Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

Zmieniaj na 3-4-4--8 spokojne pojda 273 @2.6v to normale ze na auto sa tak jak ty masz.Na etykiecie napewno masz napisane 3-4-4-8.

Spokojnie tyle ciagna z tymi timingami :)

 

PS.

 

Na dobranoc udalo mi sie jeszcze wykrecic taki wynik:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ciągle czekam na screeny z SP2004 co najmniej dwie godziny i z 3DMarków na tych taktach. By mieć porównanie co daje cache

A ja jak bede mial czas to je zrobie. Poki co nie chce mi sie <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ze socket AM2?

 

Wiadomo ze albo 3800+ albo 4000+... nic z wyzszym zegarem sie nie oplaca bo i tak sobie podkrecisz. Tylko teraz tak... model 3800+ ma 2X512 cache.. 4000+ ma 2X1MB. Zalezy ile masz kasy. widze 4000+ w pcprojekt za 690 zl :)

3800+ kosztuje 570...

 

roznica 120 zl. Jezeli Cie stac to polecam 4000+ bo cache daje troche wydajnosci.. na poziomie 100-200 Mhz =) a mozna go tez podkrecic oczywicie..

 

takze.. EKO - 3800+ kosz 570 zl

 

Wydajnosc - 4000+ koszt 690 zl.

 

oczywiscie pcprojekt.pl bo najtaniej widze.. http://www.pcprojekt.pl/?/p__katalog_produ...2_4000_AM2_BOX/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co powiecie o takich oznaczeniach:

 

ADA3800DAA5CD

CCBWE 0543UPMW

 

CD na końcu więc powinno być Toledo, ale większość z Waszych superkrętliwych procków ma 0618 czy coś w tej okolicy... coś wiadomo jak taki 0543 może się kręcić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ADA3800DAA5CD CCBWE 0543UPMW - 2500MHz (250x10) @ 1.55V

Wiec nie wszystkie CD sie super kreca, jedi przy tym procku nie masz w ogole zadnej gwarancji...

 

edit http://www.hardwarebg.com/forum/showthread...rid&t=74324

Edytowane przez Pinki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam,

http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=4663

jak sadzicie ktory z dostepnych tu procków do ceny 800 pln warto brać ? czy lepiej wersje z zegarkiem 2000 mhz ale miec 2 x 1024 l2 czy moze wiekszy zegarek 2200 i 2 x 512 l2 ? Czy wersje z 2 mb l2 nie kręcą sie za dobrze ???

Czy napewno X2 4000+ jest dostepny ? bo z niedostepnych to najciekawiej wyglada X2 3600+ oto fotka boxa

z Hong Kongu:

post-8549-1155476377_thumb.jpg

 

Wlasciwie to jak ktos mieszka w Hong Kongu lub okolicy to jest juz dostepny.

CPU trzeba spasowac z mobo RAM i grafa i zastosowanie bo niekoniecznie 4000+ musi byc ciekawszy od 3600+ nawet jesli

pominac cene.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jezeli to samo mobo i ram.. to przy tych samych taktach 3600+ KTORY MA 2x256 CACHE I 4000+ ktory ma 2X1mb... ktory bedzie lepszy? :D jezeli ktos ma troche wiecej kasy to szkodakupowac kastrata 3600+ jezeli ma wypas reszte podzespolow...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ciągle czekam na screeny z SP2004 co najmniej dwie godziny i z 3DMarków na tych taktach. By mieć porównanie co daje cache

3dmark05 prosze bardzo:

 

Dołączona grafika

 

Reszta jak bedziec wiecej czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja ciągle czekam na screeny z SP2004 co najmniej dwie godziny i z 3DMarków na tych taktach. By mieć porównanie co daje cache

Tylko on ma zupełnie inną grafike niż my więc 3DMarków nie porównamy. Choć pewnie tobie chodzi o dowody stabilności :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jezeli to samo mobo i ram.. to przy tych samych taktach 3600+ KTORY MA 2x256 CACHE I 4000+ ktory ma 2X1mb... ktory bedzie lepszy? :D jezeli ktos ma troche wiecej kasy to szkodakupowac kastrata 3600+ jezeli ma wypas reszte podzespolow...

Nie we wszystkich zastosowaniach wieksze L2 pomaga w wydajnosci ponadto jesli mobo ma silne ograniczenie na vcore to

niskonapieciowe CPU latwiej podkrecic bo mozna o wiecej podniesc napiecie z domyslnego.

Jesli RAM jest bardzo szybki to L2 nie ma tak duzego znaczenia w wydajnosci jak przy bardzo wolnej pamieci.

Ktory bedzie wydajniejszy po OC zalezy moim zdaniem od reszty konfiguracji i zastosowania.

 

Bez OC to zdecydowanie lepiej brac CPU z wiekszym zegarem o 10% bo aplikacji ktora bedzie wydajniejsza o 10 % dzieki

wiekszemu L2 to ze swieca szukac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No 3600+ to nie ma ani zegara ani L2 :0)

 

No jak sie stawia na male wydzielanie ciepla i cene to pewnie ze 3600 :) co do grafiki.. to nie ma innej pasywnej? na pewno sa duzo tansze.. jezeli potrzebujesz grafy do wyswietlania obrazu tylko ;)

-----------------------------------

Używaj edycji a nie piszesz jeden post pod 2.

Domik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość majkel84

No jak sie stawia na male wydzielanie ciepla i cene to pewnie ze 3600 :)

co do ciepła to tak, ale co do ceny to napewno nie za 580zł+.Za tyle można mieć zwykłego 3800+ a jak powszechnie wiadomo większość chodzi na 1,2V

 

 

co do grafiki.. to nie ma innej pasywnej? na pewno sa duzo tansze.. jezeli potrzebujesz grafy do wyswietlania obrazu tylko ;)

ale 7300 ejst przy tym wydajna

 

...

niskonapieciowe CPU latwiej podkrecic bo mozna o wiecej podniesc napiecie z domyslnego...

wcale, że nie. Problem wałkowany na XS przy niskonapięciowych Turionach (25, 35W) i później przy Newarkach (DTR 65W). Te pierwsze nawet na 1,8V+ nie przekraczały 2,8GHz a Newarki na znacznie niższym woltażu przekraczały 3GHz. Po prostu inny projekt, inne wykonanie i tzw teoria spowolnionych elektronów Edytowane przez majkel84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dodam od siebie ze prime jest cienkawy...potrafił mi 8h liczyc bez błędu a S&M wywalił się po 10 min. heheh także pare h prime plus S&M plus marki i mozna powiedziec ze jest względnie stalbilne. ale co mnie to obchodzi kiedy ja robie dla 3dmarka test albo dla Pi

ale obchodzi mnie kiedy potrzebuje kompa na codzień :)

EDIT:

pmp nie tak do końca bo dzięki temu można ustalić co znaczy rock stable co przy kręceniu X2 się przydaje :P

Edytowane przez Pageup

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja dodam od siebie ze prime jest cienkawy...potrafił mi 8h liczyc bez błędu a S&M wywalił się po 10 min.

Masz może link do najnowszej wersji S&M? Mam v1.7.2 i nie wiem czy ona jest w miarę nowa a po rosyjsku to ja czytałem w ogólniaku ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heheh także pare h prime plus S&M plus marki i mozna powiedziec ze jest względnie stalbilne.

polecam 2x spi + s&m odpalic razem :) nie dosc, ze proca ladnie wypali to i jescze wzgledna stabilnosc mozna okreslic ;)

AndyN -> http://www.benchmarkhq.ru/english.html

Edytowane przez Sulaco

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3600+ wypada w testach (X-bit) zaskakujaco dobrze, zarówno w grach jak i w kodowaniu/pakowaniu :)

Nie kumam tylko czy na X-bit podkrecili cpu do 2.6GHz na stockowym napieciu czy na 1.5V ?

 

btw: ale sie klucicie o ta procedure testowa :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...