Skocz do zawartości
ath

Windows Vista

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

mam problem z ustawieniami czcionek w VISTA 64bit :sad: w ustawieniach>zaawansowane ustawiłem wszystko na MS Sans Serif a jednak nie wszystko jest zmienione, Why? Gdzie jest jeszcze jakas zakładka którą zmienić tak aby wszystko było jedną czcionką pisane, dodatkowo te cienie błeeee post-116004-1224314408_thumb.jpg Chodzi mi o tą czcionkę z okienka Centrum zabezpieczeń

Edytowane przez Oli20053

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam problem z ustawieniami czcionek w VISTA 64bit :sad: w ustawieniach>zaawansowane ustawiłem wszystko na MS Sans Serif a jednak nie wszystko jest zmienione, Why? Gdzie jest jeszcze jakas zakładka którą zmienić tak aby wszystko było jedną czcionką pisane, dodatkowo te cienie błeeee post-116004-1224314408_thumb.jpg Chodzi mi o tą czcionkę z okienka Centrum zabezpieczeń

Od zawsze taki jest urok Windowsów - nie da się zmienić czcionek w każdym okienku. Kiedyś mimo fontów Tahoma, i tak okienka MS Sans Serif były. Teraz, niezależnie od ustawienia, w niektórych miejscach i tak siedzi Segoe UI - nic na to nie poradzisz.

 

Jakie cienie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od zawsze taki jest urok Windowsów - nie da się zmienić czcionek w każdym okienku. Kiedyś mimo fontów Tahoma, i tak okienka MS Sans Serif były. Teraz, niezależnie od ustawienia, w niektórych miejscach i tak siedzi Segoe UI - nic na to nie poradzisz.

 

Jakie cienie? Cienie czcionki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wiesz to dziwne ze po reisntalacji masz ten sam problem

 

nowe stery grafiki ??

aktualizacja visty ?

 

jak nie pomoze to ja nie wiem

 

najglupsza zecz to zrobic porzadny format (ten dlugi) i dopiero postawic viste ale ja nie lubie takich rozwiazan :D

wszystkie stery aktualne, wszystkie aktualizacje zassałem z wyjątkiem aktualizacji do IE7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zycie z vista dzień kolejny:

 

zaliczylem 2 bluescreen niezle w porownaniu do xp vista jest naprawde stabilna i bardzo zadko sie sypie gdyby jeszcze nie byla mulem :)

 

system zamiast przyspieszyc (jak to ktos napisal iz vista z biegiem czasu przyspiesza) zaczal tak mulic ze jest to nieznosne i nie zostaje mi nic innego jak zrobic porzadny format i postawic ja na nowo (co jak co ale odpalanie sie instalek po 30 min to przegiecie)

 

czeka mnie sporo roboty i babrania sie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po instalce vista robi defragmentacje wszystkich partycji... na nowszych dyskach jest to praktycznie nieodczuwalne ;] jezeli Ci ten system nie pasuje to po prostu go zmien, bo placzesz bardziej niz reszta forum razem wzieta ;)

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po instalce vista robi defragmentacje wszystkich partycji... na nowszych dyskach jest to praktycznie nieodczuwalne ;] jezeli Ci ten system nie pasuje to po prostu go zmien, bo placzesz bardziej niz reszta forum razem wzieta ;)

eh po pierwsze nie placze -_-

jezeli vista robi przez 4 miesiace defragmentacje jednego dysku 160 gb na stacie to to jest jakies chore !!!!

nie kazdy ma kuzwa nowy dysk czy ty myslisz ze kazdego jest stac np na dysk flash ???? no gratuluje ze twoja rodzina jest zamozna, albo ze masz dobra prace bo inni jej nie maja i musza sie zadowolic tym co jest.

 

chlopie po 4 miesiacach nawet gdyby dysk sie defragnemtowal co tydzien to system powinien zapierdzielac jak maly samochodzik

 

wiesz co po instalce to wszystko jest szybkie, a ja nie jestem z tego pokroju ludzi ktorzy co miesiac robia formata bo im system zaczyna mulic gdyz uwazam to za czysty debilizm.

 

daj mi dobra alternatywe to moze zmienie (nie wliczajac xp) :)

 

mac os x ?? na PC lol w hackintoshe to ja sie bawic nie chce

linux ?? byc moze, ale jeszcze nie bo jest tak jak to ktos powiedzial (tak wyglada isntalowanie oprogramowania i sterownikow w linuxie) "zeby dochodzic pol dnia w czym jest problem i odkryc ze problem jest powiazany z innym problemem ktory odnosi sie do innego problemu"

Edytowane przez MantisGhost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

po instalce vista robi defragmentacje wszystkich partycji... na nowszych dyskach jest to praktycznie nieodczuwalne ;]

Nie robi.

 

Pełna defragmentacja jest automatycznie zaplanowana na porę typu "środa, godz. 00:00". Po 15 minutach nieaktywności, następuje defragmentacja plików rozruchowych systemu na podstawie layout.inf (folder Prefetch), która jest natychmiast przerywana po np. ruszeniu myszką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh po pierwsze nie placze -_-

jezeli vista robi przez 4 miesiace defragmentacje jednego dysku 160 gb na stacie to to jest jakies chore !!!!

nie kazdy ma kuzwa nowy dysk czy ty myslisz ze kazdego jest stac np na dysk flash ???? no gratuluje ze twoja rodzina jest zamozna, albo ze masz dobra prace bo inni jej nie maja i musza sie zadowolic tym co jest.

 

chlopie po 4 miesiacach nawet gdyby dysk sie defragnemtowal co tydzien to system powinien zapierdzielac jak maly samochodzik

 

wiesz co po instalce to wszystko jest szybkie, a ja nie jestem z tego pokroju ludzi ktorzy co miesiac robia formata bo im system zaczyna mulic gdyz uwazam to za czysty debilizm.

Jak na moje to twoj problem lezy w hardware albo oprogramowaniu do niego... u siebie naprawde ciezko mi to cholerstwo zamulic. Ostatnio wyskoczyl mi jakis blad pamiec kiedy gralem w cywilizacje 4 i przy okazji meczylem go orthosem, ale to raczej ekstremalny przypadek ;) Na 2gim kompie mam xp i tamten system po jakims czasie chodzi wyraznie wolniej.

 

aha... i mowiac nowszy dysk mialem na mysli juz w sumie stare samsungi/baraki ;) imho nie trzeba miec jakiejs wyjatkowo zamoznej rodziny czy super pracy, zeby mozna bylo sobie pozwolic na wydatek 300 zl ;p ogolnie vista duzo ladniej chodzi na dyskach ktore jakos sobie radza z wielowatkowoscia

 

Nie robi.

 

Pełna defragmentacja jest automatycznie zaplanowana na porę typu "środa, godz. 00:00". Po 15 minutach nieaktywności, następuje defragmentacja plików rozruchowych systemu na podstawie layout.inf (folder Prefetch), która jest natychmiast przerywana po np. ruszeniu myszką.

heh to chyba mi sie zbiegalo to w czasie ;) po pierwszej instalce visty przez jakis czas mulilo dyskiem, ale pozniej problem ustepuje... i troche to dziwne, ale u mnie z tego co pamietam defragmentowal kiedy normalnie uzywalem komputera ;) doswiadczylem tego jakis rok temu takze moge troche mijac sie z prawda ;p teraz mam barakude 11tke w sqd'ie i bardzo trudno bez patrzenia na lampke wychwycic kiedy korzysta z dysku a kiedy nie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh po pierwsze nie placze -_-

jezeli vista robi przez 4 miesiace defragmentacje jednego dysku 160 gb na stacie to to jest jakies chore !!!!

[...]

chlopie po 4 miesiacach nawet gdyby dysk sie defragnemtowal co tydzien to system powinien zapierdzielac jak maly samochodzik

wiesz co po instalce to wszystko jest szybkie, a ja nie jestem z tego pokroju ludzi ktorzy co miesiac robia formata bo im system zaczyna mulic gdyz uwazam to za czysty debilizm.

Więc musisz mieć jakiś problem ze sprzętem albo sterownikami. Ja instalowałem u siebie Vistę we wrześniu ubiegłego roku i do tej pory śmiga jak szalona z włączonym indeksowaniem wszystkich plików na wszystkich dyskach (tyle, że przez to sam system zajmuje mi ponad 26GB).

A i z tego co kojarzę, to Vista faktycznie defragmentuje dyski raz w tygodniu, ale o takiej porze, że dla mnie jest to niezauważalne.

Dla porównania XP-ka na laptopie w tym samym okresie reinstalowałem już 2 razy bo uruchamiał się po 2-3 minuty...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to nie wiem sterowniki mam najnowsze

asus p5k-e wifi/ap

logitech mx 1000 + klawiatura chodzi na setpoincie (od logitecha)

dyski sata i 1 zwykly nie podlaczony

2 gb ramu (powinno styknac)

karta pixelview bt 878 nie chodzi bo nie ma sterow (jest wylaczona przez menedzer urzaden)

ati radeon 8500 ma zainstalowanie najnowsze stery 8.10

antyvir to eset nod

jest jeszcze daemon lite

utorrent

i pare gierek

 

w takim razie co to moze powodowac ??

 

bo ja szczerze nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Chciałem nawiązać to problemu, który był już poruszany w tym temacie dokładnie na 52 stronie.

Otóż... zainstalowałem Vistę - działa to to już prawie 2 lata, lecz ostatnio miałem potrzebę doinstalować jeszcze WinXP - tak więc nie ruszając Visty zainstalowałem równolegle XP na innej partycji, a nawet na innym fizycznie dysku. Po tej operacji zaczął uruchamiać się tylko WinXP nie było możliwości wyboru OS. Naprawiłem system z płytki Visty i teraz jest jak było - czyli uruchamia się tylko Vista. Poczytałem trochę, poszukałem i znalazłem podobny przypadek jak wcześniej wspominałem w tym temacie - więc za radą SGJ ściągnąłem VistaBootPRO v3.3 i dalej postąpiłem według wskazówek, ale.............. i tu właśnie co mnie spotkało - przy próbie zmiany czegokolwiek programik VistaBootPRO wywala między innymi takie błędy:

 

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Reasumując - pojawia się menu wyboru OS, ale ładuje się z niego tylko Vista, natomiast XP wywala błąd że się nie załaduje "(....) kod błędu /ntldr"

Proszę więc o radę - co dalej z tym zrobić???

 

Pozdrawiam,

RiSC

Edytowane przez RiSC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista po sp2 beta znow przyspieszyla - ladnie mi chodzi :o

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

// A tutaj poprawka dla 64, ktora zdecydowanie przyspiesza kopiowanie po sieci, link bedzie dzialac przez 2 dni:

 

 

POPRAWKA W WERSJI BETA!!!

-----------------------------------------------------------

Numery artykułów Bazy wiedzy: 955427

Język: All (Global)

Platforma: x64

Lokalizacja: (http://hotfixv4.microsoft.com/Windows%20Vista/sp2/Fix233567/6000/free/

360500_intl_x64_zip.exe)

Hasło: -RjFjPA

-----------------------------------------------------------

Edytowane przez Cmx

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vista po sp2 beta znow przyspieszyla - ladnie mi chodzi :o

 

[ img]http://i277.photobucket.com/albums/kk49/kamildarczynski/0ccf22a4.png[/img]

 

[ img]http://i277.photobucket.com/albums/kk49/kamildarczynski/4084e9f0.png[/img]

 

 

 

 

// A tutaj poprawka dla 64, ktora zdecydowanie przyspiesza kopiowanie po sieci, link bedzie dzialac przez 2 dni:

 

 

POPRAWKA W WERSJI BETA!!!

-----------------------------------------------------------

Numery artykułów Bazy wiedzy: 955427

Język: All (Global)

Platforma: x64

Lokalizacja: (http://hotfixv4.microsoft.com/Windows%20Vista/sp2/Fix233567/6000/free/

360500_intl_x64_zip.exe)

Hasło: -RjFjPA

-----------------------------------------------------------

 

poprawka nie działa mój drogi gdyż hasło do pliku rar jest opdowiednie tylko dla twojego komputera i jednorazowe...

 

sprawa druga to mam pytanie odnosnie tej bety SP2 do Visty bo też mam 64bit Vistę ale PL ..czy jest sposób by to zainstalować na wersji PL?? bo mi update nic nie wynajduje po zastosowaniu wpisu rejestru...

Edytowane przez SGJ

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

// A tutaj poprawka dla 64, ktora zdecydowanie przyspiesza kopiowanie po sieci, link bedzie dzialac przez 2 dni:

Jakby istniala poprawka zdecydowanie przyspieszająca kopiowanie po sieci to na połaczeniu 100mbit/s miał bym transfery wieksze od szybkosci połączenia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawa druga to mam pytanie odnosnie tej bety SP2 do Visty bo też mam 64bit Vistę ale PL ..czy jest sposób by to zainstalować na wersji PL?? bo mi update nic nie wynajduje po zastosowaniu wpisu rejestru...

Do wersji PL chyba narazie nie ma :( Dlatego ja od zawsze stosuje system w wersji EN :razz:

 

 

Jakby istniala poprawka zdecydowanie przyspieszająca kopiowanie po sieci to na połaczeniu 100mbit/s miał bym transfery wieksze od szybkosci połączenia.

Czepiasz sie :wink: u mnie przyspieszylo z 5-6MB/s do okolo 10-11MB/s.

 

Link do wersji 32: http://thehotfixshare.net/board/index.php?...p;showfile=9215

 

 

Wiecej info o poprawce: http://itsvista.com/2008/10/kb955427/ i http://support.microsoft.com/kb/KB955427

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...