Skocz do zawartości
Gość

Co Lepsze Do Aktualnych Gier?

Rekomendowane odpowiedzi

No tak, bo mało ludzi używa skrótu CHT od Chaos Terrory, mówiąc o SM 3.0...

1531990[/snapback]

znaczy masz na mysli najnowszego splintera??

bo jeżeli tak to w ps 3.0 gierka też dostaje kopa na 6xxx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yhy, oczywiscie.

nie mam juz demka, ale wiem ze na ps3 przyspieszało i każdy z tematu o tej grze to samo powie... chyba ze sobie grasz z hdr'em i parmappingiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pipol wlacz sobie max detale i 1.1 a potem zmien tylko z 1.1 na 3.0 - gra przyspieszy. Jesli do tego dodasz hdr pmapping albo jeszcze sshadows to faktycznie zamuli ale to sa dodatkowe opcje jak AA.

Tak samo moglbys powiedziec ze na 1.1 bez AA chodzi szybko ale jak wlaczysz 3.0 i AAx4 to zamula wiec sm 3.0 jest do bani.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max, to max. Skoro tak zachwalaja tą wspanialą SM 3.0 to przecież nie bede się ograniczać... To tak jak byś kupił se Mercedesa S klasy, i jeździł max 100 km/h...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Max, to max. Skoro tak zachwalaja tą wspanialą SM 3.0 to przecież nie bede się ograniczać... To tak jak byś kupił se Mercedesa S klasy, i jeździł max 100 km/h...

1532258[/snapback]

ooo dobra swietny jestes.

włącz wiec hdra na ps1.1 i wtedy porównuj :mur: :mur:

 

 

soft shadows też chyba przyspieszało... :P

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ja się nie znam, albo się nie da na 1.1 HDR wlaczyć... Po chu* mi SM 3.0 z m,ax aby zwalniało? Chyba lepjej mieć max na 1.1 i cieszyc sie płynną grą...

 

Widze, że Wy macie jakies schizy z tą nVidią.. nVidia była OK, ale tylko do czasu GF 4Ti...

Edytowane przez PiPoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ja się nie znam, albo się nie da na 1.1 HDR wlaczyć...

jeee, sam na to wpadłes? jak porównywac to porównywac. ps3 przyspiesza gre w porównaniu do 1.1

 

Po chu* mi SM 3.0 z m,ax aby zwalniało? Chyba lepjej mieć max na 1.1 i cieszyc sie płynną grą...

hdr to taki sam bajer jak aa i anizo.

 

Widze, że Wy macie jakies schizy z tą nVidią.. nVidia była OK, ale tylko do czasu GF 4Ti...

1532269[/snapback]

pewnie , codziennie składam czesc swojej karcie i karmie ją dziecmi :mur:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hdr to taki sam bajer jak aa i anizo.

1532282[/snapback]

Jak kupywałeś karte za 600 zł, to chyba chciałes pograć sobie w gry z ładną grafiką, a wiec ze wszystkimi detalami... Jak nie, to wywal ta na śmietnik, i kup Radzia 9200SE. A skoro kupywałeś karte dla max detali (ja tak bynajmniej robie), to porównuj SM 1.1 z SM 3.0 ale z detalami i bajerami na max. Co z tego że HDR to bajer jak AA? Jest wielu takich którzy bez tego nie potrafią grać...

 

pewnie , codziennie składam czesc swojej karcie i karmie ją dziecmi :mur:

1532282[/snapback]

Z tego wynika, że coś z Tobą jest nie tak... Ale spoko, wszystko da się wyleczyć.

 

PS. Nie chce mi się kłócić, bo testowałem tego Splintera na 6600GT i wiem jak chodzi z max w 1.1 i 3.0, więc dla mnei ten spór jest bez sensu...

Edytowane przez PiPoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te spory 6600gt vs 9800pro sa juz smieszne

a jzu nawet sie glosy pojawiaja ze 6600 samo jest szybsze o 9800pro...

 

prawda jest taka ze co 8x1 i 256bit to nie 8x1 (a w sumie 4x2) i 128bit.

i nic tego nie zmieni .. a optymalizacje w sterach wkoncu sie skoncza i bedzie to samo co na FX-ach ..

 

nad 6600zastnawialbym sie tlyko jakbym bral nowe mobo na pci-x i nie chcial duzo wydac na grafe ...

wiec przestancie sie klucic bez sensu

 

wszyscy bronia swojego wiadomo .. ale niektore argumenty sa po prostu smieszne ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

te spory 6600gt vs 9800pro sa juz smieszne

 

prawda jest taka ze co 8x1 i 256bit to nie 8x1 (a w sumie 4x2) i 128bit.

i nic tego nie zmieni .. a optymalizacje w sterach wkoncu sie skoncza i bedzie to samo co na FX-ach ..

yhy, tylko że prawie 150 mhz wiecej na rdzeniu i 400 na pamieciach też swoje robi Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

te spory 6600gt vs 9800pro sa juz smieszne

a jzu nawet sie glosy pojawiaja ze 6600 samo jest szybsze o 9800pro...

 

prawda jest taka ze co 8x1 i 256bit to nie 8x1 (a w sumie 4x2) i 128bit.

i nic tego nie zmieni .. a optymalizacje w sterach wkoncu sie skoncza i bedzie to samo co na FX-ach ..

 

nad 6600zastnawialbym sie tlyko jakbym bral nowe mobo na pci-x i nie chcial duzo wydac na grafe ...

wiec przestancie sie klucic bez sensu

 

wszyscy bronia swojego wiadomo .. ale niektore argumenty sa po prostu smieszne ...

1532890[/snapback]

:lol: to mnie rozwaliło :) no dokładnie... po co kupywac np. GeForca 6600 128MB i 128 Bit skoro mozna mieć Radeona 9100 128 MB i 128 BIT :) przeiez tego nic nie zmieni :) po co brać FX 5200 128MB 64 bit skoro mozna miec GF 2MX 128 MB 64 Bit :) lol jedna z lepszych wypowiedzi jaką czytałem...na tym forum...skoro userzy tego forum wychodza z takich wnioskow jak on to ja nie mam pytan...

do sprostowania GF 6600 nie ma 4x2 tylko 8x1 (Riva Tunner tak pokzuje) FAKT nie wiem jak ma 6600GT wiec moge sie mylic....na samym początku GT zjada PRO taktowaniem pozniej to kwestia przewagi w tysiącach markow nad PRO ;) zaraz ktoś napisze ze na markach sie nie gra..ale to marki najlepiej pokazuja wydajnosc komputera,sprawdz sobie sam po podniesieniu rozdzielczosci w markach.Jak dla mnie nie ma wogole tematu....poniewaz 6600 jest lepszy od 9800 PRO (nie podkrecony 6600 jest słabszy srednio do 5-10 fps (przy 80< fps-ach ) wiec nie musze tlumaczyc co sie dzieje po podkręceniu....kolejna sprawa mowa o grach? włącz Far Cry,Riddicka lub Doom-a,porownaj FPS-y w tycg grach pomiedzy kreconym 6600 a 9800 PRO bo o GT juz mowie nie bede wspominał bo daleko ostawia PRO

 

P.S to wszystko wynika ze wszystkch testow kart graficznych z jakiegokolwiek zrodla w necie...

Edytowane przez poli_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol:  to mnie rozwaliło :) no dokładnie... po co kupywac np. GeForca 6600 128MB i 128 Bit skoro mozna mieć Radeona 9100 128 MB i 128 BIT :) przeiez tego nic nie zmieni :) po co brać FX 5200 128MB 64 bit skoro mozna miec GF 2MX 128 MB 64 Bit :) lol jedna z lepszych wypowiedzi jaką czytałem...na tym forum...skoro userzy tego forum wychodza z takich wnioskow jak on to ja nie mam pytan...

do sprostowania GF 6600 nie ma 4x2 tylko 8x1 (Riva Tunner tak pokzuje) FAKT nie wiem jak ma 6600GT wiec moge sie mylic....na samym początku GT zjada PRO taktowaniem pozniej to kwestia przewagi w tysiącach markow nad PRO ;) zaraz ktoś napisze ze na markach sie nie gra..ale to marki najlepiej pokazuja wydajnosc komputera,sprawdz sobie sam po podniesieniu rozdzielczosci w markach.Jak dla mnie nie ma wogole tematu....poniewaz 6600 jest lepszy od 9800 PRO (nie podkrecony 6600 jest słabszy srednio do 5-10 fps (przy 80< fps-ach ) wiec nie musze tlumaczyc co sie dzieje po podkręceniu....kolejna sprawa mowa o grach? włącz Far Cry,Riddicka lub Doom-a,porownaj FPS-y w tycg grach pomiedzy kreconym 6600 a 9800 PRO bo o GT juz mowie nie bede wspominał bo daleko ostawia PRO

1532948[/snapback]

Bua ha ha, stary, teraz co mądrzejsi na forum, zjedli Cie śmiechem... Ha ha ha ha... 6600 lepsze od 9800PRO ha ha ha ha, no nie moge...

GT jest czasem wolniejszy od 9800PRO a Ty tu ze zwykłym wychodzisz... Powtarzam jescze raz, miałem obie karty, i wiem jak chodzą... Co z tego że rdzeń jest szybki, co z tego ze można go jescze podkręcić, jak w takim Far Cry jest to wzrost szybkości o 2-3 a czasem 0 klatek. Radek swoją szyną i wolniejszym rdzeńiem robi GT jak dziecko...

Edytowane przez PiPoL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

Bua ha ha, stary, teraz co mądrzejsi na forum, zjedli Cie śmiechem... Ha ha ha ha... 6600 lepsze od 9800PRO ha ha ha ha, no nie moge...

GT jest czasem wolniejszy od 9800PRO a Ty tu ze zwykłym wychodzisz... Powtarzam jescze raz, miałem obie karty, i wiem jak chodzą... Co z tego że rdzeń jest szybki, co z tego ze można go jescze podkręcić, jak w takim Far Cry jest to wzrost szybkości o 2-3 a czasem 0 klatek. Radek swoją szyną i wolniejszym rdzeńiem robi GT jak dziecko...

1532995[/snapback]

buhehe tez mowilem ci ze mialem obie karty....zdziwi cie to co powiem,bo uwazasz ze nie widac przyrostu po podkreceniu hahaha smieszne ale wyobraz sobie ze dzisiaj obnizylem sobie taktowanie do 300/650 mialem w Riddicku 36 fps podnioslem taktowanie do mojego obecnego 520/684 i mam 60 fps ;) lol roznica 1- 2 a czasem wcale kratek?? w Far Cry 25 fps do przodu :),co samo sie nasowa ze skoro porownoja obie karty 6600 i 9800 PRO i prawie są równe tzn. ze po podkreceniu 6600 jest srednio o jakies 15-25% szybszy od 9800 PRO czylo od GT jakies do 30% wolniejszy wystarczy pomyslec logicznie to nie boli a daje efekty a nie gadac bez podstawne glupoty...co wiecej ten 9800 PRO napewno sprawdzi sie lepiej w procach do 2.2 GHZ i 512 ramu ale nie przy (przykładowym jak moim) @ AMD 64 3600

 

"Radek swoją szyną i wolniejszym rdzeńiem robi GT jak dziecko..."

 

no w szczegolnosci rdzeniem ;) 150 i 400 mhz wiecej od Pro ;) no naprawde w szczegolnosci tym go robi :) 256 bit nie załatwia sprawy RADEK BYŁ JEST I BEDZIE SWIETNĄ KARTĄ ale w aplikacach wykorzystującym Direct1 8.1 i 9.0 (czasem) napewno nie 9.0c,takze mylisz ziomuś fakty...zastanow sie nad tym co piszesz i dopiero sie wypowiadaj

 

co ci da 256 bit? granie na wysokich rozdziałkach? to sobie pograj w Splinter Cell Chaos Theory nie dosc ze na Pixelu 1.1 to w dodatku na 1280 czy nawet 1600x jak pociagnie...(ale sadze ze zachwycajaco nie bedzie chodizl) a jak zmniejszysz w 1024 tez nie bedzie sie wyrabiał? wiec po co? ci to?

Edytowane przez poli_x

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo ja się nie znam, albo się nie da na 1.1 HDR wlaczyć... Po chu* mi SM 3.0 z m,ax aby zwalniało? Chyba lepjej mieć max na 1.1 i cieszyc sie płynną grą...

1532269[/snapback]

o fak stary ty chyba nic nie kumasz! po co mi max detale (detale czyli tekstury modele itd - nie mowie o bajerach jak aa, hdr, pm, af) i 1.1 skoro kiedy wlacze max detale a do tego 3.0 to nie dosc ze bedzie odrobinke ladniej to jeszcze szybciej!?!?! A jak komus komp wyrobi to moze sobie powlaczac nawet bajery typu aa, hdr, pm czy af.

 

 

prawda jest taka ze co 8x1 i 256bit to nie 8x1 (a w sumie 4x2) i 128bit.

to jest tekst godny naszego glownego populisty Andrzeja L. z samoobrony.

To teraz ja powiem cos w identycznym charakterze:

"co 500mhz na rdzeniu i 1000 na pamieciach to nie to samo co u radka 380 rdzen i pamieci 350"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o fak stary ty chyba nic nie kumasz! po co mi max detale (detale czyli tekstury modele itd - nie mowie o bajerach jak aa, hdr, pm, af) i 1.1 skoro kiedy wlacze max detale a do tego 3.0 to nie dosc ze bedzie odrobinke ladniej to jeszcze szybciej!?!?! A jak komus komp wyrobi to moze sobie powlaczac nawet bajery typu aa, hdr, pm czy af.

prawda jest taka ze co 8x1 i 256bit to nie 8x1 (a w sumie 4x2) i 128bit.

to jest tekst godny naszego glownego populisty Andrzeja L. z samoobrony.

To teraz ja powiem cos w identycznym charakterze:

"co 500mhz na rdzeniu i 1000 na pamieciach to nie to samo co u radka 380 rdzen i pamieci 350"

1533105[/snapback]

Tylko ze 8x1 256 bit jest szybsze nix 4x2 128 bit,i chyba nie ma tu o czym w ogole dyskutowac,poczytaj testy itp.4x2 się muli tam gdzie 8x1 idzie ladnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

poli_x co sie tak pienisz? malo wiesz, a rzucasz sie jakbys pozjadal wszystkie rozumy

 

nv43 (6600,6600gt) maja architekture 8x1, sa jedynie okrojone z 4 jednostek ROP, przez co w syntetycznych testach (fill rate) zachowuja sie jak 4x2. w polaczeniu ze 128bitowa szyna pamieci, te karty po prostu "dlawia" sie w wysokich rozdzielczosciach, zwlaszcza z wlaczonym fsaa i af.

 

pojedynek 9800pro vs. 6600gt jest ciezki do rozstrzygniecia, poniewaz zalezny jest od tego w jakich aplikacjach i warunkach zostanie przeprowadzony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie zapominajmy e 9800 pro mozna podkrecic do Xt i więcej,tamte karty rozniwez,ale co jest wydanijesze wg was 9800 xt czy 6600 nawet gt : )

1533379[/snapback]

proponuje doszkolic sie w pisaniu na klawiaturze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla fanów 3dmarków i Dooma3 - 6600gt.

Dla ludzi chcących szybkiej, bezproblemowej i przede wszystkim sprawdzonej karty, trzymającej oczekiwany framerate - 9800Pro.

Tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niech ktoś w koncu zrobi objektywne testy tych kart na grach i tyle , ale bardzo mnie ciekawi jak wyjdzie porównanie tych w najnowszych tytułach i nadchodzących , ciekawi mnie też czy ps3 w 6600 da kopa w nowych grach i ładniejszą grafike ale też może być tak że w przyszłych tytułach radeon 9800pro@xt bedzie górą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

do [gluteus maximus] było by zeby wszyscy kochali tą samą kobiete....wiec jedni zakochani w firmie drudzy w jakosci ja jednak stawiam na jakość dlatego posiadam 6600....kazdy bedzie tu wypowiadal sie po swojemu i dawal swoje argumenty co z tego ze ktos mi da 100 argumentow na 9800 PRO jak ja moge dac 100 argumentow na 6600 to taka studnia bez dna...ja bym jednak stawiał na tym ze 6600GT ma dobre osiagi w 3dMArkach natomiast 9800 PRO ma dobre osiagi w duzych rozdziałkach nic pozatym...co kto woli wybierze poprostu po swojemu...kazdy wybiera rownierz swoją teze...patrzenia na graficzne karty ja jednak wole pograc w 1024 przy ładnie wygladajacej grze.... na HIGH niz przy 1280 z detalami na LOW poniewaz nie domaga silnik na "nowych grach" kazdy rozumie po swojemu dla niektorych 256 bit jest czyms najwazniejszym dla innych Pixel 3.0 stanowi światło....sadze ze najlepszym wyborem bedzie poprostu zastanowienie sie. a nie oczekiwanie odpowiedzi od innych....bo przeciez kazdy mysli co innego....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm ja zazwyczaj gram 1024x768 wszytsko na max(w 1280x1024 nie grywam bo mnie szlag trafia przez 60 hz odswiezania)i mam aa zazwyczaj x4 czasami x2 ZAWSZE antizotropowe na 16,i zazwcyzaj VSYNC na on,i mam swietną wydajnosc,więc jezeli tweirdzisz ze radeon 9800 jest dobry do duzych rozdzialek na low a w mniejszych na high sobie nie radzi to proponuje zebys przestal byc wlasnie tym co kocha kobiete z literką N na cycku :)I potestowal ta druga .Tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość poli_x

Hmm ja zazwyczaj gram 1024x768 wszytsko na max(w 1280x1024 nie grywam bo mnie szlag trafia przez 60 hz odswiezania)i mam aa zazwyczaj x4 czasami x2 ZAWSZE antizotropowe na 16,i zazwcyzaj VSYNC na on,i mam swietną wydajnosc,więc jezeli tweirdzisz ze radeon 9800 jest dobry do duzych rozdzialek na low a w mniejszych na high sobie nie radzi to proponuje zebys przestal byc wlasnie tym co kocha kobiete z literką N na cycku :)I potestowal ta druga .Tyle

1533742[/snapback]

testowałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Albo ja się nie znam, albo się nie da na 1.1 HDR wlaczyć... Po chu* mi SM 3.0 z m,ax aby zwalniało? Chyba lepjej mieć max na 1.1 i cieszyc sie płynną grą...

 

Widze, że Wy macie jakies schizy z tą nVidią.. nVidia była OK, ale tylko do czasu GF 4Ti...

1532269[/snapback]

Jezeli ten sam efekt generuje sie szybciej na karcie wykonujacej ps 3.0

ja sie zapytam tak samo jak ty ale w odniesieniu do ps 3.0 a nie 1.1.

Po chu... komus wolniejszy ps1.1 skoro ma szybszy 3.0 ?

Nie kumam twojego rozumowania, przeciez gosc nie pisze o dodatkowych efektach ale szybkosci na ktorej i tobie zalezy. Te same efekty ps2.0 i 1.1 zakodowane na ps 3.0 beda chodzic szybciej to tyle.

Pzdr

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość seraf

Bua ha ha, stary, teraz co mądrzejsi na forum, zjedli Cie śmiechem... Ha ha ha ha... 6600 lepsze od 9800PRO ha ha ha ha, no nie moge...

GT jest czasem wolniejszy od 9800PRO a Ty tu ze zwykłym wychodzisz...

1532995[/snapback]

Daj konkretny przyklad ? Nie musisz robic testow podaj pare tytulow gierek w ktorych on jest szybszy od GT poza colinem. Ati jest oki za swoja cene. Uwazam ze lepiej kupic tanszego o prawie 200 zl radka niz 6600gt ale radek jest gorszy w wiekszosci przypadkow. Co do rozdmuchiwanych 256 bit szyny pamieci. Rzadko ktory 9800pro podkreci sie na duzo ponad 700Mgz, jezeli wezmiesz pod uwage to ze wiekszosc pamiatek na gt podkrecona chodzi na ponad 1200 to roznica jest bardzo mala. 256bit 700 mhz w teorii odpowiada 1400 128 bit czyli gt praktycznie nie ma duzo wolniejszej pamieci. Jezeli dodasz do tego fakt ze 256 bit nie jest wykozystywane za kazdym razem np. gpu w danym cyklu akurat potrzebuje tylko 32 bit to wydajnosc bedzie bardzo podobna a nawet na 128 bitach z szybszym zegarem bedzie wydajniej. To jest tylko marzenie zeby za kazdym razem gpu pobieral sobie z pamieci 256 bitowe paczki wykozystujac cala szerokosc pasma.

Dlatego juz za czasow ti4 stosowano krzyzowe kontrolery pamieci zeby nie marnotrawic szerokosci magistrali. Przykro mi ale realnie przy 700Mgz radek nie bedzie mial wydajniejszego podsystemu pamieci od taktowanego 1200 mgz zegarem 128 bitow 6600gt.

Pzdr

Edytowane przez seraf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno nabylem r9800pro i na dzien doberek mialem takie cos

http://consumer.installshield.com/kb.asp?id=Q108167 :blink: Juz mialem robic formacik ale udalo sie bez :huh:

 

 

Gdyby 6600GT kosztowal tyle co 9800pro to kupilbym 6600GT, jednak roznica ~200 zlociszy (moze nieco mniej albo wiecej) sprawila ze wybor dla mnie stal sie jasny jak slonce :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...