Skocz do zawartości
rockers

Killzone 2

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem , czy takie proste :)

Widzisz, już chciałbyś A64, do tego musisz kupić płytę nową ;) Przyjdzie Ci ochota na PCI, zmienisz grafę (okazja). Ramu nie będziesz już miał za wiele, kupisz DDR2 2x512 aby był dual :) Nieskończenie ;)

A z PS3 po 2 latach będziesz się zastanawiał, jak bardzo nowa gra zachrupie :) Tak jak teraz z PS2 - tytuły może i wychodzą, ale graficznie i "klatkowo" to już nie to :)

Edit - gdzie zginął post o mojej zmianie płci ?

Edytowane przez KZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest proste. Nie będę się spieszył z modernizacją kompa. Jak coś będzie w okazyjnej cenie to zmienię. Jeśli nie będzie potrzeby to poczekam. Pecet na 100% u mnie zostanie razem z konsolką probality PS3 (kiedyś miałem Dreamcasta ;)) Ale jak będe chciał pograć to nie będę włączał odkurzacza (i tak go sporo wyciszyłem) tylko usiądę wygodnie w fotelu, wezmę pada i nie będę się stresował. Na piecu też pewnie będę grał. To normalka. Ale konsolka u mnie zawita. Zawsze później można ją sprzedać. ;)

 

Update

Edytowałem starą. ;) Wiesz post pod postem. B)

Edytowane przez kojak_ct

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam jednak zostaje przy pececie,mimo,ze lubie gry konsolowe.Pecet to pecet i jego nic nie zastapi.To jest jedno narzedzie do wszystkiego a  pozattym trza miec odpowiedni tv,zeby cieszyc sie obrazem konsoli a nie jakis 17 letni panasonic :P

1454255[/snapback]

Peceta w wielu kwestiach zastepuje doskonale konsola. Dlaczego uwazasz ze kazdy ma 17 letni telewizor LOL.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś wyzywał, że woli konsole z 29" niż pc z 14" LOL, także może kolega też "sobie zażartował". Poza tym, nie u każdego w domu rodzice mają 29" i synalek taki sam tv za 2k do konsoli. Ciężko mi jest wyobrazić sobie, jak rodzice oglądają tv na 20" starym, a dzieciak trzaska zabawką na plaźmie :)

Jeszcze coś dorzucę - że niby konsola tańsza.

Używacie argumentów w postaci "lepszych" gier, np GT4, RE4 i powiedzmy Forza. Teraz, czy ktoś mówi o tym, że każda gra jest na innej konsoli ? eee nie ? No to liczymy:

PS2 przerobiona 850zł (bez dysku, z dyskiem 1k), klocek 900zł (bez dysku, z dyskiem 1.1k), gacek (nie wiem ile) z 500zł ??? + dobry tv ze stolikiem 2k + 5.1 zwykłe z 300-500zł. Razem około 5k ! Ulala, to już za 5k mamy niezłego pieca z 19" monitorem :) No i konsola szybciej pada niż części do kompa hehe :)

Edit: w jakich zastosowaniach konsola zastępuje pieca? Gry i coś jeszcze ? dvd ? może tak samo czerpie prąd ?

Edytowane przez KZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi - niech Twój ojciec powie kolegom, że gra na konsoli. Później niech Ci opowie, na jaką odległość koledzy się odsunęli ;) To nie Japonia, to Polska - tu granie kojarzone jest z zabawką dla małych dzieci. Moje pokolenie, wasze i nasze dzieci dopiero to zmienimy. Ojciec mówiąc, że układa pasjansa, sapera czy jakąś strategię pyka na PC będzie pochwalony, a jak powie, że gra na Tekkenie to może mieć najwyrzej 10 letnich fanów ;)

-  pieca nie możesz do tv podpiąć i dvd oglądać ? Chyba, że nie masz napędu :) Jeszcze jedno - powiedz, że jak się ożenisz, to zajmiesz dziewczynie tv grając na kuńsoli, a ona nie będzi emogła seriali oglądać - powodzenia :) A na pc obok można graaaać ;) Ja tak mam :)

1454294[/snapback]

 

dziwny z Ciebie czlowiek ale coz kazdy ma inne podejscie od zycia, no jestem gowniarz przy tobie bo caly rok jestes starszy (ja rocznik 79) :lol:

 

co do mojego ojca zapewniam Cie ze jego koledzy na pewno by sie nie odsuneli poprostu nawet jak by sobie pogral to co oznacza to ze jest jakis dziwny chyba czlowieka sie nie ocenia po tym czy gra czy nie - no chyba ze w twoim otoczeniu tak to szczerze wspolczuje.

 

Co do ogladania DVD buhahahah tu mnie rozsmieszyles, mam podlaczyc PC do TV i niech stoi w salonie gdzie mam Telewizor, no masz gust chlopie masz....

Juz to widze jak pod TV stoi moj PC (pomijajac zdziwienie znajomych jak to widza) i za kazdym razem jak chce popracowac to go odlaczam i przenosze na monitor. Czlowieku z ksiezyca spadles... o jakich ty serialach mowisz jak bedzie chciala ukochana cos obejzec to wylacze gre albo bede gral gdy nie bedzie nic ogladac, co za problem. Konsolka ladnie bedzie wygladac pod TV obok wiezy, i nie bedzie tak dziwnie wygladac jak PC pod TV. Ja wiem ze moge sobie kabel z duzego pokoju od TV pociagnac do PC (tyle ze on stoi troszke daleko w innym pokoju) jasne ze moge, zawsze jest jakies wyjscie (kable ciagnace sie przez korytaze :lol:), no ale latwiej i przyjemniej miec konsolke ktora jeszcze dodatkowo da przyjemnosc grania...

 

Nie jestem zadnym fanatykiem konsol, nigdy zadnej nie mialem, ale teraz sobie kupie czemu nie, zamiast kupowac nowa grafe kupie sobie wlasnie konsole nowej generacji, i naprawde nie rozumiem czemu uwazasz ze to taki glupi pomysl, cala masa ludzi w takim razie ktorzy maja konsole czy chca kupic to glupki ????

 

ja koncze ten temat, bo nie ma sensu ta klutnia, kazdy zyje po swojemu, ja nie marudze, zycie mi sie uklada dobrze, jak bede chcial to sobie kupie konsole i nic Ci do tego, w czym problem ????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość SamoDobro

Tak, ale zeby sie polaczyc beda potrzebowaly pc...

1453786[/snapback]

wlasnie wczoraj podlaczylem PSTwo bezposrednio do routera dostarczonego przez Eircom i Hardware:cos tam cos tam dziala bez problemu przez net.

wiec nie rozumiem o czym piszesz - albo Ty zyjesz jeszcze w czasie PS2 laczacego sie z siecia za pomoca network adaptera, albo nie slyszales jeszcze o XBox-Live lub PSTwo.

 

kolejna sprawa:

nie sadzicie, ze 90% FPP wychodzacych na pieca to dokladne klony jednej gry z wciaz ulepszana grafika i niczym wiecej? ile jest tytulow, ktore NAPRAWDE wnosza powiew swiezosci do schematu: idz do przodu, zabij wszystko, znajdz klucze, przelacz dzwignie, idz do przodu, zabij wszystko... ?

czy grales lub chociaz slyszales o Time Splitters? jakos nie zauwazylem, zeby cokolwiek tam skakalo/zwalnialo.

GTA:SA - owszem, zdarza sie ostra skakanka, czasami budynki pojawiaja sie dopiero 100m przed Toba, ale... uruchom GTA - nawet GTA 3 - na kompie z prockiem 1000MHz, 256 MB RAMu i karta graficzna GF2MX200 - w momencie wejscia PS2 na rynek taka konfiguracja komputera byla tak samo realna jak teraz trzyrdzeniowy Athlon XP64 5000+ z 4 kartami nVidia 9000 w SLI... czyli za rok, poltora moze sie doczekamy.

w momencie wyjscia PS2 najwydajniejsza karta grafiki byl Radeon 256DDR i technologia DX7 - no comments. najmocniejszy procek to byl Pentium III - wchodzil wtedy na rynek i kosztowal ponad 500 $

przed premiera PS2 pokazywano filmiki z Gran Turismo 2000 - ktore potem nazwano Gran Turismo 3. to byly rendery - to akurat dobrze pamietam. i potem wyszla gra. i co sie okazalo? ze gra prezentowala sie lepiej niz renderigi sprzed premiery PS2! samochody w grze byly bardziej szczegolowe, trasy lepiej dopracowane

 

ktos sie nabijal, ze ktos inny napisal, ze jest juz powoli za stary w bawienie sie w blaszaka - ze niby osobie dojrzalej nie wypada grac na konsoli. bzdura!

i do tego moge sie zalozyc, ze co najmniej 50% z was uzywa kompa tylko do trzech rzeczy: internet, filmy i granie. tak, tak, wiem: projektujecie cos, piszecie powiesci ktore zdobeda literacka nagrode Nobla, robicie bardzo powazne rzeczy na swoich maszynkach... trutu trututu

a teraz wyobraz sobie, ze zaczynasz w koncu uzywac kompa do tego, do czego zostal stworzony: do pracy. pracujesz przy kompie w pracy, przegladasz na nim strony www - i co sie okazuje? ze w wiekszosci wypadkow (poza zastosowaniami zwiazanymi ze scisla specjalizacja, czyli grafika, muzyka, rozwiazywanie macierzy itp.) wystarczajacym sprzetem jest... Athlon XP 2200+ z 512 RAMu i jakims starym GForcem. i masz az nadto! a dlaczego? bo jestes juz starszy, dojrzalszy i dochodzisz do wniosku, ze pogon za najszybsza/najlepsza grafika juz dawno jest przegrana. wygrywaja konsole Next-Gen. pecety znowu beda mialy co gonic. i za 3 lata, gdy pecet dogoni (a nawet przegoni) X360 czy PS3 - wyjdzie kolejna generacja konsol. i bedzie kosztowac polowe tego, co karta graficzna do Twego kompa, ktora wykorzystujesz TYLKO do gier.

ile kosztuje teraz GF6800? ponad 1000 PLN? ojej... do tego dodatkowe 512 MB Ramu, bo gra chrupie... i procek 64 bitowy, bo gry zaczna go wykorzystywac i na starych prockach to bedzie meczarnia a nie granie... itp itd... zeby nadazyc za tym wszystkim co pol roku musisz wydac przynajmniej 500 PLN.

aaaaaa... zapomnialem! na pieca sa cracki, jest wspanialy dostep do piratow... no tak - chyba faktycznie zostane przy kompie ;)

klatkowanie gier w PS2 po 5 latach? (5 lat temu wyszlo PS2!!!)

mam nastepujace tytuly:

Gran Turismo 4

Virtua Fighter 4

Burnout 2

Pro Evolution Soccer 3

Soul Calibur 2

Silent Hill 2-4

Metal Gear Solid 2

Fight Night Round 2

Time Splitters

GTA: San Andreas

klatkuje WYLACZNIE GTA - na moje oko FPS spada wtedy do 20-30 FPS. gry moze nie sa najnowsze - ale jakos demko Killzone nie klatkuje a wyglada jak Half Life 2 odpalony na telewizorze. tylko tekstury nie te...

klotnie z zona o TV? jakie klotnie? dajesz zonie pada i gracie razem. pokaz jej Virtua Fighter 4 i sam zobaczysz. a jakby co - jakies platforomowki jej kupisz ;) a w najgorszym wypadku EyeToya albo jakies DanceMate - i juz jej od konsoli nie odciagniesz - jeszcze sam zatesknisz za Esmeralda albo M jak Milosc.

PS2 kupilem 2 miesiace temu. wczesniej gralem wylacznie na PC. do tej pory nie zdawalem sobie sprawy ile miodu przez to tracilem. prawie kazda gra na PS2 posiada mozliwosc gry we dwie lub nawet wiecej osob jednoczesnie. na piecu na pewno tez grasz towarzysko z kumplami ;)

poza tym mnie NUDZA gry na PC - jak pisalem wczesniej: sa schematyczne. na konsole wychodzi wiecej bardziej zroznicowanych gier.

a na sam koniec: TV 29" kosztuje juz teraz porownywalnie do monitora 19" (przynajmniej w Irlandii). 10" roznicy... hmmm

ja na to lece

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U rodziców miałem 10m kabla i przez 3 pokoje spięty tv z pc. Teraz mam po 2 stronach pokoju pc i tv. Nie robię mieszkania na pokaz, także nie zastanawiam się, jak to wygląda.

Mając 12h roboty + 6h spania +2h na dojazd to masz 4h dla siebie w domu. Jeżeli pozwolisz swojej ukochanej oglądać seriale, to nie pograsz nigdy :) Obudowy do pc też są superanckie.

"naprawde nie rozumiem czemu uwazasz ze to taki glupi pomysl, cala masa ludzi w takim razie ktorzy maja konsole czy chca kupic to glupki " - nie przesadzasz, gdzie pisałem o głupkach ?

"zycie mi sie uklada dobrze, jak bede chcial to sobie kupie konsole i nic Ci do tego, w czym problem ????" - Jak się ma ojca doktora, to tródno aby życie się źle układało :) Ale mnie nic do tego, żaden problem.

Edit - Jezu, ile znów napisali... i znów nie tak :(

Racja, konsole mają różna gry - np biega się psami albo lata komarem ;) Poważnie - fajna sprawa, ja od dawna chciałbym Harvest Moon'a.

Stary, co ty piszesz o gfmx200 !!! Ludzie, to nie do grania było ! Od tego był silniejszy GF256DDR a wyszełd daaawanooo.

Jak wyszedł GTA3 to miałem P3 1.1, 512ram + Gf3 Ti500 64mb - kosztował poniżej 700zł, Leadtek. Nic nie skakało, nawet w 1600x1200 komfort był.

"Radeon 256DDR i technologia DX7 " ? Był taki radek ? Twoim zdaniem Ps2 ma efekty z jakiego pecetowego dx ?

Tu prośba - przypomnijcie jakie gry wyszły na pieca (były nowościami) w momencie ukazania się PS2 - powiem po tym jakiego miałem kompa.

"w wiekszosci wypadkow (poza zastosowaniami zwiazanymi ze scisla specjalizacja, czyli grafika, muzyka, rozwiazywanie macierzy itp.) wystarczajacym sprzetem jest... Athlon XP 2200+ z 512 RAMu i jakims starym GForcem" - to co jeszcze zostało poza grafiką, muzyką, macierzami, serwerem itp ? projektowanie www? Co ja robię na piecu - gram, oglądam filmy, ściągam coś z netu 24/h, słucham mp3, oglądam www i tyle. Ale wiele rzeczy robię na raz, także piec musi być silny.

Co do cen - napisałem powyżej o konsolach. Hmm

A64 box z 800zł, płyta 400, ram 1gb 350, dysk 250, dvd rec 250, monitor 19"crt (do gier) 1.2k, myszka, klawa 100, grafa 1k i masz razem koło 4k-4.5k z muzą dobrą. Wychodzi jak 3 konsole + tv :) A jeżeli kupisz zwykłą płytę z oc dobrym, tańsze A64, GF6800le za 800zł i podkręcisz, to masz ze 600zł w kieszeni i gry sobie załatwiasz sam, a na konsolę to musisz sobie kupić ;)

Żonie pada zamiast M jak miłość ? Chłopie, poleciałby daleekooo za okno.

Na piecu gram po necie, kumple nie mają już czasu na spotkania (praca) :)

Jak widzisz w podpisie, gram w Tweakowym klanie css ;)

Piszesz, że gry na pc są schematyczne, zobacz co wymieniłeś:

wyścigi: Gran Turismo 4, Burnout 2, GTA SA?

bijatyki: VF, SC, FNR

horror: SH

strzelaniny: Time Splitters, MGS

piłka PES

Hmm no sama różnorodność hehe, z czego jeszcze SH, MGS (zaraz wyjdzie) PES GTASA są na pc :) Niewiele Ci zostało. To już ja sypie lepszymi tutułami - vide Harvest Moon :)

Co tam panie w Irlandii to wie pan .. tego już mogłeś nie pisać ;) Pracuje obok MM i jest jak byk na reklamie TV 29" za 1.1k, także taniej niż monitor 19" drt dobry. Ale to tv cudem nie jest (podobno płaski). Wolisz większy obraz ? Ja wole dokładniejszy. Wolisz kobiety wyższe czy piękne ;)

 

Przemol - ty to już kompletni ebez senu piszesz - ja rozumiem słowo zastępuje jako odrzucam jedno i biorę 2gie, a skoro rozrywkę (większą, czyste multimedia) i filmy mam na pc, to po kiego mam czymś zastępywać? Masz divix na ps2 ?

Edytowane przez KZI

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prawda jest taka, że gram dla siebie a nie dla ludzi mnie otaczających. Chyba tylko u nas w kraju wywodzą się dziwne stereotypy, że tylko dzieci się bawią. Pamiętam, jak w szkole sredniej wszyscy wyśmiewali mnie, że siedze przy kompie, że bawiłem się troche 3D studio max czy grałem i ładowałem kase w kompa zamiast z nimi upijać się w każdej wolnej chwili, a teraz przychodzą w łasce, żeby im pomóc bo wszędzie są kompy a oni nie potrafią coś napisać czy coś przekonwertować. Polska to dziwny i zakompleksiony kraj (teraz wszystko zmienia młode pokolenie) i każdy musi robić tak jak inni bo wtedy jest jakiś inny? Nie. Ja się lubię bawić i robić inne zwariowane rzeczy i nie ukrywam tego. Moja dziewczyna mówi, że jestem jak duże dziecko heheh i dobrze. Nie będę sztywniakiem, który wszytsko robi na pokaz i wszędzie jest poważny. Trochę luzu panowie. Jeśli komuś odpowiada taka a nie inna konfiguracja to ok. Nie przekonujmy się nawzajem o swoich racjach bo to nie ma sensu. Każdy z nas jest inny i ma inne podejście do pewnych rzeczy. to normalne. Inaczej świat byłby strasznie nudny gdyby wszyscy robili tak jak w książce napisano. ;)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mając 12h roboty + 6h spania +2h na dojazd to masz 4h dla siebie w domu. Jeżeli pozwolisz swojej ukochanej oglądać seriale, to nie pograsz nigdy :) Obudowy do pc też są superanckie.

"naprawde nie rozumiem czemu uwazasz ze to taki glupi pomysl, cala masa ludzi w takim razie ktorzy maja konsole czy chca kupic to glupki " - nie przesadzasz, gdzie pisałem o głupkach ?

"zycie mi sie uklada dobrze, jak bede chcial to sobie kupie konsole i nic Ci do tego, w czym problem ????" - Jak się ma ojca doktora, to tródno aby życie się źle układało :) Ale mnie nic do tego, żaden problem.

1454470[/snapback]

hmmm jakos znajduje czas na granie, tyle ze pracuje 8 godzin do tego trenuje 3 razy w tygodniu kosza no i dojazd do pracy zajmuje mi 30min w jedna strone, az tak zle nie jest.

 

No tak to odebralem bo starasz sie udowodnic ze konsola to gowno ze sa na niej gowaniane gry - tak poprostu to odebralem (moze blednie), jezeli cos jest gowaniane to tylko glupek to kupuje i uzywa ;)

 

 

 

a co do ostatniego twojego stwierdzenia, no troche niesmaczne, ale czy to moja wina ze mam troszke bogatszych rodzicow tyle ze ja mieszkam i zyje sam od 2 lat, ale nie bede oklamywal rodzice czasami pomogaja, ale to chyba nic dziwnego, tez bede pomagal swoim dzieciom na tyle na ile bede potrafil....

 

 

@kojak_ct - dobrze powiedziane , pozdrawiam

 

@samo_dobro - rowniez sie zgadzam, moja ukochana lupala kiedys w duka podobalo jeje sie, nawet ostatnio pojezdzila troche w NFSU2 - hehe tez jej sie podobalo, wiec jaki problem z serialami - ja nie widze zadnego

Edytowane przez Jordi23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogóle to wszystko niesmaczne :) Możnaby to zapodać do admina do skasowania :)

Dopisałem troszkę powyżej, po edicie.

Kojak - przecież pisałem, że to nie Japonia i u nas starsi nie rozumieją grania. Tu się piło, a jak nie , to się ewentualnie więcej piło. Nie grało....

Jordi, kurde, ja kocham, elektronikę i każdy sprzęt, bardzo lubię konsole, ale nienawidzę i nie moge wytrzymać głupich gadek że konsola jest lepsze itp. NIE JEST ! Może nowe będą, ale teraz NIE JEST !

Mnie rodzice też pomagają, ale niewiele sami mają. Teście za to mają ale nie dają ;)

Pozdro chłopaki, 3majcie się ciepło i poręczy ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

KZI - nigdzie nie napisalem ze konsole sa lepsze od PC - rowniez uwazam ze sa gorsze (generalnie ciezko porownac kocnole do PC - do czegos innego sluza i tyle, chociaz nigdy nie mialem konsoli i nigdy tez nie narzekalem na granie, dlatego PC jest lepszy, bo wszechstronniejszy), ale za mniejsze pieniadze masz duzo frajdy, jak pisalem nigdy nie mialem konsoli zawsze kochalem PC'ty i tak pozostanie, ale przeciez to przeszkadza zeby sobie sprawic nowa konsolke.

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jordi, ja napisałem co miałem do napisania a to Ty najechałeś na mnie i wyszła z tego polemika ;) Ok, napiszcie do adma aby to skasował, napisz Jordi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OMG...mały offtop na początek (moderzy-nie bijcie ;) ). Wygląda na to że 3 dni "przespałem" bo po wpisaniu w przeglądarce http://forum.purepc.pl jedyne co mi się pojawiało(i dalej pojawia) to napis "Zakończone" u dołu na pasku stanu :blink: . Magicznie gdy wpiszę http://forum.purepc.pl/index.php normalnie wchodzi.....i co jest grane???? Może mi to ktoś wyjaśnić? I czy wy też tak macie? (BTW: używam FireFoxa 1.0.4 ale wcześniej chodziło bez zarzutu)

 

OK. Przejdę do rzeczy. Miałem to napisać już w środę ale myślałem że forum nie chodzi więc jest dzisiaj. Dotyczy oczywiście Killzona2 i tego nie szczęsnego filmiku:

 

Pomyślałem sobie o jeszcze jednej mozliwosci. Może PS3 jest w stanie wyświetlić grafę jak na tym filmiku (ewentualnie trochę słabszą) ale nie z taką ilością obiektów i wybuchów na ekranie. Może programiści chcą zrobić coś w rodzaju przerywników filmowych które będą wyglądały jak zwykła gra a pozwolą pokazać więcej szczegółów. Następowałoby jakieś przejście z gry do filmiku a gracz nawet by tego nie zauważył (poza tym że sterować by nie mógł). To by tłumaczyło czemu filmik nosi znamiona gry a także znamiona scenki(szybkie i precyzyjne obroty w niektórych momentach). Ale to też spekulacje.....

 

I tak najlepiej poczekać aż będzie jakieś pewne info.

 

Na tema porównania PC i konsoli a także wypowiedzi co poniektórych. Ja sie przeżucam na konsolę (na początek PS2 a potem pewnie PS3) bo mam dosyć dokładania do czegoś co i tak za miech będzie stare i tak w kółko. Granie na PC to drogie hobby (na konsoli też ale chyba w przedziale czasowym to konsola starcza na ok 5 lat a taki wypaśony komp na 2 (?) (żeby odpalić wsio w full detalach). Nie chce się tu o nic sprzeczać. Nadal mam starego SNESa i PSXa na których bawiłem się przednio (na PSX dalej się bawię i czerpię z tego nie mniejsze korzyści niż z grania na kompie w najnowszą gierę). Dla mnie nie ma zanczenia na czym gram bo liczą sie gry. Każdy sprzęcior ma swoje plusy i minusy i każdy musi sobie odpowiedzieć co chce robić i w jakie gry grać. To pozwoli wybrać sprzęt do grania. Ja na kasie nie spię i upgrade kompa pewnie by mnie zmiażdzył a do tego myśl o tym że i tak nie jest to najlepsza maszynka i że nowsze gry nie będą już chodzic tak spoko robi swoje. Wpada sie w wir ulepszeń na co idze coraz to więcej czasu i kasy....gdzie w tym wszystkim gry??

 

Troche pokręciłem i zagmatwałem (za to sory...za kolejny offtop też przepraszam) i zaznaczę, że nie chce nikogo przekonywać do moich poglądów. Po prostu tak uważam i tyle. A....ja się nie wstydzę grać na konsoli......choć to nie jest Japonia....

 

Pozdro 4 All.

Edytowane przez TrueVanDal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

+ z 4 kartami nVidia 9000 w SLI... czyli za rok, poltora moze sie doczekamy.

w momencie wyjscia PS2 najwydajniejsza karta grafiki byl Radeon 256DDR i technologia DX7 - no comments. najmocniejszy procek to byl Pentium III - wchodzil

1454462[/snapback]

:blink:

no comment to co ty piszesz

nie wiedziałem ze w 2000-nym roku szczytem technologii był RADEK 256ddr

ba , ta karta nie wyszla do tej pory. a jeżeli chodzi ci o g-fa 256ddr to w 2000nym roku była juz z tego co pamiętam 3ti [;

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może PS3 jest w stanie wyświetlić grafę jak na tym filmiku (ewentualnie trochę słabszą) ale nie z taką ilością obiektów i wybuchów na ekranie.

1454999[/snapback]

ziomek ! 2 teraflopy ! cell jest tylko 35 razy wolniejszy od najszybszego superkomputera na świecie ! (www.top500.org)

taki proc potrafi WSZYSTKO

a jeśli polaczy sie kilka takich procesorów?

powstana gry z grafiką o ktorej nam sie nie śniło :blink:

nie wiedziec czemu mam przeczucie że sony mówi tym razem prawde, a nawet jeśli troche ją nagina to i tak w 2006 bedziemy mieli OGROMNY skok technologiczny. Coś jak by porównać zx spectrum do kompa z alienware :wink:

pamiętajcie że sony wspolpracowal z IBM , nvidią i wieloma innymi doskonalymi firmami nad tym potworem cell. mnie to przekonuje, jestem optymistą :razz:

 

edit: no poprawcie mnie jeśli sie myle bo nie wiem czy gadam bzdury czy nie :)

Edytowane przez Elbios

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie istotne czy ten filmik to bym w czasie rzeczywistym czy prerenderowany. Mozliwosci PS3 sa tak ogromne ze mogla by liczyc gry z grafika 50x bardziej szczegółową niz ten killzone. Sęk w tym ze duzo wody uplynie, zanim programisci naucza sie wykorzystywac caly potencjal konsoli. Na te chwile nawet nie moge sobie wyobrazic co za gry beda na nia wychodzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie istotne czy ten filmik to bym w czasie rzeczywistym czy prerenderowany. Mozliwosci PS3 sa tak ogromne ze mogla by liczyc gry z grafika 50x bardziej szczegółową niz ten killzone.

1455276[/snapback]

nie przesadzaj 50x :lol: buchacha dobry żart

pamiętam jak wychodził ps2 to też tak wszyscy pisali, a co z tego wyszło widzimy

nawet były plotki że sadam czy jakis tam inny dyktator kupił kilkadziesiąt sztuk ps2 i połączył je w super ps2 :lol:

ludzie wam kompletnie odbiło

te wszystkie no może prawie wszystkie filmiki to rendery są a nie real game !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że mamy Ciebie- wszechwiedzącego... dziękujemy za oświecenie... bosh :/

 

Raw power na poziomie 2TF to moc, której nie możesz objąć swoim rozumem, więc jakim diaskiem tak kategorycznie twierdzisz, że równie szczegółowa grafika jak ta z pokazu nie może być liczona przez PS3 w real time?

 

Ano właśnie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że mamy Ciebie- wszechwiedzącego... dziękujemy za oświecenie... bosh :/

 

Raw power na poziomie 2TF to moc, której nie możesz objąć swoim rozumem, więc jakim diaskiem tak kategorycznie twierdzisz, że równie szczegółowa grafika jak ta z pokazu nie może być liczona przez PS3 w real time?

 

Ano właśnie...

1455437[/snapback]

 

wiesz w ogóle co to jest forum ???

a co do "mocy" ps3 to przekonamy się kiedy wyjdzie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka zaciekła dyskusja :) Krótka piłka - Na PieCa poza MMoRPGami, RTSami i FPP na dobrą sprawę nic innego nie wychodzi - chyba że konwersje z konsol, zwykle robione na "odwal się". Jak ostatnio przejrzałem zbiór swoich gierek, to aż się zdziwiłem - nic tylko strategie i roleplaye .... Blaszaki mają tego pecha, że muszą działać pod jakimś OSem - nasza "ukochana" winda pożera zasoby i nic się na to nie poradzi, jesteśmy skazani na ciągłe dokładanie kasy w upgrady tylko po to, żeby wycisnąc kilka fps więcej (bo programistom sie nie chce /nie mają czasu zoptymalizować kodu - a user i tak kupi nową kartę za 400 $). PS3 i Xklocek360 to 100% pure gameplay i nic innego. Od ponad ośmiu lat pykam na PS, PS2 i PieCu równolegle i muszę przyznać (poniekąd z bólem :P), iż blaszaki tracą stopniowo swoją pozycję w multiplayerze. Najpierw 2 pady, potem 4 i w końcu granie przez internet pozwoliły konsolom na doścignięcie starego rywala. Nie ma co się kłócić - głownym zadaniem PieCa nigdy nie były gry, tylko praca (w przeciwieństwie do konsol). I choć władujemy stosy kasy w nowinki, zabawa nigdy nie będzie przyjemniejsza niż na takiej PS - gdzie ładujemy płytkę i mamy całą resztę gdzieś. Peace.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kiedyś wyzywał, że woli konsole z 29" niż pc z 14" LOL, także może kolega też "sobie zażartował". Poza tym, nie u każdego w domu rodzice mają 29" i synalek taki sam tv za 2k do konsoli. Ciężko mi jest wyobrazić sobie, jak rodzice oglądają tv na 20" starym, a dzieciak trzaska zabawką na plaźmie :)

Jeszcze coś dorzucę - że niby konsola tańsza.

Używacie argumentów w postaci "lepszych" gier, np GT4, RE4 i powiedzmy Forza. Teraz, czy ktoś mówi o tym, że każda gra jest na innej konsoli ? eee nie ? No to liczymy:

PS2 przerobiona 850zł (bez dysku, z dyskiem 1k), klocek 900zł (bez dysku, z dyskiem 1.1k), gacek (nie wiem ile) z 500zł ??? + dobry tv ze stolikiem 2k + 5.1 zwykłe z 300-500zł. Razem około 5k ! Ulala, to już za 5k mamy niezłego pieca z 19" monitorem :) No i konsola szybciej pada niż części do kompa hehe :)

Edit: w jakich zastosowaniach konsola zastępuje pieca? Gry i coś jeszcze ? dvd ? może tak samo czerpie prąd ?

1454443[/snapback]

skad masz takie info ? xbox bez dysku ? jakim cudem ? pza tym z dyskiem standardowym (8-10GB) kosztuje ~750PLN ... prosze Cie, pisz o czyms o czym masz pojecie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaka zaciekła dyskusja :) Krótka piłka - Na PieCa poza MMoRPGami, RTSami i FPP na dobrą sprawę nic innego nie wychodzi

Mysle, ze to kwintesencja peceta.

 

Blaszaki mają tego pecha, że muszą działać pod jakimś OSem - nasza "ukochana" winda pożera zasoby i nic się na to nie poradzi,

To nie wina systemu.

Windows jest jaki jest. Pelen bledow i monopolistycznych zapedow ale gry na pamieciozernym winXP jakos zadziwiajaco lepiej chodza niz na starenkim win98SE, ktory w porownaniu do niego nie potrzebuje niemal wogole z naszego ramu.

 

jesteśmy skazani na ciągłe dokładanie kasy w upgrady tylko po to, żeby wycisnąc kilka fps więcej (bo programistom sie nie chce /nie mają czasu zoptymalizować kodu - a user i tak kupi nową kartę za 400 $).

Kto jest skazany ten jest.

Jezeli jest sie pasjonatem 1600x1200 + AAx6 i AFx16 to owszem.

Ja mam sprzet sprzed 2 lat. Podmieniam sobie conieco co jakis czas.

Nawet nie zauwazam, ze upgraduje kompa. I gram sobie we wszystko na maksie z plynna animacja (szczegolnie ostatnio kupujac niby niedoleznego juz R9500pro).

 

Od ponad ośmiu lat pykam na PS, PS2 i PieCu równolegle i muszę przyznać (poniekąd z bólem :P), iż blaszaki tracą stopniowo swoją pozycję w multiplayerze. Najpierw 2 pady, potem 4 i w końcu granie przez internet pozwoliły konsolom na doścignięcie starego rywala.

Ja chyba spalem ostatnie kilka lat.

Wow, to ludzie graja w PS2 po necie ?

Ja jeszcze nie widzialem aby ktos wykorzystywal w ten sposob jej rzekome mozliwosci.

 

I choć władujemy stosy kasy w nowinki, zabawa nigdy nie będzie przyjemniejsza niż na takiej PS - gdzie ładujemy płytkę i mamy całą resztę gdzieś. Peace.

1455519[/snapback]

O dziwno ja potrafie wyciagnac z PC tyle frajdy, ktorej wielu na PS2 nigdy nie doswiadczylo.

 

 

Enyłej.

Powtarzam, ja bede gral w gry bo mnie poprostu pociagaja.

W pracy smieja sie ze mnie, ze taki stary kon gra sobie.

Phhh, a ja sie smieje, ze niektorzy siadaja w papciach przed TV i pija herbatke ogladajac smetne seriale.

Kazdy lubi to co lubi. Zauwazyliscie juz, ze w Polsce jest to uwazane za dziecinade, a jednak srednia wieku playera nadal wynosi gruuuubo ponad pelnoletnosc. W swiecie zachacza niemal od sredni wiek. My KZI i Jordi jeszcze te statystyki zanizamy ze swoim wiekiem ;)

Bede sobie gral w gry czy to na PC czy to na PS3 lub Xbox 360.

Mozliwe, ze moja kariera zawodowa potoczy sie tak, ze nie bedzie czasu na dopieszczanie PC, a syn bedzie mnie tylko wolal do zabawy w pleja.

I na pewno nowe pokolenie juz PC odstawi na poleczke. Taka kolej rzeczy. Jeszcze z 10 lat i pieca w takiej postaci w jakiej jest teraz nie uswiadczysz. Albo to beda same notebooki sluzace do komunikacji ze swiatem albo konsolki beda mialy wbudowane funkcje, ze PC nie bedzie do niczego potrzebny.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wunat, ja widzę raczej, że to Ty się nie znasz !

Dysk z konsoli to można wywalić od razu, no, chyba że pytkasz na oryginałach. Cenę podałem z MAJOWEGO NUMERU PSX EXTREME Z REKLAMY, także nawet jeżeli ja nie mam pojęcia, to umiem przeczytać w jakiej cenie konsola jest wystawiona.

Podaje jeszze raz:

-799 z padem,

-899 z 2ma padami,

-dysk 40gb +150zł,

-dysk 80gb +250zł,

-dysk 120gb +300zł.

Także 900zł + 250 to ile Twoim zdaniem ?

Skpep to www.synitops.pl

PsTWO + ripper3.1 - 849. - to bez dysku !

Przykro mi, ale akurat o tym mam pojęcie, a jeżeli nie wiem, to potrafię znaleść :)

Mam nadzieję, że nie pojedziesz po najmniejszej linii oporu i nie dasz mi bana za wspomnienie o piratach. Musiałem, inaczej nie uzasadniłbym potrzeby dysku. Ile gier zgrasz na 8gb dysk ? 8gb to miałem 5 lat temu :)

 

Filmiki na necie to RENDERY !!!! Jest różnica pokazać film renderowany na Siliconach i puszczony jako video na PS3 a puszczenie gry z obiektami, z AI, z masą ruchomych rzeczy itp. Ludzie, niektórzy nic nie kumacie :( Czysta podstawówka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wunat, ja widzę raczej, że to Ty się nie znasz !

Dysk z konsoli to można wywalić od razu, no, chyba że pytkasz na oryginałach. Cenę podałem z MAJOWEGO NUMERU PSX EXTREME Z REKLAMY, także nawet jeżeli ja nie mam pojęcia, to umiem przeczytać w jakiej cenie konsola jest wystawiona.

Podaje jeszze raz:

-799 z padem

[; to wcale nie znaczy, ze w tym klocku nie ma hdd. Seryjnie sa montowane dyski 8gb z tego co pamietam. Edytowane przez Jin*

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wypasna grafika. Ciekawe jak bedzie naprawde z fizyka w grze. Ogolnie w porownaniu do 1 wypada duzo lepiej.Mam nadzieje ze myszke bedzie mozna podpiac ,bo juz teraz nie wyobrazam sobie grac na padzie mimo ze wszyscy twierdza ze idzie sie przyzwyczaic.Po ogladnieciu przezentacji PS3 postanowilem zrezygnowac z modernizacji kompa i odkladac na ktoras z konsol. Pytanie teraz na ktora :)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Filmiki na necie to RENDERY !!!! Jest różnica pokazać film renderowany na Siliconach i puszczony jako video na PS3 a puszczenie gry z obiektami, z AI, z masą ruchomych rzeczy itp. Ludzie, niektórzy nic nie kumacie icon_sad2.gif Czysta podstawówka icon_smile3.gif

jesli naprawde to beda 2 teraflopy to nie bedzie problemu z obsluzeniem takich bajerów w real time....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...