Skocz do zawartości
Varrol

[recka] Hp/compaq Nx6110

Rekomendowane odpowiedzi

..no bede...niestety wylatuje za granice i oddam lapka dopiero za 3 tygodnie do serwisu....ciekawe co wymysla...chlopcy. Pytanie czy w tych lapkach USB jest na plytce, czy przytwierdzone do plyty /byc moze cos sie obluzowalo. o tyle dziwne jest to ze jedno padlo a drudie dziala a sa jak wiecie jeden nad drugim....ciekawe- i padlo podczas pracy a nie na wskutek jakiegos uderzenia wystajaca wtyczka z USB o cos...zobaczymy...pozatym wszystko bardzo ladnie chodzi i generalnie jestem zadowolony /tylko ta matryca/ ale do mojej pracy wszystko mo hula...mam nadzieje jak najdluzej/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bios ver F.0B

właśnie wgrałem to, jest ok,

faktycznie bardziej się grzeje (ale musi skoro wiatrak ma się włączać przy wyższej temperaturz) , wiatrak włącza się przy 50 stopniach,

polecam, wiatrak płynnie przyspiesza i płynnie zwalni czego nie było w F.0A

zanim to wgrałem to konsultowałem to w HP (twierdzili że skoro było by to niebezpieczne to nie rozpowszechniali by tego, cyba racja :-) chociaż po nich to można się wszystkiego spodziewać :-)) i dlatego wgrałem

 

tylko nie rozumiem dlaczego musi być właczona pcja w biosie stałe jpracy wiatrak przywłaczonym zasilaczu ??

Edytowane przez czempik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1.USB jest lutowane na płycie i jak jedno nie chodzi to trzeba wymienić płytę

2.najlepsze ekrany są w Toshibach

3.chłodzenie w laptopach(nie tylko HP) wymaga przesmarowania pastą w większości przypadków -bo jest tylko blaszka(jak z mleka kiedś :lol: ) a rdzenie są czasem fioletowe lub mają plamy(od temp.)

4.modele z serii 60..(zapomniałem dokładnie które ale chyba 6010 lub 6020) które są na celeronach testowałem przez prawie 3 dni 3dmarkami i nic -0 wiatraka ,czisza i spokój -więc dziwi mnie że w 6110 chodzi głośno i często-sparawdzę jak się pojawi w serwisie

BTW bardzo fajny model w mojej ocenie a widziałem i naprawiałem "parę".

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ta opcja wcale nie musi byc wlaczona...to jest zalecenie hp. pewnie dlatego ze wyzsze temperatury pracy na baterii musza byc rownowazone nizszymi przy pracy na zas. sieciowym

1697750[/snapback]

nie wiem mozliwe ze jest tez tak jak napisales, ale wydaje mi sie ze HP zaleca wlaczenie tej opcji, bo jest po prostu ciszej, gdy jest ona wlaczona (czyt. cichsza praca wiatraka). testowalem mojego lapka z enabled i disabled w biosie i zdecydowanie polecam ta 1 opcje, ja dzialam na niej caly czas i np teraz przegladajac stronki, piszac na gg i sluchajac muzy z winampa mam 32 stopnie i poki co trzyma te temperature

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem, ze po instalacji nowego biosu temp przecietna pracy to 50 st C :o i to w windowsie bawiac sie wordem :o

zainstalowalem na nowo stary bios i to samo :/

 

co sie moglo stac?

moze to nie biosa jakies zabrudzenia na wentylatorze, radiatorze? ale lapik ma 1 mies dopiero wiec watpie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zauwazylem, ze po instalacji nowego biosu temp przecietna pracy to 50 st C :o i to w windowsie bawiac sie wordem :o

zainstalowalem na nowo stary bios i to samo :/

 

co sie moglo stac?

moze to nie biosa jakies zabrudzenia na wentylatorze, radiatorze? ale lapik ma 1 mies dopiero wiec watpie

1701012[/snapback]

Mam dokladnie taka sama sytuacje jak Ty. Lapka kupilem na poczatku wrzesnia. Okolo tygodnia temu zainstalowalem nowy bios i temperatura procka skoczyla do ok. 49-50 stopni. Kombinowalem jak moglem, ale nic z tego. Nawet, gdy komputer jest po prostu wlaczony temperatura oscyluje w okolicach 50 stopni, a robic cos bardziej wymagajacego, o graniu nie wspominajac, zaczalem sie bac, bo temperatura dochodzi nawet do 61 stopni!!

W biosie mam wlaczona opcje Enabled.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja takze mam Fan Always ON ENABLED :/

Nic nei pomaga

rozkrecac nie bede go bo gwarancja

watpie by w ciagu tak krotkiego czasu kurz osiadl na radiatorze

 

Wentylator pracuje dobrze gdyz wali mi po lewej rece ostro goracym powietrzem - tylko co go tak rozpala ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli, reasumując, z mojego punktu widzenia dobrze, że się powstrzymałem z instalowaniem nowego BIOSU. Wolę już pracę wentylatora na starych zasadach i normalną pracę procka. Ciekawe, kiedy HP wypuści nowego BIOSA z odpowiednimi poprawkami?

1703039[/snapback]

ciekawy jestem jaką instalowałeś wersje F.0B ???

i jaką masz konfiguracje sprzętu bo ja mam 1,4 celeron 512 Mb ram'u

i mam temperature od 45 do 50 ??

 

więc nie rozumiem dlaczego ty z nowym biosem F.0B masz inaczej

Edytowane przez czempik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ciekawy jestem jaką instalowałeś wersje F.0B ???

i jaką masz konfiguracje sprzętu bo ja mam 1,4 celeron 512 Mb ram'u

i mam temperature od 45 do 50 ??

 

więc nie rozumiem dlaczego ty z nowym biosem F.0B masz inaczej

1705253[/snapback]

No właśnie jeszcze żadnej z nich nie zainstalowałem, ponieważ zacząłem czytać o problemach wynikających z ich instalacji i w związku z tym pozostawiłem stary, fabryczny, BIOS.

 

To miałem na myśli pisząc mojego posta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 2 sprawy a mianowicie: chcialem przedstawic wam jak wyglada u mnie sytuacja z temp: jesli komp nie pracowal dluzszy okres (np cala noc i wlaczam go rano) temp wynosi ok 30 stopni (opcja w nowym biosie ENABLED) i jesli nie robi sie zbyt wymagajacych procesow czyli np przeglada stronki i slucha sie muzy to potrafi utrzymac sie przez dluzszy czas, jesli jednak np wlacze gierke, to wtedy temp skacze do 50-55 stopni i trzyma sie poki gry sie nie wylaczy. po wylaczeniu gierki temp spada do 44-45 stopni i trzyma sie caly czas (sporadycznie skacze do 50, wtedy wiatrak wlacza sie na jakies 10 sekund i znow wszystko wraca do normy)

 

2 sprawa dotyczy baterii. chcialbym dowiedziec sie ile wskazuje wam miernik czasu do rozladowania po naladowaniu do 100%? bo u mnie to jest ponad 2h i wydaje mi sie to troche za malo. nie oczekuje podanych w instrukcji 4,5h ale roznica wartosci oficjalnej pracy baterii do pracy ogniw w moim lapku jest jednak znaczna. nie wiem czy nie jest to podstawa do odstawienia kompa na gwarancje, dlatego chce wiedziec jak to wyglada u was. pozdro!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj bawiłem się trochę benchmarkami. Przypomnę, że mój model to nx6110 PT601AA + dodatkowe 256 RAM.

HDD dostał mi się Seagate 5400/2MB cache :(

Tak więc chyba potwierdza to regułę, że co model (a raczej co sztuka) to inny dysk. Ale jest cichy.

 

W 3DMark01 uzyskałem 3279pkt. Nie wiem czy to dobry wynik jak na 512 RAM.

 

Super Pi 8MB - 11 m 02 sek.

 

PCMark04 nie pokazał mi wyniku. Przeszedł wszystkie testy i napisał tylko coś w stylu "System suit must be selected and run to obtain results" Czy ktoś wie o co chodzi?

 

Co do temperatury procka to dochodzi do max 50-52 stopni przy np Super Pi i włącza się wiatrak. Po tym temp spada do 44-45 stopni. Jak nic nie robię to mam ok.40 stopni. Bios mam F.0B.

 

Mam pytanie o pamięć.

Everest Home pokazuje mi, że RAM ma szybkość rzeczywistą 166MHz a efektywną 333MHz. Tak ma być? Czy może mam jakieś wolne kości?

I czy DDR mogą pracować w DUAL?

 

 

Pozdrawiam,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...