Skocz do zawartości
Gość SamoDobro

Gran Turismo 4

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy wiesz ( wiecie) :)

 

ale w GT 4 są takie smaczki jak.

 

rozgrzewające się chamulce, efekt niesamowity, widać jak chamulce stopniowo rozgrzewają się do czerwoności.

 

na kilku trasach widzowie wyskakują i robią fotki, wygląda to naprawdę bardzo realistycznie.

 

poziom detali jest naprawde wypasiony. nigdy w żadnej grze nie spotkałem się z taką ilością detali.

 

fajny patent dali z siłą odśrodkową teraz jest wskaźnik i z tego się kożysta.

 

w tej grze jest coś takiego jak pęd i opór powietrza, teraz też to sie wykożystuje. kto grał to wie :)

 

niektóre samochody mają do wyboru lakier kameleon.

 

każda fura ma inny odgłos, i inaczej się prowadzi.

takie smaczki można wymieniać w nieskończoność. nic się nie równa do GRAN TURISMO 4 :)

1404388[/snapback]

:blink:

a co to ma wspólnego z deską rozdzielczą?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow rozgrzewajace sie czerwone hamulce :) hyhyh to bylo juz w roku 2002 w F1 2002 -teraz mamy 2005 :) A jest zurzycie opon , czy one sie grzeja , czy paliwo sie zuzywa i czy jego ubywajaca masa ma wplyw na osiagi auta? woow lakie kameleon ale wypas :) a z 3ma paskami lakier jest ? :D Każda fura inny odglos noo to tez super wypas hyhyhyhy - chyba ze biorąc pod uwage liczbe aut ( np w GTR odglosy sa nagrywane bezpostednio w tych autach jakich dotycza a w GT4 ?? ) Ciekawe do czego ci patent z siłą odśtrodkowa? weź no wytłumacz.. ped i opor powietrza powiadasz .. spoko bylo juz w Nascar 4 papyrusa w 2001 czy 2 roku :) .. podniecanie sie iloscia fur i tunningiem.. coż ja z tego wyrosłem juz i to GT4 tak mnei nie jara .. jest fajne ale nic w nim przelomowego nie ma ..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wow  rozgrzewajace sie  czerwone hamulce :)  hyhyh  to bylo juz w  roku 2002 w F1 2002  -teraz mamy  2005 :)  A jest zurzycie opon , czy one sie  grzeja , czy  paliwo sie zuzywa  i czy jego  ubywajaca masa ma wplyw na osiagi auta? woow  lakie  kameleon  ale  wypas :)  a z 3ma paskami lakier  jest ? :D Każda fura  inny odglos  noo  to  tez  super wypas  hyhyhyhy  - chyba ze biorąc pod uwage  liczbe  aut ( np w GTR  odglosy sa nagrywane  bezpostednio w tych autach jakich dotycza a w GT4 ?? )  Ciekawe do czego ci patent z siłą odśtrodkowa? weź no wytłumacz.. ped i opor powietrza powiadasz .. spoko  bylo juz w Nascar 4 papyrusa  w 2001 czy  2  roku :) .. podniecanie  sie iloscia  fur i tunningiem.. coż  ja z tego wyrosłem juz i to GT4  tak mnei nie jara .. jest  fajne ale nic w nim przelomowego nie ma ..

1404477[/snapback]

 

patent z silą odśrodkową jest po to aby wiedzieć kiedy skoncy się przyczepność opon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kiedys, dawno temu (chyba przy okazji premiery pierwszej czesci GT) czytalem wywiad z tworcami, ktorzy na pytanie co wyroznia GT odpowiedzieli, ze jest to gra o samochodach, a nie tylko wyscigowka. i chyba rzeczywiscie to jest wyznacznik. masa swietnie dopracowanych samochodow (tak - dzwieki silnika są nagrywane w kazdym aucie z osobna), bogate opisy i genialne replay'e. do tego tryb kariery - i seria przyciaga jak magnes.

 

co do realizmu GT4 sie nie wypowiadam, bo jeszcze do mnie nie doszla :( , ale bazujac na GT3 wiem, ze wystarczy ustawic w opcjach simulation, wylaczyc przeszkadzajki w postaci ASM i TCM, oraz zalozyc 'simulation tires' i gra niewiele ustepuje GTRowi

Edytowane przez yamaykee

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... i gra niewiele ustepuje GTRowi

1404694[/snapback]

Przestancie sie wypowiadac na temat realizmu bo gdzie tam GT3 do GTR z realizmem ? !

Jezeli w GT4 jest taki sam jak w GT3 to wiem wszystko.

Nie ma realizmu, jest niesamowita frajda z jezdzenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestancie sie wypowiadac na temat realizmu bo gdzie tam GT3 do GTR z realizmem ? ! (...)

1405636[/snapback]

czy jechales w GT3 na ustawieniach ktore podałem?

w GTR tez jest tryb arcade

 

(...)jest niesamowita frajda z jezdzenia.

tu sie z toba zgodze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie na to ??

http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=18869

PS - nie mowcie,ze zaczynam bo tylko czytam co pisze.Niestety nie wiem czy im sie to udalo bo nie wyslalem smsa na strone,ale jesli ktos ma jakies info w tej sprawie moze sie pochwalic i uprzedzam jeszcze raz; nie pisac cos w stylu - hydro,znow gada o tej emulacji itd a to dlatego,ze nie wiem co z tego wyniklo.Jak ktos wie to niech napisze dalsza czesc artykulu - pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he, hydro2 znowu o emulacji :D Dam ci radę, chcesz mieć zajebisty emulator ? Kup sobie Playstation 2 i będziesz mógł grać we wszystkie gry z 60 fpsami :D

Czytałem tego newsa na GOLu i zgłębiłem temat u źródła. I rzeczywiście, odpalili GT4 ale tylko menu gry. Nawet nie wiem czy intro im poszło. O graniu w gry 3D na emulatorze NIE MA MOWY ! Owszem, można już grać na emulatorze w jakieś stare i kiepskie gry 2D (3 - 10 klatek/sek) ale wiadomo że wszyscy się ślinią na wypasione gry 3D typu GT4 czy MGS3. A o tym można zapomnieć. Niestety. Co nieznaczy że nigdy nie będzie emulatora do PS2. Będzie, ale za kilka lat zapewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

he he, hydro2 znowu o emulacji  :D Dam ci radę, chcesz mieć zajebisty emulator ? Kup sobie Playstation 2 i będziesz mógł grać we wszystkie gry z 60 fpsami  :D

Czytałem tego newsa na GOLu i zgłębiłem temat u źródła. I rzeczywiście, odpalili GT4 ale tylko menu gry. Nawet nie wiem czy intro im poszło. O graniu w gry 3D na emulatorze NIE MA MOWY ! Owszem, można już grać na emulatorze w jakieś stare i kiepskie gry 2D (3 - 10 klatek/sek) ale wiadomo że wszyscy się ślinią na wypasione gry 3D typu GT4 czy MGS3. A o tym można zapomnieć. Niestety. Co nieznaczy że nigdy nie będzie emulatora do PS2. Będzie, ale za kilka lat zapewne.

1405985[/snapback]

Oj wiem,loozik bo to i tak bedzie to samo,tylko chodzi mi tu o to,zeby ktos napisal jaki bylby z tego wynik :) Do tej gry i tak wole tylko i wylacznie konsole nawet jakby byl 100%towy emulator PS2 bo na emulatorze takiej konsoli bym nie dostrzegl tego czegos.Jak chce mi sie dobry emulator to wlaczam sobie emu C64 lub Mame 32 i sobie gram w perelki takie jak Dark Seal.Swoja droga widzialem w sklepie Sony Gran Tourismo 4 i nie wyobrazam sobie,zeby tak ją zemulowac,ale mowie - ciekawia mnie tego efekty co im wyszlo :) pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie,tylko oni odpalili ale co im z tego odpalenia wyszlo to nie wiadomo bo trza miec aktywacje kodu na ten artykul a narazie nikt go nie mial i podejrzewam,ze prawie nikomu nie bedzie sie chcialo wysylac smsa dla 1go artykulu,ale moze sa zapalency wsrod nas i dlatego o tym napisalem :)

Edytowane przez hydro2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponoc wszystkie emu PS2 radza sobie w 2D ale najczesciej jak wyjdziesz z menu glownego zeby cos zagrac w 3D wtedy padaja albo wydajnosc jest tragiczna.

 

Powiem krotko, sam po premierze PS2 sprowadzalem ja z Austrii zeby za pol roku pograc w GT3 i nie zaluje tej kasyoraz zachodu jaki musialem poswiecic temu. Teraz zrobilbym to samo bo seria GT dla mnie jest konikiem i orginal trzeba miec bo rip to juz nie to samo :)

 

Zreszta konsolka wciaz tanieje, jak sie dobrze poszuka to mozna wyrwac juz ja dosc tanio, pozniej dokupic do tego GT3 i nie bawic sie w emu tylko cieszyc sie giera :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestancie sie wypowiadac na temat realizmu bo gdzie tam GT3 do GTR z realizmem ? !

Jezeli w GT4 jest taki sam jak w GT3 to wiem wszystko.

Nie ma realizmu, jest niesamowita frajda z jezdzenia.

1405636[/snapback]

GT 4 i GT 3 to 2 całkiem inne gry o innym modelu jazdy.

 

też jak nie mialem GT 4 myślałem, że model jazdy bedzie podobny do 3.

 

w GT 4 czuć niesamowicie prędkość, każda nierowność drogi jest wyczówalna, i stawia wyzwanie graczowi. model jazdy w GT 4 jest bardzo dobry i realistyczny. nie jest to absotutnie arcade!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam, jak kumpel kupił PSX! Jak dopadłem pół-japońską wersję GT2 to siedziałem u niego po 3h dziennie i grałem, a on się biedny tylko patrzył :) Potem odkupiłem od niego Playa i załatwiłem europejską wersję. Miałem 30 innych gierek, a siedziałem tylko przy gt. To były czasy... B) Ale wszystko się w końcu nudzi... :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyobrazcie sobie jak bedzie wygladac GT5 jak ps3 wyjdzie (liczac ze ps3 bedzie ponad 10 razy mocniejsza - albo i wiecej - od ps2 i bedzie oferowac grafika jak kompy za 5 lat)

 

Dla mnie surrealizm (choba ze sie nie postaraja i wykorzytsaja 5% potencjału ps3)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To takie cudo na engine GT3- jeżdziło się prototypami różnych marek. W zamyśle miał to być teaser przed właściwą GT3 ale w Europie ukazał się w sumie równo z premierą GT3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pany jak mozna powiedziec ze GT to arkadowka . Nie wykrecajcie mi rak ludzie . Widze samych specow - polowa pewnie pada trzyma odwortnie w reku :] . Gralem we wszystkie czesci to naprawde jest gra o samochodach . Model jazdy napewno nie jest Arcadowy . Jazda jest trudna naprawde a kazda fura inaczej smiga nie mowiac juz o mozliwosci grzebania w niej bo zadko kto umie dobrze ustawic furke w tej grze.Kazda zmiana w ustawiniech samochodu ma wplyw na jazde i to sie czuje jesli to jest Gra typu ARCADE to niech inne biora z niej przyklad . Jestem szczesliwym posiadaczem GT4 i mam ubaw po pachy pewnie na rok zabawy albo lepiej zeby zmeczyc wszystko co tam daja !! Wiec prosze Panowie wstrzymajcie od wieszania na niej psow bo ta gra to juz kawal historii pokusze sie nawet o stwierdzenie ze to klasyka . Okej moze sie komus nie podobac rozumiem ale porownywanie GT do arcade to zwykle ignoranctwo , nieznajomosc tematu !!!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GT jest nie samowite, jest uproszczone (uszkodzenia) jednak ma to cos, mega grywalnosc, swobodnosc, nie liniowosc, sam decydujesz czym jedziesz, co kupujesz, w jakim wyscigu bierzesz udzial. GT 1 i 2 przeszedlem na emu(nie gralem z piratow), nie mam konsolki wiec tak to jest, gt3 i 4 tez bym chetnie przeszedl, ale nie ma emu ps2 na pc. Czasami zastanawiam sie czy faktycznie nie pozbierac na konsole jedynie dla tej gry :D

 

 

PS. Gra moze nie identycznie podobna do GT ale rowniez majaca to cos, to Live For Speed, gram ponad rok, mam pelna platna licencje s1 i s2, zainteresowani moga sprawdzic i potwierdzic, ze jest to najbardziej zaawansowany symulator na PC i PS2, chodzi mi o fizyke jazdy.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bobson wez sie nie osmieszaj boshe. Pogral w LFS i mysli ,ze to real :lol: Napisalbym troche o gt4 i LFS, ale po co. Wszystko juz zostalo powiedziane. GT4 mila gra z elementami simu, LFS jazda figurowa po lodzie na slickach. A co do tego jaka gra jest najlepszym symulatorem na PC to przeszukaj google i sie dowiedz, a nie glupoty piszesz. Zreszta tutaj co poniektorzy pisza jakie to gt4 realne jest. Dziwne tylko ,ze we wszystkie symulacje na pc potrzebna jest kiera bo inaczej jest kicha. Tak jak do tej pory wszyscy mysleli ze seria CMR taka realistyczna i fajnie sie smiga bokami. Wyszedl RBR i 95% ludzi nie potrafila 200m przejechac :lol: RBR to jest prawdziwa symulacja tak jak GTR, GPL i inne. Tam trzeba cwiczyc zeby dobrze jezdzic, a nie kupic sobie pada i jezdzic bokami jedna reka :]

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Karas ty sie osmieszasz, napisalem ze gralem w obydwa tytuly, gt jest swietne lecz na pc szczegolnie mozna pograc w lfs jak ktos lubi symulacje, gralem w gtr i jest dla mnie prosta, jak ty grales jeden dzien i w dodatku na klawiaturze to gratuluje, ja gram ponad rok i gralem na wszystkim, zamaist klawiatury polecam myszke, pograj troche i przestan sie sam osmieszac.

 

PS ile w GT4 jest aut? ponad 700 czy ponad 800?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bobson widac tak jak zreszta wiekszosc w tych czasach internautow nie potrafisz czytac a bulwersujesz sie piszesz znowu glupoty. Czy ja napisalem ze gralem na klawiaturze?? Rotfl ty mi piszesz ze LFS jest dla ludzi ktorzy lubia symulacje?? Znam osobiscie kilku najlepszych simracingowcow w kraju i moge cie zapewnic ,ze nie graja w LFS bo jeszcze jej troche brakuje do miana symulacji. A ci ktorzy lubia symulacje znajda jej tam jedynie namiastke albo ci ktorzy lubia latwy drift. Musza poprawic slip angle ,bo sory samochod traci tak latwo przyczepnosc ze to az smiech. A teraz wypowiedz w twoim stylu: GTR latwy dla ciebie? Pewnie grales z helpami w trybie Arcade :lol: Go figure...

 

PS I moja wczesniejsza wypowiedz bazowalem na tym twoim babolu "LFS to najbardziej zaawansowany symulator na PC" to ze masz platne licencje nie uprawnia cie do pisania bzdur...

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ze ty grasz driftem to nie znaczy ze ja, jakos mi to udaje sie tylko na gt turbo, ale to normal przy mocy 250 hp i tylnim napedzie, w gtr gralem na symulacji i nie byla zbytnio trudna, szybko zalapalem i gralem bez wiekszych trudnosci, stwierdzilem ze lfs jest ciekawe bo am bardzo dobrze odpracowany tryb multi, a to ze mam licencje tak jak i 140 innych polakow to nie swiadczy ze nudzi nam sie z kasa.

 

PS nigdy nie twierdzilem ze jest idealna ta gierka ale jest tu duza roznica GT4 robil ogromny sztab ludzi, nie smiem watpic ze pracowalo przy niej z 500 osob, lfs robi 3 programistow i kilku kolegow, lacznie z 20 osob max, ale to te 3 glowne osob odwalaja 95% roboty, moze i slizga sie torszke przesadnie na gtt, jednak ja nie mam z tym problem, ponadto lekkie uslizgi wykorzystuje sie do szybszych czasow, bo w tej grze akzdy walczy o czas a nie jest latwe pobic na granicy swoich mozliwosci czas o 0,1 sec

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stary ja nic do ciebie nie mam, ale dlaczego mi wmawiasz rzeczy ktorych nie robie?? Mozesz mi to wyjasnic?? Pogralem ostatnio w S2 i musze powiedziec, ze kolesie odwalaja dobra robote i grafa jest coraz lepsza. Jedynie ten problem z gripem. A co do kasy to o co ci chodzi?? Czy ja cos pisalem, ze masz jej nie kupowac?? Wszystko rozchodzi sie o twoje stwierdzenie ,ze LFS to najbardziej zaawansowany symulator na PC. Pisalem juz tu kiedys na forum ,ze bede tempil takie glupty i babole. Wiekszosc ludzi myli pojecia i nazywa np GT4 symulatorem, ktorym nie jest. Nie wiem czy wiekszosc ludzi wie co oznacza slowo symulator, ale chyba nie sadzac po watkach i wypowiedziach tutejszych userow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bobson to wez zapodaj jakies czasy z GTR ? albo jakis replay jak jedziesz bez helpow :)

GT4 jest spoko - ale do symulacji to mu jeszcze baaardzo daleko - takie trudniejsze arcade w stylu NFS Porsche - nic pozatym. Zajebista giera zeby sie wyluzowac , pograc z kolegami i popodziwiac krajobrazy na replayach :D nic pozatym

O LFS juz dawno sie wypowiedzialem i podzielam zdanei Karasia - super gra ale jej PODSTAWOWY brak to lipna przyczepnosc do toru.

Co do GTR to chcialbym cie zobaczyc na torze jak z nami smigasz bez zadnych helpow hyhyhy pewno bys osłaniał tyły wyścigu :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak sie sklada ze w obecnej chwili nie mam gtr (format), jednak co do pilnowania tylow nie bylbym taki pewny, predzej typowalbym Ciebie

 

Pozdrawiam

 

PS z tego co pamietam wszystkie opony w GTR to slicki, w lfs slicki maa tylko MRT5 w pelnej wersji, reszta jezdzi na zwyklych "sportowych" oponkach i ejszcze pytanie? slizgasz sie bo mzoe grasz na standardowym setupie :D ?

Edytowane przez bobson37

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co setupy w LFS zwiekszaja przyczepnosc opon?? :o A w gtr nie wszystkie opony to slicki, bo przeciez sa tez takie jak intermediates ,wet ,monsoon. Sory ale w gtr na def setapach da sie jezdzic normalnie bez cyrkow. Setupy poprawiaja prowadzenie sie auta jak i jego zachowanie (pod i nadsterownosc) ,predkosc i szybkosc przespieszania. Mimo ,ze poprawiliscie setupami trakcje nadal dziwne szybkie tracenie gripu wystepuje i wie o tym caly simracingowy swiat. Ale ty nadal nie rozumiesz dlaczego na ciebie z lekka naskoczylem. No nic moze kiedys :rolleyes: Zreszta EOT bo smiecimy tu bardzo, a nie wypada tak :wink:

Edytowane przez Karas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...