Skocz do zawartości
Kosiarz_1987

Oplotki Na Kable

Rekomendowane odpowiedzi

:ploom: :wub: hurra!Wprawdzie wątpię, aby doszły teraz, przed świętami, ale i tak za Twoje starania ogromna piątka z plusem...

Co tam wzrost i waga, pewnie uruchomiłes w końcu urok osobisty ;)

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Są fotki kolegów z poprzedniego zamówienia co ubrali w oploty kable, wystarczy się cofnać do strony 5-8 jakoś, ja narazie ubrałem w oploty rozgałęznik od katod i wyglada całkiem eLO :D jak normalne oploty które są stosowane fabrycznie w zasilczach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz juz pieniadze ? ?

 

jezeli nie to kurcze =\ ale zeby z poczty tak dlugo szly... to chyba nie mozliwe

zalezy mi na nich

Kiedyś wysyłałem pieniądze Pocztą, które niestety zginęły - nieoficjalnie dowiedziałem się od kierowniczki, że któryś z pracowników je pewnie wziął bo nie miał na zakupy. Oczywiście Poczta zwróciła pieniądze :)

 

 

WIELKIE PODZIĘKOWANIE DLA HIPO :D

 

Właśnie oglądam wnętrze kompa i patrzę co by tu jeszcze opleść :wink:

 

Na pierwszy ogień pójdzie (spaghetti) kabelki od panela przedniego obudowy :twisted2:

Edytowane przez Grimlock

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze mine caly dzien nie bylo w domu bo perkusje dzisiaj kupowalem... no i mieszkam na pomorzu i kawalek za miastem... moze w poniedzialek będą. a i tak na wesele w neidziele ide i czasu malo bede mial....

jak zalozycie oploty to dawajfcie foty... (ale rymuje) ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze mine caly dzien nie bylo w domu bo perkusje dzisiaj kupowalem... no i mieszkam na pomorzu i kawalek za miastem... moze w poniedzialek będą. a i tak na wesele w neidziele ide i czasu malo bede mial....

jak zalozycie oploty to dawajfcie foty... (ale rymuje) ;]

W poniedziałek nie masz szans... raczej na prysznic niż oploty, hihi

 

Ja sie jutro pobawie, to pokaże jak wyglądają. Ale juz widze, ze są przepiekne. Dokładnie takie, jak chciałam, i właśnie do tych milionow cienkich kolorowych kabelków, na ktore patrzec nie moge.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę sie pobawiłam, jak obiecałam. Jako pierwszy poszedł kabel od akasy, nie wiadomo dlaczego, firmowo z oplotem tylko na kawałku - jak widac, wygladało to okropnie. Założyłam wcześniej na te kable takie przezroczyste peszelki, a teraz > tak wygląda po załozeniu nowego oplotu:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Jako drugi był kabelek od katody ( takich mam wiecej, wiec nie pstrykam wszystkich)

Dołączona grafika

 

A to juz moja najwieksza duma - płaska taśma 40 żyłowa(taka mi potrzebna do podłączania dysków z lapka)przerobiona na okrągłą! Co Wy na to?

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

Aha, najlepiej sprawdził się termokurcz o srednicy 10mm, takiego uzywałam, pisze, bo ktos tu pytał. Uwazać trzeba z podgrzewaniem, bo oplot jest wrazliwy i w jednym miejscu zrobiłąm po prostu... dziurę...

 

Aha, tak wygląda w środku po wstępnym poutykaniu kabelków - duży plik, wiec tylko link > http://joli.pl/fotki/kompblacha/in.jpg

Edytowane przez joli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Joli sympatyczny komputer. Masz może jużzałożony topic o swoim kompie? Ładnie zamieszczone dyski. Ale zazdroszcze że juz masz oploty... Ja musze poczekac...

Szczerze mówiąc, to oplotów już prawie nie mam :(. Został mi może z metr i widzę, ze za mało te 5m na moje potrzeby. Na tej dużej fotce widać, ze nie wszystko jeszcze zrobione...

Niestety, troche jest strat przy wtykaniu, nie znalazłam metody, aby sie koncowka nie rozplatała w trakcie przepychania kabla. Jak sie zatopi, albo zaklei koniec tasmą, to z kolei nie rozciaga sie wszerz, wiec przy kazdym kablu trace po 3-4cm... nIestety. Poza tym ja mam tego do diabła i ciut ciut, zostały mi jeszcze kable od czytnika kart, od regulatora went, itd. Chyba wyproszę u chłopaków, może im nie trzeba tak dużo..

 

Tematu o mojej budzie nie ma, bo nie bardzo mi się chce pisać, to jest coś, co lubię najmniej. Buda jest opisana dokładnie na wgk, może się wezmę i coś tu powklejam w chwili desperacji :rolleyes: Tak w skrócie, to jest z pleksy, całą robiłam sama, teraz okleiłam ją folią i dodałam wzmocnienie z katowników aluminiowych, bo za bardzo sie chwiała. Własciwie głównym ewenementem jest ustawienie mobo śledziami do góry i przestawienie napędów na spód, przedni wentyl wieje na grafikę, a tylny, dolny na dyski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aa koncowki mozna przypalać? i na to koszulke termokurczliwa? bo opaski zaciskowe nie wyglądają zbyt fajnie....

opaski są fatalne, to fakt. Zatopic mozna koncowki, ale sie rozplataja, topia i znikaja, wiec to nie ejst dobra metoda. Najlepszy jest termokurcz, ale jak pisalam, trzeba uwazac, aby nie podgrzac zbytnio oplotu, ktory wystaje spod koszulki. Oplot jest bardziej wrazliwy na temp niz koszulka! A liczylam na to, ze nie będzie. Ale nie jets to wada, która przeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...