Skocz do zawartości
Gość =H2o=Destroyer[PL]

Oszustwa na aukcjach internetowych

Rekomendowane odpowiedzi

mail od: zibigu (licytowal: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=51471017)

 

Napisałem do niego:

"Chciałem powiadomić i ustrzec przed możliwością oszustwa.

Radziłbym wstrzymać się z wpłacaniem pieniędzy za aukcje: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=51471017 ponieważ sprzedający jest niewiarygodny, a allegro zostało już o tym powiadomione.

Polecam też sprawdzić temat na forum:

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic=133124

Pozdrawiam"

 

Na to dostałem odp:

licytacja byla celowa.ale spoko- dzieki za info...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to ze to jest oczywiscie jak najbardziej szczytny cel jednak pomagasz ludziom ktorzy dostaja za to pieniadze (za ta sama robote) I gowno dostajesz w zamian .W swistaku dostajesz chociarz srebrniki .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kaze odrazu siedziec 24/h na allegro i sprawdzac kazda aukcje ;)

 

ale takie cos w stylu "Uprzejmie donosze" jest chyba w granicach osiagalnosci i nie musi byc oplacane ;) w koncu czlowiek ma satysfakcje, ze jednego fagasa na allegro mniej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kaze odrazu siedziec 24/h na allegro i sprawdzac kazda aukcje ;)

 

ale takie cos w stylu "Uprzejmie donosze" jest chyba w granicach osiagalnosci i nie musi byc oplacane ;) w koncu czlowiek ma satysfakcje, ze jednego fagasa na allegro mniej ;)

1446900[/snapback]

dobrze gada, piwa mu dać :wink: o to chodzi zebyśmy czasem przeglądając allegro i spotkając jakiegoś cwaniaka napisali do allegro zawiadomienie a także możemy informowac siebie o takich podejrzanych ofertach :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to ze to jest oczywiscie jak najbardziej szczytny cel jednak pomagasz ludziom ktorzy dostaja za to pieniadze (za ta sama robote) I gowno dostajesz w zamian .W swistaku dostajesz chociarz srebrniki .

1446895[/snapback]

1. masz dobry uczynek

2. masz satysfakcje

3. jesli ludzie zacznal donosic, moze sie przytrafic, ze unikniesz kiedys oszustwa!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolejny przyklad jak mozna sie wpakowac a wlasciwie oszukac ludzi i wyjsc z tego "z twarza"

 

ta aukcja

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51309447

 

koles wystawil bez ceny minimalnej, zeby nie placic za duzo za sama aukcje a 6 minut przed koncem zakonczyl aukcje, bo pamieci staly tylko 410,-

( sam napisal ze pusci je za 850 ! )

 

jako powod odwolania ofert podal "spalenie pamieci" co jest najstarszym trickiem w ksiazce :lol:

a najlepsze to, ze sprzedawal pamieci, bo przesiadl sie na laptopa :lol: :D

 

to jak on je spalil ? zapalniczka ? :D

 

ostatnio na allegro jest naprawde coraz wiecej przekretow :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SAVER

ostatnio na allegro jest naprawde coraz wiecej przekretow :?

1447198[/snapback]

No niestety. Ludzie nie mają kasy , więc próbują ja szybko zdobyć " na skróty" Taka smutna prawda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że ktoś odwołuje aukcje, bo cenna jest za mała nie uważam za jakiś przekręć (nikt mi nie powie, że nie ma tu, chociaż jednego, co tak nie zrobił) Ludzie czasami myślą, że sprzedadzą za więcej niż chcą. A wyzywanie obsługi od lamusów, też jest nie słuszne. Postawcie się w ich sytuacji. Nawet tutaj jedna osoba nie jest w stanie przejrzeć wszystkiego, a myślę, że tam dziennie jest o wiele więcej aukcji niż tutaj tematów. Z drugiej strony allegro bieżę już tyle kasy, że mogłoby się bardziej postarać. Jedyna rada, to uważać, od kogo się kupuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedys zrobilem tak ze zakonczylem aukceje piszac ze spalilem grafe.

Nie uwazam to za adem przekret. Poprostu cena mnie nie zadowalala.

Mysle ze tez byscie tak zrobili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedys zrobilem tak ze zakonczylem aukceje piszac ze spalilem grafe.

Nie uwazam to za adem przekret. Poprostu cena mnie nie zadowalala.

Mysle ze tez byscie tak zrobili.

1448109[/snapback]

 

A jak czlowiek ktory licytuje powie, po zakonczonej aukcji, ze spalily mu sie pieniadze to jest wielka afera! Przeciez to dokladnie to samo. Ktos traci czas i nerwy i w efekcie jest oszukany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak czlowiek ktory licytuje powie, po zakonczonej aukcji, ze spalily mu sie pieniadze to jest wielka afera!  Przeciez to dokladnie to samo. Ktos traci czas i nerwy i w efekcie jest oszukany.

1448139[/snapback]

dokladnie B)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez kiedys zrobilem tak ze zakonczylem aukceje piszac ze spalilem grafe.

Nie uwazam to za adem przekret. Poprostu cena mnie nie zadowalala.

Mysle ze tez byscie tak zrobili.

1448109[/snapback]

Myslisz ze w tym nie ma nic zlego?

Wstawiajac przedmiot na allegro zgadasz sie z prawami jakie tam sa. Jesli nie ustawiles ceny minimalnej(bo trzeba dodatkowo zaplacic) to zgadzasz sie sprzedac "rzecz" za tyle za ile zostanie wylicytowana. Tak robia uczciwi sprzedawcy a odwoluja aukcje oszusci, kretacze, naciagacze oraz malolaty, ktorze dopiero co od spodnicy mamusi odczepili sie.

Mam nadzieje ze kiedys spotka Ciebie taka sama przyjemnosc.

Edytowane przez sucker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - to są twoje rzeczy i możesz z nimi robić co chcesz.

 

Nie lubię tylko pisania - "procesor uległ uszkodzeniu", "spalona grafika" etc. Nie lepiej napisać - "już sprzedana" albo "cena jest żenująco niska"? Niesmak wtedy o wiele miejszy...

Edytowane przez grogi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz - to są twoje rzeczy i możesz z nimi robić co chcesz.

 

Nie lubię tylko pisania - "procesor uległ uszkodzeniu", "spalona grafika" etc. Nie lepiej napisać - "już sprzedana" albo "cena jest żenująco niska"? Niesmak wtedy o wiele miejszy...

1448246[/snapback]

Nie chodzi tutaj do kogo nalezy dana "rzecz" bo to nie podlega dyskusji. Wystawiajac przedmiot na allegro jestesmy zobowaiazani do akceptacji panujacego tam regulaminu a regulamin mowi jasno ze nie mozna wycofywac przedmiotow z powodu za nieskiej ceny. Od tego jest ustawianie ceny minimalnej. Jesli boisz sie ze nie osiagniesz tle ile chcesz to ustwaiasz cene minimalna i masz to z glowy. Niestety to kosztuje. A wycofywanie aukcji przed koncem jesli nie ustwailo sie takowej ceny jest w/g mnie przejawem niedojrzalosci bo jesli nie chcesz sprzedac to nie wystawiaj przedmiotu. Jesli sie boisz to wybierz dodatkowa opcje czyli cene minimalna lub daj sobie spokuj z aukcjami.

Takie jest moje zdanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie lepiej napisać - "już sprzedana" albo "cena jest żenująco niska"? Niesmak wtedy o wiele miejszy...

1448246[/snapback]

to napisz tak nastepnym razem i czekaj az allegro zawiesi Ci konto ;) zrobia to bez wahania jesli ktorykolwiek z licytujacych im to zglosi ( testowane na znajomym :D )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też wrzuce swoje trzy grosze do tej debaty :-P .

 

Allegro według mnie schodzi na psy, panuje tam wogóle inna atmosfera niż 2-3 lata temu. Oczywiście jest dużo kompetentnych sprzadawców i kupujących ale są też osoby skrajnie nieodpowiedzialne. Na mój przykład ostanio sprzeadawałem kilka telefonów przywiezionych z DE. Jeden z kupujących twierdzi ze nie dostał przesyłki, ja mu napisałem ze moge dopiero dochodzić na poczcie co sie z nią stało po 2 tygodniach(wysłałem mu skan nadania paczki nawet). Mineły 2 tygodnie i koleś wogóle sie nie odzywa i tylko czekać az pójdzie na policje i mi pewnego dnia przyjdzie wezwanie do prokuratury.

 

Sorrki za ortografie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To, że ktoś odwołuje aukcje, bo cenna jest za mała nie uważam za jakiś przekręć (nikt mi nie powie, że nie ma tu, chociaż jednego, co tak nie zrobił)

Po to jest cena minimalna na allegro zeby jej uzywac. Koles od tych pamieci w ogole byl niezly bo wystawil od 1zeta na 3 dni i myslal, ze mu ktos zaraz na 850 podbije pamieci, ktore wg niego sa warte (przesada :) ) 1799zeta. Sam sobie juz snipa ustawilem na rozsadna cene, a na 5min przed koncem ten SPALIL PAMIECI ( w laptopie chyba :D )

 

Swoja droga ciekawe jak jego druga aukcja sie zakonczy bo tez BCM a stoi nisko, pewnie bedzie tak samo jak z ta :)

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=51036234

Edytowane przez wozaq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoja droga ciekawe jak jego druga aukcja sie zakonczy bo tez BCM a stoi nisko, pewnie bedzie tak samo jak z ta  :)

 

1448342[/snapback]

Sprawdzcie na dole strony tej aukcji. Koleś podaje linka do forum tweak:) Ciekawe czy czyta ten temat:)))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzcie na dole strony tej aukcji. Koleś podaje linka do forum tweak:) Ciekawe czy czyta ten temat:)))

1448351[/snapback]

Ano mozliwe, jesli rzeczywiscie czyta to: POZDRAWIAMY!!! :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzcie na dole strony tej aukcji. Koleś podaje linka do forum tweak:) Ciekawe czy czyta ten temat:)))

1448351[/snapback]

hehe jeśli przeczytał albo przeczyta to sie zdziwi :D nie lubie krętaczy albo oszustów, raz widziałem kolesia jak sprzedawał proca cytat "BCM za ile wylicytujesz za tyle kupisz" no i nakoniec w aukcji sprzedane poza allegro chociaż nie zastrzegł sobie możliwości zakonczenia aukcji przed czasem frajer........ ehhhh niektórzy ludzie tam zabardzo kombinują :-|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja sram na to całe allegro i aukcje przekręty , ktos sie da nabrać jego sprawa. Chcialem pomoc allegro i zobaczylem przekret ze koles nabijał punkciki sobie na "aukcjach" to zalicytowalem u niego wszystko na raz. I wyslalem maila do allegro ze oszust etc. i nie licytowalem w tym celu zeby sobie dokoksowac konto , a po 2 dniach dostaje maila " twoje konto zostało zawieszone z powodu bla bla ( chodzilo o tą aukcje i nabijanie pkt ) A do allegro nawet maila nie moge wyslac bo zwrot przychodzi ciagle :| z wp jak i interii. Także jebał ich pies

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak czlowiek ktory licytuje powie, po zakonczonej aukcji, ze spalily mu sie pieniadze to jest wielka afera!  Przeciez to dokladnie to samo. Ktos traci czas i nerwy i w efekcie jest oszukany.

1448139[/snapback]

No jak tak będziemy porównywać. Jak ktoś ode mnie coś „kupi”, a potem nie wpłaci mi kasy, to jestem w plecy. Bo po pierwsze zapłaciłem za wystawienie. A po drugie zapłaciłem prowizje.

Więc uważam, że lepiej niech zakończy aukcje 3 s. przed końcem, niż ma mi pisać po wygranej aukcji, że nie ma już pamięci, karty, czy czegoś tam jeszcze. ( I niby mogę mu wystawić negatywa, ale on na pewno zrobi to samo)

Nikt nie mówi, że allegro jest doskonałe. Ale jak się komuś nie podoba, to może nie kupować.

Co do cenny minimalnej, to opłata jest trochę za duża i sam nigdy nie korzystam z tej opcji.( na szczęście cenny na moich aukcjach osiągają zadowalający poziom).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak się komuś nie podoba, to może nie kupować.

A ja powiem tak.

Ale jak sie komus nie podoba, to nie musi sprzedawac.

 

A jeslie po zakonczeniu aukcji powie nie mam juz to dac negatywa i pisac odrazu do allegro. W/g mnie allegro powinno zajac sie bardziej takimi aukcjami i tepic je a uzytkownikow robiacych takie przekrety banowac.

 

Cena minimalna jest wysoka ale jak nie chcesz to nie musisz jej ustawic ale wtedy bierzesz na sibie ryzyko ze sprzedasz ponizej ceny, ktora chiales osiagnac. To sie nazywa uczciwosc ale widze ze kretactwo, naciagactwo caly czas jest nasza narodowa wada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...