Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

W przypadku Epoxa czujnikami temperatury na płycie są diody. Pokazują one temperaturę otoczenia, a nie konkretnego układu. Ich wskazania nie odpowiadają rzeczywistej temperaturze (np. układu zasilania). U mnie, po zmianie procesora(z A3000@2430 na X3800@2500), odczyty temperatur nie zmieniły się drastycznie.

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

btw: a Wy jakie macie odczyty w everescie pod "plyta glowna"?

Umnie są 33 C na Venice 2600 za tydzień bede wiedział jak to sie zmieni po przesiadce na X2 :wink: ale nie przejmowałbym się tym specjalnie tak jak Grzesiu pisze ... Edytowane przez -Caleb-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale sie najadlem strachu :)

Ostatnio skladalem moje pierwsze WC i podlaczylem pompke do listwy zasilajacej. Nie bylo miejsca, wiec odlaczylem konsole.

Dzis chcialem pograc wiec cos z listwy odlaczyc musialem. Przekonany bylem ze odlaczam DVD, lecz niestety...

 

Po ok. 20 minut grania na konsoli chcialem uruchomic FireFoxa na kompie. Patrze - wykonal nieprawidlowa operacje. Hmm... Wlaczam smartguardiana i szok - proc 72 stopnie :o Od razu wylaczam kompa i szukam przyczyny. Domyslacie sie co odlaczylem ;)

 

Proc od goscia z Lubina, podkrecony do 2700Mhz. Naszczescie dziala. Uff...

Edytowane przez grykom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

grykom nie mozesz wlaczyc w biosie (nie wiem jak w asusie ale na dfi jest ) samoczynne wylaczenie kompa przy okreslonej temp procka ? ja mam ustawione 60 stopni i juz z 2 razy mi sie komp tak wylaczyl jak zapomnialem kiedys wentyla podpiac do zasilania itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oj cos czuje ze bedzie trzeba sie przesiasc za jakis czas na DFI, bo jednak Epox jak widac spedza mi sen z powiek (jak to sie mowi ;p )

 

btw: a Wy jakie macie odczyty w everescie pod "plyta glowna"?

Spoko u mnie też są śmieszne odczyty :) Czasem programy źle odczytują ;)

post-23554-1157383697_thumb.jpg

 

 

CPU Target Temperature mam ustawione na 60 stopni w Biosie. Nic innego tam ustawic nie mozna, a to najwyrazniej nie zadzialalo.

Dobrze jednak ze wszystko dziala ;)

Również się kiedyś zapomniałem. Chociaż mam chłodzenie BOX. Ustawiłem w BIOSIE CPU FAN TARGET na 40 stopni C. Komputer się uruchomił mając 33 stopnie C obroty wentylatora ustawiły się przy tej temp. na 860obr/min. Uruchomiłem sobie orthos SP2004 i poszedłem do innego pokoju, jak przyszedłem po ok 40 min procek miał juz 58 stopni a wentylator dalej spokojnie chodził na 860 obr/min. Nie wiem dlaczego ale gdybym na chwile wyłączył komputer tak ze procesor nie zdażyłby ostygnąć to po ponownym włączeniu wentylator bedzie chodził juz na np 3000 obr/min.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę osób jest ciekawych moich wyników w OC, więc zamieszczam. Zrobiłem na szybko tylko SPi 1M, mam bardzo słabe chłodzenie i nie chcę przemęczać proca. Więcej jeszcze nie próbowałem.

 

Seria i tydzień to:

0627 TPMW

 

Dołączona grafika

 

Wiem ze SPi jest mało miarodajne (zwłaszcza 1M) ale nie chcę katować proca ze względu na kiepskie chłodzenie).

 

 

Btw. jakiej temp. nie powinno się przekraczać w X2?

 

 

Edit: przy 2,5GHz odpaliłem SPi z tego samego folderu, sypały się błędy, ktoś wie o co chodzi?

 

Aha i link do tego dualprime w 1 poście nie działa.

Edytowane przez woj84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Btw. jakiej temp. nie powinno się przekraczać w X2?

IMHO na pewno nie więcej niż TCaseMax pokazywany przez "Core Temp" (link w FAQ na pierwszej stronie) dla każdego z rdzeni (#1, #2) Generalnie im mniej tym lepiej. 55st?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Parę osób jest ciekawych moich wyników w OC, więc zamieszczam. Zrobiłem na szybko tylko SPi 1M, mam bardzo słabe chłodzenie i nie chcę przemęczać proca. Więcej jeszcze nie próbowałem.

Słabe to znaczy jakie? Ja mam BOX i działa bez problemu na 2750mhz 1,35V temp w normie. (w stresie poniżej 52 stopni)

Wiem ze SPi jest mało miarodajne (zwłaszcza 1M) ale nie chcę katować proca ze względu na kiepskie chłodzenie).

1M rzeczywiście jest nie miarodajne. U mnie odpala się spokojnie przy 1,375V na 2860mhz i SP 1M przechodzi bez zająknięcia ale juz SP2004 wywala błędy po minucie na pierwszym rdzeniu.

Btw. jakiej temp. nie powinno się przekraczać w X2?

Raczej tych których uznasz sam za stosowne jeden procek sie spali wcześniej inny później... (możesz się sugerować TcaseMAx)

Edit: przy 2,5GHz odpaliłem SPi z tego samego folderu, sypały się błędy, ktoś wie o co chodzi?

Może miałeś inny dzielnik pamięci, może za niskie napięcie na procku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj, spróbuj ;)

ta seria [0627 TPMW] wydaje sie calkiem obiecujaca, juz nie moge sie do czekac na swojego

btw. Herr Thomas sprzedal komus 10 takich procow, wiec pewnie niedlugo na allegro mozemy sie spodziewac jakis "selektow"

Edytowane przez toolboy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No spoko spoko =) ahhh te X2 toledo piekna sprawa =]]] az mi sie lezka w oku kreci ze swojego sprzedalem... teraz E6400 lezy na polce i sie kurzy bo p5b deluxe padlo :/ a juz mialem taki ladny zestaw to mi sie zachcialo :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słabe to znaczy jakie? Ja mam BOX i działa bez problemu na 2750mhz 1,35V temp w normie. (w stresie poniżej 52 stopni)

 

1M rzeczywiście jest nie miarodajne. U mnie odpala się spokojnie przy 1,375V na 2860mhz i SP 1M przechodzi bez zająknięcia ale juz SP2004 wywala błędy po minucie na pierwszym rdzeniu.

Mam AC Silencer 64 Ultra TC, przez to TC wentyl się nie kręci więcej niż 1k obr (ale za to cichy jest ;) ). Chyba będe musiał wywalić to TC. Temp. jeszcze nie przekroczyła 55 stopni.

 

Postaram się jeszcze dzisiaj dać wyniszek z dualprime.

 

Ok, w prime przy 2.8 GHz stock sypneło błędem. Może dlatego że temp. na jednym z rdzeni sięgnęła 63 stopnie ;) ?

 

Ale bardziej prawdopodobne że proc już nie wyrobił. Ta seria jak widziałem w necie średnio robi 2,7 GHz 1,35V, więc nie jest źle. Muszę tylko zadbać o lepsze chłodzonko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z takim chlodzeniem to nawet za bardzo nie ma co podchodzic do dual prime na 2.8ghz...ninja juz sobie ledwo co daje rade z x23800 po dobrym oc ,a co dopiero takie cudo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co Ty mówisz. skoro big pingpong daje u mnie radę na 2,92 i jest OK (do tcasemax w stressie brakuej 3-4 stopnie dla jaja0 i jeszcze więcej dla jaja1) to ninja z dobrą dmuchawką spokojnie sobie poradzi na 3 z hakiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam !!!

 

Od wczoraj mam 3800 X2 i niby jest OK !!! Jednak coś nie tak jest z wynikami !!!

 

Dotychczasowy 3000 @ 2,5Gh dawał w 3DMARK-u 14500

a teraz 3800 x2 @ 2,5 Gh daje jedynie 10500 !!!

 

Co z tym zrobić ? Co zainstalować i co wyłączyć.

 

Reszta konfiguracji pozostaje bez zmian. GF7600GS (GALAXY), 2GB RAM DDR400, MOBO ASROCK SLI32 itd...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmp - w obecnych temperaturach moze i dalaby rade spokojnie.ale w upaly na ninji i x2 dual prime 2.6ghz 1.5v temperatura dochodzila do ponad 60 stopni i wywalalo prime. dopiero zmiana z standardowego wentyla na delte 12mm (puszczona na maxa) spowodowalo ze temperatura utrzymywala sie na poziomie 53-54 stopni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pmp - w obecnych temperaturach moze i dalaby rade spokojnie.ale w upaly na ninji i x2 dual prime 2.6ghz 1.5v temperatura dochodzila do ponad 60 stopni i wywalalo prime. dopiero zmiana z standardowego wentyla na delte 12mm (puszczona na maxa) spowodowalo ze temperatura utrzymywala sie na poziomie 53-54 stopni.

No ale zima nadchodzi, nie ma czym się martwić :) Ja mam na codzien zamkniętą budę, komp wstawiony w róg pokoju gdzie średnio jest 25 stopni przy 23 w pokoju. W lato szybszy wiatrak, otworzyć bude i będzie OK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam krótkie pytanko !!!

 

Czy na dzień dzisiejszy warto zamieniać 3000+ @ 2,5 Gh (9*230) na 3800+ X2 @ 2,5Gh (10*250) ?

 

Kompa używam jedynie do zabawy a do pracy to mam laptopa.

 

Rano pisałem o drastycznym spadku wydajności po zamontowaniu X2. Ok wiem że trzeba zainstalować programiki do optymalizacji za strony AMD ale zapewne mimo wszystko moge spodziewać się spadku wydajności. I tu pojawia się pytanie o ile ?

 

Jest też jeden pozytyw filmiki HD z kodekiem x264 chodzą lepiej na X2 (choć do płynności jeszcze brakuje, ale to mój problem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[...] ale zapewne mimo wszystko moge spodziewać się spadku wydajności. I tu pojawia się pytanie o ile ?

 

Jest też jeden pozytyw filmiki HD z kodekiem x264 chodzą lepiej na X2 (choć do płynności jeszcze brakuje, ale to mój problem)

Nikt tu nie jest wrozka i z kapelusza Ci zmian nie podamy.

Edytowane przez Martinii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączę się częściowo do pytania. Kupiłem AM2 X2 3800+ zainstalowałem system i po włączeniu Serious Sama (pierwsza część) miałem około 10 klatek na sekundę. Wiem, że jest kwesta optymalizera od AMD, więc go zainstalowałem. Jednak ręcznie muszę dalej ustawiać koligację procesów do rdzeni. Wiem, że jest chyba jeszcze jakaś łatka MS do systemu. Jednak na xbicie podali, że dostępna jest na stronie łątka do angielskiego systemu. O inne języki trzeba mailować MS. Czy ktoś się z tym uporał? Obecnie nie mam za wiele czasu żeby grzebać po necie za rozwiązaniem, więc jeśli ktoś od początku do końca przeszedł ścieżke przystosowania X2 do WinXP (patche, hotfixy, rejestr) to proszę o pomoc!

 

Dzięki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jednak na xbicie podali, że dostępna jest na stronie łątka do angielskiego systemu. O inne języki trzeba mailować MS. Czy ktoś się z tym uporał?

Skąd te informacje ??? Ja właśnie używam WINDOWS-a ENG (ot takie moje widzi mi się) Gdzie mogę znaleść taką łatkę albo jaki numer poprawki ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie wiem albo 0 albo 1 (ale wybór, hehe) trzeba by poczytać ten wątek do końca bo inne zdanie ma AMD inne MS. Już wiem - ZERO. Ale nie mam tej chole*** łatki M$ - ktosik ma?

Edytowane przez malkovich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...