Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

po 1 to mam wentyle na 7v czyli z 12 leci na 5 i mozę faktycznie ja osłabia.

 

o 2 dzidzon jaką masz zasiłke? Mozę teś bym zrobił moda delcie-tylko najpierw musiał bym zobaczyć czy ma regulatory oraz zdobyć miernk.

 

Edit: miernik ma mis15go to są jakieś perspektywy sobie pomierzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nawet nie wiem co to za zsilka ale jakas tania z pfc....niby 350 watt, ale mozliwe, ze tyle ma, bo all mi chodzi elegancko :)

a co do moda to se sam kombinowalem i wykombinowalem bez zadnych schematow :) wystarczylo przeanalizowac schemacik blokowy zasialacza impulsowwgo(taki wlasnie jest w kazdym kompie)i "oszuakac" uklad kontrolujaco-sterujacy tak , zeby mu sie wydawalo, iz napiecie 12v jest nizsze, co jest powodem zwiekszenie dawki impuislowej na cewki i podwyzszenie tego napiecia

 

po sciezkach od 12v(idacych do molexow itd) szukalem najkrotszej drogi do scalaka(ten najwiekszy w zasilaczu ukladzik) sterujacego mosfetami(czestotliwoscia i wypelniniem impulsow) no i znalazlem rezystorek, przez ktory owe 12v leci wlasnie do tego ukaldu. wystarczy go wylutowac i zmienic jego wartosc na delikatnie(5-10%) wieksza, albo jeszcze jest drugi sposob

 

od tej nozki, do ktorej biegnie 12v przez wymieniony wczesniej rezystorek, jest poloczenie z masa przez inny rezystorek. wystarczy zmniejszyc jego wartosc przez dolutowanie rownolegle rezystorka o 2,3krotnie wiekszej rezystancji(tak wlasnie zrobilem)

 

rezystorki trza dobierac doswiadczalnie. przykladowo u mnie rezystorek(ten z drugiego sposobu) mial 2,7k Ohma i zmniejszylem jego wartosc dolutowujac rezystor 5k

 

pozdro oraz milej zabawy z zasilaczem

 

najlepiej bawcie sie przy zasilaczu odlaczonym od kompa(najlepiej podpiac tylko sam miernik)

 

przypominam, ze aby uruchomic zasilacz na sucho(bez podlaczonych jakichklwiek elementow do niego) nalezy polaczyc sielony przewod z wtyczki atx-owej z ktoryms z czarnych(masa)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ups nie wiedziałemże to aż taki "prosty modzik". Zasilacz mam na gwarze, lutownice mozę 2 razy w życiu trzymałem w łapie, na elektronice to sie zupełnie nie znam.

Respekt dzidzon ale dla mnie to troszke za wysokie progi :wink:

Myślałem,że może to modzik w rodzają podciagniecia linii w jednym z markowych zasilaczy-wiekszość ma po prostu w środku odpowiednie regulatory dające możliwość przesterowania linii. Jeśli napiecia będe mieć za niskie, a regulatorów nie będzie to po prostu za kilka miesięcy spyle zasiłke.

 

Acha co do wentyli to po odłączeniu 3 wentyli na 7v zero poprawy. Natomiast odkręcenie solidne grafy do wartości poniżej fabryczntych umozliwiło przejście spi na ciut wyzszym taktowaniu i to przy mniejszym napięciu. auważyłem,ze są spore wahniecia z tego co podaje cpu-z na procu., Jesli są małe i traczej na+ to ok ale jak są zauażalne spadki to procek lubi sie wtedy wyłożyć.

Gadałem z benito- mam wpierw sprawdzić mirnikiem czy to na 100% zasilacz bo samemu mu trudno uwierzyć,ze delta mozę nie wyrabiać w takim konfigu.

Jest jeszcze szansa,ze coś na płycie nie wyrabia. Nie mam chłodzenia na mofsetqch itp no ale napięcie i częstotliwość proca raczej niezbyt ekstremalne. Sam już nie wiem.

Pożyjemy zobaczymy-czas w spi zrobiony na ponizęj 15m10sekund i nie bardzo jest na razie sens dalej męczyć proca i ramki.

Ważne,zę propc mio sie powoli nie sypie tak jak myśalłem,a resztą da sie życ. A miernik bee kombinował to w ciagu tygodnia-dwóch wyjaśni sie czy z zasiłką jest wsio ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem gzie jest bema(dawno ie byłem po płyty już nie chodze  :lol: )

A co do miernika to po co kupować jak moge pożyczyć?  :wink:

Mam juz od kogo, a w końcu oszczędnym trzeba być-  to  tak po poznańsku  :wink:

1628356[/snapback]

Może i trochę po szkocku :D :D :D

Cieszę się że procek poszedł do przodu,mówiłem,że problem jest gdzie indziej( no w sumie to dalej do końca nie wiadomo czy linia 12 V w zasilaczu czy zasilanie mobo nie puszcza więcej mocy).jak będziesz miał inny zasilacz to sprawdzisz. :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem On:

mam taki problem ze karta dzwiekowa(zintegrowana) sama sie odinstalowuje :mur: tzn. instaluje na nowo stery niby sa ale po wylaczeniu kompa juz nie ma dzwieku i pisze ze nie ma zainstalowanej karty dzw. czy to moze byc jakis virus, czy cos sie z plyta skopalo( w co watpie) ,help me :!:

 

w biosie jest wlaczona

ps. sory za zle umieszczenie postu ale mysle ze tu dostane szybka odpowiedz :)

 

i jeszcze zdjecie:

http://img146.imageshack.us/my.php?image=a6pc.jpg

Edytowane przez dzik86

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Juz była 1 czy 2 osdoby co im w k8ns padła sieciówka. Moze to tylko sypiący sie system ale niestety takze moze akrta padać.

 

Ja mam ten luz,ze mam sieciówke na pci a integra wyłączona w biosie.

Miałem karte pentagrama kupioną rok temu za całe 18zl to kozystam. Jak będzie jakieś przepiecie itp to licze,zę padnie tylko karta na pci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzis pobawilem sie troche clockgenem - 8x320 peklo, z tym ze tak nie zbootoje kompa bo musze dac etune 2,8V na memki bo przy dzielniku div100 nie wstanie, a tak chodzi na div 133 czyli 213mhz, ale co tu duzo wymagac w koncu to 333, choc niezle bo stare twinmosowe m-teci, kolega z forum pokazal ze potrafia i 250mhz ale troche sie obawiam tych 3,3V :P na 8x320 leci prime, spi liczylem tylko 1mb bo szczerze szkoda mi czasu, wyjdzie w praniu, pogram w cos i jak sie wysypie to znaczy ze qpa, to powinno wystarczyc w polaczeniu z prime, aha vcore 1,65 ;) duzo bo cos moj fortronik pomimo dwoch linii +12 daje 11,73 i tu pytanie - czy w fortronach sa potencjometry w srodku do regulacji napiecia +12 ? 1mb spi - 36s to duzo czy nie, kompletnie nie orientuje sie w wynikach ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

astray

 

wynik spoko, na Venice podkręconym na 2,7-2,9 osiąga się w okolicach 30s, znajomy na bartkuM@3,2+ ma 44s, a ja na tym co widać 50s.

 

mam pytanie gdzie kupywałeś Swojego semprona i czy był z selekcji?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie: Czy po zamianie socket A z podpisu na Semprona 64 2800+ i Gigabyte K8NS tyle, że zostałoby mi tylko 512 MB ramu odczuję różnicę w wydajności???

 

Zaznaczam, że komp służy w zasadzie tylko do muzyki, filmów, wypalania płyt i prac biurowych, a gram sporadycznie (ostatnio GTA SA). Problem w tym, że zużycie ramu przy kilku programach włączonych jednocześnie sięga nawet 800 MB i obawiam się, że socket 754 z 512 DDR będzie mulił...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem Off:

juz mialem restartowac kompa do formata, wlaczylem se wzmarcniacz dla picu i widze ze jest dzwiek :lol: czyli jego brak chyba byl spowodowany jakims syfem bo przed formatem jeszcze chcialem usunac jakies zbedne prog. i inne shity :)

fajna samonaprawa :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Pytanie: Czy po zamianie socket A z podpisu na Semprona 64 2800+ i Gigabyte K8NS tyle, że zostałoby mi tylko 512 MB ramu odczuję różnicę w wydajności???

 

Zaznaczam, że komp służy w zasadzie tylko do muzyki, filmów, wypalania płyt i prac biurowych, a gram sporadycznie (ostatnio GTA SA). Problem w tym, że zużycie ramu przy kilku programach włączonych jednocześnie sięga nawet 800 MB i obawiam się, że socket 754 z 512 DDR będzie mulił...

1631465[/snapback]

jezeli mało grasz to rzeczywiscie lepiej ramu kupic...aczkolwiek po przesiadce z socketu A poczułem lekkiego kopa w windowsie i programach z ktorych korzystam....(ale filmy i mp3 działają tak samo [; )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czesc czy ktoas cos moze powiedziec na temat tej mobo http://www.epox.nl/products/view.php?product_id=289 jest to kolejna płyta z seri nforce 4 na socket 754 ???? <_<

 

EDIT

przegladałem dzis neta i jeszcze abit wypuscił mobo z serii nforce4 socket754 Klik

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A widzieliście TO http://www.epox.nl/products/view.php?product_id=408

 

coś mi się wydaje, że chyba jednak s.754 nie umrze tak szybko, bo inaczej producenci płyt głównych tak by się nie pchali z nowościami.

 

Bo przecież poza tym epox'em na nforce 4 SLI, pojawiły się ostatnio na samym nforce 4-4x:

soltek, abit, epox (3 modele), asus (wersja bez deluxe), a do tej pory były tylko 3 MSI, Gigabyte i Asus (deluxe).

 

Zaczyna się robić gęsto w temacie socket 754 i PCI-E, może by tak rozdzielić temat na płyty z AGP i PCI-E, bo przecież jeszcze ATI "straszy" nowym chipsetem, jest VIA, jest SIS...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OD FOCUSA dowiedziałem sie ze tych płyt nie idzie nigzie w polsce dostac jak ktos ma linki do jakiegos sklepu  niech zaraz  podaje  B)

1640215[/snapback]

Też chciałem kupić tego EPOXa ale nie było w żadnej hurtowni, więc zamówiłem ASUSa K8N4-E Deluxe i... przyszedł w rewizji 1.01 o czym dalej, a byłem pewien że przyjdzie wersja 1.01A.

 

Czy obie rewizje różnią się tylko zastosowanym wentylatorem na chipsecie mobo

(na Rev.1.01A jest cichszy ale tego głośnego z Rev.1.01 można zastąpić zawsze

pasywnym Zalmanem z innym cichym wentylkiem) czy są jakieś istotniejsze różnice

JEŻELI MAMY WGRANY TEN SAM BIOS?

 

Czytałem test i opisane różnice na http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=139-3

 

Głównie chodzi mi o to czy rev1.01 po załadowaniu najnowszego biosu

(na tą chwile oficjalny 1007 i beta 1008) będzie tak samo dobry jak mobo

w rev.1.01A z tą samą wersją biosu.

W artykule napisałeś "Na szczęście w sklepach można kupić już tylko nowe rewizje."

jednak okazuje się to nie prawdą ponieważ wczoraj kupiłem zamawianą przez sklep płyte

niby z nowej dostawy w rewizji 1.01 i z biosem 1003 z 3 marca 2005

i zastanawiam się czy domagać się wymiany na Rev.1.01A czy poprostu zrobić upgrade biosa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jesli masz mozliwosc domagaj sie zmiany na nowsza rewizje 1.01A

same wgranie biosu ci nic nie da jak czytałes ten artykuł to pewno doczytałes tez ze wystepuja problemy ze zmiana napiecia (napiecie sie sie nie podnosi ) i wiele innych problemów wiec nie był bym do konca przekonany czy nowy bios wszystko załatwi :wink:

 

EDit

Ja nie jestem autorem tego artykułu tylko focus :wink: :-P :D

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jesli masz mozliwosc domagaj sie zmiany na nowsza rewizje  1.01A 

same wgranie biosu ci nic nie da jak czytałes ten artykuł to pewno doczytałes tez ze wystepuja problemy ze zmiana napiecia (napiecie sie sie nie podnosi )  i wiele innych problemów  wiec nie był bym do konca przekonany czy nowy bios wszystko załatwi :wink:

 

EDit

Ja nie jestem autorem tego artykułu tylko focus :wink:  :-P  :D

1641610[/snapback]

Domagam sie wymiany na rewizje 1.01A, co do formy to jest to mail do Focusa na którego nie dostałem jeszcze odpowiedzi dlatego "napisałeś..." problem z napięciami występował tylko przy Sempronach więc mnie nie dotyczy, mam wgrany bios 1007 może jutro będę miał czas na potestowanie, a w poniedziałek przyjdzie nowe mobo z innej hurtowni, mam nadzieję że w rewizji 1.01A. Generalnie ten wiatrak z 8000 obrotów to porażka, aż dziwne że ASUS dopuścił do sprzedaży płyty z takim wyjcem, a druga sprawa to pozdrowienia dla kolesia/kolesi którzy projektowali rozmieszczenie elementów na płycie, zworka do czyszczenia biosu jest idealnie pod płytką karty graficznej, dostęp do niej z włożoną kartą to cud, miód i orzeszki :mur: Szkoda że nie ma lepszego wyboru wśród płyt z S754 i PCI-E a ten najbardziej słuszny wydaje się też QPĄ. Zobaczymy co zaprezentuje EPOX i inne modele jak tylko pojawią się w naszych sklepach.

Edytowane przez Shexbeer

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

składam zestaw econo na semproniku ;)

 

nie chce przy nim osiwieć z nerwów i myślałem o Gigabyte k8ns

jakiś najsłabsy sempron (które jądro, palermo/paris? ) i grafika (najlepiej żeby płyta miała pcie... )

 

jakieś inne propozycje?

 

P.S.

widze zę jest ich sporo odmian 0o która bedzie wystarczająca ;) nie zapominając że to zestaw econo i bedzie miał wode i o/c bedzie jak najwyższe ;)

Edytowane przez hinco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do oc to ta płyta sie nie nadaje chyba , że vmody zrobisz , trzeba z miejsca robić update biosu bo płyta nie współpracuje z pamieciami powyżej 256mb(zwisy , nawet systemu nie postawisz),jeżeli nie zamierzasz kupować dysku na sata to lepszym wyborem bedzie k8ns

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

składam zestaw econo na semproniku ;)

 

nie chce przy nim osiwieć z nerwów i myślałem o Gigabyte k8ns

jakiś najsłabsy sempron (które jądro, palermo/paris? ) i grafika (najlepiej żeby płyta miała pcie... )

 

jakieś inne propozycje?

 

P.S.

widze zę jest ich sporo odmian 0o która bedzie wystarczająca ;) nie zapominając że to zestaw econo i bedzie miał wode i o/c bedzie jak najwyższe ;)

1644047[/snapback]

jak widzisz w mojej sygnaturce, procek nawet idzie, max poszedl na troszke ponad 2100MHz/FSB~300/1.7V potem winda sie powiesila bo chyba? pamieci nie daly rady, moze za rok jak uzbieram na lepsze.... :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do oc to ta płyta sie nie nadaje chyba , że vmody zrobisz , trzeba z miejsca robić update biosu  bo płyta nie współpracuje z pamieciami powyżej 256mb(zwisy , nawet systemu nie postawisz),jeżeli nie  zamierzasz kupować dysku na sata to lepszym wyborem bedzie k8ns

1644390[/snapback]

heh i nie zapomnę jak panowie z PC Projektu mnie wyśmiali, że nie ma z tym Asusem takich problemów - raczej mnie nie okłamywali, bo i po co. Mnie raczej wygląda na to, że ta płyta musi być jakoś bardzo wybredna na starszych wersjach BIOSów. Tak czy siak najlepiej zaopatrzyć się w jedną kość 256 MB przynajmniej na czas aktualizacji :)

 

Pozdrawiam

 

PS. na maila już odpisałem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...