Skocz do zawartości
Fidel

Psp

Rekomendowane odpowiedzi

gratulacje ! :P Z Twojego podpisu widze, ze masz identyczną ilość pamięci i frimware jak ja ;) (Tylko ze moje psp czeka w USA).

 

Co byście bardziej polecali zakupić jako gre, GTA czy Tekkena ?? Chodzi o to, że mimo gier na 1.5 to wejdą tam no powiedzmy 4 gry. A jak walne tekkena - to jeszcze może 1 wejdzie... więc musze jakąś gre kupic z tych 2, bo wiele zajmują ;) a są godne uwagi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gratulacje ! :P Z Twojego podpisu widze, ze masz identyczną ilość pamięci i frimware jak ja ;) (Tylko ze moje psp czeka w USA).

 

Co byście bardziej polecali zakupić jako gre, GTA czy Tekkena ?? Chodzi o to, że mimo gier na 1.5 to wejdą tam no powiedzmy 4 gry. A jak walne tekkena - to jeszcze może 1 wejdzie... więc musze jakąś gre kupic z tych 2, bo wiele zajmują ;) a są godne uwagi

yyyy nie rozumiem rozumowania ;)

 

To zamiast Tekkena nie lepiej kupić jeszcze jedną karte 1GB lub ew. dołożyc do 2GB i mieć 3 ew 4GB kart??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

lukk a wiesz, że pomysł nie głupi... karta 1GB wychodzi taniej niż Tekken więc kto wie, wtedy na tą 2 dałbym tekkena + coś, a na tą 1 pare innych gier.. Hmm :) że na to nie wpadłem

 

choć z drugiej strony fajnie by było mieć takiego tekkena na UMD, wsadzasz i grasz...

 

edit :

 

Ok, zakupiłem 1Gb karte Sandiska (gaming) za 18$. Niezła cena... Czemu w Polsce tak nie ma ? eh... Trzeba korzystać póki mam ;) No, to kto mnie pobije, mam 3,5 giga pamięci do PSP :P

 

Hm... może niech posiadacze wymienią 5 najlepszych gier na PSP (według ich) może zrobimy małą liste ppc ? ...

Edytowane przez FoX 13

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja Ci napiszę, jako, że posiadam już ten sprzęt trochę czasu.

 

Zalety:

- napewno mobilność

- potrafi naprawdę dostarczyć sporo radości

- bardzo ładne gry, i wg mnie zaawansowane technicznie jak na sprzęt przenośny

- możliwość odtwarzania filmów (chociaż i tak nigdy nie obejrzałem całego , zawsze urywki - możesz dopisać do wady jeżeli wolisz DVD - bo w sumie ogladanie filmów na takim małym ekranie mija się z celem)

 

Wady:

- bardzo delikatny sprzęt (trzeba się zaopatrywać w dodatkowe osłonki na ekran)

- drogie karty pamięci (standard sony blee)

- albo jestem za stary, albo gry na PSP jakoś nie potrafią mnie wciągnąć. Włączam je tylko na 20-30 minut i odkładam sprzęt. Nawet niby Genialny Tekken mi się szybko znudził. Im dłużej mam konsolę tym bardziej mnie irytuje i nuży. Jakoś nie ma duszy, doszedłem do wniosku niedawno.

- drogie gry (wiem że na allegro można kupić już za 50-100zł) ale za tyle nie kupisz tych naprawdę świetnych i nowych. Chyba że bawisz się w piraty, to wykreśl ten punkt. Porównując z grami na PC wychodzi drogo. Jeszcze gdyby to były Perełki.

- denerwuje mnie format w jakim zapisane są gry (UMD). Przeszkadza mi dźwięk wydobywający się z tylnej klapki, czyli działający laser.

- w końcu ten laser padnie ;)

- niektóre gry doczytują się naprawdę długo, i zanim się doczytają to ja wyłączam sprzęt.

 

i wiele wiele innych wad, o których mi się już nawet pisać nie chce.

 

Czekam jeszcze na PES 6(ew. Vice City Stories), może ta gra zmieni coś w moim stosunku do PSP, a jeżeli nie, to niewykluczam sprzedaży tego sprzętu.

 

Zapomniałem dopisać opinię. Wg mnie (osobnika który gra na oryginałach) nie warto. Ja po tym doświadczeniu jakie mam z PSP bym jej już nie kupił. Niestety.

 

Ale to zależy tylko od ciebie. Najlepiej niech napisze jeszcze opinię osoba grająca na homebrew. Wtedy będziesz mógł dokładnie stwierdzić czy warto czy nie warto. Albo sam ją wypróbuj u kogoś. Zobacz czy ci się podoba.

Edytowane przez humax5400

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- albo jestem za stary, albo gry na PSP jakoś nie potrafią mnie wciągnąć. Włączam je tylko na 20-30 minut i odkładam sprzęt. Nawet niby Genialny Tekken mi się szybko znudził. Im dłużej mam konsolę tym bardziej mnie irytuje i nuży. Jakoś nie ma duszy, doszedłem do wniosku niedawno.

to samo uslyszalem od dobrych kilku osob co kupili PSP. Ze raczej nie graja i ze gry są nudne, odtworcze itp... i ze nie graja na PSP a raczej im sluz jako stylowy ciezarek do przyciskania papieru :blink:

 

dlatego kupilem DS'a :) Jest ekstra. Gram w nedzne graficznie ale super miodne gry z GBA i nawet w kilka z DS'a juz :) Zelda po polsku roxuje, Mario Advance itp miod! Jeszcze sporo gier przedemna :) ale jak cos to nie bede OT'ował. Jak chcecie to moge pozniej zalozyc osobny temat o DS'ie, bo takowego nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to samo uslyszalem od dobrych kilku osob co kupili PSP. Ze raczej nie graja i ze gry są nudne, odtworcze itp... i ze nie graja na PSP a raczej im sluz jako stylowy ciezarek do przyciskania papieru :blink:

 

dlatego kupilem DS'a :) Jest ekstra. Gram w nedzne graficznie ale super miodne gry z GBA i nawet w kilka z DS'a juz :) Zelda po polsku roxuje, Mario Advance itp miod! Jeszcze sporo gier przedemna :) ale jak cos to nie bede OT'ował. Jak chcecie to moge pozniej zalozyc osobny temat o DS'ie, bo takowego nie ma :)

Dlatego ja kupuję GP2X. W temacie emu siedzę od lat i większość miodnych gierek jak dla mnie to te z lat 80/90. Jako multimedia też da radę - filmy bez konwertowania (max 720x576), tv-out, można zrobić sieć z pecetem i odpalić win95 pod boschem. Aha - daje już powoli radę GBA i w miarę płynnie emuluje już playstation (hehe, cd-image na karcie pamięci). Spokojnie 6-8 godzin grania na 2xAA. I nigdy nie będzie problemu z firmware itd - Linux, otwarta konsola. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na PSP pewnie też zaczną wychodzić emulatory itp. Jedyną rzeczą jaka mnie jeszcze trzyma przy PSP to fakt, że niedługo będzie PES 6 ;) (choć zastanawiam się czy wogóle cokolwiek tam zmienią, czy będzie to zaktualizowany PES 5) oraz oficjalny emulator Psx-a. Chętnie bym zobaczył jak to działa, i pograł w Crasha i Pandemonium. Ale jak narazie nic nie słychać o tym oficjalnym Emu <_<

 

Dla tych co się wachają z zakupem konsoli powiem jeszcze tak.

 

Żadna, ale to żadna gra nie potrafiła mnie przykuć na długo do konsoli. A grałem już w sporo gier. Daxter, Lemmings, Lumines - > czyli niby Hity na tą konsolę, są także wg mnie niewystarczające.

 

A co do DS-a, to ja raczej także bym go nie kupił. To nie są zabaweczki dla mnie. Nie sądze żeby mi sie chciało grać w Mario :rolleyes:

 

Wracając do tematu PSP. Zastanawiam się co wydawcy robią z tymi grami... przykład The GodFather, który był dosyć dobry na PC i duże konsole, ale na PSP musieli go popsuć i okroić. Czyżby za mała pojemność UMD ? Tego nie wiem, być może, ale biorąc pod uwagę to, że gry na PSP mają gorsze tekstury (wyglądają gorzej) niż na stacjonarkach, to chyba taka gra powinna się zmieścić na UMD.

 

Aha, i jeszcze jedno. Plusem PSP jak dla mnie będzie także możliwość podpięcia GPS-a. Jeżeli wyjdzie do tego dobre oprogramowanie, abym mógł posługiwać się tym GPS-em w moim mieście, stosując sonego jako nawigacje to będzie duży plus. Ale jeżeli nie będzie takich możliwości, i firmy ograniczą się do wielkich miast europejskich , azjatyckich i obu ameryk, pomijając nasze mniejsze miasta, to niestety konsola będzie skreślona(jak dla mnie). Imo, dla mnie jest kompletnie nieprzydatna opcja GPS-a w Metal Gear Solid...

 

Tyle.... W tej chwili nielubię mojego PSP B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile dłuzej wytrzymuje bateria podczas grania z memorki? Bo rozumiem ze to oszczedniejsze od napedu?

I jak jest z filmikami? Nadal trzeba konwertowac czy znalazl sie juz jakis player który tego niewymaga?

Po za tym jak wyglada ogladanie filmow z napisami, da sie ogladac czy to juz raczej meczarnia dla oczek?

Nadal trzeba downgrade'owac soft czy teraz na kazdym mozna odpalac homebrew?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam Grobelu :D

 

1. Bo ja wiem, na UMD nie grałem tylko z memorki idzie :) I wytrzymuje gdzieś 5h, dokladnie nie liczylem, z max głosnioscia i podswietlonym ekranem

2.Oszczedniejsze tak, ale i tak by pograc na na memorce musisz miec jakikolwiek UMD w napedzie :/

3.trzeba koniecznie konwertować do mp4

4.Mi tam sie fajnie ogladalo, ale to tylko dla jednej osoby, we dwie już jest may problem, no chyba że jest lektor

5.Trzeba downgradeowac do 1.5 ; ale teraz podobno i na 2.71 da sie pograc, ale naraie za malo HW na tym fw jest.

 

to wszystko :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wszystko :)

Dzieki wielkie za odpowiedz.

Z koncem wakacji trafilem w miejsce gdzie nic nie robie przez wiekszosc czasu, i nie jest to klub tropicana :lol: , dlatego zastanawiam sie nad lyknieciem konsolki, zwlaszcza ze mozna ja teraz dorwac za grosze na allegro....

Gdyby tylko gierki byly fajniejsze, i nie trzeba było guzdrac sie z konwersja filmików.

Ten emulator n64 jak sie sprawdza? Da sie pograc we wszystko czy tylko wybrane tytuly? I jak z frameratem i gameplayem? ^^

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

emulatorów nie sprawdzałem. Z Frameraterem jest różnie, no nie powiem czasem gra zwalnia np. przy burnoucie jak przejezda sie przez miasto, albo w gta:lcs jak deszczeyk pada to ciutke tnie, ale ogolnie podobno trzyma na poziomie 30fps :/ ale ogolnie nie jest zle

 

ja polecam dbz: shin budokai :D świetna bijatyka ! (noi jako fan dragonballa to pierwsza gra jaką przeszedlem :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z Frameraterem jest różnie, no nie powiem czasem gra zwalnia np. przy burnoucie jak przejezda sie przez miasto, albo w gta:lcs jak deszczeyk pada to ciutke tnie, ale ogolnie podobno trzyma na poziomie 30fps :/ ale ogolnie nie jest zle

Chodziło mi o framerate wlasnie na emulku n64....

Co do gierek to wiem jak to wyglada bo mialem juz doczynienia z psp, i to calkiem sporo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...