Skocz do zawartości
Varrol

[recka] Hp/compaq Nx6110

Rekomendowane odpowiedzi

Najpierw dlaczego wybrałem ten model, mimo że jest droższy od konkurencji i mniej oferuje. Cóż - po pierwsze marka, o której słyszałem dużo dobrego, a po drugie bateria z czasem działania do 4.5h. Do tego prosty i elegancji design.

 

Konfiguracja:

Intel Celleron M350 1.3GHz (1MB Cache)

256MB RAM PC2700 (333MHz)

40GB HDD 5400RPM

CDRW+DVD Sony 24x24x24x8

Układ Graficzny Intel 910GML Express

Modem 56Kb

Karta sieciowa 10/100Mb

 

Porty:

2x PCIMCIA

2 x USB 2.0

VGA

wejście mikrofonu

wyjście liniowe

Firewire (1394a)

gniazdo zasilania

RJ-11

RJ-45

złącze akumulatora podróżnego (HP Travel Battery)

 

Wymiary (sz. x gł. x wys.) 328,6 x 267 x 30,3 (z przodu) mm

Czas pracy na bateriach - do 4.5h

 

 

Moje subiektywne odczucia - na laptopie postawiłem system Windows 2003 Server Enterprise - system chodzi szybko, bez przycięć, bezproblemowo (z softem też sobie poradziłem). Układ graficzny jest całkiem szybki i 3DMark2001 chodzi płynnie we wszystkich detalach.

3DMark2003 to już inna bajka, ale ważne, że w ogóle chodzi a karta graficzna ma wsparcie dla DirectX 9.0. Nie ma też problemów z odtwarzaniem filmów DVD, DivX, Xvid itd.

Bateria oczywiście nie trzyma 4.5h - bo musiałbym nic nie robić, ale średni czas to 3h przy normalnej pracy i 2h przy dużym obciążeniu (3Dmarki itp).

Ekran - prawdę mówiąc mój zmysł graficzny chyba nie ejst najlepszy - porównuje do monitora LCD o dość wysokich parametrach i dużej różnicy nie widzę - dla mnie obraz jest ok.

Odczucia estetyczne/jakościowe - laptop jest wykonany z wysokiej jakości materiałów - nie ma mowy o skrzypieniu obudowy, to się po prostu czuje, że jest to solidne urządzenie. Klawiatura chodzi miękko, ale z odczuwalnym kliknięciem, toughpad chodzi bez problemów. Waga 3kg i grubość 3cm czynią z niego dobre mobilne urządzenie.

Laptop ma specjalne gniazdo na dodatkowa baterię, co może wydłużyć czas pracy do teoretycznych 8 godzin.

Wielką zaletą jest cicha praca - wiatraczek na procesorze ma regulowane obroty (chyba) przez co przy normalnej pracy komputer chodzi cichutko.

 

Wady

- Nie miałem do tej pory laptopa, owszem często zdarzało mi się z notebooka korzystać, ale nie zwracałem wtedy na to uwagi.

- Do wykonania i jakości obrazu nie mogę się przyczepić.

- Natomiast co do czasu życia baterii mam zastrzeżenia, bo 4.5h to laptop musiałby chyba z wyłączonym monitorem stać i nic nie robić - ale konkurencja i tak wysiada.

- Wadą jest też brak trackpointa (ten joystick emulujący myszkę), oraz wyjścia S-Video.

- Dziwi jedynie rok gwarancji - pod tym względem np. Fujitsu-Siemens jest lepszy.

- Na koniec największa wada - cena - za ok 2600zł brutto dostaje kompletnie gołego laptopa bez jakiegokolwiek oprogramowania (FreeDOS się nie liczy), sterowników i nawet bez WLANu. Wstyd - sterowniki można ściągnąć ze strony HP, ale na płytkę sie mogli wykosztować

 

Podsumowanie:

Mimo wszystko uważam, że dokonałem dobrego zakupu - System operacyjny już miałem, kartę wlan też, więc okrojenie laptopa jakoś zniosłem. Urządzenie chodzi szybko, cicho i wygląda (i jest mam nadzieje) na bardzo solidne.

Mimo wysokiej ceny mogę polecić tego laptopa, bo reprezentuje on poziom wykonania jak modele za 5/6tys (zresztą wyższe modele nx6110 są w tej samej obudowie).

 

 

Na koniec prezentuje wykonane przezemnie testy:

3DMark 2001 Compare - 2957 punktów

3DMark2003 - 507 punktów (niestety nie mam linka compare, bo mark nie wykrył karty graficznej)

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuc ze to recenzja "swiezo po" :) Na biezaco dopisuj komentarze jak juz go dobrze poznasz. Aha, jakbys wrzucil pare zdjec laptopka to korony bys nie stracil :)

Co do baterii - mysle ze powiniens najpierw ja w pelni uformowac, wtedy potrafi zyskac te dodatkowe kilkanascie % pojemnosci. Wyjasnij jeszcze, jak czesto wlacza sie wiarak, czy pracuje non stop czy w porywach (w jakich sytuacjach)

Prawde mowiac jestem troche zdziwiony juz ktoras z kolei wypowiedzia, ze na Celeronie M pracuje wiatrak... na moim Pavilionie chlodzenie aktywne doslownie zalacza sie "raz na swieto" myslalem ze tak jest wszedzie (a juz przynajmniej na kazdym HP)

 

Tak samo to

dostaje kompletnie gołego laptopa bez jakiegokolwiek oprogramowania (FreeDOS się nie liczy), sterowników (..). Wstyd - sterowniki można ściągnąć ze strony HP, ale na płytkę sie mogli wykosztować

Czytajac te slowa prawie wytrzeszczu dostalem... zenujace.

Nie wiem czy dystrybutor na Polske robi sobie jaja, ale cos takiego zakrawa na kpine. Rozumie ze Windows kosztuje, ale juz ten podstawowy soft to byc musi i kropka. W koncu nie kupujesz klawiatury tylko laptop za 2.5 tys zł...

A nawet jakby dodali pare cieszacych oczy dodatkow, w stylu trailowe wersje Office'a, progsow do DVD itp to na pewno by sie nie wykosztowali..

Z moim HP dostalem cala torbe roznego softu (razem wyszlo z 10 plyt) tak ze po zainstalowaniu all, pol pulpitu mialem zawalony ikonkami.

Widac wymagajacy klient moze dostac cos, a trzeci swiat dostaje byle co...

Zaczynam juz troche rozumiec niektore zle opinie o HP panujace na forum. Troche :)

 

Co do kart graf - faktycznie, lepsze to niz Intel ale niestety nieznacznie, to wciaz tylko 3000pkt ;/

 

A zeby cie zdołowac to pokaze ci TO

Niewiele drozsze, a lepszy proc, Windows, W-lan, i gwara na 2 lata...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czuc ze to recenzja "swiezo po" :) Na biezaco dopisuj komentarze jak juz go dobrze poznasz. Aha, jakbys wrzucil pare zdjec laptopka to korony bys nie stracil :)

 

Co do kart graf - faktycznie, lepsze to niz Intel ale niestety nieznacznie, to wciaz tylko 3000pkt ;/

 

A zeby cie zdołowac to pokaze ci 1464130[/snapback]

Zdjęcia wrzucę jutro, jak bedzie trochę jaśniej. 3000ptk to niewiele, ale mi wystarczy - grać na tym nie zamierzam specjalnie... A tym linkiem mnie nie zmartwiłeś - tam gdzie kupowałem kosztował ok 2910zł w takie wersji - więc podobnie - mimo wszystko to 300zł róznicy - a w sam raz na ramy będzie. Po prostu chciałem zminimalizować koszty - a nad wersją się długo zastanawiałem. Poz tym zawsze jak się kupi, to w końcu gdzieś się znajdzie taniej, gdzieś pojawi się nowa promocja...

 

Wiatraczek - wydaje się, że chodzi non stop - trudno powiedzieć, bo muszę się nachylać nad laptopem, żeby sprawdzić, bo ma głośnośc podobna do dysku...

 

No recka jest na świezo - to fakt - ale za pół roku, to już bedzie mało aktualna, więc...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na koniec prezentuje wykonane przezemnie testy:

1464007[/snapback]

Widz, że w 3dmarku2001 ta nawa karta intela osiąga prawie dwukrotnie lepszy wynik niż karta Intel® Extreme Graphics 2 :)

Edytowane przez grzegorz_ch

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...co do pracy wiatraczka.Moj ojciec kupil sobie hp nx9020 w podobnej cenie.I u niego wiatraczek wlacza sie raz na 7-9h i to doslownie na kilkanascie sec.Podczas normalnej pracy (pare godzin) ani razu go nie slychac. Mowie o procku celeron M 330(1,4) z 512kb L2.Pozdr.Aha co do jakosci wykonania-zgodze sie,ze jest bardzo dobra.Tylko to tragiczne rozmieszczenie portow USB....Gorzej nie mozna:(

 

pozdr. to all

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...co do pracy wiatraczka.Moj ojciec kupil sobie hp nx9020 w podobnej cenie.I u niego wiatraczek wlacza sie raz na 7-9h i to doslownie na kilkanascie sec.Podczas normalnej pracy (pare godzin) ani razu go nie slychac. Mowie o procku celeron M 330(1,4) z 512kb L2.Pozdr.Aha co do jakosci wykonania-zgodze sie,ze jest bardzo dobra.Tylko to tragiczne rozmieszczenie portow USB....Gorzej nie mozna:(

 

pozdr. to all

1464314[/snapback]

Przyłóż rękę do kratki przy procku - może on chodzi, ale ty o tym nie wiesz - mój jak się uruchamia, to słychać wiatraczek mocno, a po chwili się wycisza i leciutko sobie dmucha.

 

Aha - dobra rada - nie instalujcie win 2003 - chodzą fajnie do czasu aż się coś niekompatybilnego zainstaluje - ja coś takiego zarzuciłem i się system dziś nie odpalił - podejżewam, że to przeglądarka netscape ale... instaluje XP Pro - może 2003 są stabilniejesze - chociaż po tym blue screenie mam pewne wątpliwości...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu jest tez fajna recka tego modelu

1465873[/snapback]

No i prawidłowo... Zastanawiam się tylko co z tym wentylem - bo w sumie chodzi cichutko, ale jednach chodzi - a nawet w biosie jest ustawienie włączania/wyłączania na stałe wiatraczka przy podłączeniu zasilania...

 

update: ehh okazuje się, że taki jet urok tego laptopa i procka Celeron M - niestety - wentyl włącza się od temperatury 40 stopni, a że procek się grzeje, to jest ciągle włączony - i raczej nie będzie na to rozwiązania...

 

Trudno powiedzieć, czy jest po podstaa do zwrotu - może uda mi się coś wykombinować, ale wątpię - trzeba było jednak kupic Centrino 2 1.6 - ten już tak nie grzeje bo ma speed-stepa...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłóż rękę do kratki przy procku - może on chodzi, ale ty o tym nie wiesz - mój jak się uruchamia, to słychać wiatraczek mocno, a po chwili się wycisza i leciutko sobie dmucha.

 

HEHE .Przylozylem a nawet zobaczylem. lopatki wiatraka stoja w miejscu i jest tak jak pisalem wczesniej.caly dzien pracy na www i office sluchajc mp3,podczas instalki winxp,czy robienia scan diska 40GB--- bez najmniejszej pracy wiatraka!! calkowita cisza kompa.Szkoda,ze to tylko celeron M i ma zintegrowana grafe....

 

wiatrak uslyszalem dopiero po entej probie super pi i podczas skanowania systemu programem antispy(w tle)

 

 

ja na moim laptopie mam 1,73 sonome i w niej wiatrak wlacza sie znacznie czesciej -raz na 40min i przy kazdym tescie....

Edytowane przez Phuong

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyłóż rękę do kratki przy procku - może on chodzi, ale ty o tym nie wiesz - mój jak się uruchamia, to słychać wiatraczek mocno, a po chwili się wycisza i leciutko sobie dmucha.

 

HEHE .Przylozylem a nawet zobaczylem. lopatki wiatraka stoja w miejscu i jest tak jak pisalem wczesniej.caly dzien pracy na www i office sluchajc mp3,podczas instalki winxp,czy robienia scan diska 40GB--- bez najmniejszej pracy wiatraka!! calkowita cisza kompa.Szkoda,ze to tylko celeron M i ma zintegrowana grafe....

 

wiatrak uslyszalem dopiero po entej probie super pi i podczas skanowania systemu programem antispy(w tle)

ja na moim laptopie mam 1,73 sonome i w niej wiatrak wlacza sie znacznie czesciej -raz na 40min i przy kazdym tescie....

1466425[/snapback]

 

No tak - ten procki znacznie mniej się grzeją - i może wentyl się później włacza... nx6110 to stosunkowo nowy model i HP podobno szuka rozwiązania na ten problem (czy może ktoś z HP związany) - wkurza mnie to, ale cóż - może jest na to sposób w postaci obniżenia obrotów wiatraczka lub uzależnieniu ich od temperatury.

 

 

EDIT:

No więc w związku z brakiem S-Video chcę kupić coś takiego: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=52585830 tylko nie wiem, czy na tym lapie to zadziała - może ktoś coś wie na ten temat?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No więc w związku z brakiem S-Video chcę kupić coś takiego: 1467327[/snapback]

też nie mam w laptopie złącza tv-out i byłbym zainteresowany informacją czy karta graficzna zintegrowana potrafi generować obraz z częstotliwościami TV, czyli 15kHz z poziomie i 50 Hz w pionie, które ustawia się programem PowerStrip. To jest właśnie warunkiem działania takiej przejściówki.

Moja karta graficzna, to Intel Extreme Graphics 2.

Gdzieś czytałem że zintegrowane karty nie potrafią czegoś takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś porównanie wyświetlacza tego modelu do innych?

Zastanawiam się nad kupnem tego HP, ale na Sonomie, ale sporo ludzi na Tweak pisze, że HP nie jest dobrym wyborem.

Ile wytrzymuje na baterii? Nadal jesteś zadowolony z wyboru? Może masz jakieś nowe uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój ojciec kupił sobie takiego Laptopa (HP Compaq nx6110) Celeron M 1.4, 256 MB RAM, WiFi, Windows XP Pro za 3399 PLN w Vobisie. Laptop wypas może nie oferuje takiej mocy jak laptopy z Radziem 9700 czy 9600 ale i tak jest nieźle CS śmiga aż miło, NFS U2 się trochę tnie, ale na low detail można grać, a i wszystkie sterowniki mam na płycie + 2 CD z Windowsem XP (Polska i Angielska wersja do wyboru) + tony instrukcji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,ogladałem wczoraj tego laptopa u znajomegop i musze powiedziec ze zmartwila mnie jedna rzecz,a mianowicie jakosc obrazu a dokladniej jego "soczystosc". Nie mialem wczesniej laptopa ale spodziewalem sie duzo wyzszej jakosci obrazu - w porownaniu do starego monitora crt wyglada naprawde kiepsko - kontrast slaby, nasycenie tak samo cieniutkie, brakuje ogolnie mowiac wspomnianej wczesniej "soczystosci"

Mam pytanie do uzytkowników tego modelu, czy moj znajomy mial cos zle poustawiane czy po prostu jakosc obrazu na laptopach w tej cenie jest zawsze taka "blada"

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ponawiam pytanie 42ne "Ma ktoś porównanie wyświetlacza tego modelu do innych?"

Sam zastanawiam sie nad jego kupnem tylko ta matryca, prosilbym o jakies porownania albo chociaz subiektywne opinie uzytkowników HP nx6110

Z gory dziekuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem ten test (i kilka innych tez) ale mnie bardziej interesuja odczucia uzytkownikow ktorzy pracuja na tym laptopie od dluzszego czasu. Opinia, cytat z benchmark, "Czytelna, równomiernie podświetlona i bardzo jasna matryca o luminancji ~160 cd/m2, ale odwzorowanie kolorów niestety nie jest jej mocną stroną. Słabe kąty widzenia w pionie." tego typu nie wyjasnia wszystkiego. Inetereusje mnie przede wszystkim odwzorowanie kolorów i kontrast (jak wspomnialem we wczesniejszym poscie czy da sie na tym modelu uzyskac "soczysty" obraz)

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównywałem w sklepie ten model z Toshibą L10 i rzeczywiście matryca była jakaś blada, bez dobrego kontrastu, ma dosyć słabe kąty i brakuje jej "soczystości". Ponieważ trochę mnie to zmartwiło (ogólnie z tej dwójki bardziej podobał mi się HP) poszedłem do innego sklepu. I tu dziwna sprawa - kolorki i kontrast takie jak w Toshibie (słabsze kąty jednak pozostały, ale nie jest to nic tragicznego, przynajmniej dla mnie). Pytam sprzedawcę co może być tego przyczyną, ale nie bardzo wiedział. Powiedział jedynie, że niektóre laptopy po odłączeniu od zasilania mają gorszy obraz. I zacząłem się zastanawiać czy ten HP nie ma włączonego jakiegoś oszczędzania energii i dlatego czasem ta matryca jest blada. Nie bardzo się znam na tym więc może inni więcej w tej sprawie powiedzą.

Jedno jest pewne - można uzyskać soczysty obraz na 6110 (tylko nie wiem jak :lol: ). Dodam tylko, że ustawienia karty graficznej w obu przypadkach były identyczne, chyba (na tyle na ile to mogłem szybko stwierdzić w sklepie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...