Skocz do zawartości
berkut

Prawo Jazdy

Rekomendowane odpowiedzi

Egzaminator to urzednik panstwowy na sluzbie... ja dzis ulegly bylem, wjechalem na kraweznik ( zawracanie n 3:P) i inne male bledziki ale zdalem:)

A jak widzialem ludzi co na placyku po pacholkach jezdza to mi sie smiac chialo:D nie no ludzie....a potem typ sie chwali ze wyjezdzil 26godzin a 4 zostawil przed egzamin, to ja po 36 nadal czulem sie nie na silach. ALe czlek stary:) obraczka, wiec cos w tym jest;)

ja i inny koles (31 lat) zdalismy, a dwoch 18latkow oblalo ( jeden napinal sie jak to on dobrze nie jezdzi..) a laski mi zal, bo fajne cycki miala:D no ale jak sie jezdzi po pacholkach... :wink:

pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gratuluje :)

btw. ja tez kraweznik zaliczylem przy tym samym :P

 

dzis dzwonilem do swojego UW i dopiero teraz (~16.40) przyslali z wordu moje papiery... a wiec trzeba kolejny tydzien czekac ;) jak tak to sie zastanawialem po co mi to prawko.. a teraz juz sie nie moge doczekac plastyku, hehe.. dziwne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się może ktoś z Was jaki jest czas oczekiwania na egzamin kat. A w W-wie przy Odlewniczej? Zaczynam właśnie długą drogę do zostania motocyklistą (kurs) :) i tak sobie gdybam czy uda mi się zdobyć prawko do końca wakacji...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się może ktoś z Was jaki jest czas oczekiwania na egzamin kat. A w W-wie przy Odlewniczej? Zaczynam właśnie długą drogę do zostania motocyklistą (kurs) :) i tak sobie gdybam czy uda mi się zdobyć prawko do końca wakacji...

Jak sie zapiszesz teraz to na polowe czerwca powinienes dostac termin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się może ktoś z Was jaki jest czas oczekiwania na egzamin kat. A w W-wie przy Odlewniczej? Zaczynam właśnie długą drogę do zostania motocyklistą (kurs) :) i tak sobie gdybam czy uda mi się zdobyć prawko do końca wakacji...

Jak bys poczytal pare stron wczesniej to bys wiedzial bo pisalem na ten temat bo sam sie tydzien temu na teorie zapisywalem kat. A.... na teorie czekasz poltora miesiaca.... na praktyke 3 tygodnie o czym poinformowala mnie pani z okienka po pytaniu ile czasu czekamy na jazde...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak bys poczytal pare stron wczesniej to bys wiedzial bo pisalem na ten temat bo sam sie tydzien temu na teorie zapisywalem kat. A.... na teorie czekasz poltora miesiaca.... na praktyke 3 tygodnie o czym poinformowala mnie pani z okienka po pytaniu ile czasu czekamy na jazde...

Długo... :| A nie można się zapisać na teorię i praktykę jednego dnia? 3 lata temu jak zdawałem B to właśnie tak zrobiłem. Było chyba tylko takie zastrzeżenie, że nie zdając teorii tracisz $ za egz. praktyczny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Długo... :| A nie można się zapisać na teorię i praktykę jednego dnia? 3 lata temu jak zdawałem B to właśnie tak zrobiłem.

Nie dlugo tylko normalnie... tzw: to normalne na odlewniczej...

Co do pytania.. nie mozesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Ehhhh :unsure: wczoraj mój kumpel spowodował śmiertelny wypadek, dostał prawko 2 tygodnie temu. Wymusił pierwszeństwo i jeden koleś który nie chciał w niego uderzyć odbił i uderzył w drzewo, niestety śmierć na miejscu. :sad:

Edytowane przez maruh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I jeszcze napisz ze zdal prawko za pierwszym razem... glupota i brawura nic wiecej.... za takie rzeczy powinni odbierac prawko do konca zycia i dac kupe godzin pracy spolecznej...tym bardziej jezeli zrobil to swiadomie.... bo moim zdaniem wiezienie demoralizuje ludzi.... A tak, jak by musial zapieprzac za darmo 2 tygodnie w miesiacu po 14 godzin to po roku czasu watpie czy by drugi raz wymusil pierwszenstwo (zreszta nie mial by juz okazji)... i czysto bylo by na ulicach... autostrady bysmy mieli praktycznie tylko po kosztach zakupu surowcow potrzebnych do ich budowy.... euro 2012 bylo by w warszawie na stadionie ktory by za 2 lata byl wybudowany... same plusy jak by nie patrzec... a i chlopak jakich miesni by dostal.. samo zdrowie...

Edytowane przez Neo_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość MaRuH

Kumpel zdał za drugim razem. Z tego co wiem od jego brata to jest w kiepskim stanie psychicznym, przesrane ehhh takie życie, no ale co zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ;d

 

Prawko zdałem 5 maja za... 4 razem ;d No i jutro mija 2 tyg od momentu zdania egzaminu. Egzamin zdawałem w Bydgoszczy a mieszkam w Tucholi. Jak myślicie ? Jutro juz powinienem mieć prawko?

Edytowane przez zawas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdawalem tego samego i tyle samo razy ;) u mnie w poniedzialek dopiero doszły papiery do WK... a jutro dzwonie zeby sie zapytac czy juz jest :)

mozna miec prawko juz po tygodniu i mozna miec po 4 wiec trzeba dzwonic i sie dowiadywac po prostu ;)

 

i mozna sprawdzic sobie tutaj:

https://cpdpub.pwpw.pl/apps/PJ.aspx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@S1Sweet

sprawdzam tam swój status prawka co dziennie ;]

 

Poszedłem dzisiaj do starostwa i dokumenty już są... spytałem sie kolesia kiedy moge się ich spodziewać... koleś mi powiedział:

 

"MOŻLIWE po Bożym Ciele"

 

A ja chciałem juz sobie pojeździć w weekend ;/

 

@dzej

 

a to sie nie płaci w momencie odbioru? Również spytałem sie kolesia który robił w starostwie ze nie jest to jeszcze zapłacone a on powiedział:"To nie szkodzi".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

a to sie nie płaci w momencie odbioru? Również spytałem sie kolesia który robił w starostwie ze nie jest to jeszcze zapłacone a on powiedział:"To nie szkodzi".

Wszystko jedno czy przed czy w czasie odbioru. Idziesz do kasy, kolo daje Ci kwitek, ze oplata uiszczona i z tym swistkiem do babki wydajacej dokumenty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dzwonilem dzis do WK i powiedziano mi ze "dokument sie drukuje i bedzie pewnie we wtorek/srode"... a liczylem ze uslysze ze mozna przyjsc i juz odebrac ;)

 

a co do oplaty to podobno w niektorych WK jest tak ze trzeba najpierw wniesc oplate a pozniej(za kilka dni) przyjsc po odbiór... pewnie dopiera jak dostana kase to wysylaja dane do mennicy :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wydrukuja to bedzie....

Pojdziesz do urzedu w poniedzialek to Ci powiedza czy jest czy nie ma.... pojdziesz do urzedu we wtorek to takze sie dowiesz czy juz jest czy jeszcze nie.... ale takze mozesz isc w srode do urzedu i zapytac sie jak tam Twoje prawko...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro mój pierwszy egzamin. I mam w związku z tym parę wątpliwości.

 

1. Załóżmy taką sytuację. Sprawdzam światła. Ok, wiadomo, na początek pozycyjne + podświetlenie tablicy. Później mijania. A nastepnie drogowe. I tu pytania. Jeśli światła z tyłu się "nie zmieniają" to nie idę oglądać tyłu samochodu, czy idę i mówię np. "bez zmian" Jak to jest ?

 

2. Takie troche lamerskie pytanie, ale od tej nauki wszystko mi się pomieszało :D A mianowicie, czy po zmianie z pozycyjnych na mijania, coś z tyłu się zmienia, czy nie ?

 

3. Moją bolączką jest obracanie kierownicy jedną ręką, konkretniej obracanie kierownicy przyciśniętą lewą otwartą dłonią (mam nadzieję, że wiecie o co chodzi). Czy jest na to jakiś sposób ? Podobno egzaminatorzy tego nie lubią :wink: Nie mogę się od tego odzwyczaić :P

 

Z góry dzięki za wszystkie sugestie i odpowiedzi :wink:

Edytowane przez t0bi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie! Z tyłu nic się nie zmienia. Na resztę pytań niestety nie znam odpowiedzi, bo prawko zdawałem w czasach, w których żeby zdać wystarczyło umieć jeździć a takimi idiotyzmami nikt sobie głowy nie zawracał.

 

edit:

Powodzenia! :)

Edytowane przez rosolini

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie! Z tyłu nic się nie zmienia. Na resztę pytań niestety nie znam odpowiedzi, bo prawko zdawałem w czasach, w których żeby zdać wystarczyło umieć jeździć a takimi idiotyzmami nikt sobie głowy nie zawracał.

 

edit:

Powodzenia! :)

Tylko pozazdrościć. :wink:

 

Ok, dzięki, 1 pytanie rozwiązane :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Załóżmy taką sytuację. Sprawdzam światła. Ok, wiadomo, na początek pozycyjne + podświetlenie tablicy. Później mijania. A nastepnie drogowe. I tu pytania. Jeśli światła z tyłu się "nie zmieniają" to nie idę oglądać tyłu samochodu, czy idę i mówię np. "bez zmian" Jak to jest ?

Egzaminator prosi Cię, żebyś włączył światła drogowe, później je pokazał. Jeśli z tyłu się nic nie zmienia, to nie idziesz, przecież to by mogło podpadać pod błąd... (nie mówię, że taki po którym się nie zdaje).

 

2. Takie stroche lamerskie pytanie, ale od tej nauki wszystko mi się pomieszało :D A mianowicie, czy po zmianie z pozycyjnych na mijania, coś z tyłu się zmienia, czy nie ?

Nie. (chyba^^)

 

3. Moją bolączką jest obracanie kierownicy jedną ręką, konkretniej obracanie kierownicy przyciśniętą lewą otwartą dłonią (mam nadzieję, że wiecie o co chodzi). Czy jest na to jakiś sposób ? Podobno egzaminatorzy tego nie lubią :wink: Nie mogę się od tego odzwyczaić :P

A to jest Twój błąd, trzeba było od razu się uczyć jak trzeba, trzymać kierownicę :P. Na filmach o prawie jazdy, była mowa że tak nie wolno. Porostu nie rób tak na egzaminie, przecież to niecała godzina.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

(...)

3. Moją bolączką jest obracanie kierownicy jedną ręką, konkretniej obracanie kierownicy przyciśniętą lewą otwartą dłonią (mam nadzieję, że wiecie o co chodzi). Czy jest na to jakiś sposób ? Podobno egzaminatorzy tego nie lubią :wink: Nie mogę się od tego odzwyczaić :P

(...)

Oj kolego :P. Najlepiej oducz sie tego parkingowego zwyczaju... tak dla twojego dobra ;).

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj kolego :P . Najlepiej oducz sie tego parkingowego zwyczaju... tak dla twojego dobra ;) .

 

Pozdro

czy ja wiem?... w jednej ręce papieros, w drugiej telefon i.... jak tu innaczej kręcić? a jeszcze biegi trzeba przekładać ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...