Skocz do zawartości
Gość =H2o=Destroyer[PL]

Oszustwa na aukcjach internetowych

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od niedawna  internet i jeszcze nie za bardzo orientuje się w zasadach  allegro moze ktoś mi wytłumaczyć z jakiego powodu mogły zostać usunięte te aukcje? Mógł to być jednak przekręt?

1485664[/snapback]

http://www.allegro.pl/help_item.php?tid=71&item=305&zoom=N

Znasz nick sprzedawcy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mowa o swietym:

1485954[/snapback]

Aaaa to o to chodzi :lol:

Akcje usunięte przez dział weryfikacji po donosie jednego usera. Możecie licytować w pozostałych. Poza unikaniem prowizji od sprzedaży nic do niego nie mają :lol:

 

[EDIT] co nie znaczy że zachęcam kogoś do licytowania w tych aukcjach, zresztą i tak ceny minimalnej nie przekroczy ...

Edytowane przez IchBinIdiot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, w takim razie jeszcze jedno pytanie. Jaki jest sens wystawiania przedmiotów na allegro jeśli i tak sprzeda je poza aukcją? Czegoś tu nie rozumiem, tymbardziej że musi zapłacić za wystawienie telefonów(chociaż widzę że ten przepis umiejętnie omija :? )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, w takim razie jeszcze jedno pytanie. Jaki jest sens wystawiania przedmiotów na allegro jeśli i tak sprzeda je poza aukcją?

1486972[/snapback]

sprawdź cennik ... wystawienie nie kosztuje dużo, prowizja od sprzedaży jest większa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1490984[/snapback]

Prawdopodobnie koles pomylił cyferki :lol: :lol: :lol: 9600 SE jest tylko raz pozniej jest 9800 SE i podal ze 128Bit - Karta ze zdjecia to chyba 128bitowy medion (o ile sie nie myle) A zdjecie rdzenia 9800pro dodal pewno dla podniesienia "profesjonalizmu" aukcji :lol: :lol: :lol:

Edytowane przez pichu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aTaSerwis

1502100[/snapback]

Krętacz ...

Nie mam komentow, bo zawiesili mi kotno za niezaplacenie 0.52 zl. Wyjechalem wtedy za granice na 2 tygodnie i po powrocie okazalo sie ze juz mam zawieszone konto.... wiecie jak sie wkurzylem. Mialem 124 pozytywy i 3 negatywy. Zasztrzegam sobie prawo do drobnych roznicz karty graficznej niz na zdjeciu. Moj nr. gg: xxxxxxx Email: xxxxxxxxx@interia.pl

1) Allegro "zawiesza konta" po pół roku od niezapłacenia kwoty większej niz 10PLN. Tylko za "szczególne zasługi (czytaj: złamanie innych punktów regulaminu) wieszają konto szybciej :D Albo jak podpadnie sie któremuś z administratorów :P

2) Zdjęcie pochodzi z innej aukcji (tzn. z wielu innych aukcji - widuję je często)

3) Osoby niepełnoletnie (patrz zajefajna ortografia i gramatyka opisu aukcji) nie mogą być uzytkownikami Allegro bez zgody rodziców(opiekunów) i administracji serwisu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

....Przekręt jakich mało !! Ten pierwszy kupujący jest podstawiony ! kupił i zaraz wystawił komena !

Co do tego co Darks napisal to on naprawde niezly jest wysyla tel w ciagu 6min :P i jecze zdązyl wystawic komentaz :P

z moich obliczeń wynika, że on wystawił komentarz zanim zalicytował

:blink:

Licytacja: pon 20 cze 2005 20:01:40 CEST

Komentarz: pon 20 cze 2005 19:54:33 CEST

 

ciekawe po co licytuje ten gość co ma dużo komentarzy...

... spawdziłem je, już chyba wiem :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem od tego osobnika pare rzeczy poprzez allegro na kwote 140zl (mam potwierdzenie przelewu)

wszystko bylo pieknie dopoki nie wplacilem pieniedzy , po dokonaniu wplaty kontakt stal sie mizerny i praktycznie na dzien dzisiejszy zanikl.

 

Czy ktos z was zna tego osobnika ? jest z Radomia dane moge tez podac. I czy zglaszal ktos sprawe na Policje i jak to ogolnie wyglada?

Poki co przestrzegam przed kupowaniem cokolwiek od tej osoby nick na allegro taki sam

NICK ALLEGRO : swuj_

=========

edit

teraz zauwazylem ze sa przylepioney temat jesli chodzi o te sprawy prosze o przeniesienie

Edytowane przez vice

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aż 0 komentarzy i koperta.

GRATULUJE naiwności.

 

najpierw zadzwoń, spróbuj sie skontaktować, postrasz.

Jak nie będzie skutku możesz zgłosić na Policję, ale masz szanse ~5% na odzyskanie kasy.

 

Dane adresowe pewnie nieprawdziwe

jak ty kupiłes coś od niego skoro ma kopertę? o ile pamiętam koperty nie moga wystawiac aukcji ? :?

 

 

jak kupiłesna dodatek poza allegro to soory ale to się kwalifikuje już na debilizm(hipotetycznie).

ludzie narzekają że tyle oszustw, a sami sie podkładają okazja czyni złodzieja.

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten kupujący

Odradzam, odradzam i jeszcze raz odradzam zawierania transakcji z tym kolesiem. Sprawa wygląda tak : debiutowałem na świstaku i sprzedałem Nokie (za pobraniem). Z kolesiem się skontaktowałem telefonicznie potem kontakt przeniusł się na gg. Co się okazało. Mineło nieco czasu pieniadze nie przyszły. Czekałem bo to niby brat miał odebrać telefon. W tym czasie zawarłem jeszcze jedną transakcje. Troche się niecierpliwiłem. Po kontakcie poprzez gg kiedy rozmawiałem z jego bratem dowiedziałem się że przesyłka została odebrana. Telefon przestał odpowiadać, brak odpowiedzi na e-mial. Coż po 3 tygodniach czekania przeszedłem się na poczte - bo niby paczka została odebrana już dawno a ja kasy nie mam. Chciałem złożyć reklamacje. Klientka poprosiła poczekać. Dzisaj dostałem zwrot plus 2.30. Z kolejną aukcją czuje niestety powtórke (jeśli niedostane pieniadzy w tym tygodniu - wiadomo zwrot ale trzeba czekać)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co byscie zrobili gdybyscie przypadkiem zauwazyli ze zrobione przez Siebie zdjecie twojej karty jak i czesc opisu znajduje sie na aukcjach 2innych uzytkowników??. Co wy o tym myslicie i co byscie z tym zrobili. Zdjecia zrobilem na wlasny uzytek a Ci dwaj kolesie bez jakiegokolwiek pytania o to czy moga je wykorzystac wygarneli sobie moje Real Foto do siebie na aukcje. Nie mial bym nic przeciwko gdyby sie o to zapytali ale tak to sie "troche wqurzylem"

 

Oto linki

 

Moja aukcja

 

Aukcja It46

 

Aukcja webtworcy

Edytowane przez Novus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Co byscie zrobili gdybyscie przypadkiem zauwazyli ze zrobione przez Siebie zdjecie twojej karty jak i czesc opisu znajduje sie na aukcjach 2innych uzytkowników??. Co wy o tym myslicie i co byscie z tym zrobili. Zdjecia zrobilem na wlasny uzytek a Ci dwaj kolesie bez jakiegokolwiek pytania o to czy moga je wykorzystac wygarneli sobie moje Real Foto do siebie na aukcje. Nie mial bym nic przeciwko gdyby sie o to zapytali ale tak to sie "troche wqurzylem"

 

Oto linki

 

1531083[/snapback]

ja zrobiłym to:

 

Podpisał swoje zdjęcia nickiem w miejscu uniemożliwiającym retusz.

 

W tej sytuacji, możesz zgłośić sprawę do adminów allegro, zawsze może to coś da.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest ktoś z Jarosławia? Prośbę mam- skocz do niego i weź mi wszystkie 16 sztuk ;-)

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56745245

 

Co za głąb... nawet opisu sam nie potrafi skrobnąć- skopiował go z TEJ aukcji.

Edytowane przez mechl!n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy można nazwać to oszustwem- być może jest to wynik niewiedzy (?) sprzedającego:

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=56749815

 

8 potoków i 128bitowa magistrala pamięci to R9500PRO. Wskazuje też na to układ pamięci. Do tego straaasznie wolne pamięci- 4ns- 9700PRO mają zazwyczaj 2.8ns.

Ciekawe jakie karta ma taktowania...

 

A jak sprawić żeby R9500PRO była widzaina w systemie jako R9700PRO? Łatwizna- flash biosu.

 

Być może praktyki takie uprawia producent karty- niestety nieznany.

Edytowane przez mechl!n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

moze to i nie allegro ale ostrzegam;)

 

http://sklep.flashforte.com/

 

@mechl!n - te karty sprzedaja tez na gieldzie komp w wawie;) kolo wciska ten sam kit ze to pelny 9700pro a jak sie spytalem jaka ma szyne to nie wiedzial...;) potem wziol pudelko do lapy przeczytal 128bit i dalej twierdzil ze to pelny 9700pro:)

Edytowane przez Amd_Powered

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...