Skocz do zawartości
tjz_ck

Pamięci Pdp Patriot

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Zobaczyłem na www.sirius.pl, że bądą mieli nowe pamiątki, ponoć super do OC, a ja o nich słyszę pierwszy czy drugi raz...

Jeżeli coś wiecie na ich temat, dajcie znać.

 

link do strony producenta: http://www.pdpsys.com/

 

Póki co zamówiłem A-DATA DDR600 i nie wiem czy brać je czy czekać na PDP Patriot'y???

 

 

post-111034-1113820284_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre są nie powiem :D na NF7S kreca sie jak GSKILLE :P - PowerBrain PCB i 2,6V jako najlepsze napiecie - niestety na NF2 nie da sie ich naprawde przetestowac... (pojedynczo 250MHz 6-2-2-2,5 na mantarayu i koniec mojego mobo)

na codzien na tratsie robie 240x11 11-3-3-2,5 (2x512MB)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos info odnosnie modelu "Patriot Extreme DDR 2GB/400 PC3200 CL2 (5-3-2)". Oczywiscie wersja 2x1GB. Na jakich sa kostkach? Tez TCCD? Oczywiscie wiem ze osiagi beda takie sobie z uwagi na pojemnosc, ale wlasnie oto chodzi. Beda sie choc troche krecily?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miało być o PDP Patriot'ach... ale właśnie zamontowałem dwie świeżutkie, czerwoniutkie kosteczki A-DATA

... i ... niezłe te A-DATA'y...

FSB=280 (DDR560) timingo: 2,5-6-3-3-T1

dodatkowe 800 3dSmarków 2001... i to 800 ponad (wydawałoby się granicę możliwości)...

POLECEM!

Zobaczymy ile wytrzyma mój Northwood 2.4 i ASUS P4C800 E Deluxe... czy dojdzie do FSB 300 ??? to by było P4 2.4 overclocked @ 3.6 GHz... całkiem ładnie...

Edytowane przez tjz_ck

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to chodza te patrioty 2-3-2-5 a nie te budżetowe . Te z cl3 chodza nienajciekawiej wpisz patriot value w altaviscie i znajdziesz test według którego te patrioty cl3 sie koncza w okolicy 230 z timingami bodajze 3-3-3-9 i z najwyzszymnapieciem na jakie reaguja czyli nic specjalnego

Edytowane przez feluś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jezeli juz i szukasz pamięci które by ci chodziły z niskimi timingami i 1t to raczej twinmossy speed premium na winbondach ch-5 za 230 zł 512 mb lub ewentualnie te troszke droszcze patrioty cl 2.5-3-3-6 róznica jakas bardzo duza nie jest a pamieci klasa wyzej tylko drozej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktos info odnosnie modelu "Patriot Extreme DDR 2GB/400 PC3200 CL2 (5-3-2)". Oczywiscie wersja 2x1GB. Na jakich sa kostkach? Tez TCCD? Oczywiscie wiem ze osiagi beda takie sobie z uwagi na pojemnosc, ale wlasnie oto chodzi. Beda sie choc troche krecily?

1404606[/snapback]

właśnie podpinam się pod to pytanie :)

 

czy pamiątki z linków poniżej:

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=17714

 

http://www.sirius.pl/product.php?action=info&id=14172

 

http://www.computer.istore.pl/(usunąć)

sklep,740,10090761,40320318641990,03,,pl-pln,178934,0.html

 

to są te same pamięci? skoro tak to czemu takie różne ceny?

 

jak będą się sprawoałay na AMD 64? nie chodzi mi o jakiś tam Extreme overclocking i czy przy pracy z grafiką da to dużą przewagę nad zastawem na 2x512MB nawet jeśli max uzyskane timingi będą nieco gorsze?

 

może ktoś to miał i sprawdzał a moze ktoś ze sklepów z linków ma o nich pojęcie jakieś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to te same pamięci. Komputronik narzucił, jak zwykle, wyższą marżę, stąd różnica w cenie.

 

Ostatniego pytania nie rozumiem ale jeśli chodzi Ci o doświadczenia z którymś z tych dwóch sklepów to jednak Komputronik górą. Sirius kompromituje się poziomem obsługi klienta, który jak dla mnie jest na stanowczo zbyt niskim poziomie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

może: Patrioty cl 2.5-3-3-6 za 435zł  :wink:

1427221[/snapback]

w jego sklepie internetowym sa jeszcze taniej...;) on sprzedaje tez na gieldzie tak mniej wiecej po srodku ma stoisko obok typkow z katodami

a niema ktos moze info ktore patrioty sa na jakich kosciach?

Edytowane przez Amd_Powered

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze modele to: Patriot PC3200 XBLK Dual Channel kit. Te są na TCCD, no i wiadomo 2.2.2.5.

 

Patriot's Dual Channel (DC) 1GB and 512MB 3200+ solutions offer XBL performance. With XBL performance you can configure your system to the desired performance level. Patriot's 3200+XBL solutions give Extreme bandwidth

performance up to PC4200 with timing of 3-4-4-8 or Extreme low latency (2-2-2-5) at PC3200. Patriot’s Dual Channel kits are composed of two (2) 256MB or 512MB modules, manufactured, tested and then immediately packaged to ensure

reliability and stability.

 

Ratings:

PC3200 (400MHz) 2-2-2-5-1T

PC3500 (436MHz) 2-3-3-6-1T

PC3700 (466MHz) 2-3-3-6-1T

PC4000 (500MHz) 2.5-3-3-7-1T

PC4200 (533MHz) 3-4-4-8-1T

 

Testy, nawet bardzo ciekawe:

http://www.pcstats.com/articleview.cfm?articleID=1718

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, to te same pamięci. Komputronik narzucił, jak zwykle, wyższą marżę, stąd różnica w cenie.

 

Ostatniego pytania nie rozumiem ale jeśli chodzi Ci o doświadczenia z którymś z tych dwóch sklepów to jednak Komputronik górą. Sirius kompromituje się poziomem obsługi klienta, który jak dla mnie jest na stanowczo zbyt niskim poziomie.

1426933[/snapback]

no nie byłem precyzyjny - mnie chodziło o to czy moze jest tu na forum jakiś przedstawiciel tych sklepów albo osoba co w nich pracuje i miała kontakt z tymi Patriotami :) a moze jakiś sprzedawca z allegro by sięwypowiedział jeśli tu takowy jest co ma w asortymencie takie pamiątki? wiem, że na allegro nie ma wersji 2x1024Mb no ale jelsi ktoś handluje wesjami 2x512Mb to może ma do wyższych pojemności takze dostęp i mógłby cokolwiek mi o nich powidzieć?

 

dlatego rozważam właśnie te 2x1024MB a nie 2x512MB bo chcę je użyc w zestawie do prac geodezyjnych i geoinformatycznych (teledetekcja, GIS, wizualizacje przestrzenne, mapy cyfrowe i to nie tylko 2d ale i 3d, symulacja wzrostu roslinności, wylesienia,zmiany poziomów oceanów, itp. itd.) a do tego im więcej ramu tym lepiej - jesli pracuje się na ogromnych lokacjach z dużą ilością danych graficznych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod koniec kwietnia kupiłem PDP Patrioty LLK (DDR400 2-3-2-5) 2x512MB

no i niestety spodziewałem się więcej...

DDR400 tak jak w specyfikacji 2-3-2-5

maksymalnie poszły DDR470 2,5-3-3-6

powyżej już przy jakichkolwiek timingach przy CL2,5 nie chodzą (błedy w memteście)

Szczerze mówiąc po pamięciach za ponad 600pln spodziewałem się czegoś więcej

zaczynam żałować że nie dołożyłem do A-daty DDR550 :mur:

Edytowane przez VRx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...