Skocz do zawartości
Gość Stranger_Pcxt

Własna Radiostacja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Stranger_Pcxt

Byłbym więczny gdyby ktoś wytłumaczył mi od początku do końca jak zrobić własną radiostację?Co jest do tego potrzebne?Jak nadawać żeby mnie nie namierzyli?Oczywiście mile widziane linki do różnych tutoriali:)

Edytowane przez Stranger_Pcxt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz to:

http://allegro.pl/show_item.php?item=56378827

Do tego antenę np:

http://dipol.com.pl/sklep/a0200.htm + SYMETRYZATOR.

Podłączasz pod kompa i w eter :lol:

Jak mieszkasz w nie dużej miejscowości i nie nadajesz 24h na dobe to cie nie złapią.

Ja u siebie na wsi czasami nadaje i z mocą 5W mam około 10km zasięgu.

Przy mocy 1W zasięg powinien być ok. 3km.

Jak chcesz żeby cie nie złapali to pamiętaj aby nie zakłócać żadnej stacji ani TV.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger_Pcxt

Kupujesz to:

1532316[/snapback]

Dzięki.możesz dać jeszcze linka do jakichś poradników z tym związanych bo coś nie moge znalezc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 100mW możesz spokojnie nadawać - do takiej mocy nie trzeba żadnych zezwoleń (tyle pamiętam z mojej przeszłości na CB B) ).

 

Edit

Na tej stronie, którą podał Siuks piszą o 20mW. Czy coś się zmieniło czy mnie pamięć zawodzi :blink: .

Edytowane przez PiotruśPan

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież oni cię namierzą w ciągu pół godziny ;]

1532072[/snapback]

Namierzaja dopiero jak jakas babcia zglosi ze ktos radio maryja zakluca, z wlasnej inicjatywy nie robia przesiewow w eterze bo nie maja takich mozliwosci, wiec wykrycie nadajnika bardzo malej mocy jest teoretycznie niemozliwe, chyba ze zaczniesz zaklucac odbior radia/TV wszystkim sasiadom dookola ;).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1wat to troche mało zasieg uzależniony jest od wielu czynników - antena czyli jest zysk podawany w db , wysokość zamocowania anteny im wyżej tym lepiej oraz od ukszałtowania terenu , ja osobiście nadawałem z mocą 20wat z anteną umieszczoną na wysokości około 15m , antena ćwierć fali gp(dookólna) i tak zasięg nie był rewelacyjny swr(fala stojąca) miałem max na poziomie 1.2 , jakoś par mnie nie gonił ani policja.Najważniejsze to zachować dyskrecje nadawać samemu lub z zaufaną osobą , nie chwalić się i nie zakłócać sąsiadom telewizji bo wtedy wiadomo że ktoś zacznie się interesować nami

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym więczny gdyby ktoś wytłumaczył mi od początku do końca jak zrobić własną radiostację?Co jest do tego potrzebne?Jak nadawać żeby mnie nie namierzyli?Oczywiście mile widziane linki do różnych tutoriali:)

1531862[/snapback]

 

 

Widze chcesz stracic kompa i nadajnik. :) I jeszcze pewnie 'dopale' odpalisz i po tobie :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Czy ktoś mnie oświeci i wytłumaczy co jest fajnego w nadawaniu pirackiego radia w eterze jeżeli słucha go kilka osób maksymalnie bądz nikt?????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś mnie oświeci i wytłumaczy co jest fajnego w nadawaniu pirackiego radia w eterze jeżeli słucha go kilka osób maksymalnie bądz nikt?????

1533987[/snapback]

przecież każdy go może słuchać, wystarczy mieć odpowiedni zasięg i troche pokręcić gąłką w radyju ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w Żninie jakis koles kiedys nadawal regularnie po 21. gral calkiem fajna muze lecz po 2tyg. go namierzyli i skonczyla sie jego kariera radiowego pirata, szkoda...

chba nadawal na 3W bo cale miato i jeszcze pobliskie wsie odbieraly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Amd_Powered

a slyszeliscie o nowym pomysle naszego kochanego rzadu? chca opodatkowac rozglosnie internetowe :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Stranger_Pcxt

Czy ktoś mnie oświeci i wytłumaczy co jest fajnego w nadawaniu pirackiego radia w eterze jeżeli słucha go kilka osób maksymalnie bądz nikt?????

1533987[/snapback]

Jesli nie masz nic mądrego do powiedzenia w tym temacie to po prostu zamknij swojego ryja.Poczytaj sobie trochę o tym a póżniej porozmawiaj z normalnymi ludźmi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...