Skocz do zawartości
Trendzik

Studia, nauka - gdzie iść po maturze?

Rekomendowane odpowiedzi

Orientuje się ktoś, czy po kierunkach związanych z geografią (np. geodezja) jest możliwość zdawania egzaminu na uprawnienia budowlane ?

 

I ogólnie jaka jest najprostsza droga do uzyskania tych uprawnień ? :wink:

 

Na uprawnienia budowlane niestety nie, ale możesz za to zrobic uprawnienia geodezyjne. Też fajna robota i kasa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanie odnośnie geodezji.

Czy wie ktoś może od ilu ptk. przyjmowali w zeszłym roku na geodezje na politechnikę warszawska? I czy trzeba robić dodatkowo jakieś rysunki lub inne ustrojstwo :?:

Google mi nie pomaga, albo jestem ułomny <_<

 

EDIT:

 

@ down

 

eeee no to gites :D A nie wiesz jak z tymi punktami było? Bo ja czarno widzę swoją fizykę ( każdy wynik powyżej 0, będzie dla mnie sukcesem ) i właśnie nie wiem czy robić sobie nadzieje czy nie :)

Edytowane przez eQ.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybiera sie ktos na jakis kierunek ekonomiczny? albo ktos juz jest na czyms takim? co sie ciekawego dzieje na takich kierunkach i ktore uczelnie polecacie? myslalem nad ekonomiczna w krk albo wroc. sgh od razu mowie odpada

i ile trzeba bylo miec pkt zeby sie dostac do wrocka? bo ze statystyk widzialem tylko ilosc osob na 1 miejsce w 2006 roku

Edytowane przez dzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam leje na studia ide na ratownika medycznego o ile sie dostane i zmieniam branze z mechatroniki na ratownictowo :P

Siedzenie caly dzien przy maszynie jest nudne, a ratowanie zycia daje wielka satysfakcje.

No to nieźle... Ale wiedz że zarobki są maaarne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam zarobki ale jaka satysfakcja z uratowania czyjegos zycia i szacunek na miescie : P. Mysle czy by pozniej gdzies w gory sie nie przeniesc i do GOPRu nie startowac.

Edytowane przez radeksz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zarobki to nie wszystko - równie ważna jeśli nawet nie najważniejsza jest właśnie satysfakcja, zadowolenie z pracy. Nie mógłbym robić czegoś czego nie lubię nawet za dużą kasę (no chyba, że za NAPRAWDĘ DUŻĄ kasę ;) ), wtedy każdy dzień w pracy to byłaby męka, co przełożyło by się na niepotrzebne wk*rwienie, niezadowolenie z życia i frustrację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale niezadowolenie z życia i frustracja znikałaby po spojrzeniu na ilość zer na koncie ;D. Tak to już jest.

 

A jeżeli chodzi o ratownictwo medyczne, to nie wiem czy nie lepiej jechać do innych krajów, z tego co wiem osoby pracujące na tym stanowisku nieźle zarabiają...

Edytowane przez Camilos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A tam zarobki ale jaka satysfakcja z uratowania czyjegos zycia i szacunek na miescie : P. Mysle czy by pozniej gdzies w gory sie nie przeniesc i do GOPRu nie startowac.

wszystko pięknie z naszego punktu widzenia, siedziałem prawie pól roku w NFZ to się nasłuchałem wielu rzeczy na temat działania służb medycznych, często niewdzięczna robota i tyle.

 

i tak jak pisze Camilos, godniej będziesz traktowany za granicą.

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wybiera sie ktos na jakis kierunek ekonomiczny? albo ktos juz jest na czyms takim? co sie ciekawego dzieje na takich kierunkach i ktore uczelnie polecacie? myslalem nad ekonomiczna w krk albo wroc. sgh od razu mowie odpada

i ile trzeba bylo miec pkt zeby sie dostac do wrocka? bo ze statystyk widzialem tylko ilosc osob na 1 miejsce w 2006 roku

ja właśnie jestem na końcówce ekonimicznej w krakowie - w tym roku już obrona. Kończę handel zagraniczny.

Szkoła ok - co tu dużo pisać. 3Z - zakuć, zdać , zapomnieć. Faszerują Cię każdą bzdetą od filozofii po etykę. Że już o prawie czy przedmiotach ekonomicznych nie wspomnę :wink: Osobiście pracuję w dziale spedycyjnym całkiem sporej firmy międzynar i niewiele mi się ze studiów tutaj przydało, no może poza incotermsami, angielskim i francuskim. A pracę zdobyłem bo odbywałem tam staż.

Natomiast przedmiotów typu rachunkowosc czy księgowość masz w bród, więc jeżeli chcesz zostać księgowym to bij jak w dym.

 

Ale jest jeszcze druga strona - czyli to co się dzieje po zajęciach. Sam 4 lata mieszkałem w akademiku i przez ten czas zdobyłem naprawdę wielkie doświadczenie życiowe jak by nie było, bo jestem człowiekiem który zawsze jest ciekaw co będzie jeżeli zrobię jeszcze jeden krok dalej...

 

w skrócie powiem tak - "Kraków się bawi".

Polecam Kraków i życzę powodzenia - sam chętnie zacząłbym od nowa przygodę nazywaną "studia".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ksiegowym to bron boze nie, ale jakies obracanie nieswoja kasa jak najbardziej ;] widze ze twoja opinia nie odbiega od innych nt studiowania w krk. ale takie studiowanie mi jak najbardziej odpowiada :)

dzieki i pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie elektronicznej rejestracji na studia na AGH Kraków. Mianowicie:

zarejestrowałem się na stronie AGH i mam do wyboru wydział, a następnie kierunek studiów. Niestety jak już wybiorę wydział to mogę wybierać tylko kierunki w obrębie tego właśnie wydziału. Jak zapisze wybór, a potem wybiorę nową deklarację (inny wydział i w obrębie tego wydziału jakieś kierunki) to mi się kasują ustawienia tego 1 wydziału. Czy te wybory są tylko potrzebne, aby wydrukować tylko podania na studia? Już po prostu zgłupiałem jeśli chodzi o tą elektroniczną rejestracje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie odnośnie elektronicznej rejestracji na studia na AGH Kraków. Mianowicie:

zarejestrowałem się na stronie AGH i mam do wyboru wydział, a następnie kierunek studiów. Niestety jak już wybiorę wydział to mogę wybierać tylko kierunki w obrębie tego właśnie wydziału. Jak zapisze wybór, a potem wybiorę nową deklarację (inny wydział i w obrębie tego wydziału jakieś kierunki) to mi się kasują ustawienia tego 1 wydziału. Czy te wybory są tylko potrzebne, aby wydrukować tylko podania na studia? Już po prostu zgłupiałem jeśli chodzi o tą elektroniczną rejestracje.

W tamtym roku tak było, że na AGH można złożyć jedną deklaracje na określony wydział, przy czym można na kilka kierunków w obrębie jednego wydziału. Cała rekrutacja odbywa się elektronicznie więc kartka na nic ci nie będzie potrzebna. Po otrzymaniu wyników dowiesz sie tylko czy sie dostałeś, i można zawoźić papiery. I jeszcze jedno, jeżeli wybierasz tą liste kierunków na które chcesz złożyć deklaracje, na pierwszym miejscu nie wybieraj kierunku na który prawie nie masz szansy sie dostać a robisz to tylko dlatego bo moze sie poszczęści, przykładowo w tamtym roku jeżeli złożyłeś podanie, i nie dostałeś się na pierwszy wybrany kierunek, to zdaży sie że możesz być również nie przyjęty na kierunek wybrany przez ciebie jako drugi, chociaż na ten kierunek dostały sie osoby z mniejszą liczbą punktów od ciebie ale one wybrały go jako pierwszy w kolejności. Taki dziwny system na aghu jest :).

student I roku Eit, AGH

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może w tamtym roku składał dokumenty/przyjął się na Politechnikę Krakowską? Również chce tam iść, tyle że wylatuje z polski 18 czerwca do anglii i nie wiem jak załatwić wszystkie formalności. Czy na zgłoszeniu wydrukowanym z rejestracji muszę się podpisać? Czy uczelnia wymaga upoważnienia notarialnego jeśli chciałbym przez kogoś przekazać dokumenty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś jest na Stosunkach międzynarodowych? xD

Bo potrzebuję studiów na odwał i szukam najbardziej leserskiego kierunku. Z opowiadań ludzi wynika, że trzeba być niezłym moronem żeby sobie nie poradzić. Prawda to? ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli PW = Politechnika Warszawska to dla hardkorowcow jest elektronika po niej wiekszosc ludzi zostaje programistami w roznych firmach :)

 

@leborg - dowolna zaoczna :) Im wiecej marketingu , zarzadzania i informatyki w nazwie tym lepiej :D A z panstwowych dobra pod tym wzgledem jest tez filozofia chrześcijańska na UKSW , choc czasem trzeba jakas ksiazke przeczytac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaoczne też trzeba wybierać, szkoda wtopić kasę w byle uczelnie.

a dobrym kierunkiem jest "informatyka i ekonometria "

 

ps

ta filozofia chrześcijańska niby czemu na służyć ? chyba że ktoś lubi wkuwać bełkot

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli PW = Politechnika Warszawska to dla hardkorowcow jest elektronika po niej wiekszosc ludzi zostaje programistami w roznych firmach :)

Z tymi programistami to bym nie przesadzal - Ty cos programujesz, bo ja nie? :P Sporo ludzi z mojego roku (WEiTI, radiokomunikacja i techniki multimedialne) tez z programowaniem nie ma wiele wspolnego (polowa siedzi w Orange w utrzymaniu ruchu i okolicach ;) ).

Choc fakt, z praca w zawodzie nie ma problemu - jak nie tu, to tam, zawsze sie da gdzies zaczepic za godziww pieniadze jak ktos jest kumaty.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@leborg - dowolna zaoczna :) Im wiecej marketingu , zarzadzania i informatyki w nazwie tym lepiej :D A z panstwowych dobra pod tym wzgledem jest tez filozofia chrześcijańska na UKSW , choc czasem trzeba jakas ksiazke przeczytac.

Niestety, ja szukam czegoś dziennego i prawdopodobnie skończę na tych stosunkach....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktoś może w tamtym roku składał dokumenty/przyjął się na Politechnikę Krakowską? Również chce tam iść, tyle że wylatuje z polski 18 czerwca do anglii i nie wiem jak załatwić wszystkie formalności. Czy na zgłoszeniu wydrukowanym z rejestracji muszę się podpisać? Czy uczelnia wymaga upoważnienia notarialnego jeśli chciałbym przez kogoś przekazać dokumenty?

W tamtym roku nie bylo zadnych problmow. Za mnie wszystkie dokumenty skladali rodzice. Potrzebne byly tylko upowaznienia i na wszystkich dokmentach musiales sie wlasnorecznie podpisac.

 

@leborg

jesli jestes milosnikiem historii i lubisz duzo czytac to kierunek bedzie dobry :rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Kaaban

Jesli PW = Politechnika Warszawska to dla hardkorowcow jest elektronika po niej wiekszosc ludzi zostaje programistami w roznych firmach :)

Po elektronice? A to nie po informatyce takie rzeczy? czy teraz wszędzie musi być to głupie programowanie?............ :angry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Programuje sie nie tylko pisząc aplikacje dla komputerów (co jest głównym zadaniem informatyków).

 

Elektronika w dużej mierze opiera się na programowaniu wszelakiego rodzaju mikroprocesorów, mikrokontrolerów, FPGA czy CPLD. Nawet projektując scalone układy cyfrowe najpierw pisze się program w jakimś języku opisu sprzętu.

Edytowane przez hary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w ratownictwo medyczne juz wtopilem 500zl ; O. W przyszly czwartek pisze technika 50 km na poludnie od Jarocina w Ostrowie Wlkp o 9 a na 14 mam rozmowe kwalifikacyjna na ratownika w Poznaniu 80 km na polnoc od Jarocina. Nie wiem jak to zrobie chyba sie przeteleportuje. Ale jakos dam rade.

Edytowane przez radeksz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tamtym roku nie bylo zadnych problmow. Za mnie wszystkie dokumenty skladali rodzice. Potrzebne byly tylko upowaznienia i na wszystkich dokmentach musiales sie wlasnorecznie podpisac.

 

@leborg

jesli jestes milosnikiem historii i lubisz duzo czytac to kierunek bedzie dobry :rolleyes:

odpisali mi z uczelni, że nawet upoważnienie nie jest potrzebne, podjadę do nich w poniedziałek i się dokładnie wypytam. A czy wie ktoś jaki był próg w tamtym roku na budownictwo na AGH?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi programistami to bym nie przesadzal - Ty cos programujesz, bo ja nie? :P Sporo ludzi z mojego roku (WEiTI, radiokomunikacja i techniki multimedialne) tez z programowaniem nie ma wiele wspolnego (polowa siedzi w Orange w utrzymaniu ruchu i okolicach ;) ).

Choc fakt, z praca w zawodzie nie ma problemu - jak nie tu, to tam, zawsze sie da gdzies zaczepic za godziww pieniadze jak ktos jest kumaty.

 

Tak z 80% moich kumpli cos programuje :) (www, bazodanowo, c i pare innych :) )

 

@HiS - kolega chcial kierunek gdzie mozna sie zdrowo opiepszac , wiec podalem taki dzienny :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po elektronice? A to nie po informatyce takie rzeczy? czy teraz wszędzie musi być to głupie programowanie?............ :angry:

Da sie przezyc ten wydzial majac minimalny kontakt z programowaniem - sprawdzilem na sobie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...