Skocz do zawartości
Gość =H2o=Destroyer[PL]

Oszustwa na aukcjach internetowych

Rekomendowane odpowiedzi

1539550[/snapback]

Akurat znam tego supersprzedawcę :) Kupiłem od niego na mojej pierwszej aukcji w życiu zestawik słuchawkowy do mojego telefonu. Telefon juz umarł, a zestaw służy kolejnemu aparacikowi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że ktoś poszedł w ślady "madziuni":

 

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=1696513

 

272 aukcje, ten sam asortyment, zdjęcia... Dodrobek sprzedawcy:

kupił- 109,

sprzedał- 0.

 

Ehhh...

 

edyt- ISTNA PLAGA ! ! !

 

http://aukcja.onet.pl/show_user_auctions.php?uid=2533792

Edytowane przez mechl!n

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdaje się, że ktoś poszedł w ślady "madziuni":

 

1565877[/snapback]

:blink: :blink: :blink: :blink: http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2309253

 

 

:blink: :blink: :blink: :blink:

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=2309253

koles przemyslał,ma kilka może kilkanaście kont, co zawieszą jedno wystawia na innym...

 

Naszczęście teraz w weekendy ktoś czuwa, wczesniej od piątku to był raj dla bezkarnych wałkowiczów.

heh kiedyś byłem na policji jak poszkodowany, trafiłem na bardzo wporządku kolesia, gadaliśmy na luzie po 30 minutach, zaczął opowiadać jak zrobić weałek doskonały nie do wykrycia,....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegow :[

przed chwilą przyszedł do mnie moj piekny r9000PRO od Hisa :mad: :mad:

a raczej pudełko po 9000 PRO z savagem 3D w środku :blink:

bylo za pobraniem - musze isć na poczte i odzyskać kase - da sie tak ?

co do gościa - zagadałem do niego ale sie nie odzywa

wiec jak narazie - przekret :[

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=2378724 to tak arta

user to jego siostra

nie wiem ale dla mnie to wyglada na wałek a nie na pomyłke

bo jak przez pomyłke mozna wstawić savage 3D do pudełka po r9000 PRO

kurfa

jesli macie jakieś sugestie to poprosze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolegow :[

przed chwilą przyszedł do mnie moj piekny r9000PRO od Hisa :mad: :mad:

a raczej pudełko po 9000 PRO z savagem 3D w środku :blink:

bylo za pobraniem - musze isć na poczte i odzyskać kase - da sie tak ?

co do gościa - zagadałem do niego ale sie nie odzywa

wiec jak narazie - przekret :[

http://www.allegro.pl/show_user.php?uid=2378724 to tak arta

user to jego siostra

nie wiem ale dla mnie to wyglada na wałek a nie na pomyłke

bo jak przez pomyłke mozna wstawić savage 3D do pudełka po r9000 PRO

kurfa

jesli macie jakieś sugestie to poprosze

Odebrałeś i otworzyłeś dopiero w domu? Zapłaciłeś już na poczcie? Może być problem, trzeba było przed zapłatą otworzyć na poczcie przy pracowniku poczty i ewentualnie odmówić przyjęcia. Idź na pocztę, może coś Ci powiedzą. Napisz do allegro. Ten typ nie ma jakiegoś telefonu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyszedl listonosz do domu i zapłaciłem otworzyłem ...:(

teraz jeszcze wieksze kłopoty zobaczcie co mi napisał na gg

7106703 (12:14)

jutro ci wysle

7106703 (12:14)

pomylilem kart

7106703 (12:14)

karty

piotrek (12:17)

dlaczego miałbym wierzyć

7106703 (12:17)

nie strasz mnie

piotrek (12:17)

przypadkiem włożyłeś savage 3D ?

7106703 (12:17)

a skad ja mam wiedziec ze ty nie chcesz jeszcze jednego radeona

piotrek (12:17)

no tak

piotrek (12:17)

napewno masz dwa

piotrek (12:17)

jasne

7106703 (12:17)

wiec mnie nie strasz

7106703 (12:18)

jutro wysle

7106703 (12:18)

i stery bo tez nie wsadzilem

piotrek (12:18)

zgadza sie

7106703 (12:18)

mam cztery radeony

piotrek (12:18)

ale jaką mam pewność

piotrek (12:18)

jaką gwarancje że nie strace kasy

7106703 (12:18)

zadnej

7106703 (12:18)

bo to jest allegro

piotrek (12:18)

gotówka do Ciebie trafi a kontakt sie urwie

7106703 (12:18)

tak jak i ja nie mam zadnej ze nie kazesz mi jeszcze jednego radeona wyslac

piotrek (12:19)

jak masz 4 to chyba nadal masz cztery skoro mi wysłałes inną karte

7106703 (12:20)

mam dwie muzyczne jeszcze i dwie sieciowki do wyslania

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aTaSerwis

Idziesz na policję i zgłaszasz oszustwo. Jest to przestępstwo ścigane z urzędu, nie mogą odmówić przyjęcia zgłoszenia "ze względu na znikomą skodliwość". Jak odmówią - prokuratura. Jednocześnie domagasz się zablokowania przelewu (wypłaty pobrania) do czasu wyjaśnienia sprawy. Teoretycznie może o tym zadecydować nawet kierownik urzędu pocztowego, ale oni przeważnie mają takie sprawy głęboko w [...]

Liczy się czas, tak że lepiej się pośpiesz. Jak już załatwisz sprawę na policji to weż numer zgłoszenia i zawiadom allegro - konto sprzedawcy zostanie natychmiast zawieszone. Przyda ci się to do odszkodowania (o ile aukcja spełniała warunki, poczytaj http://www.allegro.pl/country_pages/1/0/ce...php?page=cb_buy "Program ochrony kupujących", link na dole strony)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem co robic pudełko jest oryginalne

kable też sa z kompletu, zdjecie karty też wydaje sie być prawdziwe

bo jest z wentylem Sunona - mowił ze zmienił wentyl

wydaje sie wiarygodny ale to moga być pozory :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość aTaSerwis

nie wiem co robic

1572053[/snapback]

Ale to nie jest twój problem, nie musisz wyjaśniać jakim cudem doszło do "cudownej zamiany" kart w pudełku. Masz telefon do sprzedawcy? Niech ktoś dorosły zadzwoni do jego rodziców, jeśli będą coś ściemniać - jak wyżej (policja, zawiadomienie o przestępstwie).

Przyznam się że RAZ wysłałem nie to co trzeba, z tym że kupujący dowiedział się o pomyłce przed otrzymaniem przesyłki :lol: A koledze który sprzedaje 5 (i więcej) przedmiotów dziennie takie wpadki zdarzają się ... raz na dwa miesiące. Trzeba być naprawdę zakręconym żeby wysłać niewłaściwy towar, szczególnie jak ma się tylko kilka rzeczy do wysłania.

Zrobisz jak zechcesz, ale pamiętaj że w poniedziałek kasa będzie już nie do odzyskania :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale to nie jest twój problem, nie musisz wyjaśniać jakim cudem doszło do "cudownej zamiany" kart w pudełku. Masz telefon do sprzedawcy? Niech ktoś dorosły zadzwoni do jego rodziców, jeśli będą coś ściemniać - jak wyżej (policja, zawiadomienie o przestępstwie).

1572083[/snapback]

a co mają rodzice do tego???

chyba koles niejest dzieckiem, aby taką sprawe sam zalatwic.

 

PS. Ja gdyby mnie takie cos spotkalo dalbym kolesiowi 2 dni, moze faktycznie zaszla pomylka, skoro ma tyle sprzetu do wyslania to mogly mu sie pomylic adresy. TYlko dla mnie to troche dziwne, ze nawet gdyby to wyslalby komus savage w pudelku od radka. chyba kazdy wie jak wyglada radeon. i dlatego ta sprawa mi smierdzi. ale dalbym dwa dni, a potem wiadomo co robic.

 

Acha na przyszlosc zawsze otwieraj paczke przy pracownikach poczty, lub przy listonoszu. W ten sposob bedziesz mial swiadka. Bo moze sie okazac ze koles bedzie twierdzil ze wyslal radka a ty sam pomieniles karty. Zapis rozmow GG tez ci sie przyda. Mam nadzieje ze to tylko glupia pomylka i sprawa sie wyjasni....czego ci zycze.

Edytowane przez paolowawa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak też własnie zdecydowałem sie zrobić

dzieki za pomoc

na przyszlosc wszystie ważne dla mnie przesyłki bede otwierał przy listonoszu

to nie są wielkie pieniadze ale gorsze jest rozczarowanie :mad:

piekne pudełko :lol: a w folii antystatycznej żółta S3 SAvage :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

700 KM ;)

nie wchodzi w gre

wydawał sie być uczciwy ale jak zobaczylem ze bez powodu mnie zablokował na gg i usunął swoje dane z katalogu publicznego (wczesniej mial - Wojtek 23-czy tam 29 lat i miejscowość tarnów) to sie zdecydowałem nie wiem czy dzisiaj poczta czynna jak nie to jutro rano pojde i spróbuje zablokować kase

telefonu chyba nikt nie odbiera :[

na pocz. myślałem ze uda to sie załatwić ale jak gośc mnie wkur*ił :mad:

jeszcze mi bedzie mowił że skad on ma wiedzieć czy nie chce ''drugiego'' radeona :lol:

przez przypadek mnie nie zablokował na gg :[

 

oho i mamy EDIt

dodzwonilem sie

jego matka dzwoniła do siostry i zapewnia że nie ma mowy o żadnym oszustwie

mam sie z nim skontaktować o 8 wiec może jeszcze nie wszystko stracone

 

kolejny edit:

pie***le to :mur: :mad: koleś ma chyba dałna z wodogłowiem jeśli myśli że bede tak czekał w niepewności czy mi raczy przysłać karte czy nie

jesli jutro rano nie odbierze telefonu to ide na poczte (mam nadzieje że nie jest za późno) a potem na policje.

ten kolo zablokował mnie drugi raz :[ telefon wyłączył, a jak zagadałem do niego z drugiego numeru i powiedziałem co i jak to mi drugi zablokował - i to ma być dwudziesto-paro letni pracujący czlowiek ? kurfa

zachowuje sie jak jakiś bachor

zero odpowiedzialności ale adres przynajmniej jest prawdziwy

dziwi mnie to bo był możliwy odbiór osobisty, dostałem pudełko po właściwej karcie z przejściówką i kablami a w foli savage :lol:

jak tak bardzo chciał zrobić wałka to nie musiał mi przecież tego wszystkiego pakować wystarczyło by pudło byle jaki z byle czym (mogł tam nawet sie zes*** :mad:

lubie jasne sytuacje a ta nie jest taka do końca :?

Edytowane przez pain.exe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sorry za dubla

w końcu jego siostra raczyła odebrać i miałem tą watpliwą przyjemnosc rozmawiać z ''panem wojtkiem''

oboje twierdza ze pakowali mi radeona, paczka byla nienaruszona - wiec jak to mogło zginąć na poczcie :mad:

 

7106703 (12:14)

jutro ci wysle

7106703 (12:14)

pomylilem kart

7106703 (12:14)

karty

ja nie moge ja już sam nie wiem czy białe jest czarne a czarne jest biale :evil: wtedy jakoś nie był taki pewny :[

wchodze na gg po rozmowie pisze do niego a tu nagle - BLOK !

nieno on jest chyba niedorozwiniety, pare minut temu ze mną rozmawiał

a zaraz potem gdy do niego pisze na gg mnie blokuje

ide zablokować kase

CH** mnie to obchodzi czy wysłał tego radka czy nie ale ja go nie mam i nie mam zamiaru stracić kasy

mam nadzieje że jutro jeszcze można coś wskorac na poczcie w sprawie zablokowania przelewu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

Przykra sytuacja. No ale i tak się zdarza. Na moje oko, to oboje macie racje (ty i ten sprzedający). Być może te karty pakował ktoś kto się na kompach nie zna (siostra, mama, ojciec) i przez pomyłkę karta poszła do nie tej osoby co trzeba. Z drógiej jednak strony zastanawia mnie fakt, dlaczego w tak agresywny sposób Cię traktuje. Przecież masz prawo do jakiś reklamacji. Sam przedaje wiele na Allegro i jeszcze nikt nie miał problemów z moim sprzętem, a nawet gdyby to bym się tak nie zachowył (robić reklame trzeba zawsze). Dziwne. Tym bardziej że ma tylko pozytywy :blink: Jednak na 75% padłeś ofiarą oszusta...perfidnego....Negatywa mu nasmaruj :mad:

 

Jeśli udało ci się "przyblokować" forse to dobrze. Jeśli nie to nie licz na Allegro :( Kolega stracił 450 zł i Allegro nie oddało mu nawet 1 zł do dziś. Jedyna rada to wycieczka do kolesia (z odpowiednim śródkami przekonywania) albo, jeśli podany adres jest prawdziwy, na policję. No i większa uwaga na przyszłość :-|

 

Mały EDIT:

Skoro koleś miał tak DUŻO sprzętu do wysłania to dlaczego ma tylko 2 pozytywne komentarze pochodzące od kupujących? I czemu korzysta z konta siostry?

Edytowane przez [RONIN]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

allegro oddaje chyba tylko do 300 zł

nieważne poczta byla nieczynna ide jutro rano ...

heh, przy okazji rozmowy pochwalił sie że kupił ''dżifors pięć tysięcy pięćset'' za 195 zł :lol: , ''wiec po co mu jego stara karta'' zdziwiłby sie jaki błąd popełnił :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Szczerze tp cos czuje ze tam za delikatnie sie sprawa toczy, dzwonisc do goscia - kontaktujesz sie w jakikolwiek sposob z nim badz rodzinka i mowisz ze jesli niezalatwi sprawy w ciagu 24-48 h idziesz na policje , na allegro łapali juz wiekszych "bolkow" wiec niema problemu- to bylo raz , dwa to fakt ze jesli gosciu robi Cie w jajo takim zachowaniem to niemasz sie zabardzo co spodziewac szybkiego zalatwienia calosci. Trzeba konkretnie , jesli mu zalezy na robieniu uczciwych interesow na allegro to powinnien przeprosic i wyslac szybciutko wlasciwy towar , a tak to siedzi taki i mysli ze kazdego zwałuje> niema ze boli ,albo zalatwia albo idziesz zglosic" oszustwo" KONIEC :wink:

Powodzenia B)

 

UPDATE

Efekt upałów - zawsze mozesz wynajac rutkowskiego i wtedy wskoczy ze swoim SUFO mu na chate :D i bedizesz mial 4 radki :lol:

Edytowane przez Sand

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

allegro oddaje chyba tylko do 300 zł

nieważne poczta byla nieczynna ide jutro rano ...

heh, przy okazji rozmowy pochwalił sie że kupił ''dżifors pięć tysięcy pięćset'' za 195 zł :lol: , ''wiec po co mu jego stara karta'' zdziwiłby sie jaki błąd popełnił :lol:

1573126[/snapback]

W co ty wierzysz. . .

Kasę już mozna powiedzieć że straciłeś.

Dałes sobie zamydlić oczy i tyle.

Trzeba było iśc na policję od razu, potem na pocztę, a teraz to już tylko sprawa policji.

I z tego co widzę będzie mała szkodliwość czynu...

 

ehh naiwny jesteś :-|

Według mnie koles opowiada ładne bajki, z siostra mógł sobie to wszystko wymyslić.

Edytowane przez dszywala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wymyslil z siostrą i teraz bawią sie za twoją kase.

szkoda ze odpakowales towar w domu. tak mialbys chociaz swiadka ze zostales zrobiony w bambuko, a tak to niska szkodliwosc spoleczna, koleszka na dodatek mieszka 700km od ciebie wiec to wszystko bdzie troche trwalo. Uzbroj sie w cierpliwosc. Ja tam nadal bym oporowal przy tym zeby zebrac ekipe i wpasc do niego. 700Km to kawal drogi a z drugiej strony pasc ofiarą takiej padliny to zadna przyjemnosc, w koncu kasa piechotą niechodzi i niesadze aby przyszla do ciebie sama.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mogłbym wpaść do niego w połowie września

ale wtedy to chyba tylko po to żeby mu morde obić dla zabawy :mad:

bo ile on musiał miec ze mną zabawy ...

wedy bede miał bilet kolejowy 80 % tańszy wiec to tak

a teraz to na bilet poszłoby prawie tyle kasy co na karte wiec nie warto ;)

jak dzisiaj nic nie załatwie to niestety bedzie juz na 100 % stracona kasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

czyżby następny wałek 1573712[/snapback]

Bardzo możliwe. Brak fotki, koleś nic się nie zna z tematyki komputerowej (co to jest PC-EXPRES ?!?!), brak lokalizacji (Internet :mur: ). Może bym i kupił, ale tylko odbiór osobisty + możliwość sprawdzenia czy produkt działa....

Radze trzymać się uważnie kolesia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na wałek Lokalizacja:Internet :/ co to ma być koleś w internecie mieszka przecież nawet jeśli ktoś reprezentuje jakąś firme to ma ona zawsze gdzieś siedzibe.

1574057[/snapback]

Powinien byc zakaz podawania tego typu lokalizacji jak internet, wysylka, cala Polska

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na wałek Lokalizacja:Internet :/ co to ma być koleś w internecie mieszka przecież nawet jeśli ktoś reprezentuje jakąś firme to ma ona zawsze gdzieś siedzibe.

1574057[/snapback]

napisałem maila gdzie mozna odebrac osobiście, oto odpowiedź.:

Witam osobiście najczęściej bywam w Mikolajkach na Mazurach, jeśli akurat nie wyjadę na kilka dni w obowiązkach slużbowych, ale również często przejeżdzam przez Olsztyn, bądź Giżycko. A skąd Pan jest może akurat bym mial po trasie.

 

Interesuje Pana jedna czy więcej kart, mam dostęp również do innych akcesoriów komputerowych prosto z hurtowni, więc nie narzucam takich marż jak sklepy.

 

Pozdrawiam.

 

To juz nieco wyjasnia, cięzko teraz powiedzieć, jak gośc podał tyle lokalizacji i jakoś tam chce udogodzić to raczej ie wałek.

nie podał Świdnicy, albo miejsca pod granicą.....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość [RONIN]

napisałem maila gdzie mozna odebrac osobiście, oto odpowiedź.:

Witam osobiście najczęściej bywam w Mikolajkach na Mazurach, jeśli akurat nie wyjadę na kilka dni w obowiązkach slużbowych, ale również często przejeżdzam przez Olsztyn, bądź Giżycko. A skąd Pan jest może akurat bym mial po trasie.

 

Interesuje Pana jedna czy więcej kart, mam dostęp również do innych akcesoriów komputerowych prosto z hurtowni, więc nie narzucam takich marż jak sklepy.

 

Pozdrawiam.

 

To juz nieco wyjasnia, cięzko teraz powiedzieć, jak gośc podał tyle lokalizacji i jakoś tam chce  udogodzić to  raczej ie wałek.

nie podał Świdnicy, albo miejsca pod granicą.....

1574156[/snapback]

Ja też mu wysłałem maila ale jeszcze nie odpowiedział ciekawe co mnie koleś napisze :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...