Skocz do zawartości
Kwiecień

Car Audio i wszystko zwiazane z muzyką w aucie

Rekomendowane odpowiedzi

Hehe narazie mam kase na radio czyli 230zł a w ciągu następnego tygodnia będę się zastanawiać jak tu załatwić 200zł na głośniki powiedzmy że mogę wydać na głośniki przednie tak na dzisiaj do 200zł.

Na początek proponuję takie radio:

2566059[/snapback]

Jeśli chodzi ci o bass to polecam to http://www.allegro.pl/item177837201_sklep_...ra_b_dma_4.html do tego 2carpowery te słabsze buda jak na 2 boschmany to 100l strojenie 35Hz

Heh... raczej bym podziękował za te buszmeny ;). W te 700W w tych głośnikach nie wierze. Co prawda waty to nie wszystko....

 

Zdecydowanie wolałbym Hertz'a ES 250 w 20l skrzyni i cieszyłbym się basem, a nie dudnieniem.

 

Skrzynia 100l do samochodu zupełnie mi się nie widzi. Stoi kolo mnie Visaton w 55l skrzyni i jest to spory kawałek kolumny. Wcześniej jeździł w Sierrce kombi i zajmował prawie pół bagażnika :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okolo 700W ma to JL Audio 12W7 :)

Dołączona grafika

 

Proponuje chociazby wizualne porownanie z w/w Buszmenem :wink:

 

Ponawiam pytanie: czy glosnik o dobroci 0,7 moge zamontowac w obudowie bass reflex?

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość kamil2201

Tamten głośnik oczywiscie że nie ma 700watt ale jest dość mocny. Ja podałem skrzynie pod 2 takie głośniki buda 100l strojenie 35Hz. BTw pioneery mają i po 3000watt i jakoś tej mocy nie czuć. Brutus ma zmierzone 700watt rms i jego kupuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Xan02 Można go zamontować w skrzyni BR, ale wątpię że będzie się tam dobrze sprawdzał. Bas może być jednolity, słabo kontrolowany. Dodatkowo w obudowie mogą się pojawić duże zawirowania powietrza.

 

Spoko radio wezmę to co podawałem tylko głośniki powiedz jakie polecasz może te phonecar takie żółte z oddzielnym tweeterem ??

Odseparowany zestaw będzie na pewno lepszy. Jednak nie ma się co oszukiwać. W tym przedziale cenowym większość głośników zagra podobnie (markowych głośników). Ale nie ma się co zabierać do budowy audio bez odpowiedniego przygotowania miejsc pod te głośniki. Chodzi mi o wygłuszenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie jeśli ktoś zna, to proszę podajcie typy w miarę najtańszych separowanych zestawów lub midbassów i do tego wysokotonówek jakichś, bo myślę na co by zmienić firmowe głośniki w Oplu Astrze I i z tanich rzeczy Phonocary Y-line mi tylko przychodzą do głowy, tylko nie wiem czy to dobry pomysł...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Luk@s jeśli mają grać pod samym radiem to polecam http://www.allegro.pl/item182003780_helix_...t_100_watt.html

 

Nie wiem czy chcesz 13cm czy 16cm ;)

 

Jednak cena tych Helix'ów różni się dość znacznie od Phonnocar'ów. Jednak lepiej raz trochę dołożyć i mieć spokój. Aha... i drzwi wygłuszone?

Edytowane przez Klima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Głośniki będą grać tylko pod radiem. A co powiesz na Powerbass S-C6? Ogólnie zależy mi na dobrym brzmieniu, słucham wielu gatunków muzyki, ale dobry bas też się przyda, gdyż nie planuję subwoofera ani nic, tylko dobre przody chciałbym mieć. 16cm potrzebne. A drzwi jeszcze nie wygłuszone, ale jak będzie trzeba to wygłuszę :)

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powerbass ma bdb głośniki, tylko one pod samym radiem będą grały na pół gwizdka.... do nich przydałby się nawet najprostszy Carpower 2 kanałowy, czy Blaupunkt GTA. Co do drzwi, to przydałoby się wygłuszyć ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Helixy mogą lepiej zagrać od PB pod samym radiem? Bo jak je widziałem [kolega kupił] to one niezbyt duże magnesy mają, że mi się bardziej z głośnikami średniotonowymi kojarzą niż czymś, co by mogło głębokim basem zagrać.

Tylko ten kolega chyba MKII miał, a te co Ty pokazałeś to są też MKII czy nie, o ile to jakaś różnica jest, bo nie wiem, ale gdzieś tak czytałem.

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do tych powerbass'ów będzie potrzebne coś takiego:

http://www.allegro.pl/item179665748_wzmacn...war_fvnowy.html

 

Helixy Blue, są polecane prawie przez wszystkich jako głośniki, które mają grać pod samym radiem. Jeśli woofery mają "zastąpić" subwoofer to na prawdę trzeba się przyłożyć do przygotowania miejsc montażowych. Co do tych Helix'ów... Skoro Twój kumpel je kupił, to posłuchaj ich sobie u niego i sam oceń czy Ci się podoba, czy nie ;)

 

Jeszcze 1 mi przyszło do głowy, a właściwie to 2.

 

Hertz ESK. Pod samym raidem nie pokażą wszystkiego, ale dają radę. Mają lekko wycofane środkowe pasmo i ostre wysokie tony. Bas OK.

 

Hertz DSK. Zagrają głośniej niż ESK. Mają jeszcze bardziej wycofany środek pasma. Nieco gorsze jeśli chodzi o bas. Tak samo jak ESK ostre wysokie tony.

Edytowane przez Klima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hertz ponoć gorsze, no ale tak tylko czytałem, a jeśli chodzi o kolegę to właśnie nie posłucham zbytnio bo on ma pod wzmacniaczem i ma subwoofer, a radio ma jedno wyjście RCA, więc musiałbym mu przy wzmacniaczu grzebać, żeby same helixy grały...

PS. Chociaż Hertz DSK ciekawe się wydają i cena też dość fajna. Co o nich myślisz w porównaniu do Helixów?

Edytowane przez Luk@s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hertze DSK raczej cienko stoją w basie. Poza tym Hertz.... ogólnie specyficzny dźwięk ;) W tym porównaniu wolałbym Helix.

 

Aha... jakie masz radio, bo nie pamiętam czy pisałes?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To JVC złe nie jest, ale czy na prawdę potrzebujesz to USB??........ Ja proponuję tańsze rozwiązanie, może nawet lepsze:

http://www.allegro.pl/item179798215_pionee..._gw_kujpom.html

 

Często polecany model.

 

Do tego Helix Blue + wygłuszenie i będzie OK.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

już raz pytałem o to, ale chyba nikt nie zauważył, więc ponowie pytanie, może nikt się nie zezłości ;)...

jako że jestem zieloniutki jak trawa wiosną w sprawach radyjek do samochodzików, chciał bym się dowiedzieć co byście mogli mi "polecić" do Poldka coby kupno radyjka nie podwoiło jego wartości, tak do 200zł raczej...

radyjko musiało by mieć cd, mp3 i czytać jako tako lekko zjechane płytki - a tak ogólnie to ma po prostu grać, żeby podczas jazdy człowiek się nie nudził...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mp3 konieczne?..... Ja bym brał zwykłe CD od np. Blaupunkta czy Pioneera (oczywiście używkę). Cokolwiek markowego, a nie żadne Firsty itp. W radiach za ~200zł nie odczujesz różnicy w dźwięku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie chciałem Mp3 bo w domciu nawet wieży nie mam, a więc nie mam też cd-audio, jakość dźwięku ma tu drugorzędne znaczenie, i tak to będzie grać na seryjnych papierowych głośniczkach, których nie zamierzam wymieniać, bo poco potrajać wartość autka...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, posiadam nową Ibizę i radio Alpine CDA 9855R. Słucham głównie hip hopu i zależy mi na ładnym głębokim basie. Audiofilem nie jestem, nie słucham bardzo głośno muzyki w aucie ale chciałbym żeby mi coś ładnie dudniło w bagażniku ;) Dopiero rozpoczynam moją przygodę z car audio i jestem zupełnie zielony w tym temacie, więc prosiłbym abyście dawali klocki które ze sobą będą współgrać. Montować wszystko będę w warszawkiej Galerii Tonów. Co do ceny to są dwie opcje:

1) 2000zł na wszystko czyli przód+tył+wzmak

2) 1500zł na sub + wzmak i jak wpadnie kasa to dojdzie przód+słupki+wygłuszenie drzwi

 

Jednakże jak się pewnie domyślacie wolałbym wydać jak najmniej.

Preferuję marki Alpine/JBL/Infinity/Sony

Dużo osób poleca mi zestaw nr.7 PowerBass L-6C + wzmak u-Dimension Glow 4075 + Powerbass S-10 . Co o nim myślicie ? Sub wolałbym jakiś efektowny wizualnie, coś w tym stylu:

- http://allegro.pl/item197727883_jbl_gto_12...tis_bonusy.html

- http://allegro.pl/item197746808_jbl_gto120...gwar_od_ss.html

- http://allegro.pl/item196828199_mega_skrzy...ass_reflex.html

 

No i czy 250W RMS sub gra już konkretnie czy jednak szukać coś 300-400 W ? Bardzo proszę o pomoc specjalistów. Z góry dzięki ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@-GIZIU-- musisz uswiadomic sobie ze sprzed car audio sony/infinity/jbl/alpine jest u nas tak popularny ze wzgledu na polityke dystrybutorow: goscie siedza na kasie i pchaja w ludzi ludzi ta "sredniawe"(tzn. gto, reference, Xplod) liczac niekiedy dolca po 5zl :-P (chcielm sobie kupic JL Audio 13w1v2 ale za 699 to podziekowalem :mad: ). Jednoczesnie sprzet ktory jest chwalony i ceniony w Stanach jest u nas nieobecny, cizko osiagalny lub drogi(Kicker, MTX, Rockford, Audiobahn, Alphasonik etc..)

 

Radze ci rozejzec sie za DOBRYM amerykanskim :) subwooferem:

-Z jbl to to power 1222/4 750-zl

- infinity kappa 12" bodajze 600 zl staja

-o alpinach zabardzo rozeznany nie jestem, o Sony zapomnij :mad:

 

Jak juz niemail bys kasy to 1 z podanych z ciebie linkow- basik w maire cieply i glosny + duzo chromu.

Edytowane przez Xan02

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio zepsuło się radio w Citroenie Xsara Picasso i zamiast naprawiać go postanowiłem kupić co innego. Tamto i tak mizernie odbierało stacje, a poza tym jest tylko na kasety.

Czy po dokupieniu http://www.allegro.pl/item202650522_ramka_...000_r_lodz.html

takiej ramki będzie można bez problemu zamontować zwykłe radio?

Jak wyglądałaby wtedy sprawa sterowania nim z kierownicy (podstawowe funkcje - przód, tył, mute, głośność itp)?

Dodam jeszcze że, radio jest podłączone jakby do komputera pokładowego i tam się wyświetla z niego wszystko?

Rozumiem, że teraz po prostu tam nie będzie nic, a radio samo będzie sobie wszystko wyświetlało?

Głośników nie zamierzam zmieniać, więc super sprzętu nie potrzebuję.

Myślałem nad tymi dwoma:

http://www.allegro.pl/item201316524_radio_..._gwar_fvat.html

http://www.allegro.pl/item202659358_pionee..._nowy_gw24.html

 

Cena ta sama i możliwości pewnie też? Który więc lepszy?

 

Bardzo mnie w tym blaupunkcie interesuje funkcja iPod ready, jako, że w domu są używane trzy iPody :]

Jak się tam podłącza to urządzenie? Warta jest uwagi ta "funkcja"?

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IMO to w takim wypadku lepszym wyborem dla Ciebie będzie Blaupunkt. ZTCW to mają one tez chyba najlepsze tunery (czyt. najlepiej odbierają stacje radiowe).

No i wbudowana bateria CMOS, dzięki której mozesz wyciągnąć radio i nie stracisz tam ustawień dynamicznych.

 

Chociaz jak ja zobaczyłem ceny 3900 + jego stylistykę i maksymalną moc CIĄGŁĄ(która jest najwyższa bodaj w swojej klasie) to zdecydowanie postawiłem na Pionka.

 

BTW - czy Phonocary to jakieś dobre głośniki? mam ograniczoną przestrzeń (głębokość) montażową do 47mm, bez dystansów oczywiście no i głośnikami pasującymi są Phonocary.

http://allegro.pl/item204062882_phonocar_y...ati_kielce.html

 

I jescze - co powiecie i Alpine SXE?

http://allegro.pl/item201355008_alpine_sxe...sklep_fvgw.html

Edytowane przez DaRoN

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chodzi o subwoofer do samochodu, więc piszę w tym temacie.

 

Mianowicie postanowiłem zrobić sobie do mojego samochodziku subwoofer w obudowie zamkniętej na głośniku 25cm. Wszystko obliczyłem, spisałem, co mam kupić i wyruszyłem w miasto przede wszystkim po płytę MDF. Niestety w Płocku MDF’u brak z niewiadomych przyczyn i nikt tego nie potrafi tego wyjaśnić, porostu nie ma i koniec. Więc postanowiłem się was zapytać mimo tego, że czytałem wiele wątków na ten temat na innych forach i każdy pisze, co innego.

 

Jaka jest różnica pomiędzy płytami MDF, OSB, a płytą Wiórową, jeśli chodzi o budowę suba zamkniętego do samochodu ? Czy jest duża różnica w dźwięku?

 

Bardzo bym prosił o wypowiedz osoby znającej się na rzeczy, bo wydać pieniądze to nie sztuka, a zależy mi na tym aby to grało czysto i głęboko, a nie pierdziało i wydawało pusty stuk.

Edytowane przez Smol__ar

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam

 

jako ze przybylo mi troche gotowki a wczoraj mi nieszczesliwe padlo radio z niewiadomych mi przyczyn (przyciski wogole nie reaguja na naciskanie...)

musze kupic nowe radio

 

byles dzis w media przy okazji i zobaczylem ze jest moje upatrzone radio tzn pioneer 3900.moja mamuska za to upatrzyla pionieera 40mp (bo jej sie bardziej podoba:) )

 

reasumujac szukam czegos w granicach 400-500zl :)

 

prosilbym o pomoc :)

 

PS czy jest jakas ciekawa alternatywa za Helix Blue 4 Mk II 10cm bo ciezko je teraz dostac :/ cos w granicach do 150zl

 

dzieki jeszcze raz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...