Skocz do zawartości
Orgiusz

Book Squad

Rekomendowane odpowiedzi

dobra, pier... grę w klasy, przeczytałem jedną kartke i przypomniałem sobie jak bardzo nienawidze nudnych książek.

Czytali coś Arthura C. Clarke'a ? Ja zacząłem zbió opowiadań "gwiazda" a na horyzoncie czeka Spotkanie z Ramą.

Coś jeszcze jest super ? A odyseja 2001 ? jak wygląda w porównaniu z filmem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A odyseja 2001 ? jak wygląda w porównaniu z filmem ?

Znakomicie, bierz bez pytania. W miarę jak numerki lecą do góry, trochę poziom spada, ale nieznacznie.

 

Mika Waltari - "Trylogia Rzymska".

Jestem wielką fanką Waltari, ale "Trylogii rzymskiej" nigdy nie polubiłam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuję jakąś dobrą książkę fantasy, gdzie jest dużo odwołań do historii. Co polecicie?

 

Nie wiem czy to Ci odpowie ale :

Piekara : caly cykl o sludze bozym

Ziemiański : Achaja

 

 

 

Ja teraz czytam Trylogie wielkiego mistrza , po pierwszych 2 tomach moge smialo polecic , chociaz jest strasznie prostolinijna ze sie tak wyraze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skończyłem Niezwyciężonego,

Książka dobra, na początku ( I rozdz. ) nudna bo nie lubie tych opisów Lema. Jak skończyłem czytać drugi rozdział, to byłem zachwycony, była druga w nocy i bałem sie zasnąć, myslalem ze to bedzie najlepsza ksiazka w moim życiu :). No ale rozwiazanie zagadki szybko nastąpiło i nie było już strasznie i dziwacznie.

 

Solaris, mimo że mi sie go bardzo cieżko czytało, był bardziej fantastyczny, lepszy pomysł i sens.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Otchłań zła - Maxime Chattam - książka godna polecenia. Nie potrafiłem się od niej oderwać i przeczytałem ją jednym tchem :) nocka zarwana ale było warto. Jeżeli ktoś lubi mroczne klimaty seryjnych morderców, coś w stylu Milczenia owiec to polecam ten tytuł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja się wkręciłem ostatnio w Świat Dysku.

Co prawda wcześniej przeczytałem ze dwie książki z tej serii, ale teraz poszły 3 praktycznie na raz.

Jutro lecę do biblioteki po kolejne :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Achaja jest bardzo fajna, choc niektore motywy sa tam wetkniete kompletnie bez sensu.

Ja sie zgodze polowicznie - pierwszy tom i polowa drugie sa swietne, potem niestety zaczyna sie rownia pochyla :)

 

Ale teraz mam na warsztacie Lód - świetny tylko kurcze mogliby go rozbić na dwa tomy - czuje się jakbym przeglądał encyklopedie jak go czytam w metrze.

 

Acha zapytam sie tak: czy ten caly oslawiony cykl Twilight sie do czegos nadaje , czy to takie emo czytadlo ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O Twilight moge powiedziec, ze moze to i kobieca lektura, ale dosc wciagajaca. Ja nie przepadam za bardzo za czytaniem ksiazek a ta mnie bardzo wciagnela. Moze to dlatego ze moja luba mnie nia zaintrygowala. Od swiat zdazylem do dzisiaj przeczytac Zmierzch i Ksiezyc w nowiu a teraz jestem na 9 rozdziale Zacmienia :wink: Niektore sceny ptrafia niezle przykuc do tej ksiazki a i humor tez w niej jest bardzo ciekawy.

Edytowane przez Szela

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sie zgodze polowicznie - pierwszy tom i polowa drugie sa swietne, potem niestety zaczyna sie rownia pochyla :)

Nie taka znowu równia bo i w III tomie były wzloty, weźmy np. genialną scenę śmierci Nolana. Problem z ostatnią częścią jest taki, że była pisana na termin i pośpiech autora jest niestety bardzo odczuwalny. Tak swoją drogą to nigdy nie rozumiałem jak można zgadzać się na takie warunki w kontrakcie z wydawcą - jakbym ja pisał książki to prędzej bym je za własne pieniądze wydawał niż pisał na termin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te końcowe wydarzenia rozgrywające się w pałacu są całkiem ciekawe. Według mnie 3 tom jest najsłabszy, ale nie znaczy to, że jest zły. Ogólnie ta seria mi się podobała i jestem ciekawa innych książek Ziemiańskiego :)

 

Szela - super, ze Ci się ten cykl podoba. Przeczytać na pewno warto ;)

 

Ja obecnie biorę się za Nocny Patrol :D

Edytowane przez Silvana

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...