Skocz do zawartości
BiAłY

Siłownia

Rekomendowane odpowiedzi

Siema,

 

postanowiłem się za siebie trochę wziąć bo brzuch rośnie,a mięśnie nie.No więc mam 16lat,180cm wzrostu i 93kg.Nie jestem jakiś niewiadomo jak gruby,raczej dobrze zbudowany.Chciał bym zrzucić trochę kilogramów,resztę na mięśnie przerobić.Nie chcę być nie wiadomo jakim kulturystą.Raczej trochę wzmocnić mięśnie.Mam jakieś 500m od domu siłownie ale ceny mają dość spore,niby ekskluzywna itp.Postanowiłem więc kupić sobie trochę sprzętu.Mamy dość duży garaż więc będzie gdzie to upchnąć.Na początku pomyslałem o ławeczce i komplecie 50kg obciążeń z 3-ma gryfami w komplecie.Czy jakiś bardziej doświadczony kolega może mi polecić jakie ćwiczenia robić,co do diety to raczej ciężko ponieważ gotuję babcia,a jak jej zaczne wydziwiać co i jak to mnie z kuchni przegoni :P.Nie chciał bym na początek przesadzać,wiem że jestem trochę za młody na jakieś ciężkie ćwiczenia.Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,jawor121

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.kulturystyka.pl/atlas/ - to na początek, masz tutaj jasno napisane o co w tym wszystkim chodzi, dużo podstawowych ćwiczeń wraz z animacjami itp. Co do samych ćwiczeń, to wszyscy polecają FBW na początek, chociaż split tez nie bedzie zły (ja zaczynałem od splita). Zacznij od bardzo małych ciezarow, bo jak rzucisz się na np 80kg w wyciskaniu na płaskiej, czy 30kg na biceps, to bardzo szybko Ci stawy siądą.

 

Podstawowa dieta jakaś ciężka nie jest i prawie wszystkie potrawy możesz sobie sam spokojnie przygotować.

 

Po za tym poczytaj działy dla początkujących na tych forach:

http://www.body-factory.pl/

http://sfd.pl/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ławeczka i obciązenie + redukcja? Nie da się.

Poczytaj o interwalach i aerobach. http://www.sfd.pl/Zbiór_linków_działu_O...ie-t418943.html

Co do diety. Musisz porozmawiac z babcią. O ile redukcja to bedziesz mial deficyt kaloroczny (dieta w tym przypadku nie jest az tak bardzo ważna. Grunt zebys dobrze rozplanowal posilki i uzupelnial braki w witaminach/solach/tluszczach.

 

Ale jak wezmiesz sie za trening siłowy to dieta bedzie bardzo wazna. Wiec wczesniej czy pozniej czeka mala rewolucja w kuchni.

Pozdrawiam :)

 

Edit: Mały błąd logiczny..

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kumam o co chodzi.Niestety bieganie to nie moja mocna strona,wolę pływanie.Z tego co wyczytałem,to pływanie może być też.Co do witamin itp. to wiem.Najpierw muszę zaopatrzyć się w sprzęt.Zastanawiam się czy zamiast stosowania ćwiczeń na zgubienie wagi po prostu wziąć się za trening i może tłuszcz z czasem zamieni się choć częściowo w mięśnie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

postanowiłem się za siebie trochę wziąć bo brzuch rośnie,a mięśnie nie.No więc mam 16lat,180cm wzrostu i 93kg.Nie jestem jakiś niewiadomo jak gruby,raczej dobrze zbudowany.Chciał bym zrzucić trochę kilogramów,resztę na mięśnie przerobić.Nie chcę być nie wiadomo jakim kulturystą.Raczej trochę wzmocnić mięśnie.Mam jakieś 500m od domu siłownie ale ceny mają dość spore,niby ekskluzywna itp.Postanowiłem więc kupić sobie trochę sprzętu.Mamy dość duży garaż więc będzie gdzie to upchnąć.Na początku pomyslałem o ławeczce i komplecie 50kg obciążeń z 3-ma gryfami w komplecie.Czy jakiś bardziej doświadczony kolega może mi polecić jakie ćwiczenia robić,co do diety to raczej ciężko ponieważ gotuję babcia,a jak jej zaczne wydziwiać co i jak to mnie z kuchni przegoni :P .Nie chciał bym na początek przesadzać,wiem że jestem trochę za młody na jakieś ciężkie ćwiczenia.Będę wdzięczny za pomoc.

Pozdrawiam,jawor121

Siłownia w domu czy w garażu to samobójstwo. Nic nie zastąpi maszyn i ludzi na siłowni. Podpatrując innych motywujemy się do dalszych ćwiczeń a jak już dziewczyny będą schodzić się na sekcję fitness jakby sił od razu przybywało :). Wiem to z doświadczenia bo na początku w moim mieście była tylko mała siłownia na kilku m2, gdzie ćwiczyły same koksy i wstyd się było pokazać. Kupiłem ławeczkę, obciążenie i resztę sprzętu i lipa. Nie mamy żadnej motywacji by ćwiczyć bo niby co można zrobić na jednej ławeczce. Powinny być wyciągi, suwnice i reszta sprzętu którego nie da się zastąpić. Człowiek ćwicząc na jednej ławce i samymi hantlami popada w rutynę i znudzenie. Kiedy otworzyli siłownię w fintess klubie nie zastanawiałem się długo to zupełnie inny świat niż ćwiczenie w domu.

 

Do spalenia tłuszczu jedynym i najlepszym sposobem są biegi. Żadne inne ćwiczenie nie da ci takiej satysfakcji. Można spalić ogromne ilości tłuszczu. Zależy to też jednak od wytrzymałości biegacza i jego mięśni. Kiedy ja miałem wystarczająco sił do dalszego biegu mój organizm tego nie wytrzymywał. Strasznie bolały mnie mięśnie bo mniej więcej ważę teraz tyle co ty z tym że ja mam 187cm wzrostu i 25 lat. Mój największy dystans jaki przebiegłem to 18km. Żal mnie ogarnia że nie mogę więcej przez te bule.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale z poczatku masz takie przyrosty juz po samych cwiczeniach. A tluszczyk moze zacznie sie gubic bo zaczniesz treningi i na basen pochodzisz (jezeli bedziesz jadl tyle samo co bez silki) nie bedzie to taki mega spadek jak z dieta ale efekty cie zmotywuja. Odnosnie wieku jest wiele teorii, chociaz znam paru kumpli co sa nizsi od swoich starszych braci bo zaczeli w mlodym wieku na silownie chodzic (jest kilka cwiczen ktorych nie mozesz wykonywac).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, daawno mnie tu nie było nawet duchem.

Pół roku przerwy z kilku powodów.

Wracam i od razu chce uzupełnić dietę.

Proszę o pomoc w uzyskaniu jak najwięcej masy i siły ! - budżet 150zł

Jakie suple zakupić ?

Dzięki.

Edytowane przez Kaeres

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@jawor dlaczego średni pomysł, o ile masz motywacje, a przez zimę o nią łatwo bo wcześniej robi się ciemno i z domu się nie chce wychodzić, to przy pomocy ławeczki regulowanej ze stojakami (prosta, skos) hantli, sztangi+obciążenia, można osiągnąć sporo, zawsze jak się ma więcej miejsca to można pyknąć sobie wyciąg na sufit i już możliwości się rozszerzają :)

do tego znajdź sobie jakiegoś kumpla co będzie z Tobą ćwiczył, zmontujcie jakieś radyjko i ćwiczyć można.

tylko musisz wiedzieć, że na to by urządzić fajną siłkę w domu pasowało by mięć lekko pod 1000zł na sprzęt, oczywiście można i za 500 ale z marną ławką...

Edytowane przez slavOK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć, daawno mnie tu nie było nawet duchem.

Pół roku przerwy z kilku powodów.

Wracam i od razu chce uzupełnić dietę.

Proszę o pomoc w uzyskaniu jak najwięcej masy i siły ! - budżet 150zł

Jakie suple zakupić ?

Dzięki.

Zaraz stuknie miesiąc jak używam MHP Up Your Mass, paka 2270g (http://allegro.pl/item428596562_mhp_up_your_mass_2270g_najlepszy_na_swiecie.html)

 

Z tego co wiem ludzie sobie chwalą skuteczność. Przyrosty są widoczne na wadze, a i smak przepyszny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kaeres, gainery sobie daruj jeśli masz tendencje do zalewania. Imo lepszy "gainer" będzie z mixu porcji białka i 100g płatków owsianych. Osobiście polecam białka firm Optimium i Met-rx. Po miesiącu od powrotu do ćwiczeń możesz wrzucić jakieś mono, np. universala. No ale podstawa to "micha". ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 lat, 180cm, 95kg - zero sprzętu, małą miejscowość = brak siłowni

 

Jakaś alternatywa oprócz biegania istnieje? Ewentualnie w co zainwestować? (im taniej tym lepiej), chciałbym zejść do tych 80-85kg :(

Trening interwałowy (bieganie ofc). Weź kumpla, taczkę (chyba, że biegasz blisko domu :wink:) i idź pobiegać :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaraz stuknie miesiąc jak używam MHP Up Your Mass, paka 2270g (http://allegro.pl/item428596562_mhp_up_your_mass_2270g_najlepszy_na_swiecie.html)

 

Z tego co wiem ludzie sobie chwalą skuteczność. Przyrosty są widoczne na wadze, a i smak przepyszny.

 

Witam!

 

Poca czy moglbys bardziej sprecyzowac efekty stosowania tegoz prepatu?

 

przyrosty na wadze ale jak z rzezba, tluszczem, sila itp?

 

mam zamiar kupic a stowka piechota nie chodzi;)

 

z gory dzieki za odp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no i ? co w związku z tym?

no i to, że jest to jakiś wzór

gość w wieku 18 lat zdobywa tytuł mistrza Polski, podczas gdy jeszcze 4 wiosny wcześniej nie wiedział co to jest siłownia.

a przy tym dysponuje bardzo dużą wiedzą na temat techniki i suplementacji

wiedzę czerpał z forów, sam układał sobie dietę i plan treningowy, dopiero na tym, dość wysokim etapie ma wsparcie

 

pokaż swoje fotki

też skomentuję :"no i? co w związku z tym?"

 

ano to, że jest to mój kumpel i jestem z niego dumny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marcin_gps>>

slavOK odnosił się do wcześniejszego posta z wymiarami jakiegos forumowicza. Siakos 87 w klacie i 85 w brzuchu... 32cm w bicu. No i właśnie co z tego? Post zniknął.

 

 

A dla kumpla gratki :)

Edytowane przez PawloHT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość croolick44

Ja ćwiczę ponad rok z tym że miałem ze dwie miesięczne przerwy

 

W bicepsie około 38, a wyciskam jakieś 95 przy wzroście 187 i wadze 87-90. Beznadzieja....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...