Skocz do zawartości
Kosiarz_1987

Oplotki Na Kable

Rekomendowane odpowiedzi

Przyjdziesz niedlugo na poczte a tam bedzie komp z pieknymi oplotami..... :]

 

Ja chyba zaraz wyjme zasilacz i zajme sie ta sprawa... tylko bez pospiechu zeby bylo ladnie......

 

 

Musze odlozyc oplatanie bo troche roboty bedzie (sprawdzalem) kupie ladne molexy i zrobiwe... poki co oplotlem kable od wlacznikow, diod hdd i power, usb i audio.... sympatycznie ;]

Edytowane przez staszek1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK troche czasu "zmarnowałem" i oplotki gotowe. Nadmienie że użyłem rórek termokurczliwych o średnicach 8mm (zasilanie FDD i wtyczki P4) i 9,5mm (molexy i kabelki od włącznika, resetu, głośniczka i diód z przedniego panelu).

 

Było

Dołączona grafika

 

 

Jest

Dołączona grafika

 

 

Zasilacz

Dołączona grafika

 

Po prawej kable firmowo "oplecione", po lewej moja twórczość. Kabel SATA olałem bo i tak go nie używam a poza tym podczas próby demontażu jednej z wtyczek troche ją uszkodziłem więc poskładałem ją z powrotem i kabel zostawiłem taki jaki jest.

 

Kabelki z bliska

Dołączona grafika

 

 

To by było na tyle :-P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przed godzinką odebrałem oplotki z poczty i masę kartek świąteczenych ze skrzynki + awizo :)

 

Zdziwiłem się gdy zobaczyłem oplotki, są identyczne jak oplotki od Hardcano 12 różnią się tylko kolorem i średdnicą.

 

Good job Hipo

Big THX :D

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś (a właściwie wczoraj, bo jest już po północy) dostałem oplotki. Koperta była naderwana, ale ze środka nic nie ubyło :wink:

 

Wielkie dzięki, Hipo!

 

Po "upiększeniu" zasilacza i dwóch kabli od wentyli zostało mi 80 cm oplotu, heh :cry: Nie ruszałem kabli ATX i 12V, bo był na nich oryginalny oplot, poza tym nie miałem cierpliwości bawić się z wtyczkami. Może kiedyś to zrobię :wink: Cieńszych kabelków nie będę oplatał, wolę jak w ogóle ich nie widać i są poprowadzone i poprzyklejane w niewidocznych miejscach budy. Taśma od cd/dvd też czeka na zmiany.

 

Oploty wchodzą do środka zasilacza, więc był mały problem z zaciśnięciem plastikowego pierścienia. Przy okazji rozwaliłem zamontowaną w zasilaczu przelotkę 12V->7V i unieruchomiłem wentyl. Zorientowałem się po 5 godzinach, kiedy robiłem fotki, że w obudowie jest coś za ciepło :lol: Tak to jest jak ma się za ciche wiatraki :wink:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuciłem w jeden oplot kabelki od obudowy - o niebo lepiej niż przedtem. Koszulek termokurczliwych też jeszcze nie mam.

Ale w poniedziałek/wtorek biorę się za zasilacz. Chętnie oplótłbym kabelki do wentyli, ale pojawią się Fandery 80x80, o których wspomniał Zenfist to na razie się wstrzymam :wink:

 

Odpowiednio ściskając i rozciągając oplot można fajnie regulować jego średnicę :) A zakładanie go na kable to czysta przyjemność w porównaniu do plecionki z linki :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podpinając sie pod temat to swego czasu testowałem linkę jako oplot. Poszło bez problemu i wygląda też spoko. Jako że komp ma katodę niebieską starałem sie zachować jednolity kolor. Wygląda to tak:

Dołączona grafika

 

Linka 8 mm...chyba z Praktikera.

Edytowane przez Proxsac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak podpinając sie pod temat to swego czasu testowałem linkę jako oplot. Poszło bez problemu i wygląda też spoko. Jako że komp ma katodę niebieską starałem sie zachować jednolity kolor. Wygląda to tak:

http://img119.imageshack.us/img119/3111/dsc000349uz.jpg

 

Linka 8 mm...chyba z Praktikera.

bardzo ładne... tak bym spytał, jakich konkretnie linek szukać...? co z nimi robisz, żeby je wypatroszyć?

 

 

wybaczcie, pewnie było to już nie raz, ale mam tylko sekundkę, a ten oplot mi się bardzo spodobał ;]

Edytowane przez Pekaok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bardzo ładne... tak bym spytał, jakich konkretnie linek szukać...? co z nimi robisz, żeby je wypatroszyć?

wybaczcie, pewnie było to już nie raz, ale mam tylko sekundkę, a ten oplot mi się bardzo spodobał ;]

Ostatnio na Allegro kolega kupił dokładnie taką samą. Sprzedawca którego polecam bo towar bardzo dobrej jakości TUTAJ

Do typowych kabli z moleksów wystarczy lina o średnicy 8 mm. Tylko na kable od wtyczki do zasilania płyty nie wejdzie...tam potrzeba grubszej.

 

Wyciągnięcie nie sprawia żadnego problemu. Łapiesz za rdzeń i wychodzi. Nie potrzebna wielka siła. Termokurczka o średnicy 9,5 mm.

 

Jak sprawnie opanowałeś rozbrajanie moleksów to zrobienie takiego rozgałęźnika jak pokazałem na zdjęciu zajmnie Tobie 10 minut.

 

Chyba sie zmuszę i wreszcie oplotę kable od katody i włącznika...jak co to pokaże.

 

Pozdrawiam

 

EDIT:

Dołączona grafika

Tak wyglądają oploty na katodach

Edytowane przez Proxsac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie chce robic wielkiej nadziei ale pogadam z mama o udostepnienie mi konta itp to moze za 2 -3 tygodnie postaram sie zorganizowac zrzute. tylko dopiero planuje ! zeby nie bylo ze obiecalem...

 

za tydzien popytam o ceny u dystrybutora w moim miescie...

Edytowane przez staszek1000

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dzis oplotlem kabelki od swojego Chiefa. Generalnie to sporo mi ich zeszlo, zluzylem prawie cale 5 metrow na 3 kable z molexami z zasilki + przejsciowka molex - sata (jakies 10 cm) + kabel od kontroli obrotow wiatraczka w PSU. Nie moglem za cholere rozebrac wtyczki 4-pin cos mi nie szlo, a potrzebowalem kompa zlozonego wiec sie poddalem, zostalo jeszcze troche oplotu wiec kiedys sie moze za to jeszcze wezme. Efekty pracy:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

Edytowane przez ent

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie oploty wygladaja tak

 

 

tu

 

Mam termokurczliwe rurki firmy DSG-CANUSA jednej z czołowych producentów rurek i komponentów termokurczliwych na świecie. DERAY jest termokurczliwą rurą poliolefinową opracowaną specjalnie do nakładania na różnorodne przedmioty wykonane z różnych materiałów, o różnorakich kształtach - DERAY zapewnia bardzo dobrą ochronę prze czynnikami zewnętrznymi. Ściśle przylega do przedmiotu na którym się znajduje. Wystarczy nałożyć ją na dowolny przedmiot i podgrzać np. płomieniem z zapalniczki – rurka skurczy się i dostosuje do kształtu przedmiotu. Jej temperatura pracy ciągłej wynosi od-55°C do 135°C.

Zastosowanie rurki jest praktycznie nieograniczone!!!długość: TERAZ PONAD 12,7cm, średnica: 1,5cm. Rurka maxymalnie kurczy sie do srednicy około 4-5 mm. Mam ich sporą ilość. Mi do całego zasilacza wystarczyło 10. Pozostało jeszcze 190. Zainteresowanym mogę odsprzedać. Cena za 1 sztukę to 12 groszy.

Edytowane przez miramp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz moja kolej :wink:

 

Fotki robiłem SE K750i, dlatego mam fotki "za dnia" - przy świetle z lampy błyskowej nie wychodzą za dobrze.

Ale z czasem wrzucę fotki całego kompa.

 

Oto pacjent Chieftec HPC-360-202:

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Dołączona grafika

 

 

 

Niestety nie udało mi się rozpracować wtyczki 12V dla cpu i zasilania mobo.

Oglądałem narzędzie ale cena zwykłego molex extractora - 50 zł zdecydowanie zniechęca do zakupu:

 

http://xmod.pl/products/psumod/handtool.htm

 

W PL jest tylko ten pierwszy extractor, o tym do 20 pin wtyczek można tylko pomarzyć, a i koszt będzie na pewno zbyt wysoki.

 

Igła niestety złamała się przy kolejnej próbie. Dlatego spiąłem te kable rzepami, może w przyszłości coś wymyślę. A może jak planuję za jakiś czas zakupić Topower'a 480W SPW EZA, tam główny kabel ma oplot podobie jak PCIE VGA - resztę można opleść około 1,5m oplotu jaki mi jeszcze pozostał.

Kabli od wentyli nie oplatałem, gdyż planuję wymianę na Fander'y.

 

W każdym razie oploty bardzo mi się podobają, lubię porządek i do tego profesjonalny wygląd :)

 

 

UPDATED:

 

Tak było przed:

 

Dołączona grafika

 

 

A tak jest teraz:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie udało mi się rozpracować wtyczki 12V dla cpu i zasilania mobo.

. Nie moglem za cholere rozebrac wtyczki 4-pin cos mi nie szlo,

ja zrobiłem tak że tam gdzie jest "zadziorek" ten haczyk to wbijałem delikatnie młoteczkiem cienką igłe

dziurka lekka po tym jest ale nawet jej nie widać a pracy dzieki temu jest b.mało zeszło mi sie 3minuty

PS. też miałem problem z tą wtyczką jakiś miesiąć nie mogłem sie za nią zabrać i była sobie nie opleciona :wink:

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...