Skocz do zawartości
romek

AMD Sempron 64 - Kompendium

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli jak? oddawac?? bo w sumie komp jest stabilny i działa bez problemów ale te dwie cyferki w programie do sprawdzania temp powodują lekki psychiczny dyskomfort...no i chyba tak jak mowicie wymienie procka, chociaz szkoda mi go bo seria nawet dosc stara 0538...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehheh ... mała rywalizacja widze ;) Mówiłem ze ten wczsniejszy był kiepściutki ... ten juz całkiem całkiem.

Ale to juz są granice tych sempów na def. vcore.

 

A na tym screenie to który test robiłes 16M? Jakos tak strasznie długo.

 

Pozdro

 

Nie testy przeprowadzałem na 32M pamieci div 100 :D :D

 

edit

Nie wiem jak twój ale dla mojego te 317 to juz jest max na 1.4volt na 320 juz komp normalnie chodził ale qrsor z myszki miał zwisa i nie chcial drgnac :D :D

Edytowane przez Kosiarz_1987

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak twój ale dla mojego te 317 to juz jest max na 1.4volt na 320 juz komp normalnie chodził ale qrsor z myszki miał zwisa i nie chcial drgnac :D :D

No u mnie spokojnie idzie na 321 .. moze i 322 by poszedł, ale nie probowałem ... juz mi sie nie chciało.

Ale na 321 wszystko gites majonez działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2400MHz @ 1.45v

 

IDLE: 32c

STRESS:40c

 

Chłodzenie: Arctic Cooling Freezer 64 PRO max RPM

 

Temperatura w obudowie 32c, w pokoju 24c. Co o tym myslicie?

hm czy naprawde jest sie tu czym przejmowac?

 

u siebie mam tak:

2100MHz @ 1.4V

IDLE: 32*C

STRESS: 42*C

Chlodzenie to samo, freezer 64 pro tylko, ze na polowie obrotow (w stressie nie robi roznicy w temperaturze ;))

Temp. w obudowie 25*C...

 

czy dla tych sempronow to sa wysokie temperatury?

Edytowane przez tomos

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hm czy naprawde jest sie tu czym przejmowac?

 

u siebie mam tak:

2100MHz @ 1.4V

IDLE: 32*C

STRESS: 42*C

Chlodzenie to samo, freezer 64 pro tylko, ze na polowie obrotow (w stressie nie robi roznicy w temperaturze ;))

Temp. w obudowie 25*C...

 

czy dla tych sempronow to sa wysokie temperatury?

Ja mam w spoczynku 34 *C a w obciążeniu nawet do 46 w skrajnych przpadkach... Więc nie rozumiem za bardzo jak można narzekać na 40 stopni w stressie... Chłodzenie mam Arctic Frezeer 64 Pro.

PS nawet kiedys wysyłałem do pomocy technicznej AMD zapytanie, czy temperatura 53 stopnie w obciążeniu (taką miałem z założoną obudową i brakiem dopływu powietrza, teraz jest te 8 stopni mniej) i odpisali, że dla Sempronów jest to najzupełniej normalna temperatura pracy :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurcze ... wczorak probowałem zdjąć tego IHS'a i nie mogłem. żyletek nie mam, ale robiłem to skalpelem i za cholere nie chciał puścić.

Jakieś wskazówki?

IHS'a sciagalem zyletka z maszynki do golenia (rozwalilem jednorazowa maszynke)

 

Zaczynalem od momentu gdzie sylikon sie konczy :)i jak juz dojdziesz do pierwszego rogu to bezproblemu idzie... Tylko nie przejmuj sie "ze go to boli" itp. Bo najbardziej wlasnie cos takeigo przeszkadza...

 

Zdecydowane ruchy procek w jednej raczce zyletka w drugiej... nie jakies kladzenia na stole itp.

Cala operacja w sumie trwa minutke :) najgorszy poczatek potem to juz light :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowane ruchy procek w jednej raczce zyletka w drugiej... nie jakies kladzenia na stole itp.

Cala operacja w sumie trwa minutke :) najgorszy poczatek potem to juz light :)

No tak .. tylko, że ja tego skalpela nie mogłe pod ihs'a wcisnłć żeby to podważyć.

Następnymrazem zrobie tak jak mówisz ... bo teraz to zapomniałem, że ten czanry klej jest ułożony w litere "U" ... czyli z jednej strony jest luka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak .. tylko, że ja tego skalpela nie mogłe pod ihs'a wcisnłć żeby to podważyć.

Następnymrazem zrobie tak jak mówisz ... bo teraz to zapomniałem, że ten czanry klej jest ułożony w litere "U" ... czyli z jednej strony jest luka.

Nie "nastepnym razem" tylko lec po sasiadach iz apytaj czy nie maja zyletki :P... napewno ktos ma :)

 

IHS'a z Procka sciaga sie latwiej niz np takiego IHS'a ktorego sciagalem z Radeona 9500

Dołączona grafika

 

Powod... Bo procki maja blachy na sylikonie, a Radek na jakims Twardym czyms :)... (Jakis niezle twardy klej :P) ale znow Ihs z RAdzia odpada narz caly 9nei trzeba w kolo obkrawac tylko wawalek a potem naraz "pyk" i juz jest osobno

 

A w procu pamietaj... calego obkroic :) i Tyle :]

Edytowane przez Sector19

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka, mam pewien dziwny problem w moim kompie. Podkręcam sobie proca: FSB: 250 (mnożnik 9) , pamieci ustawione na 166MHZ , Htt: 3x podnosze napiecie na pamieciach o 0.20V i uruchamiam komputer przechodzi sprawdzanie dysków i zatrzymuje sie na "Verifying DMI Pool Data". Wiecie o co chodzi? :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siemka, mam pewien dziwny problem w moim kompie. Podkręcam sobie proca: FSB: 250 (mnożnik 9) , pamieci ustawione na 166MHZ , Htt: 3x podnosze napiecie na pamieciach o 0.20V i uruchamiam komputer przechodzi sprawdzanie dysków i zatrzymuje sie na "Verifying DMI Pool Data". Wiecie o co chodzi? :|

Może za ostre tajmingi dałeś ? A może lipna sztuka proca i trzeba mu dodać Voltów ;) Edytowane przez Dejot

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może za ostre tajmingi dałeś ? A może lipna sztuka proca i trzeba mu dodać Voltów ;)

No to dzisiaj kolejny dzien przygody z oc i niestety to samo. Probowałem poluzować timingi: 2.5-3-3-7 1T lecz to nic nie dało dalej zatrzymuje sie praca komputera "Verifying DMI Pool Data". Napiecie na procu takze podnosiłem dałem 1.5V ale takze ten sam problem :cry: Czy ktos podejrzewa w czym moze byc błąd?? :(

Edytowane przez .Kuba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tak od zawsze, z OC czy bez... To znaczy nie zatrzymuje się dokładnie na tym DMI pool data, tylko znika ten napis i komputer stoi ze 20 sekund, a później normalnie zaczunają uruchamiać się windowsy. Spróbuj po prostu chwilę poczekać, mi się nie udało rozwiązać tego problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wiem w czym był u mnie problem, w portcie SATA musiałem dysk podpiąć do trzeciego :lol:

 

Dejot jeszcze raz dzieki za pomoc ;)

ano mówiłem :]

trzeba było zajrzeć do topciu od DFI ;)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość Grzechu_1990

kurde a już myślałem że kupiłem jakiegoś mega wypasa a tu okazuje się że każdy Sempron ma 69 :?

Nie, to zależy od serii, masz oznaczenia i tam masz literke i ile maxymalną temperature wytrzyma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600 1.4v temperatura w stresie 42 stopnie

 

2700 1.45 46 stopni

 

chłodzenie boxowe

 

zapłaciłem 385zł,kolega kilka dni wcześniej kupił za 358zł,natomiast teraz kosztują 395zł.w ciagu tygodnia podrożały o 37zł.

 

procesor kolegi kręci się identycznie jak mój.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2600 1.4v temperatura w stresie 42 stopnie

 

2700 1.45 46 stopni

 

chłodzenie boxowe

 

zapłaciłem 385zł,kolega kilka dni wcześniej kupił za 358zł,natomiast teraz kosztują 395zł.w ciagu tygodnia podrożały o 37zł.

 

procesor kolegi kręci się identycznie jak mój.

niezle niezle....napisz jakie ustawienia fsb, ht, dzielnik pamieci( wogóle jakie pamieci masz, timingi itp...)

 

ja osiągnołem 2500MHz i dalej sie nie da :mur:

 

oczywiście sempron 3000 na s939 i 2x 512 ram- temp w stersie 42

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie



×
×
  • Dodaj nową pozycję...