Skocz do zawartości
kukifas

Absynt

Rekomendowane odpowiedzi

wraz kumplem zamierzamy zrobić własny absynt, nieco mocniejszy od tego słowackiego. zależało by nam na tym abu uzyskać np 40% alkoholu i 0,7-1 tujonu 10mg/l. wiemy, że taki będzie mocny, tylko za bradzo nie potrafimy roszyfrować tego oznaczenia '0,7-1 tujonu 10mg/l'. tak jest podawane na polskiej stronie abystnu. znaleźliśmy jedynie jeden przepis, a wyglądał tak:

 

Wermut owocowy biały słodki:5g piołunu5g mięty pieprzowej5g korzenia arcydzięgla2g korzenia kozłka lekraskiego2g goździków2g gałki muszkatołowej2g cynamonu1 pomarańcza1 cytryna10l białego wytrawnego wina05,l czystej wódki1,4-1,6kg cukrumieszankę ziołową, skórkę z pomarańczy i cytryny zalać wódką czystą i pozostawić na 2-3 tygodnie mieszając nastaw od czasu do czasu. gotowy macerat przecedzić przez watę lub gazę, dodać do białego wytrawnego wina, dosłodzić całość cukrem i odstawić. po 2-3 miesiącach wermut jest gotowy do konsumpcji.

czy jeśli zrobimy abystn z takiego przepisu to czy będzie to ten prawdziwy absynt jaki można dostać np w rumuni? może sami już kiedyś robiliście podobny trunek?

Edytowane przez kukifas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszlym roku mialem okazje skosztowac czeskiego absyntu 70% - to tyle na temat mocy trunku.

Absynt jest nalewka na piolunie, wiec nie wiem czy zrobienie takiej mieszaniny da porzadany efekt, no i oczywiscie nalezy uwazac z takimi eksperymentami ze wzgledu na trujace wlasciwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70% ale czystego alkoholu :wink: mi zależy na tym, aby mój abystn miał np 40%, ale więcej % tego co powoduje halucynacje (tujon, uzyskany z piołunu). piłem słowacki, to prędzej się narąbałem niż coś innego poczułem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc to przepis na prawdziwy absynt? :wink: kurcze, teraz tylko pieniądze zbierać na 10l białego, wytrawnego wina.

acha i skąd tu wziąc piołun? znaleść tą roślinkę czy gdzieś ją kupić?

btw. tylko pamiętajcie:

Bylica piołun zawiera spore ilości tujonu - silnie toksycznego związku, stąd jej stosowanie powinno być rozważne. Absynt - alkohol chętnie pijany na przełomie XIX i XX w. zawierał w sobie piołun. I tujon. Produkcji absyntu zakazano.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem wam ze pilem Absynt :) moc to on ma ale w sumie nie czuje sie tak tego :) potem jest taki fajny zapach w gardl, jakby mietowy :) ale zadnych nieprzewidzianych efektow nie bylo :) poprostu w moim wypadku zwykla wodka o duzej ilosci mocy :))

 

gl chlopaki :D tylko zebyscie nie przegieli pauy

 

napiszcie jak bedziecie to mieli zrobione i jak bedziecie pic :) to tydzien pozniej bede badal ty ktos cos napisal czy jeszcze trzyma :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

więc to przepis na prawdziwy absynt? :wink: kurcze, teraz tylko pieniądze zbierać na 10l białego, wytrawnego wina.

acha i skąd tu wziąc piołun? znaleść tą roślinkę czy gdzieś ją kupić?

btw. tylko pamiętajcie:

Bylica piołun zawiera spore ilości tujonu - silnie toksycznego związku, stąd jej stosowanie powinno być rozważne. Absynt - alkohol chętnie pijany na przełomie XIX i XX w. zawierał w sobie piołun. I tujon. Produkcji absyntu zakazano.

1557876[/snapback]

W necie jest taki sklep tam wszystko kupisz ;) Trzeba tylko pierw dostać dostep do strefy "members" B)

 

http://www.coffeshop.pl/

Edytowane przez luks__pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

70% ale czystego alkoholu :wink: mi zależy na tym, aby mój abystn miał np 40%, ale więcej % tego co powoduje halucynacje (tujon, uzyskany z piołunu). piłem słowacki, to prędzej się narąbałem niż coś innego poczułem.

1557326[/snapback]

Pewnie że grzeje i idzie w głowe :-P . Oj narazie musze z tym absyntem przystopowac do słowacji mam 44km :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam pytanie - jestem w trakcie przymiarek do robienia absyntu (na sylfka :D ). znalazlem przepis na hyperreal - LINK - wyglada ciekawie, a w swojej odmianie mialbym zamiar dac 10g piołunu wiecej :twisted: liczy sie efekt! i najwyzej nie bede mial ucha ;P (ale nie jestem pewien czy to zrobie, znaczy czy zwieksze dawke). propo przepisu - czy starczy tylko jedna destylacja? czy trza wiecej?

 

caly problem to destylator - mam juz wizje 2,5m rurki miedzianej 8 mm fi (badz jeszcze mniej), zwinietej w spirale, w rurze innej (najpewniej pcv), jakis czajniczek i przez to puszczona para z gotowania, a przez rure pcv woda z kranu... tylko boje sie zeby to efektywne bylo :D bo nie chce zeby mi 70% destylatu w powietrze nawialo! :) jakies rady co do destylatora? cokolwiek? jak sie ladnie postaracie to na ktorys zlot przywioze troche absyntu :>

 

/cholera, czytam tak na necie, i wychodzi mi ze zeby uzyskac ABSYNT a nie to co teraz sprzedaja to trzeba wszystkich ziół z tego przepisu x10, a alkocholu zostawic tyle samo... ...e. pojdzie razy 2 wszystko. i bedzie git.

Edytowane przez igomako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ehh, ale eksperymenty, nie lepiej dobre piwo + chipsy + mecz :?:

 

Po to, to robisz, aby w jak najszybszym czasie sie napic, i rano wymiotowac + kac + bol glowy :?: Szkoda slow...

Edytowane przez M@Ly

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzis z źąmami i źąmalkami z kalsy wybralismy sie na czechy...

Radegast jeden, drugi... i patrzymy a tu Absynt - 35 koron 50siatka chyba ;] Nawet smakowita, bylo czuc nuteke czegos, nie wiem czego... 70% daje kopa ;P

 

Ile trzeba wypic, zeby jakies zielone stworki jak w Eurotrip zaczely latac ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

xpektor - niestety, jesli pragniesz halucynacji musisz zrobic wlasny absynt. nie jestem pewien, moj (z hyperreal) przepis jest na absynt ok 45mg tujonu na litr. max dozwolony w ue jest 10mg. własciwosci psychodeliczne sa przy wiekszych dawkach tujonu, mowimy tu o wymiarze od 70 - 250 bodajze (250 - najmocniejszy jaki stworzono :> ).

oczywiscie we wszystkim moge sie mylic - to co to mowie to tylko kompilacja danych z internetu.

Edytowane przez igomako

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nom. takiego absyntu musialbys wypic 5 litrów :)

tujon tutaj zadziala raczej wspomagajaco tylko, zrelaksujesz sie bardziej, to bedzie takie bardzo delikatnie, inne uczucie. (tak wynika z relacji z neta, sam doswiadczenie mam zamiar dopiero zdobyc :] )

co do halunow... rob swojskiego, bedziesz miec haloony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm. mailem 6 paczek na 2 osoby, w efekcie we trzy sztuki spozytkowalismy. wazne zeby byla to ta cala. ztarta na tarce i wywar z tego zrobiony. wogle nie dało się pić.. dziewczyna sie pozygala, druga wypila łyk i powiedziala ze pic dalej nie bedzie, ja zmeczylem pol szklanki.

faza - byla, lekka, z jednym zrywem, ale tak to nic szczegolnego. cos podobnego do niedopalenia się MJ. (moze za malo spozylem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli z tego co rozumiem to kupujemy gałke, trzemy aby było około 75g (15g w jednej torebce) i to gotujemy, odcedzamy i pijemy :) ??

 

jeśli powiecie ze dobrze zrozumiałem to będe testował i dam znać jutro jak poszło :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...