Skocz do zawartości
sensei

Dfi Lanparty Nf3 S939 Agp

Rekomendowane odpowiedzi

No z tym 1T to różnie bywa ale można na tej mobo nawet do 300 MHz przy 1T dojechać tylko trzeba się nieźle namęczyć i mieć troche szczęścia :wink:

 

Ale ja to nie o tym chciałem, jak to mówią potrzeba matką wynalazków. Wiatraczek na chipsecie doprowadzał mnie do "białej" :mur: , wkońcu nie wytrzymałem i go wywaliłem. Zdjęcie starego to faktycznie małe wyzwanie ale dałem rade. Jego miejsce zajął:

 

http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=9222

 

Niepowiem założyc go też nie jest łatwo ale po małych przeróbkach pasuje jak ta lala :wink: Puszczony na 5V całkowicie niesłyszlny a i do tego jeszcze świeci :razz: Jako że cały jest miedziany myśle że zapewni lepiej niż dobre chłodzienie nawet przy OC. Poniżej dodaje foty po założeniu go na MoBo. Fotki są tragicznej jakości bo robione telefonem ale co trzeba to widać. :rolleyes:

 

http://fileserver3.jpghosting.com/images/f...54cb86ee817.jpg

 

http://fileserver4.jpghosting.com/images/f...54685a62b4c.jpg

 

ps dodam jeszcze że jego profil jest jakieś 2 mm mniejszy od orginalnego chłodzenia.

Edytowane przez THE_CD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 dni temu kupiłem właśnie DFika o dziwo patrze mam wgrany najnowszy bios:D narazie jeszcze nic niepodkrecalem ale dzisiaj zaczne chodz zajmie mi to jakies 5 dni no to wnioskuje ze mam tą niby *nowa* rewizje ale na moje oko takie volty jak pokazuje bios sa zrypane AGP 1.5v rofl jak leadtec ma 1.3 to super jeszcze 0,2 wgore i mam po karcie a procka mi pokazuje 1.45 no to też jest zawyżone ... ehh^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aha to git=) no krece proca i wogle mam problem z moimi pamiątkami są teraz w pomarańczowych slotach ustawione na 3.0v 2-2-2-11 T1 proc narazie 280*9 ddr 466 i w memtescie wystepuje po czasie error to samo w sp2004 po 50 minutach dzielnik jest 166 polozowalem timingi i komp resa robi przy wlaczaniu windy lol? niewchodzi mi komp na gorszych timngach a na ostrych działa lol^^ mam 2x 512 speed premium bh-5 ddr 400 cl 2,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobże wiem co kupiłem i max 3.3 niepomaga a timingi mam zaostrzone na maxa ale jak komp zwiechy robi albo wogle niewstaje to co ja moge zreszta moze robie cos nietak plytke mam 2 dni i nigdy nierobilem o/c=) zauwazylem tez w wielu postach bylo mowione o dzielniku pamieci cos jak 2:1 czy 1:1 niestety niemoge niczego takiego znaleść w biosie :<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi no wlasnie ja tez new bios przylukalem

http://www.dfi.com.tw/Upload/BIOS/nf3ud824.zip

1.Change CPU Voltage adjust item value 0.800V ~ 1.850V.

2.Fix IDE channel 2 type error.

3.Add memory hole , detected 4GB memory.

4.fix some DDR 400 detect error. in DIMM3,4.

5.Adjust HW for CPU temp.

6.fix wakeup on ring.

ale chiba na dfi-street poczytam najpierw bo tu jeszcze nikt nie potestowa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to ten bios to jest jakas pomylka!!!!!

Plyta nawet na defaultowych ustawieniach niestbilna, a yruchomic winde na podkreconym procku i pamiatkach graniczy z cudem!!!! Zdeecydowanie odradzam.Wniosek jest jeden DFI spieprzyla sprawe i chyba juz nie panuja zbytnio nad ta plyta!!!

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hi no wlasnie ja tez new bios przylukalem

1666378[/snapback]

no jak to nikt jak ja :) wlasnie testuje... kupilem plytke w zeszlym tygodniu i przeflaszowalem nf3id711.bin czego plyte nie przyjela!! na szczescie nastepnego dnia pojawil sie wlasnie nf3ud824.bin i mnie uratowal.... :) na razie mam 313x8 7-4-4-2,5 i powoli ide do gory

 

co moge powiedziec o lp nf3 ultra-d?

1. koszmarny dzwiek, poltora roku uzywalem soundstorma i powrot na realtek alc650 to zgroza

2. biosy potrzebuja jeszcze duzo pracy - dalej mam cold booty, nie moge odpalic np. od razu na 300, tylko musze najpierw 280, potem 290 i dopiero 300

3. cos jest tez pomieszane z podawaniem napiecia - vcore zanizony, vddr odwrotnie...

 

jednym slowem - zaoszczedzilem troche kasy nie kupujac nf4+cos na pci-e (6600gt?) i bedzie duzo roboty, generalnie widac potencjal ale trzeba sie bedzie solidnie napocic zeby cos z tego wycisnac :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ja lubię tą firme jaką jest DFI, to wg. mnie LP NF3 Ultra-D jest płytką spieprzoną na maxa. Poprostu im nie wyszła i wg. mnie już tego biosami nie naprawią, byćmoże w niedalekiej przyszłości wypuszczą jakieś inne rev. , jak tego nie zrobią to raczej w segmencie s939 i AGP nie porządzą zbytnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale co nam z tego? nie pojdziesz chyba do sklepu z rev. A i powiesz ze chcesz B bo cie wysmieja :D mysle ze dobrze rozwiazany BIOS bylby w stanie wiele rozwiazac.... niechby choc te cholerne coldbooty wyeliminowali...

 

a do mojej listy skarg i wnioskow dolaczam

4. gdzie jest CMOS Reloaded?! fantastyczna funkcja i powinni ja oddac!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...mysle ze dobrze rozwiazany BIOS bylby w stanie wiele rozwiazac.... niechby choc te cholerne coldbooty wyeliminowali...

1666634[/snapback]

No coldboty możliwe że wyeliminują, przynajmniej na nf2 im się udało :D

 

Ale NF2 od początku było potęgą OC (choć dość problematyczną :) ) czego nie można powiedzieć o tej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no zobaczymy.... wracam do domu podkrecac :)

 

a jeszcze jedno mi sie przypomnialo - na dfi-street.com Angry_Games pisze zeby trzymac HTT miedzy 600 a 900, u mnie jest tak ze HTT x2 nie bootuje w ogole gdy dam FSB (nie wiem jak to sie nazywa w epoce a64 :P) powyzej 200, zatem paradoksalnie - moze sie okazac ze wyjde poza dopuszczalny HT ale to tylko dlatego ze bedzie mi wtedy plyta bootowac :D

 

dziwne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moim dfi nF3250GB HTTx2 też nawet nie bootuje, tzn ja sprawdzałem tylko przy HTT 320 jak przy innych częstotliwościach nie wiem :D Zresztą zbędne jest mi to, najważniejsze żeby działało, no nie? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie najlepszym biosem jest 711 na 705 trzeszczy dzwiek, moze jest troche lepszy od 711 ale na dluzsza mete sie tak nie da :angry: . 711 jest chyba najstabilniejszy przynajmniej w moim konfigu, bo na 824 to moje pamiatki szaleja - resety kompa i ciagle "pip pip" z biosu. Miejmy nadzieje ze ze chlopaki z DFI stworza ten wlasciwy bios do tej plytki bo potencjal to ona ma :)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to dobry bios! Wiele konkretnych ulepszen...wgralem go wczoraj i odrazu temperatura spadla...teraz nie ma przeklaman! Mhz pokazuje dokladniej np.1800.00 mhz! Wiekszy zakres ustawiania ramu, i narazie to wszytko co mi sie rzucilo w oczy...Narazie sprawdzam na default, a pozniej sie wezme za o/c na tym biosie i powiem co i jak!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do HTT to pisałem wcześniej żeby unikać mnożników x1 i x2 bo będą problemy i nie jest to wina MoBo tylko chipset'u nForce 3 Ultra. Więc pozstaje tylko mnożnik x3 i przy jakimkolwiek OC zalecam przestawić odrazu na niego.

 

hardy99:

Na stronie DFI jest do ściagnieci programik do flashowania z pod windozy :wink:

 

I jeszcze raz podkreślam żeby nie pisać że ta płyta jest "zj[ciach!]a na max'a" bo ja tak nie uwazam i jestem z niej w 100% zadowolony.

Edytowane przez THE_CD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wreście po przejsciach BIOS wgrany. Pierwsze co zuciło mi sie w oczy to lekkie obnizenie temp o kilka stopni. Drugie to znowu zje... 1T, musze pracowac na 2T. Na 7/11 1T chodzi pieknie, teraz sie wiesza, ale ja i tak pewnie dokupie 2x512 Ramu wiec i tak bede musał pracowac na 2T. Po za ty to jest troche wiecej opcji w BIOSie, są nawet dzielniki 216 i 233 jak sie nie myle, ale np. 140 MHz co mi by sie przydało nie ma, moze wprowadzą w następnym. Puki co róznicy w krecieniu proca nie wiedze, SuperPrime chodzi ok 30 min i błedów puki co nie wykrył.

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak cos nie tak z tym biosem! Jak zrobie Clear CMOS to nie laduje widnowsa! :mur: Cos musieli zmienic w opcjach "defaultowych"! Tylko nie wiem co... A o podkrecaniu juz nie mowie! Wogole sie nie chce podkrecic...na 7.11 proc chodzil 2700Mhz na v.1.36 a teraz NIC!!! Moze ktos zauwazyl ze cos nie tak w ustawieniach tego biosu!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z 2T, mi pomogło. Ja mam takie same mozliwości kręcenia, 2700 MHz, jak było stabilne na ustawiniu 1.675 V tak jest i teraz ( z tabelki wynika że to ok 1.58 V) proc grzeje sie max do 52 'C wiec nie jest najgorzej, moze z tym biosem uda sie obnizyc troche napiecie. BIOS bardzo doby, poza nieszczęsnym 2T.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj z 2T, mi pomogło. Ja mam takie same mozliwości kręcenia, 2700 MHz, jak było stabilne na ustawiniu 1.675 V tak jest i teraz ( z tabelki wynika że to ok 1.58 V) proc grzeje sie max do 52 'C wiec nie jest najgorzej, moze z tym biosem uda sie obnizyc troche napiecie. BIOS bardzo doby, poza nieszczęsnym 2T.

1667747[/snapback]

2T nic nie daje! Robie Clear CMOS i windows sie nie laduje :mur: Ja juz zglupialem :blink: Wracam do 7.11!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jako, ze stoje przed zakupem plyty glownej ze zlaczem AGP z racji posiadanej wyselekcjonowanej karty ASUS V9999LE (GF 6800LE@GT) chcialbym dowiedziec sie 3 rzeczy:

- czy waszym zdaniem warto poswiecic pieniadze na produkt DFI wiedzac, ze sa z nim pewne problemy i miec nadzieje, ze w przyszlosci pojawi sie odpowiedni bios, ktory poprawi te niedogodnosci (a jesli sie nie pojawi?) ???

- czy lepiej pieniazki poswiecic na produkt innej firmy rowniez posiadajacy zlacze AGP, jesli tak to na jaki warto byloby zwrocic uwage???

- czy lepiej jednak sprzedac moja wyselekcjonowana karte graf na AGP, kupic na PCI Ex., bo plyty na PCI Ex np. pewne modele DFI (pod wzgledem jakosci, stabilnosci, mozliwosci OC) znacznie odbiegaja od Dfi Lanparty Nf3 S939 AGP??? jesli takie zjawisko ma miejsce to ktora plytke DFI na nF4 polecilibyscie??? pytam, bo jest tych modeli kilka np. DFI LanParty UT nF4 Ultra-D i DFI LanParty nF4 SLI-DR, gdzie roznica cen to 230 zl. - jedna i druga ma 2x zlacze PCI-Express (x16) - podejrzewam, ze jedna i druga moze obslugiwac 2 karty graficzne, ale czy ta pierwsza moze pracowac w trybie SLI??

 

dlaczego pytam w tym temacie, bo sledze go od poczatku, a na Dfi Lanparty Nf3 S939 AGP czekalem od marca (wtedy pojawila sie u mnie potrzeba zmiany kompa i bodajrze mniej-wiecej w tym samym czasie DFI zapowiedzialo, ze taka plytka ma sie ukazac na rynku);

odnosnie moich pytan prosze sie kierowac tez tym, ze nie mam zamiaru wydawac jakiegos wielkiego majatku na PC, po prostu chce miec PC "w miare na topie", stabilny i dajacy odpowiednie mozliwosci OC przy zaoszczedzeniu paru groszy;

no, ale jestem tez w stanie dac te pare set zloty wiecej by miec ten PC bardziej stabilny, przyszlosciowy i dajacy jeszcze wieksze mozliwosci OC - pytanie tylko czy warto wydawc tyle siana i czy faktycznie inne modele DFI na nF4 sa duzo lepsze od Dfi Lanparty Nf3 S939 AGP?

 

wiem, ze temat jest typowo poswiecony Dfi Lanparty Nf3 S939 Agp, ale jestem tez przekonany, ze jest badzo duzo osob majacyh podobny dylemat do mojego, a ktorzy od dawna czaja sie na omawiana tu plyte glowna :}}}

 

pozdrawiam i dzieki za opinie;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem bardzo podobny dylemat do twojego. Otóz miałem Radeona 9800 Pro i nie chciałem kupować nowej karty, tylko zostać przy AGP. Wybrałem ta płytę jako najlepsze rozwiązanie i jestem zadowolony. Co do płyt z 939/AGP to poza DFI godne uwagi są tylko MSI K8N Neo-2 Platinium i Epox EP-9NDA+. Co MSI to bardzo wiele osób ma z nią problemy (wiecej niz z DFI), a Epox niby jest najbardziej udany, ale ma go dużo mniej osób. Jesli masz hajs bierz PCI-E, przemiawia za tym to ze płyty DFI na nForce4 to doskonałe i w pełni dopracowane konstrukcje, czego niestety nie można powidzieć o DFI na nForce3 Ultra :?, (ja osobiście zadnych porblemów z nią nie mam, ale jestem w mniejszości) oraz to ze nowe karty na AGP nie bede produkowane zbyt długo, nVidia juz sie z tego wycofała ( pytanie czy całkowicie czy za jakis czas wypuści układ G70 też i pod to złącze), ATI nadal nic nie wspomina o wersjach pod AGP kart serii X1800/1600/1300, choc zapowiadała ze wyjdą niedługo po premierze wersji PCI-E, powoduje to to że karty na AGP bede sporo droższe od ich odpowiedników na PCI-E.

 

PS. nowy BIOS 824 niestety nie zagościł u mnie zbyt długo, nie dało sie na nim kręcić proca z 4 koścmi 512 MB :mur: , wiec musiałem wrócić do 711, kóry uważam za najlepszy w chwili obecnej BIOS do tej płyty.

Edytowane przez hardy99

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proponuje ci Wybór PCIE i DFI 4 z paru powodów (1). Sata 2 (2). niema problemów z o/c (3). możesz walnać bodajże na NF4 od DFI w puźniejszym czasie lepszego proca AMD 2x i (3) zawsze w puźniejszym czasie możesz sobie walnąć 2 karty i wymienić na lepsze modele bo przy agp 6800 to max a na pcie jak sie kiedyś tam dorobisz to i 2x 7800gtx sobie zapuścisz z dobrym procem AMD 2x to moja opinia Pozdro.

ps. NF4 jest lepsze niż nf3 jasna sprawa tlyko na nf4 niema Agp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...