Skocz do zawartości
aiding

Standardowa Temperatura Procka...

Rekomendowane odpowiedzi

No właśnie kto z was wie jaka powinna być standardowa temperatura procesora jak sie jego nie uzywa i jak korzysta sie z niego najbradziej. Jak wypatrzylem w speedfanie jak nie używam to od 37C - 45C a gdy używam to 45C do nawet 60C.

 

Właśnie kupuje cooler i mam nadzieje ze nie bedzie sie tak grzać w przyszlości :) :D :D

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja przy nie uzywaniu mam 45* jak uzywam progsa do chlodzenia to 34* ale przez to ze wiatrak chodzi 1500RPM zeby z Taganem tworzyl cisze :)

1457992[/snapback]

A weź mi powiedz jaki to program :D :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

J/w.W zakladce S2K Settings zazanaczasz Enable Bus Disconnect i te suwaczki ustawiasz oba na 64 (przynajmniej ja mam tak ustawione) no i zeby sie urcuhamial przy kazdym starcie komputera to w zakladce Advanced zaznaczasz Autorun.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jelsi działa tak samo jak np cpbalablabalextreme czy waterfall to nie.

Procesor składa się z segmentów które mozna wygaszać lub uruchamiać.

Gdy nie korzystasz z takiej ilosci kachu, ciach wyłączone..

gdy nie uzywasz tej jednostki, wyłączone..

Na moim kompie procesor normalnie ma 42-45 stopni. po uruchomieniu 29-30 ..

więc to naprawdę działa. Mam tylko problem z muzyką, akurat moja płyta rwie muzykę (przy optymalizacji chipsetu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy taki program obniża choć trochę wydajność komputera i czy obniża temperaturę także w stressie?

1462041[/snapback]

 

z obnizaniem wydajnosci sie nie spotkalem w swoim przypadku,w stresie nie obniza,a i jeszcze jak slucham mp3 to czasem tak zarywa muzyke

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z muza to niestety na niektorych plytach jest :( u mnie trzeszcza lekko glosniki gdy to zalacze ale muza jest ok i w stresie nie da sie zchlodzic procka bo on wtedy wszytskie swoje czesci uzywa wiec nie ma co wygaszac a wydajnosc nie spada :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używałem tego programu ale szybko przestałem jak zacząłem słyszeć piszczenie cewek :) Obecnie mam procek i chłodzenie jak w podpisie - w pokoju 29 stopni i temperatura w idle 54 stopnie. Nic na to nie poradze. Trzeba jakoś przetrwać to gorąco ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

.... w pokoju 29 stopni i temperatura w idle 54 stopnie....

Człowieniu jak ty mozesz siedzieć w takiej saunie?!! Przecież to czysty masochizm.

A procek to odczówa tak samo jak i ty!

Edytowane przez Miazga82

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Człowieniu jak ty mozesz siedzieć w takiej saunie?!! Przecież to czysty masochizm.

A procek to odczówa tak samo jak i ty!

1467391[/snapback]

 

No ale powiedz co ja mam zrobić? Mam mały pokój, duże okno od strony zachodniej, po południu słońce tak świeci że szyby z zasłoniętymi żaluzjami dotknąć się nie da od ciepła. W zimie temperatura procka to około 43 stopnie a w stresie 55, teraz cóż ... ostatnio odkurzałem tego pentagrama ale w sumie to nic nie dało, nie chce go zdejmować bo kiedyś zmiażdzyłem Athlona 3000 xp+ przy zakładaniu. 2 wentyle z boku obudowy, jeden na wysokości grafiki ale bardziej z przodu oraz drugi na wysokości pentagrama wdmuciach!ą powietrze z prędkościa 1240 obrotów na sekunde zaś pentag mieli je z maksymalną czyli 3110 rpm. Jakieś rady? :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek zgodnie z tradycją zarzucem Linkami :wink: :

Programowe chłodzenie

Jak ochłodzić obudowę

 

@ WoofeR

Spróbuj zrobić tak: wyłącz ten wiatrak koło karty kraficznej (a dziurę po nim czymś zakryj) i zamontuj jakiś z tyłu obudowy tak żeby wyciągał powietrze. Myślę że to będzie lepsze rozwiązanie. Sprawdź i zdaj relację. Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek zgodnie z tradycją zarzucem Linkami :wink: :

1467764[/snapback]

Mamy problem :mur:

 

Programy do chłodzenia procka powodują u mnie piszczenie cewek jak już gdzieś pisałem i pisk jest na prawdę głośny (fakt temp. spada ale jakim kosztem :( ), na dodatek mam bardzo słabiutki zasilacz. Po drugie odnośnie mojej obudowy FINE II Modecom, z tyłu pod zasilaczem jest oczywiście miejsce na wentylatorek ale szczeliny są tak małe (średnica dziurki około 3mm) że powietrze dusi się a nie zostaje wydmuchane, dlatego też postanowiłem wyciąć otwory w boku niż z tyłu bo wiązało by się to z wyjmowaniem płyty... :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem wentylatory. Teraz ten który wdmuchiwał powietrze na kartę graficzą wydmuciach!e je pod zasilaczem (tyle, że jest problem z tym bardzo gęstym grillem (malutko wydmuciach!e)). Podkręciłem nieco te 2 wentyle do prędkości 1622 rpm. Drugi wentyl dmucha powietrzem na pentagram który kręci się teraz: 3200 rpm. Obecnie w pokoju mam 30 stopni :D a temperatura procesora wynosi 50 stopni.

 

Zdjałem pentagrama jednak wydmuchałem go oraz założyłem nową paste (paste no name).

 

Wnioski są takie, że to g**wno dało ... Obniżyło temp tylko o 5 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No czytałem o tym piszczeniu twojego kompa a tamte sznurki dałem tylko dlatego że te tematy były tutaj poruszane :wink: .

5 stopni to mało? Wyjmuj tą płytę i wycinaj tego pseudogrilla. Jak u kumpla wyciąłem ten shit to mu temp. spadła o 4-5 stopni. Pomyśl przecież nawet przy starym układzie jak obydwa "wtłaczały" powietrze to ono nawet nie miało jak uciec z obudowy. Przeczytaj co napisałem w temacie (link wyżej) o chłodzeniu obudowy. Zastosuj się do tego i ciesz się niższą temp. :-P .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...