Skocz do zawartości
dem

Athlon X2 - Wszystko O Dwurdzeniówkach Amd

Rekomendowane odpowiedzi

No i mam zonka....

 

Co lepiej kupić:

 

http://www.allegro.pl/item278989148_super_...39_toledo_.html

 

czy

 

http://www.allegro.pl/item277474471_amd_at..._vat_tychy.html

 

1 to TOLEDO X2 3800 za 189

 

2 to Manchester X2 4200 za 215

 

Co polecacie? Różnica 26zł. Ale Mnożnik 10 kontra 11 ..... Który rdzeń bardziej się grzeje? :unsure:

Jak brac to Toledo. Masz duzo wieksze prawdopodobienstwo trafienia sztuki ktora robi 2,7-2,8GHz na stocku. Z Manchesterami bywa roznie. Nie sugeruj sie mnoznikiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko toledo 4200, mi na stocku robi 2,9Ghz

napiecie jak w podpisie - 3Ghz

tutaj pisze ze ma toledo: 2835105[/snapback]

Jeżeli jedna taka opinia może wpłynać ja Twój wybór, to chyba pogratuluję ci naiwności.

Stu gości pisze na forach, że Toledo bez problemu dochodzi do 2,7, 2,8, lub 2,9, a Ciebie przekonuje jakiś

pacjent, który zakończył kręcenie na poziomie 4%. Ja nie miałem zamiaru kręcić 4200, bo jestem poważny facet :)

a proc zrobił mi na złość i w okresie pierwszych prób poszedł na 2850 MHz, beż żadnych kombinacji,

no i tak już zostało. Jestem przekonany, że znakomita większość userów osiąga takie i większe zegary

z każdego Toledo 4200+ nawet wtedy, gdy na to nie liczą.

Naiwność to poważne słowo, z drugiej strony, gdy takie coś się komuś trafia jest większe prawdopodobieństwo, że z takiego rzutu będą się gorzej kręciły niż z innego, w którym nikt nie ma takiego zonka.

 

A w ostatecznośći poczekam aż będzie TOLEDO 4200 za jakieś do 210. W sumie tyle czekam to mogę i jeszcze trochę.

Edytowane przez TomaszPaweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak brac to Toledo. Masz duzo wieksze prawdopodobienstwo trafienia sztuki ktora robi 2,7-2,8GHz na stocku. Z Manchesterami bywa roznie. Nie sugeruj sie mnoznikiem.

 

to ja sprzedaje te procki

to prawda ze z Manchesterami bywa róznie i jezeli ci jakis sprzedawca bedzie wciskał ze ten procek albo tamten jest zajebi... to poprostu możesz wtedy powiedzieć o niem - NIEŻETELNY

 

generalnie prawda ze w Toledo trudniej trafić jakaś padake ale poczekajcie na testy Manchesterów - juz wiele osób kupiło które beda kręcic. niektóre jak pytałem to maja fata;lne sprzęty wiec pewno nic nie zdziałaja ale sa i osoby które znaja sie na rzeczy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masa napisałem maila do 1 osoby z tej aukcji i gościo mi ospisał to :

 

"zauważyłem że nie idzie nawet o 4% go podkręcic :D bo zwis sie zaraz robi" .... no i bądź tu mądry

 

Chyba jednak wezmę 3800 to mnie przekonało:

 

http://www.megabyte.emil.tnp.pl/2800_2.PNG

Jeżeli jedna taka opinia może wpłynać ja Twój wybór, to chyba pogratuluję ci naiwności.

Stu gości pisze na forach, że Toledo bez problemu dochodzi do 2,7, 2,8, lub 2,9, a Ciebie przekonuje jakiś

pacjent, który zakończył kręcenie na poziomie 4%. Ja nie miałem zamiaru kręcić 4200, bo jestem poważny facet :)

a proc zrobił mi na złość i w okresie pierwszych prób poszedł na 2850 MHz, beż żadnych kombinacji,

no i tak już zostało. Jestem przekonany, że znakomita większość userów osiąga takie i większe zegary

z każdego Toledo 4200+ nawet wtedy, gdy na to nie liczą.

Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli jedna taka opinia może wpłynać ja Twój wybór, to chyba pogratuluję ci naiwności.

Stu gości pisze na forach, że Toledo bez problemu dochodzi do 2,7, 2,8, lub 2,9, a Ciebie przekonuje jakiś

pacjent, który zakończył kręcenie na poziomie 4%. Ja nie miałem zamiaru kręcić 4200, bo jestem poważny facet :)

a proc zrobił mi na złość i w okresie pierwszych prób poszedł na 2850 MHz beż żadnych kombinacji,

no i tak już zostało. Jestem przekonany, że znakomita większość userów osiąga takie i większe zegary

z każdego Toledo 4200+ nawet wtedy, gdy na to nie liczą.

Dlatego wlasnie czekam az marek_voodoo bedzie mial Toledo. Juz nawet do niego dzwonilem w piatek, kiedy okazalo sie, ze ma do sprzedania Manchestery. Nie chce wyladowac tak jak teraz (Venice@2.7 przy 1.75V), tylko dlatego ze kupilem od razu co bylo.

 

EDIT:

A to ze ktos tam ma OC na poziomie 4% to zaden argument. Nie zna sie i tyle.

Edytowane przez odbytorq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wlasnie czekam az marek_voodoo bedzie mial Toledo. Juz nawet do niego dzwonilem w piatek, kiedy okazalo sie, ze ma do sprzedania Manchestery. Nie chce wyladowac tak jak teraz (Venice@2.7 przy 1.75V), tylko dlatego ze kupilem od razu co bylo.

 

EDIT:

A to ze ktos tam ma OC na poziomie 4% to zaden argument. Nie zna sie i tyle.

 

jestem w trakcje negocjacji co do Toledo. Do dwóch dni moze bede cos wtej sprawie bede wiedział

nie bede wczesniej testowane - jak beda jakies toledo bede brał w oslep

 

a te 4% wzrostu wydajnosci to bys osognał chociażby "pocierająć go" jak lampe alladyna :) i to niewazne na jakim jądrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jestem w trakcje negocjacji co do Toledo. Do dwóch dni moze bede cos wtej sprawie bede wiedział

nie bede wczesniej testowane - jak beda jakies toledo bede brał w oslep

 

a te 4% wzrostu wydajnosci to bys osognał chociażby "pocierająć go" jak lampe alladyna :) i to niewazne na jakim jądrze :)

1. Fajnie, nie moge sie doczekac prezentu swiatecznego :D

2. OC zaczyna sie od 15%. Kazdy podzespol jest w stanie pracowac 10-15% powyzej specyfikacji, w koncu producent zostawia sobie jakas granice bezpieczenstwa. Na palcach mozna policzyc te czesci, ktore pracuja bedac maksymalnie wyzylowane przez producenta. A to, ze gosc chce krecic na AsRocku z trzyletnim biosem (przyklad, nie czepiac sie liczb), gdzie w ogole jest fartem, ze mu to bootuje, albo uzywa markowej zasilki Codegen 300W to stad sie 4% biora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom chodzi mi na 2700mhz przy 1.45v ... tylko ze moje pamiatki nie chca na 225mhz na 224 ok ale 225 juz nie ... no coz co athlon64 to inny kontroler pamieci :P U mnie Menchester... i na chłodzeniu z podpisu jest troche padaka bo max dla tej serii to 71 stopni celsjusza... a pod orthosem za pierwszysm podejsciem sie przegrzewal... ale wypolerowalem chlodzenie i zaraz 10 stopni w dol :P generalnie max z jakim sie komp uruchomil to niecale 2900 ale zeby powyzej 2700 sie bawic trzeba min 1.45vcore plus dobre chlodzonko... aktualnie max w orthosie to 60 stopni dziwne bo tylko na jednym rdzeniu na drugim 54 .... ale taka uroda x2...

 

PS nie zebym reklamował ale u tego Pana opłacało sie wydać pieniążki :P

Edytowane przez meilbox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom chodzi mi na 2700mhz przy 1.45v ... tylko ze moje pamiatki nie chca na 225mhz na 224 ok ale 225 juz nie ... no coz co athlon64 to inny kontroler pamieci :P U mnie Menchester... i na chłodzeniu z podpisu jest troche padaka bo max dla tej serii to 71 stopni celsjusza... a pod orthosem za pierwszysm podejsciem sie przegrzewal... ale wypolerowalem chlodzenie i zaraz 10 stopni w dol :P generalnie max z jakim sie komp uruchomil to niecale 2900 ale zeby powyzej 2700 sie bawic trzeba min 1.45vcore plus dobre chlodzonko... aktualnie max w orthosie to 60 stopni dziwne bo tylko na jednym rdzeniu na drugim 54 .... ale taka uroda x2...

 

PS nie zebym reklamował ale u tego Pana opłacało sie wydać pieniążki :P

zostały ostatnie 3 procesory - generalnie juz nie bedzie :( R.I.P - ehh szkoda gadac ale szukam jeszcze po innych znajomych zródłach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:mur: Siemka

Dzisiaj postanowilem wymienić mojego 3000+@2,7 na x2 4200+.

Wrzuciłem go do kompa, przeinstalowałem systemik na świerzytki i zacząłem podkręcać.

Stabilność sprawdzałem za pomocą SuperPI no i co.... 1M obliczał mi ponad 1 minutę!!! bez podkręcania, a jak wykrzesałem z niego 2750Mhz (bez zmieny napięcia) to zszedł do 54sekund :damage_wall:

Kurde co jest nie tak ??? Mój 3000+ na 2700Mhz obliczał super pi 1m w 32 sekundy :mur:

 

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi poszedł na 2500 228x11 stabilnie ale już 229x11 nie chce windows nawet ruszyć <_< , najwidoczniej zasiłka juz nie wyrabia bo po odłączeniu zbędnych podzespołów to poszedł na 2600.

 

wiec od razu pytanie jaka zasiłke (cichą i stabliną) powinienem kupić pod ta konfiguracje (do 200zł i do 300zł ):

DFI LP NF4

Athlon X2 4200(będę go kręcił ile sie da ;p)

2x kingston 1GB

winfast 7900GT (kręcona)

2xHDD

Nagrywarka DVD

 

 

PS procek stabilnie pracuje przy napięciu 1.248 (czytane z biosu i CPU-Z) przy taktowaniu oryginalnym 200x11 (screen w załączniku)

post-108034-1196895185_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

procek kupiony u marek_voodoo bez zmiany napięcia idzie na 2700 MHz napiecie z CPU-Z 1.312V , max temp. podczas Otherosa 60'C także nie jest źle :D jutro jeszcze z nim powalcze :-P

Edytowane przez tomekbobi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Mam takie pytanko, podkrecilem sobie wczoraj procka z podpisu i leci sobie stabilnie na 2800MHz, czy Cool'n'Quiet moge spokojnie uzywac czy przy kreconym procku lepiej to wylaczyc?

Oczywiście że tak. RMClock zalatwi to pod windą i będziesz miał precyzyjnie działającego CnQ.

CnQ zaszytego w biosie można olać (wyłączyć).

Pisząc te słowa mój proc idzie na 1024 MHz, ale gdy dostanie coś do roboty, to z miejsca pali gumy i wchodzi na 2800 MHz

bez żadnych komplikacji, czy skutków ubocznych. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla komputerów pracujących

non-stop 24/24. W końcu wielogodzinne ściąganie plików albo buszowanie po necie nie wymaga mocy, która drzemie

w podkręconym Toledo.

Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi poszedł na 2500 228x11 stabilnie ale już 229x11 nie chce windows nawet ruszyć <_< , najwidoczniej zasiłka juz nie wyrabia bo po odłączeniu zbędnych podzespołów to poszedł na 2600.

 

wiec od razu pytanie jaka zasiłke (cichą i stabliną) powinienem kupić pod ta konfiguracje (do 200zł i do 300zł ):

DFI LP NF4

Athlon X2 4200(będę go kręcił ile sie da ;p)

2x kingston 1GB

winfast 7900GT (kręcona)

2xHDD

Nagrywarka DVD

PS procek stabilnie pracuje przy napięciu 1.248 (czytane z biosu i CPU-Z) przy taktowaniu oryginalnym 200x11 (screen w załączniku)

komputronik to co mam w sygnaturce bardzo dobrze trzyma napiecia 140 zl modecom mc 400w albo jakiegos szefa tez 400w praktycznie w tej samej cenie wybór należy do ciebie !! :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...o wszystkowiedzący użytkownicy!!! ...o doświadczeni "overclockerzy"!!! ...o guru tutejszego tematu!!! :unsure:

 

Wpadł mi w łapy ADA3600DAA4BV-CDBFE0712WPMW. Jeszcze go w mobo nie zapiąłem, może dziś wieczorem? Co to za cudo? Jakie ta seria lubi napięcia i czy mam mieć duże oczekiwania wobec tego proca, bo mój obecny (tak jak na dole) to demonem podkręcania nie jest (choć widziałem gorsze "padaczki"). Czy Ktoś z userów ma doświadczenia z tym X2 i może mi oszczędzić trochę resetów....

 

Jestem "trochę" 8-O kumaty więc każda sugestia się liczy(łopatologia nie konieczna)!

 

in blanco .....WIELKIE DZIĘKI!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

spojrzałem w kubek...ale zapomnialem ze to herbata z torebki, nie ma fusów!

 

nic nie wywróżę!!

 

pozatym...szkoda ze nie padło to pytanie w andrzejki, to podobno swietny czas na wróżby

 

...

 

use google luke...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam, złożyłem pare dni temu kompa z podpisu, procek to AD04000IAA5DD CAASG0741EAD X446282J70828 na razie udało mi się uzyskać 2700MHz na zanizonym napięciu1.3V, 10x280, lub 8,5x330 na stocku (1.375), HT 1120MHz, fsb pamięci 466MHz 4-4-4-13-2t, dzielnik fsb/ram cpu/6

do 3GHz potrzebuje już 1.55V więc dałem spokój,

z czym mogę jeszcze powalczyć? bo jeszcze jestem zielony po przesiadce z soc.A

w-g pierwszych testów wygląda że wyższe fsb pamięci jest wydajniejsze niż fsb procesora 10x280cpu 466mem>8,5x330cpu 400mem

Edytowane przez kocurek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że tak. RMClock zalatwi to pod windą i będziesz miał precyzyjnie działającego CnQ.

CnQ zaszytego w biosie można olać (wyłączyć).

Pisząc te słowa mój proc idzie na 1024 MHz, ale gdy dostanie coś do roboty, to z miejsca pali gumy i wchodzi na 2800 MHz

bez żadnych komplikacji, czy skutków ubocznych. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie zwłaszcza dla komputerów pracujących

non-stop 24/24. W końcu wielogodzinne ściąganie plików albo buszowanie po necie nie wymaga mocy, która drzemie

w podkręconym Toledo.

Dzieki za odp ale troche zakrecony ten program i nie bardzo wiem gdzie ustawic w nim CnQ <_<

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Brutalus to jest Manchester z cache 2*256kb.

O bla... ale #ujnia!!! Nie wiedziałem! Ale łykłem gniota!!!... Pozostaje mieć nadzieje, że go troszke pogonię na hercach(ale wtopa :mur: :mur: :mur: ). Teraz jeszcze co do "kolegi" Gregu. Jak nie masz co do powiedzenia to lepiej nie uprawiaj złotoustej retoryki (chyba że jesteś z PiS'u)!!! Jak ktoś się Mnie pyta o Venica X1 albo o A8N - Premium to chociaż albo coś mu podpowiem np: że ta seria lubi vcore 1.55v a ta do 1.475v bo dalej i tak nic nie da, albo po raz setny że w biosie trzeba ustawić flopa (nawet jak go fizycznie nie ma), albo jak uważam że ktoś jest :rulez: lub powinien :rtfm: to nawet się nie zabieram za klikanie odpowiedzi! CZASAMI KAŻDA MERYTORYCZNA WYPOWIEDZ (sorry za krzyki :oops: ) choćby dla innych najbardziej banalna - dla innych może mieć duże znaczenie!!!

 

Dlatego dzięki "sideband" bo chociaż radości to tą informacją mi nie przysporzyłeś to jest ona jak najbardziej cenna! B-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokladnie, tez probowalem sobie ustawic CnQ tym programem i nie wiem jak

Jak masz takie sploty z RMClock, to może spróbuj przećwiczyć ten motyw z CrystalCPUID.

W menu Function > K6/K7/K8/LX Multiplier znajdzesz trzystopniową regulację mnożnika i napięcia.

Nie będzie to tak precyzyjne jak ośmiostopniowa regulacja w RMClock, ale to zawsze coś.

Konfiguracja jest banalnie prosta, a program można znaleźć np. TU

Edytowane przez rally

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tam z RMClocka zrezygnowałem jak mi na jajach pokazał odpowiednio 14*C i -6*C a w pokoju mam ze 22*C ... poza tym pokazywał mi mnożnik dla cepa na 12,5 a na prawdę jest 9 z cpu-z .... w co wierzyć ?? a tak... dzisiaj mikołajki... rózgą po płycie i się będzie działo :twisted:

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy to niepokojący efekt, że rdzeń 1 ma większą temperaturę w "stresie" o 4-5 stopni niż rdzeń 2 (stress: pierwszy 47, drugi 43 idle: pierwszy 31, drugi 31 stopni)

 

...czapka posmarowana fachowo (AS5) i cooler siedzi równo(AF-Pro)!?? :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...