar SE 80 GB

Tracer 911 TurboJet

Modecom 400W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam takie szybkie pytanko: jaka plytka na 754 byle tania i w miare do lekkiego oc :) [planowany semp 2500+ 64b ;)]

edit:

na komputroniku jest takie cos: AMD Sempron 2800+ BOX (Socket 754) SDA2800BABOX

warte to tych 50 zl wiecej?

Edytowane przez tukamon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

troche mnie to zastanawia jak inni wyciagaja takie osiagi z ga-k8ns

u mnie na a64 3000 max co idzie to 235 czy to przy mnozniku 8x,9x,10x

powyzej 235 z biosa pozostaje blue paseczek (v biosa F13)

 

moze to wina ramu kto wie - a osobiscie nie uwazam tej plyty za dobra... jest to jakas niskobuzdetowa wersja

Ogolnie zle odczucia mam juz do gb - teraz czas na DFI (jutro odbieram) ciekawe co wykrzesam teraz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcialbym sie podzielic swoimi spostrzezeniami:

1. Plyta Gigabyte K8NS jest dobra i wydajna plyta, dobra do niewymagajacego O/C

...

...

  +dualBIOS

...

To ta płyta ma dualBIOS ?? bo mnie się wydawało, że pojedyńczy i do tego wlutowany na stałe :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Posiadam płyte GB-K8NS i procka Semrpon 2800+ 32bit. Problem polega na tym, ze nie moge przebic 250mhz. Pamietam cos, ze NF3 nie radzily se z szyna HTT powyzej 1000mhz. Zauwazylem takze, ze brak jest jednej funkcji w biosie ADVANCE CHIPSET FEATURES w ktorej mozna bylo ustawic mnoznik HTT. Wersja biosu F12.

Ktos uzywal wczesniej tej wersji biosu ? Ktora wersje biosu byscie polecili F13 czy F15 ?

Pozdrawiam

EDIT:

Po zaktualizowaniu biosu nadal nie ma funkcji ADVANCE CHIPSET FEATURES :-|

Co jest grane ? :mur:

EDIT2: Juz do wszystkiego doszdlem, ale ze mnie ciemnota :oops: :mur: :-P

Edytowane przez Grzesiek_KB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dobrze pamiętam na płytach  z trzema zlaczami  włożysz dwie kostki dwu stronne lub trzy jednostronne  , można trzy dwustronne ale wtedy pamieć bedzie chulać na 166mhz(333mhz)

1604309[/snapback]

dzieki za info

bo mam narazie 2x256 jednostronnych i 512 dwu i wiem ze to sie troszczke gryzie na gigabycie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam prośbe do posiadaczy Mobo Asus K8N4-E Deluxe mugłby mi ktoś podac rozstaw otworów pod radiator na Mostek Północny z góry dzieki B)

 

 

 

Mam jeszcze jedno pytanie dotyczace pamieci bo słyszałem ze pod NF3 I NF4 jak sie wsadzi 3 kosci to one beda pracowac tylko na magistrali 166 czy jest to prawda z góry dzieki za odpowiedz(jeśli to pytanie jest głupie to z góry przepraszam :lol: )

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poniedzialek chce kupic plytke pod s754 z AGP i jakiegos semprona, w sumie juz bylem zdecydowany na Gigabyte K8NS i sempa 2800+ 64bit, ale znalazlem epoxa 8kda3i i semprona 2600+ mobile, cenowo wychodzi dokladnie na to samo. Czy ktos ma/mial tego epoxa i moze cos o nim powiedziec?? Mam bardzo duzy sentyment do epoxow po 8rda+ :) Czy taki sempron bedzie sie ladnie krecil?? Z tego co doczytalem to pracuje na napieciu 1.25v i wydziela 62W ciepla. Zakladajac ze trafie dobrego procka to bede potrzebowal htt okolo 320-330. Gigabyte sobie poradzi ale czy ten epox tez uciagnie htt>300?? Ludzie pisali ze udalo im sie dojsc do 320-330. Natomiast w gigabycie takie htt jest raczej pewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Planuję zmienę platformu na nforce3 + procek 64bit, zastanawiałem się czy róznica w wydajności pomiędzy Sempronem, a Athlonem jest tak duża jak różnica w cenie? Sempron jest w nowszej tehnologii, przez co lepiej będzie się kręcił, Athlon ma 4x więcej cachu L2. Jak to w rzeczywistości jest?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

Co do pamięci to:

ilość obsługiowanej pamięci RAM nie zależy w żadnym stopniu od mobo a jedynie od proca, bo w procu jest kontroler pamięci !! I tak:

1.wszystkie proce 0,13um będą miały problemy z trzema dwustronnymi modułami

2.wszystkie stare 90nm (obcięty Winchester) również

3. Wszystkie nowe revE a najlepiej E6 nie będą miały z tym problemów !

 

johnson- co wolisz. Wiadomo, że Epox lepsiejszy, ale ja chyba wziąłbym GB :-P Nie potyrafię uzasadnić

 

ichBinLaden- nie sądze żeby w obecnej sytuacji A64 był dobrym wyjściem. Raz że słabo się kręci (2500 większość- co nie znaczy że wszystkie, a o 2700 jest już trudno), a nowe sempy revE z obsługą 64bit mogą pokazać pazurki ... a jak ci to nie wystarczy to wymienisz kiedyś tego Sempka na A64 mobile (Newark rev E z 1MB L2 - narazie są tylko 3400+, 3700+, 4000+ więc trochę przydrogawe)

w architekturze K8 L2 nie ma zbyt dużego znaczenia, ale IMHO lepiej wybrać Semprona z 256KB zamiast 128.

pozdro

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamięci to:

ilość obsługiowanej pamięci RAM nie zależy w żadnym stopniu od mobo a jedynie od proca, bo w procu jest kontroler pamięci !! I tak:

1.wszystkie proce 0,13um będą miały problemy z trzema dwustronnymi modułami

2.wszystkie stare 90nm (obcięty Winchester) również

3. Wszystkie nowe revE a najlepiej E6 nie będą miały z tym problemów !

1605466[/snapback]

 

chyba jednak nie do końca -> 1605466[/snapback]

 

słabo się kręcą ?? Popatrz tu albo tu

... a tu możesz kupić pewniaka który pójdzie Ci na 2,8GHz bez problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

chyba jednak nie do końca -> 1605532[/snapback]

no i co ? Najwyższe co znalazłem to 2800MHz (9x311) od RAPRY. I on to zrobił na wodzie i ekstremalnie wysokim napięciem, co raczej nie jest łatwe, ale na PEWNO stanowi wielkie ryzyko dla zwykłego usera. Po prostu Newcastle nie może zrobić wiecej. Widziałem kilka razy 2900MHz a nawet 3000MHz ale to były screeny samobójcze na kaskadach albo DI. A i tak zeby zrobić taki wynik to trzeba dorwać niezłą sztukę. Sam mam taką która robi 2500MHz na standard Vcore i to mi wystarcza. Nie wiem czy wiesz ale podnoszenie Vcore w A64 nie daje tyle co w K7 czy Netburst...

 

BTW: chyba nie wiesz, że w tym topicu dyskutujemy o S754, na które A64 są tylko w odmianie 130nm Newcastle :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i... ??

przecież w tym topicu jest powiedziane dokładnie to samo- że zależy to tylko od proca :-P

1605573[/snapback]

od jakiego proca ? Poprostu w rev E6 AMD nie zmieniło nic jeśli chodzi o obsługę 4x512 w stosunku do E3. Sam tego nie testowałem więc nie mam 100% pewności. Podaję tylko przykład, że nie do końca musi być to prawda.

 

BTW: chyba nie wiesz, że w tym topicu dyskutujemy o S754, na które A64 są tylko w odmianie 130nm Newcastle :lol:

 

1605573[/snapback]

a myślałem, że na s754 są ClawHammery :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Planuję zmienę platformu na nforce3 + procek 64bit, zastanawiałem się czy róznica w wydajności pomiędzy Sempronem, a Athlonem jest tak duża jak różnica w cenie? Sempron jest w nowszej tehnologii, przez co lepiej będzie się kręcił, Athlon ma 4x więcej cachu L2. Jak to w rzeczywistości jest?

1605370[/snapback]

nowa platforma da troche kopa ale odrazu mowie musisz kupić nforce 4 bo na nforce 3 bedziesz miał freezy(zacinki)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o jakich zacinkach mowa??

1605912[/snapback]

to tylko taka mała usterka we współpracy nforce3 i serii GF6800. Chodzi o to ,że raz na 5 minut masz takiego freza na 1-3 sek. :mur: :mur: ale podobno można się do tego przyzwyczaić :mur: :mur:

 

brak mi słów..

 

http://forum.purepc.pl/index.php?act=ST&f=53&t=141999

Edytowane przez Linka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowa platforma da troche kopa ale odrazu mowie musisz kupić nforce 4  bo na nforce 3 bedziesz miał freezy(zacinki)

1605738[/snapback]

 

Tylko na nforce4 GF6800 na agp nie wsadzę:(

 

A co powiecie o S939 na Via K8T800 o Abit AV8 Albo o Epox EP-9HDAI Pro albo Gigabyte GA-K8VT890-9

Edytowane przez IchBinLaden

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI wydaje się być bardziej bezproblemowa.

 

Zalezy też do jakiego procka będziesz brał, bo jeżeli do sempa to MSI ma to ograniczenie,że nie będziesz mógł obniżać Vcore w dół jeżeli Cię to oczywiście interesuje(jest regulacja tylko w góre def + 3,3%,5%.8,3%,10% ). :)

 

Edit

Ograniczenie dotyczy sempów z zabl c&q w pozostałych przypadkach(A64,semp z odbl c&q) jest pełna regulacj liniowa od 0,085-1,55V + procentowa j/w.

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem napisać jak dziala Asus k8n4e Deluxe z sempem 3000 64 bit.... No wiec działa dobrze :] Na najnowszym biosie 1006 wszystko chodzi elegancko. Zadnych zwisów. Dodam ze trafiła mi sie starsza rewizja płyty 1.01 która niby miała być bardziej problematyczna. Na dzien dzisiejszy jedyny problem to strasznie głosny wiatrak na chipsecie. :/ Prawdopodobnie za miesiąć padnie (tak na miescie mówią :P) Co byście proponowali tam wstawić w zamian?

 

Tak przy okazji. czy temperatura 42 stopnie na czipsecie to dużo ? (odczyt z everesta) Jaka moze być maks temp?

Edytowane przez sudzio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...