Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Trafiłem na aukcje : http://www.allegro.pl/show_item.php?item=119873477

Podobno kiedys mieli Toledo, napisalem maila i... niestety :( To Manchestery.

 

Poza tym dostalem odpowiedz odnosnie tych kosmicznych cen Toledo w Sirius.pl:

"Cena jest pobierana od naszego dostawcy - na pewno, gdy procesor juz bedzie dostepny - cena zmieni sie na aktualna."

 

Wiec jest nadzieja ze cena spadnie i to znacznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

' date=' 8 sie 2006, 15:13' post='2263574']

Malik w pcprojekcie mieli tydzien temu jeszcze za 850zl -> www.pcprojekt.pl

4400+ toledo ofkors.

Dzieki za info. Po rozmowie z AndyN nie wiem co brac ( x2 4400 czy x2 3800 CD ). Andy twierdzi zeby poczekac na ta serie CD. A w ostatecznosci brac x2 4400. Osobiscie mnie kusi ten 4400, bo jest od reki dostepny u mnie w sklepie. Znow wracam do punktu wyjscia i nie wiem co brac <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za info. Po rozmowie z AndyN nie wiem co brac ( x2 4400 czy x2 3800 CD ). Andy twierdzi zeby poczekac na ta serie CD. A w ostatecznosci brac x2 4400. Osobiscie mnie kusi ten 4400, bo jest od reki dostepny u mnie w sklepie. Znow wracam do punktu wyjscia i nie wiem co brac <_<

Czekaj na 3800+ CD, 4400+ mimo, że są na tym samym rdzeniu kreca sie slabiej przez...... wiekszy cache. Edytowane przez Buu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...Prześledziłęm z grubsza ten wątek, ale nie wiem jak bardzo mogę podkręcić mojego X2 +3800 na stockowym wentylatorze? na razie mam 2200MHz...

Jeśli nie polecanie kręcić go na tym wentylatorze to jaki polecacie, ale nie drogi a wydajniejszy od tego co byłw boxie:)...

Nikt ci tego nie powie. Wszystko zależy od maksymalnych temperatur jakie są podczas stresu.

 

Ale to powinieneś wiedzieć jeśli czytałeś ten wątek :wink:

 

 

@Malik, Buu - ale większy cash to więcej fps w grach, jeśli nawet 4400 pójdzie max 2.6 to w grach powinien dawać tyle co wyżej taktowany CPU z mniejszym cashem...

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekaj na 3800+ CD, 4400+ mimo, że są na tym samym rdzeniu kreca sie slabiej przez...... wiekszy cache.

 

Nie przeez wiekszy cache.. chociaz troche moze tez.... chodzi o to po prostu ze te CD to kosmiczne serie jakies... wszystkie tygodnie 3800+ z koncowka CD leca jak dzikie.. a te 0618 co my mamy w polsce to juz w ogole. ;) radze Wam czekac na te procki a jak nie bedzie to w ostatecznosci kupic 4400....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Malik, Buu - ale większy cash to więcej fps w grach, jeśli nawet 4400 pójdzie max 2.6 to w grach powinien dawać tyle co wyżej taktowany CPU z mniejszym cashem...

4400+ @ np: 2,6 da tyle samo co 3800+ @ np: 3,0?

 

Zrób 4400+ @ 2,6 i x1900 z taktowaniami xtx a ja zrobię to samo z 3800+ @ 2,9 też z x1900 @ xtx

 

Jakie 3DMarki? Coś innego? Tyle że mam śmietnik w systemie. System nie będzie zoptymalizowany

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4400+ @ np: 2,6 da tyle samo co 3800+ @ np: 3,0?

 

Zrób 4400+ @ 2,6 i x1900 z taktowaniami xtx a ja zrobię to samo z 3800+ @ 2,9 też z x1900 @ xtx

 

Jakie 3DMarki? Coś innego? Tyle że mam śmietnik w systemie. System nie będzie zoptymalizowany

Oczywiście do pewnej granicy różnicy taktowania. Przecież nie powiedziałem że 2.6 = 2.9 albo 3.0, ale poprostu chce podkreślić że cash ma znaczenie. Osobiście nie jestem w stanie wskazać w 100% jaka jest zależność - może to 100 a może 150MHz?

Pozatym żadne 3D Marki różnicy nie wykazują - ale w rzeczywistych aplikacjach typu gry różnica jest! Co pokazały testy które ktoś pokazywał w tym temacie kilkanaście stron wcześniej.

 

Ale możemy spróbować takich testów - może to w czymś pomoże kupującym. Możemy dożucić jakiegoś PCMarka. No i trzebaby ustalić parametry ramu - mamy tyle samo teraz.

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cache daje.. ale to zalezy gdzie.. a jak daje to max 100-150 Mhz to juz jest kompletnym maxem moim zdaniem... tylko gdzie tu porownywac np 4400+ robi 2,65 na 1,55 V duze napiecie, gdzie te CD robia 2,9Ghz na 1,425 bios chyba.... czy 1,45 max :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cache daje.. ale to zalezy gdzie.. a jak daje to max 100-150 Mhz to juz jest kompletnym maxem moim zdaniem... tylko gdzie tu porownywac np 4400+ robi 2,65 na 1,55 V duze napiecie, gdzie te CD robia 2,9Ghz na 1,425 bios chyba.... czy 1,45 max :D

No a co ci napięcie przeszkadza - (jeśli temp jest ok to najważniejsze jest samo taktowanie). Procek i tak pożyje jeszcze długo a do czasu kiedy padnie to ja zmienie platforme 2-3razy

 

Nie ma różnicy w wydajności pomiędzy 2.9GHz 1.35V a 2.9GHz 1.6V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie ma... ale schlodz 2,9@1,6 :) nawet WC w gorace dni sobie nie poradzi... te procki maja niski prog stabilnosci... 60 st i sa juz niestabilne... pozatym zasilacz jeszcze musi wytrzymac 1,6V na 2rdzenie.. :D a dem'owi tagan 480 klekal przy 3 Ghz i to na duzo nizszym napieciu :>

 

a no i... najwazniejsze.. najpierw trzeba zrobic to 2,9 Ghz na 1,6V... oczywiscie mowie o 4400+ :] w tym przypadku jest najczesciej sciana 2,7 Ghz i napiecie w gore od 1,55 juz nic nie daje :]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

... najwazniejsze.. najpierw trzeba zrobic to 2,9 Ghz na 1,6V... oczywiscie mowie o 4400+ :] w tym przypadku jest najczesciej sciana 2,7 Ghz i napiecie w gore od 1,55 juz nic nie daje :]

To prawda :-| , jedynie można Opterona tak kręcić (oczywiście za inne pieniądze).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

jeżeli ktoś jest zainteresowany to tu oferta Toledo OEM 3800+

Chciałem kupić ale gość jest wyjątkowo trudnym przypadkiem jeśli chodzi o dogadywanie sie. Raz mówi OK, raz sie rozmyśla, w każdym razie ma duuuużo sztuk tych procków z dobrej serii, tylko, ze gwarancja 12 mies jest "u niego" bo nie ma na proce papierów (automatycznie AMD tego nie uzna)

 

no i jeszcze dziwne że ma tyle sztuk a wystawia pojedynczo...

Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeżeli ktoś jest zainteresowany to tu oferta Toledo OEM 3800+

Chciałem kupić ale gość jest wyjątkowo trudnym przypadkiem jeśli chodzi o dogadywanie sie. Raz mówi OK, raz sie rozmyśla, w każdym razie ma duuuużo sztuk tych procków z dobrej serii, tylko, ze gwarancja 12 mies jest "u niego" bo nie ma na proce papierów (automatycznie AMD tego nie uzna)

 

no i jeszcze dziwne że ma tyle sztuk a wystawia pojedynczo...

 

Pisalem do niego. Tez jestem z Lubina i mowil ze moge wpasc ogladnąc. Przed moja wiadomoscia nie wiedzial czy to jest cd czy nie. Odpisal mi ze sa literki cd ale czy toledo to nie wie bo sie nie zna. A co do gwarancji to taka gwarancje mozna sobie ....... . Ale czy z gwara czy nie oferta godna uwagi. Tylko ta aukcja jakas dziwna ale mowil ze mozna odebrac osobiscie

Edytowane przez samael88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znalazlem w google zagraniczne forum, w ktorym jeden gosc w sygnaturce ma :

Board: DFI Lanparty nF4 Ultra-D

CPU: AMD X2 3800 0621WPMW@ 2950 MHZ @Alphacool NexXxosXP

RAM: OCZ Platinum PC4000 (@ 3-3-2-8 @ 1T)

Inne posty :

CD

LCBIE 0621WPMW

Z942209E61141

 

TCaseMax: 65°C ist das gut???

TDP: 71,9 W

Läuft schonmal auf 2,6GHz @default. Dazu ein paar Fragen:

- Auf meinem A8N-E ist default etwas höher, so 1,376V (ist das normal??)

Kolejny:

Die 2600MHz macht mein 0621WPMW auch bei 1,25 real V-Core.

Hab noch vergessen, bis 2900 MHz geht meiner bis jetzt.

 

Czyli proc taki jak od tego goscia. Kreci sie na moje oko dobrze. Ale patrzac na ta aukcje mam mieszane uczucia, skoro ma pelno tych sztuk to czemu nie sprzedaje przez Kup Teraz ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo jakby dal cene kup teraz to by sie przyblokowal. A tak kto da wiecej ten bierze proca :)

 

Ja dorwalem opterona 165 kreci sie na 3.05Ghz przy 1.55V za 800zl. Koles krecil go dalej i wyskoczylo mu na liczniku 3.1Ghz i spasowal bo temp. byly wysokie. Jade go jutro osobiscie sprawdzic. Jak bedzie oki to chyba bede mial w koncu dwu-jajowca ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No rzeczywiscie jesli w najblizszych dniach nie bedzie CD w sklepach to pewnie kupie tego 621, calkiem niezle sa :)

 

AC 3800 Toledo2,90 GHz @ 1,39V * 0621WPMW * Lukü @ 51°C * mit HS * 6h DualPrime* P82 * Link2,85 GHz @ 1,42V * 0621 WPMW * Lukü @ 52°C * mit HS * 9h DualPrime * dunehero * Link2,80 Ghz @ 1,33V * 0621 WMPW * LuKü @ 48°C * mit HS * 6h DualPrime * R.K. * Link2,80 GHz @ 1,39V * 0621 WPMW * Lukü @ 53°C * mit HS * 7h DualPrime * CoX-CrY * Link *
http://www.forumdeluxx.de/forum/showthread...threadid=240070

 

Ostatnio ten gosc sprzedal x2 na allegro za 520zl, mysle ze po targach mozna sie dogadac ponizej 500, sprobujemy :D

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj komp Rafy czyli:

 

X2 4400+ @2.6GHz; X1900XTX; Catalist 6.7

 

http://forum.purepc.pl/index.php?showtopic...087&st=1771

 

 

Można więc porównać

 

-------------------------------------------

 

W post ten wrzucał będę screeny mające pokazać jak różne taktowanie 3800+ przekłada się na jego wydajność

 

ADA3800DAA5CD

LCBIE 0618EPMW

Z93757XXXXXXX

 

3800+ 5CD @ 2,6 GHz 1,35vcore; X1900XTX cat 6.6

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

3800+ 5CD @ 2,7 GHz 1,35vcore; X1900XTX cat 6.6

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

3800+ 5CD @ 2,8 GHz 1,35vcore; X1900XTX cat 6.6

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

3800+ 5CD @ 2,9 GHz 1,4vcore; X1900XTX cat 6.6

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

 

3800+ 5CD @ 3,0 GHz 1,4 +9,9%vcore (max); X1900XTX cat 6.6

Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika Dołączona grafika

 

c.d.n. (?)

 

-----------------------------------------------------------------------------------------

 

http://forum.purepc.pl/index.php?act=ST&am...087&st=1543

 

A tak to wygląda pod dualprime

 

2,7GHz (5.08.2006)

 

Temperatura otoczenia - ok. 27 st.

Vcore w BIOS'ie - 1,35V (na odczyty z MBM nie patrzcie)

Chłodzenie: WC - PowerX 2.0, BIX2, Eheim1048, pasta AS5

Dołączona grafika

 

Wiem, że godzina to mało ale te 2,7GHz to chyba nie kres tego procesora. Nie chce mi się czekać. Będę sprawdzał czy pójdzie wyżej - wtedy test będzie trwał dużo dłużej i zamieszczę screen z Sandry aby móc wynik dodać do zestawienia "SP2004 Stable"

 

-----------------------------------------------------------

 

2,8GHz (5.08.2006)

 

Temperatura otoczenia - ok. 26 st.

Vcore w BIOS'ie - 1,35V

Dołączona grafika

 

-----------------------------------------------------------

 

2,9GHz (6.08.2006)

 

Temperatura otoczenia - ok. 25 st.

Temperatura wody - ok. 30 st.

Vcore w BIOS'ie - 1,40V

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

-----------------------------------------------------------

 

3,0GHz (11.08.2006)

 

Temperatura otoczenia - ok. 23 st.

Temperatura wody - ok. 27 st.

Vcore w BIOS'ie - 1,40V + 9,9% (max)

Dołączona grafika Dołączona grafika

 

c.d.n. (?)

Edytowane przez AndyN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jedynie moge napisac ze nie warto licytowac tych 0621 na allegro. Pomailowalem z gosciem i jest bardzo problemowy i chamski, na gwarancje nie ma co liczyc, procesory sa z nieznanego zrodla - po co ryzykowac? Moze pod koniec tygodnia do sklepow trafi nowa partia juz na Toledo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AndyN, nie bądź "miętki" :) Czaisz się z tym 3 Ghz jak podlotek w Walentynki... Jakieś nam tu 2,9 zaprezentowałeś i co? Masz niezłe WC ,więc po co marnować czas na jakieś pośredniki na małych napieciach. Na to przyjdzie pora, a teraz ludzie mocy są spragnieni :)

Edytowane przez Hanu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W post ten wrzucał będę screeny mające pokazać jak różne taktowanie 3800+ przekłada się na jego wydajność

 

3800+ 5CD @ 2,6 GHz 1,35vcore; X1900XTX

Mój Venice w marku 06 ma blisko 1000pkt mniej w cpu score

A żeby nie odbiegac od tematu dodam, ze od kilku dni jestem nieźle zainteresowany tymi prockami i nawet odłozyłem kase na jakiegos (miało iść na zasiłke)

Obdzwoniłem kilka firm, ale w żadnej nie mieli CD - zostało tylko czekać

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...