Jump to content
Aurora001

Cyberzeczywistosc O_o

Recommended Posts

I jeszcze powiedzcie, ze w to wierzycie? Imo, najglupsze to jest to, ze w stanie 'hipnozy' miesnie karku odrazu mu sie rozluznily i glowa poleciala w dol, ale miasnie plecow i nog pozostaly napiete i gosc dalej stal...

obejrzalem i... ani to straszne ani realistyczne - mnie bije po oczach tylko sztucznosc calej tej akcji, i jeszcze ten plastikowy pistolecik (do paintballa?)

generalnie spodziewalem sie czegos bardziej realistycznego

I jeszcze powiedzcie, ze w to wierzycie? Imo, najglupsze to jest to, ze w stanie 'hipnozy' miesnie karku odrazu mu sie rozluznily i glowa poleciala w dol, ale miasnie plecow i nog pozostaly napiete i gosc dalej stal...

Film moze i rezyserowany (nie obchodzi mnie to), ale pojecia nie masz o hipnozie. "Imo najglupsze jest to", jak niektorzy probuja zablysnac wiedza na tematy, o ktorych takowej nie posiadają.

@Jonathan

Pewnie! Prawdziwego guna powinni mu dac - LOL :?

No dobra, skoro znasz sie tak na hipnozie to powiedz mi czemu glowa opada, a reszta miesni jest dalej napieta?

Nie powiem Ci dlaczego tak jest, bo sam sie nie znam - wiem tylko, ze zawsze tak jest. Mozna zahipnotyzowac czlowieka tak, ze wszystie miesnie bedzie mial napiete do granic mozliwosci (numer z polozenieme goscia na dwoch podporkach - pod nogami i glowa), mozna tak, ze wszystkie bedzie miał luźne (hipnotyzowanie leżacego), a mozna tak jak na tym filmie. Nie wiem dokladnie czemu, ale zawsze jak ktos hipnotzuje stojacego, to opadaja mu tylko glowa i rece. Nie siedze w tym temacie, wiec nie wiem jakie mechanizmy tu zachodza.

:|

powiedz mi co to ma wspolnego z vr? Oo

1486037[/snapback]

Jakos tak mi sie skojarzylo. Podobna sprawa, w przypadku dobrze dopracowanego VR praktycznie jedyna rzecza ktora pomoze nam odroznic rzeczywistosc od fikcji jest pamiec o tym ze wchodzilismy do kabiny. W tym przypadku koles nawet nie mial tej pamieci. Jednak czesto grajac w gry zapominamy o tym ze siedzimy na krzesle i klikamy myszką, myslimy o tym ze jestesmy bohaterem w jakiejs tam grze. Wiec mowie ze reakcje tego kolesia sa identyczne z reakcjami gracza w VR załóżmy z dooma3 :wink:

Jeeeezu, jaka bajka :lol:

1. Hipnotyzowanie przez kilka błysków światłem? Chyba jakaś nowa metoda :) Oczywiście, można - ale przez odpowiednie natężenie, rodzaj (kolor), ilość itd. A tutaj prowadzący mówi "now...now...and now" - metoda pi razy drzwi raz wiek babci :lol:

2. Hipnotyzer jest w stanie 'sterować' napięciem mieśniowym osoby zahipnotyzowanej, jednak w tym przypadku tego nie ma. Inaczej - ten koleś powinien stać jak wryty, lub paść gwałtownie na ziemię.

3. Zachowanie tych, którzy byli razem z tym zahipnotyzowanym kolesiem. Nagle on niby 'pada', a oni nic, podchodzi jakiś koleś i go zabiera, oni dalej nic i tak do końca.

4. Gdy przewieźli tego kolesia do tego 'niby szpitala', czy co to tam było. Wybudzenie przez gwałtowny dźwięk = szok dla człowieka zahipnotyzowanego, żaden hipnotyzer by czegoś takiego nie zrobił. Nawet podczas głębokiej hipnozy, kiedy coś dzieje się z zahipnotyzowanym, hipnotyzer nigdy nie wybudzi gwałtownie tej osoby, zawsze jest to robione spokojnie.

Mam szukać więcej bzdur? :)

Gorzej zfabrykowane niż "Usterka" na tvn :lol: