Skocz do zawartości
Orgiusz

Book Squad

Rekomendowane odpowiedzi

Bez przesady. Sapkowski IMHO jest dobry tylko w malych dawkach (Wiedzmin i kilka opowiadan ) Pratchetta naczytalem sie wszytkiego co wydal. Genialny jest Dobry Omen ktory skrobnal razem z Neil'em Gaiman'em. Wlasnie przypomnialo mi sie ze musze sieknac resztke ( jakies 400 stron Amerykanskich Bogow bo pierwsza setke zmeczylem w Empiku :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

A ja się wetnę. Książka stulecia (uważam, że kto jej nie czytał, to jakby nie czytał w ogóle nic przez całe życie) to

 

PARAGRAF 22

(ci co znają, to wiedzą dlaczego :wink: )

 

Acha: kto z was czytał 'Ulissesa' Joice'a? Od razu do ulubionych dodam :wink: (a co ja taka wredna się dziś zrobiłam? :) )

Ullises to byla moja droga przez meke. Jak bylem w Dublinie, to za przeproszeniem rzygac mi sie chcialo, jak widzialem co sto metrow tabliczke upamietniajaca wydarzenia z ksiazki. Za glupi na Ullisesa po prostu jestem - za przeintelektualizowana jak dla mnie ksiazka, a ze starozytnosc nigdy nie byla moim konikiem, wiec wywody uniwersyteckie mnie meczyly niezmiernie. Moze na starosc wroce do Joyce'a, ale na razie... ble

 

Paragraf rzadzi :) Ksiazka lezy caly czas w samochodzie i zawsze jak stoje w korku to jakis fragment sobie przeczytam. I nie ma bata, zeby sie nie usmiechnac. Polecam "Lot nad kukulczym gniazdem" - rownie szalone.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ullises to byla moja droga przez meke. Jak bylem w Dublinie, to za przeproszeniem rzygac mi sie chcialo, jak widzialem co sto metrow tabliczke upamietniajaca wydarzenia z ksiazki. Za glupi na Ullisesa po prostu jestem - za przeintelektualizowana jak dla mnie ksiazka, a ze starozytnosc nigdy nie byla moim konikiem, wiec wywody uniwersyteckie mnie meczyly niezmiernie. Moze na starosc wroce do Joyce'a, ale na razie... ble

 

Paragraf rzadzi :) Ksiazka lezy caly czas w samochodzie i zawsze jak stoje w korku to jakis fragment sobie przeczytam. I nie ma bata, zeby sie nie usmiechnac. Polecam "Lot nad kukulczym gniazdem" - rownie szalone.

Heheh, a ja Ulissesa czytałam ze słownikiem wyrazów obcojęzycznych Kopalińskiego - tam co dziesiąte słowo to albo nie znałam, albo zapomniałam :lol: Tak BTW, to ta książka powinna mieć podtytuł 'droga przez mękę' :wink: też mi ręce opadały. To samo miałam z Arystotelesem: godzinami się starałam załapać o co chodzi w tej teorii idei i miałam wielkie problemy z tym, żeby to spamiętać :D

 

A Paragraf: to generał Scheisskopf i jego plany jak te deseczki i druciki zainstalować żołnierzom, by równo w defiladach szli, ja się tarzałam ze śmiechu przy tym :D oraz Milo i jego tłumaczenie, jak kupuje drogo, sprzedanje tanio - a zarabia; jeszcze tago nie rozgryzłam :wink: :D ale kiedyś to zrobię - i zastosuję... :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pod filozofów trzeba sobie zrobić delikatne podwaliny, np w postaci "swiata zofii" - mila i przystepna podroz przez filozofie... a pozniej arystoteles ;)

 

pratchetta ostatnio zaniedbalem, musze troche nadrobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wiadomo trwaja wakacje. Jedni graja po 24h inni katuja procki przy OC. Inny czytaja ksiazki. Co obecnie czytacie ? Co polecacie ? Do tej pory czytalem tylko fantastyke, moze czas na zmiane ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam książke H.Sienkieiwcza - Potop. Przyda Ci się do szkoły, jeżeli jeszcze nie omawiałeś. Bardzo dobra książka. Pierwsza lektura szkolna, która mi się podobała. Teraz zabieram się za Trylogie Mrocznego Elfa. Co polecicie z książek o tematyce wojennej ? Mam smaczek na ten klimat po obejrzeniu Band Of Brothers.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zabieram się ponownie za "Anioły i Demony" i osławiony już Kod :(

Ponownie? :blink: Nie szkoda Ci czasu na ponowne czytanie "Aniołów i Demonów"? Zbyt duż przegięć jest w "Aniołach..." co mnie zniechęciło do przeczytania "Zwodniczego punktu". Nie czytaj "Cyfrowej Wieży" - szkoda czasu, nic specjalnego.

 

czy mi sie wydaje czy juz bylo cos podobnego? :)

Było kilka topiców o książkach.

 

Wracając do pytania zawartego w nazwie tematu - obecnie czytam "Sztukę Wojny" Sun Tzu, a później chyba będzie trzeba się zabrać za kolejne części Diuny: "Bóg-Imperator Diuny", "Heretycy Diuny" i "Diuna Kapitularz".

 

Swoją drogą: znacie książki o tematyce cyberpunka oprócz "Neuromancera" Gibssona i "Ubika" Dicka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Swoją drogą: znacie książki o tematyce cyberpunka oprócz "Neuromancera" Gibssona i "Ubika" Dicka?

Ubik to raczej narko-klimaty niz cyber-punk, ale jak Ci sie podobal, to koniecznie przeczytaj "Trzy stygmaty Palmera Eldritcha" tego samego autora. A jak Cie Dick wciagnie, to zainteresuj sie opowiadaniami, a potem reszta jego powiesci. Warto poswiecic duzo czasu na poznawanie jego swiatow. Aha - Dies Irae czytaj na koncu ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzy stygmaty... sa, jak kazda ksiazka PKD, niesamowicie wkrecajace. Ubik to dobry kawal psycho jazdy :] Oczywicie koncowka miazdzy ;]

mowi do tych co nie czytali ;]

 

Hmm musze przejzec strony Gildia.pl moze znajde cos co skutecznie zabije czas wolny ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Crosis

W przypadku Gibsona na “biblii” świat się nie kończy, polecam “Graf Zero”, “Mona Liza Turbo”.

A co do ojca dyrektora nurtu to wystarczy po prostu sięgać po kolejne jego ksiązki...

"Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?" "Przypomnimy to panu hurtowo" "Minority Report" to najbardziej znane i oklepane.

Od siebie polecam “Opuścić Los Raques” Macieja Żerdzińskiego – mocno psychodeliczny, mroczny i brutalny CP. Radzę czytać mając “suchy mózg”.

koniecznie przeczytaj "Trzy stygmaty Palmera Eldritcha"

Racja... Edytowane przez MeWho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość sialala

Ostatnimy czasy wziolem sie za S. Kinga i trafilem na knige pt. "Regulatorzy", książka troche pokręcona ale warta bo wciaga jak bagno ;]

Tylko koncowka spieprzona i to kompletnie. Podobnie jak w "Desperacji" :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam książke H.Sienkieiwcza - Potop. Przyda Ci się do szkoły, jeżeli jeszcze nie omawiałeś. Bardzo dobra książka. Pierwsza lektura szkolna, która mi się podobała. Teraz zabieram się za Trylogie Mrocznego Elfa. Co polecicie z książek o tematyce wojennej ? Mam smaczek na ten klimat po obejrzeniu Band Of Brothers.

Potop jest niezły jeśli ktoś lubi takie klimaty. Mi się podobał, ale bez rewelacji. Aczkolwiek warto przeczytać.

 

 

W wakacyjnej kolejce:

 

- Graham Masterton - "Ciemnia"

- Terry Pratchett - "Równoumagicznienie"

- Stephen King - "Skazani na Shawshank"

- Dan Brown - "Angels & Demons" - oryginał

- Paulo Coelho - "Eleven Minutes" - oryginał

 

Nie są to może specjalnie ambitne tytuły, ale liczę, że miło wypełnią mi najbliższe wolne wieczory. Może wyskrobię jeszcze trochę kasy na kolejnego Pratchetta, kto wie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja obecnie męczę "Dziady" :lol2: Do tej pory tylko streszczenia czytałem, szkoła skończona, trzeba nadrobić braki. Pratchett'a chyba cały świat dysku przeczytałem, polecam każdemu B-) No i po coś nowego strugackich bym sobie skoczył do biblioteki...

Edytowane przez Sarkazz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cro a czytales Idoru i Swiatlo Wirtualne Gibsona? Troche inny klimat niz biblia cyberpunku ale tez mi sie podobaly ;]

Nie, nie czytałem. W tej chwili zbieram tytuły, aby móc spojrzeć, czy w bibliotece są te książki. Dobrze jest wiedzieć o wielu książkach, a wiem, że na PurePC sporo osób czyta książki o tematyce cyberpunka, stąd te moje pytanie. ;)

 

Ubik to raczej narko-klimaty niz cyber-punk, ale jak Ci sie podobal...

Szczerze to nie czytałem jeszcze Ubika. ;) Wiem że to popularna książka, która warto przeczytać.

 

@Crosis

W przypadku Gibsona na “biblii” świat się nie kończy, polecam “Graf Zero”, “Mona Liza Turbo”.

Domyślam się. ;)

 

Nueromancera też jeszcze nie czytałem i niestety przez jakieś 2-3 miesiące nie będę mógł przeczytać żadnej książki z tych przez Was proponowanych. Tak jak wcześniej napisałem - dobrze jest znać tytuły dobrych książek, tak profilaktycznie na przyszłość. ;) Kiedy będę mógł sobie je wypożyczyć, to wtedy ta wiedza mi się przyda. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja skonczylem wlasnie "Odyseja Trojańska" Clive Cusslera jak i zreszta 'Wydobyć Titanica" ,"Skarb" czy tez "Sahara". Bardzo mi sie spodobala ta seria i polecam kto nie czytal. Akurat na wakacje jak nigdzie nie wyjezdzasz mozna poczytac ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Larry Bond - "Kocioł" (The Cauldron)

Niezwykle wciągająca książka przedstawiająca scenariusz wojny w Europie (w czasach współczesnych). Polska odgrywa w niej znaczącą rolę. ;)

Dodam, że książkę czytałem do samego rana.

 

Polecam jeszcze:

Andrzej Ziemiański - "Achaja"

Jacek Dukaj - "Czarne oceany"

wszystko Siergieja Łukianienki (w szczególności dylogie)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hihi.

A ja przy pomocy mojego wrodzonego farta, znalazłem prace w ksiegarni, w ktorej to robie juz od konca czerwca;] Jak narazie zaliczyłem miedzy innymi ostatnie ksiązki Pratchett'a, ktorych jakos nie mialem okazji kupic [miedzy innymi wlasnie dobrego omena]. Po za tym trafiają sie nieraz smaczki takie jak polska manga [guardian rula :lol:] .

Teraz jestem na etapie czytania po raz X braci Strugackich :)

 

BTW , nawet nie jestescie sobie w stanie wyobrazic ile powstało ksiązek na podstawie słynnego kodu....;> Po za tym "kfiatki" w stylu co łączy piramidy i zamach na WTC to codziennosc ;]]]]

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja wczoraj skończyłem kolejnego Ludluma (Spisek Akwitanii)...już 12 jego książka...dobrze że jeszcze tyle zostało :)

 

A zacząłem "Bez pożegnania" Harlana Cobena...zaczyna się ciekawie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...