Skocz do zawartości
Gość =H2o=Destroyer[PL]

Oszustwa na aukcjach internetowych

Rekomendowane odpowiedzi

Z opisu aukcji wnika jasno ze nie wiesz czy jest sprawna i kupuje na własna odpowiedzialnosc!!!

Napisz mu maila zeby jeszcze raz przeczytał opis aukcji

1595508[/snapback]

Dokładnie!! Chciał abym mu do jutra zapłacił kase bo pewnie boi się że jak jutro będą admini allegro(może są i dziś) to skieruje sprawę do nich i poproszę o rozpatrzenie tego. Kurde pierwszy raz spotkały mnie takie jeja na allegro :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przestań, to nie jest smieszne. Mogłeś pamięci przetestować, ale dałeś w opisie ściemę bo były uszkodzone. W każdym razie nie jesteś w stanie udowodnić że przed wysłaniem były sprawne, co na jedno wychodzi.

Co do reszty:

1 ) Koleś jest idiotą, albo ma "mądrych innaczej" doradców. (brak w/w kondensatorów nie może spowodować uszkodzenia płyty)

 

2 ) Twój opis aukcji jest "celowym wprowadzeniem w błąd co do istotnych cech lub właściwości", co podpada pod paragraf ... o ile oczywiście ktoś ma "chody" i nadmiar czasu :lol: policja sama z siebie nie tknie takiej sprawy.

 

3 ) Możesz sobie pisać "nie życzę sobie negatywów, zwrotów i neutrali" fontem 36 i na czerwono, a i tak nie ma to żadnego znaczenia. Sprzedawca zawsze odpowiada za zgodność towaru z opisem. Przemiot wystawiony poza kategorią "uszkodzone" ma być sprawny. Nie "częściowo sprawny", i nie "czasem działa" ... sprawny!.

1595515[/snapback]

 

Myślisz, że jest mi do śmiechu?? :blink: WIem dałem trochę ciała z tą aukcją. Weź po uwagę ile jest takich aukcji gdzi poza działem uszkodzone są wystawiane takie procki, płyty główne czy pamięci i itp. Ten koleś coś kombinuje, ponieważ ma komentarz od pewnej osoby. Co prawda popzytyw ale napisane że były kopmplikacje ale udało się wyjaśnić i też za RAM. Napisałem do kolesia o co chodzi z tą aukcją ale nie odpisuje. Ja zwróciłbym mu kase i wszystko byłoby ok gdyby nie ten komentarz i to że on coś kombinuje!! Pisał mi o tych kondensatorach, że są wylutowane albo jakoś inaczej usunięte. :blink: :unsure:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale dyskusja!!! To kto tutaj czuje się pokrzywdzony??? Bo ja nie wiem... Co do sytuacji - dość komiczna. Ale NIE PRZYJMUJĘ ZWROTÓW I NEGATYWÓW JEST - więc ja sprawy nie widzę icon_biggrin2.gif.

Według mnie SABUR zachowałeś się jak oszust i dla mnie jesteś oszustem , napisałeś jasno że nie masz gdzie sprawdzić , kłamstwo , 2 sprzedałeś zepsute kości , jesli jesteś człowiekiem honoru to zrozumiesz swój błąd i oddasz kolesiowi pieniądze , ja na allegro siedze 3 lata i nigdy by mi nie przyszło nawet do głowy żeby wystawić coś z opisem ... " nie mam gdzie sprawdzić " , zasady są proste albo jesteś uczciwy i piszesz jasno w 100% sprawne , lub niesprawne i jako takie to sprzedajesz , alebo jesteś krętaczem i oszustem i chowasz się za tekstami typu nie miałem gdzie sprawdzić , nie przyjmuje negatywów.

 

Co ja bym zrobił na Twoim miejscu oddał kolesiowi pieniądze i więcej nie oszukiwał ludzi bo między innymi przez takich typków jak Ty na allegro każdy zakup to wielkie ryzyko że ktoś Cie oszuka.

 

Co jeszcze dodam sprzedając na Allegro tą kość zawierasz umowe kupna/sprzedaży co oznacza , że towar musi być w 100% zgodny z opisem , kupujący ma też prawo zwrócić towar jeśli to co napisałeś jest nieprawdą lub zataiłeś jakieś usterki , i kolego , że sobie napiszesz , że nie życzysz sobie zwrotów i negatywów nie ma żadnego znaczenia.

Edytowane przez sztandar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:legal: Fajne podsumowanie SZTANDAR !!! :legal:

 

Co jeszcze dodam sprzedając na Allegro tą kość zawierasz umowe kupna/sprzedaży co oznacza , że towar musi być w 100% zgodny z opisem , kupujący ma też prawo zwrócić towar jeśli to co napisałeś jest nieprawdą lub zataiłeś jakieś usterki , i kolego , że sobie napiszesz , że nie życzysz sobie zwrotów i negatywów nie ma żadnego znaczenia.

Masz może do tego jakiś paragrafik jeszcze? Wykorzystałbym to w moich zmaganiach z allegro!

Edytowane przez mrjeremiasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz może do tego jakiś paragrafik jeszcze? Wykorzystałbym to w moich zmaganiach z allegro!

Szukaj w regulaminie gdzieś to było , było także , że po zakończeniu aukcji umowa obowiązuje zarówno kupującego jak i sprzedajacego przez okres dwóch lat , a wygasa w momencie przekazania danej rzeczy kupującemu , a przelania wylicytowanej wartości sprzedającemu i w przeciągu tych dwóch lat wszystkie niejasności muszą być rozwiązane po 2 latach klapa.

 

Qrcze kiedyś jak koles mnie oszukał to mi Ciotka która jest prokuratorem coś takiego wynalazła teraz dokładnie nie pamiętam czy to było w KH , KC czy KP czy też w regulaminie Allegro w każdym razie sprawe wygrałem i koleś musiał mi zwrócić pieniądze wraz z odsetkami a suma była dość wysoka bo 3000 zł a sprawa ciągneła się ponad rok więc warto walczyć bo jeszcze na tym zarobiłem :D

 

Tyle , że wiesz najlepiej mieć kogoś w prokuraturze albo na policji wtedy sprawa szybko idzie , u mnie od razu powołali biegłych którzy stwierdzili , że towar nie mógł uledz uszkodzeniu w czasie transportu nie był też przezemnie otwierany czy źle użytkowany , koleś po prostu sprzedawał niby nówki ale zepsute i później ściemniał , że albo Ty zepsułeś , albo w transporcie , ale się przeliczył i miał problemy z Policją bo był po prostu oszustem.

Edytowane przez sztandar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie!! Chciał abym mu do jutra zapłacił kase bo pewnie boi się że jak jutro będą admini allegro(może są i dziś) to skieruje sprawę do nich i poproszę o rozpatrzenie tego. Kurde pierwszy raz spotkały mnie takie jeja na allegro :/

1595525[/snapback]

Formularz kontaktowy działa cały czas. Spodziewasz sie innej odpowiedzi niz w regulaminie i "pomocy"? ... zebys sie nie zdziwił :lol:

Myślisz, że jest mi do śmiechu??  :blink:  WIem dałem trochę ciała z tą aukcją. Weź po uwagę ile jest takich aukcji gdzi poza działem uszkodzone są wystawiane takie procki, płyty główne czy pamięci i  itp.

A ja znam paru misków którzy prywatyzuja fony metodą "na wyrwe". Czy to znaczy że ja tez powinienem?

Ten koleś coś kombinuje, ponieważ ma komentarz od pewnej osoby. Co prawda popzytyw ale napisane że były kopmplikacje ale udało się wyjaśnić i też za RAM.

A TY to niby nie kombinujesz? :lol:

Ja zwróciłbym mu kase i wszystko byłoby ok gdyby nie ten komentarz i to że on coś kombinuje!! Pisał mi o tych kondensatorach, że są wylutowane albo jakoś inaczej usunięte.  :blink:  :unsure:

1595545[/snapback]

W tym wątku jest opisany sposób załatwiania reklamacji (luks_pl). Poczytaj i sam wyciągaj wnioski.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IchBinIdiot chłopie dobry jesteś potrafisz dać popalić swoimi postami;) Czekam aż odpisze koleś i mój temat jest ZAMKNIĘTY, teraz bogatszy o nowe doświadczenia mogę udzielać takich samych porad innym :D :D

SZTANDAR, tobie to chłopie muszę pogratulować znajomości!! :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IchBinIdiot chłopie dobry jesteś potrafisz dać popalić swoimi postami;) Czekam aż odpisze koleś i mój temat jest ZAMKNIĘTY, teraz bogatszy o nowe doświadczenia mogę udzielać takich samych porad innym icon_biggrin3.gif icon_biggrin3.gif

SZTANDAR, tobie to chłopie muszę pogratulować znajomości!! icon_smile3.gif

A ja na Twoim iejscu bym się nie śmiał , bo jakby na mnie trafiło to jutro bym rozmawiał z Twoimi rodzicami , a jeśli to by nie pomogło to by była sprawa na policji , tamten koleś też się śmiał jak mu zabrali komputer do ekspertyz i trzymali pół roku , wzywali raz w miesiącu na wyjaśnienia to mu minka zrzedła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3802759 - v3 po 800 zł nowe - gdzie cena minimalna na allegro to 1050

oczywiście nie ma real foto także na inne telefony dużo tańsze niż normalnie , "ikwidacja komisu" - a to dobre , oczywiście 0 komentarzy - Panowie mamy tu typowego oszusta :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=3132104 a co powiecie o tym gosciu ? sprzetu za prawie 150 tys i tak naprawde jeden komentaz uzyskany od kupujacego. a do tego data wygrania aukcji pią 19 sie 2005 16:38:05 CEST data wystawienia komentarza przez kupujacego sob 20 sie 2005 10:58:48 CEST a sam sprzedajacy pisze "Realizacja zamówień do tygodnia od momentu potwierdzenia przelewu." ale ponoc jest odbior osobisty ale i tak jak dla mnie podejzana sprawa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wał jak nic.

 

Ten kolo który kupił Creativa 19 sie 2005 godz 16:38 następnego dnia o godz 10.58 wystawił pozytywa o treści:

 

"Alegrowicz godny polecenia !!! Odbior przesylki odbyl sie bez zadnych problemow."

 

Naprawdę EXPRESOWA ta przesyłka!!! :blink:

 

IMO- drugie konto sprzedającego lub jego kumpel.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

DOBRA:Teraz moj problem. Kupilem laptopa Dell latitude Cpi - a i w opisie jest napisane ze ma wejscie\wyjscie RJ-45 (czyli ma karte sieciową) Dziś WRESZCIE przyszedl do mnie laptop i co sie okazuje? Ze nie ma takiego wejscia.. a kolo chyba myslal ze dziura gdzie doplywa powietrze do radiatora to sieciowka. Ja oczywiscie kupilem glownie dlatego ze byla sieciowka. No i teraz co mam zrobić jak mi nie bedzie chcial doslac sieciowki ? zglaszac do allegro ??

 

LINK DO AUCKCJI: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60633920

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO tak.

 

"Jesteśmy firmą zajmującą się sprzedażą głównie sprzętu komputerowego...

... nie ma możliwości odbioru osobistego".

1609542[/snapback]

A na tej aukcji: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=61613176

 

"Płatne z góry (przelew)

Przy odbiorze (za pobraniem)"

 

A jacyś naiwni już się znaleźli (chyba) :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się okaże 8-) .

 

Zwróćcie uwagę ile kosztowało go wystawienie tych aukcji- wszystkie wyróżnione, podświetlone i pogrubione (być może opcje te wykluczają się- nie wiem). Średnio jedna aukcja to koszt 20-30zł. Pierwsza z jego listy- 22zł. Aukcji jest 85- koszt wystawienia przy średniej 25zł to 2125zł :blink: .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Się okaże 8-) .

 

Zwróćcie uwagę ile kosztowało go wystawienie tych aukcji- wszystkie wyróżnione, podświetlone i pogrubione (być może opcje te wykluczają się- nie wiem). Średnio jedna aukcja to koszt 20-30zł. Pierwsza z jego listy- 22zł. Aukcji jest 85- koszt wystawienia przy średniej 25zł to 2125zł  :blink: .

1609709[/snapback]

Jak jest oszustem to niezapłaci za to wiec... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Napiszcie czy ta aukcja to oszustwo bo wg. mnie tak!!!

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=60683771

 

I jeszcze jedno aukcja którą tu podałem została założona przez użytkownika naszego forum http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=149901

 

Facet jesteś "ściemniaczem" a te twoje BCM jest [ciach!]o warte!! I ten twój powód dlaczego niby nie sprzedajesz jest śmieszny

 

Zgubione Opakowanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oszustwem jest powod odwolania aukcji tak samo jak przez Pietacha gdzie jako powod odwolania dal zakup bloku na innej aukcji, a przy innych jakis jeden wyraz :| jak mi ktos powie gdzie sa aukcje w ktorych bralem udzial a sprzedajacy odwolal oferty to wkleje wiecej takich "kwiatkow".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...