Skocz do zawartości
99tomcat

Platforma Socket 754 - Płyty, Procesory..

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zamierzam kupić płytę pod s.754 koniecznie na nForce3. (no chyba, że nForce4 :P) Doradzcie mi jaką wziąć. Cena 280: MAX, ale chyba i tak wezmę taniej. Mój typ to GB K8NS za 251zł. Co o tym myślicie? Jak się na tym kręci?

Edytowane przez FeNoMeNeK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Zamierzam kupić płytę pod s.754 koniecznie na nForce3. (no chyba, że nForce3 :P) Doradzcie mi jaką wziąć. Cena 280: MAX, ale chyba i tak wezmę taniej. Mój typ to GB K8NS za 251zł. Co o tym myślicie? Jak się na tym kręci?

1619969[/snapback]

K8NS - niezla... wiele osob sobie chwali... sam mam k8NS ale...cos mi w niej nie lezy wiec zmieniam na MSI K8Neo FSR :D

Edytowane przez R_I_P_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

K8NS - niezla... wiele osob sobie chwali... sam mam k8NS ale...cos mi w niej nie lezy wiec zmieniam na MSI K8Neo FSR :D

1619974[/snapback]

Wyobraź sobie RIPku iż ten topic przeczytałem jak i wiele innych. Dużo głosów było "na tak", a wiele "na nie" względem tego Gigabyte'a. Jest może jakieś realne zestawienie tanich płyt pod s.754? Szukałem i nieznalazłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobraź sobie RIPku iż ten topic przeczytałem jak i wiele innych. Dużo głosów było "na tak", a wiele "na nie" względem tego Gigabyte'a. Jest może jakieś realne zestawienie tanich płyt pod s.754? Szukałem i nieznalazłem.

1620595[/snapback]

 

Tu masz linka (

Link) do zestawienia płyt na nforce3 a tu porównanie płyt na nforce4 (Link)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ochote kupic zestaw na tym sockecie . Chce zeby byl z pcie i mam dylemat pomiedzy Gigabyte K8NE a Asusem K8N4-E .Pierwsza jest podobno awaryjna a druga nie wspiera zmiany napiec dla Sempronow 64 (chce urzyc Sempa 64 2500 ) . Co polecacie , sklaniam sie ku GB ale sam nie wiem ;( Priorytet to podkrecanie .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Poszukał bym najpierw w sieci czy nie ma jakiś modowanych biosów czy starych wersji umożliwiajacych zmiane na asusue, jak nie to bierz gb.

 

I nie kupuj 2500+ bo przy mnozniku 7X to sobie niespecjalnie pokręcisz. Minimum 2600+ a 2800+ wskazane bo ma wiecej cache-u -zawsze te pare procent wydajności.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

k8ns rev2.0 to kupa gnoju... Niema nawet ht 300...Powoli okazuje sie ze lepsze beda uzywane starsze wersje, niz nowe.

 

Zlozylem ciotce kompa identyczny procek i plyta, tyle ze ja mam rev 1.0 , przy ht300 plyta uruchamia sie jako 200....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanko mam możliwość zmienić mojego semprona 2.2 kręci sie na fsb 250 stable i płytka abit na semprona 2.5 - 754 i płyta MSI K8N Neo za około 100 zł dopłaty odczuje zmiane przyśpieszy troche mi to kompa ? przeszedł ktoś z was może z podobnego konfigu i jak ? opłacało sie.

Edytowane przez Soften

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanko mam możliwość zmienić mojego semprona 2.2 kręci sie na fsb 250 stable i płytka abit na semprona 2.5 - 754 i płyta MSI K8N Neo za około 100 zł dopłaty odczuje zmiane przyśpieszy troche mi to kompa ? przeszedł ktoś z was może z podobnego konfigu i jak ? opłacało sie.

1622881[/snapback]

Ja przeszedlem z sempa na socket A 2200+@2600+, plytka na kt600 (jakis gigabyte) na semprona 2800+@ 2500mhz, i czuc roznice znacznie, moze miec na to tez wplyw ze jade na ramku 1:1 z prockiem, komp jest duzo mocniejszy jak sie go mocno obciazy paroma rzeczami, niemniej w twoim przypadku martwilbym sie mnoznikiem 7 tego sempa 2500+, ja bym go nie bral w takim ukladzie, zreszta jak ci zalezy na porownaniu to podaj ustawienia procka i pamieci a ja postaram sie to odwzorowac i mozemy policzyc super pi 16M, bedzie mial bezposrednie porownanie s754 i SocketA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość __SAMMAEL__

hm

 

ten soltek niestety posiada max FSB [HTT] w biosie do ustawienia: 250Mhz, więc wiele z niego nie wycisniesz [chyba, że przy uzyciu software], ale przy tym FSB [HTT] all stabilnie...

 

akurat mój procek A64 2800+ leci spokojnie bez podnoszenia napięcia na 9x250Mhz... ogólnie płytka stabilna, ze średnim o/c... [zmiana napięcia procesora, zmiana napięcia dla ram do 2.80, zmiana napięcia na chipset, zmiana mnożnika w dól, timingi dla ram i inne opcje mniej "znaczące" ;) ]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurde ze zdziwieniem dziś stwierdziłem,ze przekręciłem mojego sempka- jak fikał stabilnie na 2.443 od czsu do czasu, tak teraz nie lata- max 2.425 :? Kurde nie forsowałem go tylko do testów w spi tyle dawałem. Cóż wyniku już na nim nie poprawie

:? Teraz będzie spokojnie latać 2ghz na codzień , 2.2-2.3 od święta :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po 1 to znajać ceny dfi to będzie pewnie po 450zl a wtedy to już lepiej na s939 włazić.

po 2 to jest infinity- po ostatniej infinity na nf4 na s939 jakoś nie ma entuzjazmu-to już nie jest lekko zubożna lanparty ale zupełnie inne biosy i rozłożenie elementów na laminacie-słowem oddzielna oszczędnościowo konstrukcja. nie wiem czemu jakoś optymistą nie jestem. Tym bardziej,żę jak coś jest dobre to wieźci sie szybko roznoszą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest iskierka nadzieji -prze chwilą raz fiknął na 1.525 swojego dawnego maxa, za 2 razem padł przy 17 pętli-teraz patrzena standardowym dla tej częstotliwości 1.55

 

 

a o wypadkach "przekręcenia" proca osobiście słyszałem, mam paru znajomych który po paru miesiacach katowania xp musieli powrócić do wartości standardowych bo powyzęj nich procki sie wywalały.

 

 

Tylko kurde ja te 2.44 daje tylko od czsu do czsu do wyliczenia spi oraz raz dostał na początku sp2004 przez 8h.

 

Kurde nie rozumiem juz tego proca-zaczyna mi kaprysic- przez 2 tygodnie za każdym razem tyle fikał. Od 2 dni zaczynał grymasić. Wczoraj o 20 nie przeszedł i mimo grzebania gdzie sie da nic nie pomagało. nic nie zmieniajać dałem sobie spokój i po paru h jako ostatni terścik zapusciłem i znowu wyglada w miare ok...

Nie wiem co jest- temparatury na procu w normie, ustawień nie zmieniałem i nagle zaczął chyba znowu latac.

Niemniej straciłem do niego zaufanie. wiem ze proc grymaci bo ramki obniżone itp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a o wypadkach "przekręcenia" proca osobiście słyszałem, mam paru znajomych który po paru miesiacach katowania xp  musieli powrócić do wartości standardowych bo powyzęj nich procki sie wywalały.

1627142[/snapback]

jest na odwrot bo z biegiem czasu to ilosc V na procku sie zmiejsza [; przynajmniej było tak na moich 4 [; tylko na palomiino miałem cos takiego jak ty teraz :blink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

teraz to ja powli mysle,ze mi chief by delta klęka :mur: :mur:

 

Nie bardzo ma od czego, nie mam miernika,zeby to potwierdzić ale spobie patrze na cpu-z czasami mocno mi napięcie na procu pływa. Kiedyś było 1.552 to czasem na 1536 spadło ale tylko na chwile od czsu do czsu. Teraz potrafi iść na 1.520 i jak sobie pływa to często sa errory.

 

Mam 3 wiartaki na sztywko wpięte w molexa na 7v-podobno to mocno obciąża linie 12v.

 

Za 2 tyg składam kumplowi kompa to sie potestuje na huntkey-u 350w. Jesli proc poleci wyzej albo napiecia nawet te softowe bęą duzo lepsze to chyba zaczne watpić w moją delte i rozejrze sie jak by tu ją tak w ciagu paru miesiecy spylić :angry:

 

 

Tylko dalej nie moge uwieżyć,ze zasiłka mozę przy takim konfigu dostawać zadyszki!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie sama zasiłka tylko linia 12V przestaw te 7V na 5V dużo nie stracisz na obrotach zyskasz na ciszy i najważniejsze wzmocnisz linię 12V.

Chieftec 360W( u mnie leży w rezerwie) ma słabą linię 12V koło 17-18A,dla przykładu mój Enermax 33A. :wink:

 

Edit

Sry nie doczytałem zasilacz delta(nowa linia chiefa wiartak 120,ale też ma 18A na lini 12V)

 

Edit 2 18:26

 

Ja mam 2x AC af ProTC( ze zwartymi termistorami)1x Spire i jeden no name i wszystkie hulają na 5V :wink:

Edytowane przez Ricci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro to zrobie- odkręciłem troche radka 9550 ze standardowych taktów an niższe i jest lepiej. Jutro odepne wiatraki i sie zobaczy. Na 5 v to one raczej nie ruszą kiedyś próbowałem-to jakieś amrkowe ale starocie z zasiłek at.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrob zrob, 12v przy tej plytce to podstawa dobrej stabilizacji napiecia na procu, jak juz kiedys wspominalem, przed vmodem mojej zasilki mialem 11,6v na 12 i proc ledwo 2500 cisnal, teraz gdy napiecie nie spada ponizej 12,2 proc liczy pi przy prawie 2600 MHz. sam sie letko zdziwilem, ze niby nic a tyle dalo :)

 

p.s. Poprzednioi przy niskim napieciu 12v(niskim i mega skaczacym pod wplywem obciazenia) napiecie na procu bylo o wiele mniej stabilne niz teraz!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...