Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Wiesz, nie mozna tego tak prosto odczuc bo winda obsluguje 2 rdzenie, a wiec nawet jak zapchasz 1 w 100% to i tak bedziesz "plynnie" pracował na drugim rdzeniu.

Jednak juz w grach, które używają tylko 1 rdzenia to tak, wydajnosc bedzie taka sama/ porównywala (te samo taktowanie, ilosc cachu, magistrala, mnoznik).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do userów mających x2 na pokładzie:

 

Jak w chwili obecnej wygląda sytuacja jeśli chodzi o wykorzystanie możliwości x2 przez oprogramowanie, gry?

 

Pytam gdyż zaczynam zastanawiać się czy za jakiś czas nie wymienić swój procek na jakiegoś selekta x2. Ze względu na koszta nie chcę zmieniać płyty, pamięci i kupować Conroe

 

Warto robić taką przekładkę na x2 z OC rzędu 2,7-2,8GHz? Mam WC więc z chłodzeniem nie powinno być problemu ...

 

» Naciśnij, żeby pokazać/ukryć tekst oznaczony jako spoiler... «
Nawyżej chłodnicę się wymieni na jakąś w rodzaju BIX3 ;)

Widzę AndyN, że doszliśmy do bardzo podobnych wniosków. Jak tylko AMD obetnie ceny X2 939, to zaraz poszukam jakiegoś wypasionego selekta za ~800zl :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AMD Athlon 64/FX Dual-Core Optimizer

 

The AMD Dual-Core Optimizer can help improve some PC gaming video performance by compensating for those applications that bypass the Windows API for timing by directly using the RDTSC (Read Time Stamp Counter) instruction. Applications that rely on RDTSC do not benefit from the logic in the operating system to properly account for the affect of power management mechanisms on the rate at which a processor core's Time Stamp Counter (TSC) is incremented.

 

The AMD Dual-Core Optimizer helps to correct the resulting video performance effects or other incorrect timing effects that these applications may experience on dual-core or multiple processor systems.

 

http://www.amd.com/us-en/assets/content_ty...ies/TscSync.zip

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Andy jesli chodzi o dwa rdzenie to:

1. WinRar przy kompresji/dekompresji uzywa obu rdzeni (wydajność prawie 2x wieksza niz 1 rdzen o tym samym takcie)

2. 7zip - przy wlaczonej wielowątkowości to samo

3. Nero Vision Expres kodowanie do DVD dwa rdzenie (jeden film 1.5h przy zegarze 2800MHz ok 30min ustawienia domyślne)

4. Q4 jest patch na DualCore

5. Lame wersja 0.97 multithread (do kodowania mp3) ok. 1.9x szybciej na dwa rdzenie

 

innych progsow nie testowalem ale jest niezaprzeczalna zaleta, o ktorej ktos juz pisal, odpalasz proces na jeden rdzen, to win albo oba rdzenie obciąza w miare po równo (po 50%) albo jeden rdzeń na 100% i na drugim można spokojnie coś robic w win. więc prawie zawsze jest wolna moc procesora na odpalenie czegos nowego :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kurcze po 1 zróbcie jakieś obietyywne testy-benchmatrki itp

 

po 2 jesli to ma być wstep do włączenia anty ht to raczej na am2 powinno dać już jakieś wyniki..tylko kto tu ma x2 na am2? :mur:

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po cos te 11milionmow tranzystorow wiecej X2 pod AM2 w koncu maja, nieprawdaz?

Masz na myśli tego posta?:

Czy ktokolwiek coś wie: czy będzie możliwość włączenia antyHT w X2 pod s939 :?:

Przecież zmienił się kontroler RAM'u. Może po to były potrzebne te 11 milionów?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

Na dzisiaj to chyba tylko do FX jest AMD Dual-Core Optimizer bo

w X2 tego nie umiescili w dziale "Support and Downloads"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na dzisiaj to chyba tylko do FX jest AMD Dual-Core Optimizer bo

w X2 tego nie umiescili w dziale "Support and Downloads"

To byłoby lekko świnskie posunięcie, skoro FX sam w sobie nie rożni się niczym od zwykłego procesora dla ludu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość dwaIP

To byłoby lekko świnskie posunięcie, skoro FX sam w sobie nie rożni się niczym od zwykłego procesora dla ludu...

To ma dopiero kilka dni bo program jest z 28 czerwca 2006 i nie dziwi mnie ze FX mial priorytet.

Moze za jakis czas pojawi sie do X2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jimmy007

Na płycie z podpisu go masz? Na tym biosie? Nie ma żadnych problemów?

nie, na DFI Ultra-D. Chodził bez problemu na biosie wgranym firmowo, ale oczywiście uaktualniłem do najnowszego. :( Nie mam możliwości sprawdzić na MSI, bo nadal nie mam tego kompa co w sig'u Edytowane przez Jimmy007

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Załadowałem optymalizacje i żadnych BSODów - komp jest dalej stabilny. Nie chciałbym ulegać autosugestii więc nie będe przekonywał że coś to dało :) zobaczymy jak w piątek pogram w Battlefield2 może coś zauważe to opisze. W każdym razie nic negatywnego się nie dzieje - jak na razie.

 

@misiek175 - ja nie używam C'N'Q więc sterowników nie instalowałem, zresztą nie mają one żadnego powiązania - każdy jest od czegoś innego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...