Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pigmej

Widziałem że trochę stron wcześniej parę osób pytało, ale nie padła odpowiedź.

Co jest z rozpoznawaniem mowy w Viscie PL? Da się jakoś to uruchomić (wiadomo że po angielsku)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznawanie mowy dziala tylko po sciagnieciu pakietu jezykowego, ktory wazy 200 mb jesli dobrze pamietam. Sciagnalem to z windows update. Ale taki pakiet klasyfikuje sie jako dodatek do wersji ultimate.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Rozpoznawanie mowy dziala tylko po sciagnieciu pakietu jezykowego, ktory wazy 200 mb jesli dobrze pamietam. Sciagnalem to z windows update. Ale taki pakiet klasyfikuje sie jako dodatek do wersji ultimate.

Mógłbyś coś szerzej? Czyli nie zadziała to rozwiązanie pod Home Premium?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie to zdjęcie 3 kolesi na nośniku? bo mnie się zdaje że coś mam ale jest tak malukie że sam nie jestem pewien ;)

Musisz mieć bardzo dobrą lupę by je dojrzeć :wink:

 

 

Wczoraj mialem dziwną sytuację. Instalowałem sterowniki do RAID'a na płycie z podpisu czyli LanParty nF4-D i Vista BOX zakrzyczała o ponowną aktywację :razz:

 

Z tego co czytałem w necie zmiana nazwy producenta w sterowniku do jednego z urządzeń na płycie wymusza ponowną aktywację. Jako, że to była 3 w nocy, po prostu skorzystałem z punku przywracania i po problemie. Ale mnie to z dziwiło. Aha, ponowna nie powodła się. Nie wpisywałem klucza z box'a tylko dałem od razu na aktywuj obecnym kluczem czy coś tam... Gdybym miał OEM'a to lekko bym się wkurzył, ciekawe jak na infolinii by to potraktowali.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z OEM nie jest źle, aktywowalem dobrych kilka razy tą samą kopię na różnych płytach, i za kazdym razem słowem pani z infolinii nie pisneła.

 

Pytała tylko o powód aktywacji (automat, a potem żywy konsultant).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam noewgo kompa

płyta główna Asus P5K-Deluxe głośniki Cretive P5800 5+1

 

niby Windows wykazuje i w testach dobrze pokazuje który głosnik ale w sterownikach do ASUS graja tylko 2 i nie wiem co robic prosze o pomoc

 

 

gralem w Gre HALO2 i jest 5+1 i graja dobzre ale jak zrobi aby w windowsie bylo tak samo i gralo 5+1?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O problemie jaki mam piszę na końcu.

Aby mieć rozpoznawanie mowy na Vista HP trzeba zainstalować dodatkowy język. -->> to wyczytałem

w internecie.

OK. Znalazłem i zainstalowałem. Oto mój opis z innego forum, gdzie ludzie szukali pakietu z językiem.

 

"Tutaj jest pakiet angielski:

http://www.download.windowsupdate.com/msdo...08fa5229875.exe

 

Po ściągnięciu włączamy. Powinien pojawić się plik "lp.cab"

U mnie po chwili się sam kasował. (Jeśli pod właściwościami tego pliku pokaże jego rozmiar, skopiujcie go, bądź uruchomcie, uniemożliwi to jego skasowanie.)

Potem, gdy już mamy wyżej wymieniony plik wpisujemy w Start/uruchom "lpksetup" -->> potem "zainstaluj języki" i wskazujemy spakowany plik. Powinno w okienku się pojawić: Angielski English MUI 1,0 GB

I na tym radość się kończy. FUCK!!

Wita nas bardzo miły komunikat:

"Osiągnięto dozwoloną liczbę języków zainstalowanych na tym komputerze"

Limit?! Czyli 1 język -->> POLSKI "

 

Teraz.

Jak do jasnej cholerci zlikwidować limit ilości języków?????

 

Właśnie wyczytałem, że HP nie ma obsługi wielu języków, ale przecież wszystko da się obejść, czyż nie? :D

Zakładki do instalowania języków nie ma w miejscu w którym powinna być, ale działa bo to to samo co "lpksetup" który instaluje języki. Więc problem tkwi tylko w zablokowaniu ilości. GRRRR

Edytowane przez Elektronek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Pigmej

Musisz mieć bardzo dobrą lupę by je dojrzeć :wink:

Wczoraj mialem dziwną sytuację. Instalowałem sterowniki do RAID'a na płycie z podpisu czyli LanParty nF4-D i Vista BOX zakrzyczała o ponowną aktywację :razz:

Z tego co czytałem te twarze były na początkowych partiach nośników i zostało to poprawione i już nie ma.

 

W moim przypadku nie krzyczy w ogóle o aktywacje (albo robi to całkowicie w tle). Mam nośnik Recovery do lapka ze wszystkimi sterami. Zero problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mam Mobo Asus P5K-Deluxe i jest tam zintegrowana dzwiękówka ;]

a do niej mam podpiete głośniki Cretive 5+1 Inspire P5800

 

jak zrobić aby w muzyce działało 5+1 bo w grach jest 5+1 np HALO2

w viście zrobiłem konfiguracje i dobrze przechodzi testy wszytkie grają natomiast w sterownikach od ASUS'a graja tylko 2 ? w testach

w grach jak mowiłem wyżej działa 5+1 ale jak to wymusić na muzyke itp?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę można aktywować tę samą kopię OEM na kilku płytach głównych po np. spaleniu się poprzedniej (przy zachowaniu zasady, że aktywowana jest tylko na jednym komputerze)?

Edytowane przez paweł.s

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę można aktywować tę samą kopię OEM na kilku płytach głównych po np. spaleniu się poprzedniej (przy zachowaniu zasady, że aktywowana jest tylko na jednym komputerze)?

można, dzwonisz i aktywujesz. Nie robią żadnych problemów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam Viste.... wszystko fajnie

Moj config to P4 2,66 Ghz 768DDR 6600GT. Wszystko działa w miare ładnie... tylko jest problem ze stronami....

 

Mozolnie sie przewijają tak jakby procesor nie mial mocy zeby je przewijac (podobnie sie dzialo na XP zanim sie instalowalo jakiekolwiek sterowniki NVIDI) P4 2,66Ghz juz jest za slabe do oglądania stron ? :) ;0

 

Wie ktoś coś na ten temat ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde mam Viste.... wszystko fajnie

Moj config to P4 2,66 Ghz 768DDR 6600GT. Wszystko działa w miare ładnie... tylko jest problem ze stronami....

 

Mozolnie sie przewijają tak jakby procesor nie mial mocy zeby je przewijac (podobnie sie dzialo na XP zanim sie instalowalo jakiekolwiek sterowniki NVIDI) P4 2,66Ghz juz jest za slabe do oglądania stron ? :) ;0

 

Wie ktoś coś na ten temat ?

Zainstaluj sterowniki do karty graf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uruchom notatnik jako admin. Powinno wystarczyć.

nie wystarczyło - ale thx :)

musiałem zdjąć z tych plików atrybut "tylko do odczytu", a w zakładce zabezpieczenia nadać prawo do modyfikacji odpowiednim użytkownikom - pomogło :)

Edytowane przez dymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam inny problem. Dzisiaj pojawiał mi się błąd (nie pamiętam dokładnej treści, ale początek tak): evr fullscreen window. Googlowałem, ale nie znalazłem nic interesującego. Spotkał się ktoś z tym i uporał się z tym jakoś? Chwilowo nie wyskakuje, ale denerwowało, gdy grałem choćby w TDU i waliło do windy by mi z błędem wyskoczyć :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Wodnik.

Moze mi ktos powiedziec dlaczego podczas instalowania visty wszystko było ok. Potem gdy nastapil pierwszy reebot wsztystko ładnie sie uruchamiało. Ten pastek od visty sie przewijał i naggle BSOD z napisem Hard Error :|. WTF ? :damage_wall:

Edytowane przez Wodnik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość hooded man

Jak to jest z tym systemem rozpoznania mowy pod Viste?

Widzialem przed chwila prezentacje i mi szczeka opadla na glebe jak zobaczylem jak bardzo jest to funkcjonalne i jak bezblednie pracuje.

Oczywiscie komendy dzialaja po angielsu ale to jest dla mnie zupelnie nieistotne, pytanie brzmi - czy dziala to pod polska edycja Visty?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos powiedziec dlaczego podczas instalowania visty wszystko było ok. Potem gdy nastapil pierwszy reebot wsztystko ładnie sie uruchamiało. Ten pastek od visty sie przewijał i naggle BSOD z napisem Hard Error icon_neutral3.gif. WTF ? damage_wall.gif

Może znalazł jakiś konfilt sterowników? Próbowałeś parę razy czy tylko raz?

 

Oczywiscie komendy dzialaja po angielsu ale to jest dla mnie zupelnie nieistotne, pytanie brzmi - czy dziala to pod polska edycja Visty?

Jak nie zapomnę to sprawdzę dzisiaj ;) Ale mogę mieć mało czasu na kompie i pewnie nic z tego nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tym systemem rozpoznania mowy pod Viste?

Widzialem przed chwila prezentacje i mi szczeka opadla na glebe jak zobaczylem jak bardzo jest to funkcjonalne i jak bezblednie pracuje.

Oczywiscie komendy dzialaja po angielsu ale to jest dla mnie zupelnie nieistotne, pytanie brzmi - czy dziala to pod polska edycja Visty?

Powiem jedno. Microsoft zrobił ludzi kupujących HP w balona. Teoretycznie w Viście, bez względu na wersję powinno być rozpoznawanie mowy w takim języku jakim kupujesz system. Więc my powiniśmy dostać rozpoznawanie w języku polskim.

Niestety nic z tego. W Ultimate nie ma rozpoznawania polskiego, angielski możesz sobie doinstalować (nie wiem za co płaci się w tej wersji) Zaś w HP nie można nawet sobie doinstalować rozpoznawania po angielsku. Dlaczego? Bo Home Premium nie ma obsługi języków. Ot taki mały myk ze strony Microsoftu.

Przecież to HP, dla ludzi, do domu, gdzie najczęściej korzystałoby się z funkcji rozpoznawania mowy.

 

Ja jestem ciekawy, czy Anglicy w wersji Home Premium też nie mają rozpoznawania mowy, czy są poszkodowani tylko ci, którzy nie są anglikami. (Jeśli ma ktoś angielską wersję HP, niech się wypowie na ten temat)

Limit języków powinien zostać zmieniony na 2, żeby każdy mógł mieć rozpoznawanie przynajmniej w Angielskim :angry:.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...